Sari la conținut
ActivăRisc scăzutPlătitor de TVASRL

EUROPLANT INTERNATIONAL S.R.L.

CUI 12900049 J2021006807235 Jilava, Ilfov din 2021 · 5 ani

1081 · Fabricarea zahărului

E firma ta? Revendic-o

Cifra de afaceri 2025

29,5 mil. lei

+2,3%

Profit net 2025

5 mil. lei

marjă 16,8%

Angajați

32

+6,7%

Capitaluri proprii

6,7 mil. lei

Evoluție financiară

16 ani cu bilanț depus, 2008–2025

012,5 mil.25 mil.37,5 mil.50 mil.20092011201520172019202120232025
Cifra de afaceri
20082816850
20092995470
20102674028
20112139497
20132481747
20152941138
20165052927
20177284069
20187502845
20196965753
20209524067
202110490027
202217014325
202321006566
202428868489
202529544326

Bilanțuri pe ani

Valori în lei, așa cum au fost raportate

AnCifra de afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleRezultat netAngajațiActive imobilizateActive circulanteDatoriiCapitaluri proprii
202529.544.32632.229.95026.494.0254.955.969322.002.58914.879.12110.228.2296.653.481
202428.868.48928.997.87023.508.0754.874.631303.952.39613.160.8688.339.7778.773.487
202321.006.56621.141.75517.902.9262.933.370293.964.4225.596.3374.881.9354.678.824
202217.014.32517.041.38714.947.9041.772.090253.130.1363.575.4524.173.6242.531.964
202110.490.02710.554.6539.932.435506.833253.183.6402.908.7493.933.5602.173.873
20209.524.0679.578.4748.831.305618.866202.888.3571.928.2683.044.6841.772.300
20196.965.7537.052.2996.821.240156.236201.690.3271.615.7722.051.4941.258.684
20187.502.8457.525.8986.916.066516.35020841.0481.671.2801.410.7681.102.448
20177.284.0697.284.9256.960.706272.344—451.2962.965.2892.831.375586.098
20165.052.9275.053.6094.627.499412.2901945.6242.297.9143.129.811313.754
20152.941.1383.002.6463.133.713-131.0671928.9892.317.1993.544.750-98.535
20132.481.7472.482.4732.525.290-42.8171752.4862.832.0963.179.210198.384
20112.139.4972.163.5382.134.23423.99211252.6782.602.6312.638.352216.957
20102.674.0282.684.2632.665.1649.59311393.9102.202.3812.397.187199.104
20092.995.4702.988.3052.974.4293.18212361.4981.996.5782.168.565189.511
20082.816.8502.875.9112.844.10521.77912237.5012.284.8762.336.048186.329

Indicatori calculați pentru 2025

Marja netă
16,8%
rezultat net / cifra de afaceri
Creșterea cifrei de afaceri
2,3%
2025 față de 2024
Gradul de îndatorare
60,6%
datorii / total active
Rentabilitatea capitalului
74,5%
rezultat net / capitaluri proprii
Lichiditate
1,45×
active circulante / datorii
Cifra de afaceri pe angajat
923 mii lei
2025

Stare fiscală ANAF

Verificat acum 6 zile

Înregistrare în scopuri de TVA
Da, din 12 aprilie 2000
Inactiv fiscal
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Registrul RO e-Factura
Neînscrisă
CAEN declarat la ANAF
1081
Stare la ANAF
TRANSFER(SOSIRE) din data 29.10.2021
Domiciliu fiscal
JUD. ILFOV, COM. JILAVA, ȘOS GIURGIULUI, NR.33A, CLADIREA "CORP REGENERAT" NR. 10085. BIROU 2. STANGA, ET.2

Contracte publice câștigate

Atribuiri din SEAP (achizitii publice)

Niciun contract public

Firma nu apare ca ofertant câștigător în contractele SEAP publicate din 2018 încoace.

Dosare în instanță

Căutat la portal.just.ro acum 9 zile

Niciun dosar găsit

Firma nu apare ca parte în dosarele de pe portal.just.ro.

Sancțiuni internaționale

Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE și listele OFAC (SUA)

Nu apare în listele de sancțiuni UE și OFAC (verificat la 7 noiembrie 2026).

Verificăm zilnic: Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE (ediția din 23 octombrie 2026) · OFAC Consolidated (non-SDN), SUA (ediția din 4 noiembrie 2026) · OFAC SDN (Specially Designated Nationals), SUA (ediția din 6 noiembrie 2026). Potrivim după CUI, numărul de registru și denumirea exactă; numele doar asemănătoare nu se afișează.

Reprezentanți legali

Persoanele înscrise la registrul comerțului pentru această firmă

Firme legate prin reprezentanți comuni

Două niveluri: firmele administratorilor acestei firme și ale celor care conduc împreună cu ei

Legăturile sunt deduse din registrul ONRC după numele reprezentanților și data nașterii sau județ. Nu intră persoanele juridice (lichidatori, practicieni în insolvență) și nici persoanele care s-au opus.

Activități autorizate

30 coduri CAEN în registrul comerțului

  • 1032Fabricarea sucurilor de fructe și legumeRev. 3
  • 1081Fabricarea zahăruluiprincipalRev. 3
  • 1089Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.Rev. 3
  • 1107Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliateRev. 3
  • 2222Fabricarea articolelor de ambalaj din material plasticRev. 3
  • 4399Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.Rev. 3
  • 4619Intermedieri în comerțul cu produse diverseRev. 3
  • 4621Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucratRev. 3
Arată toate cele 30 coduri
  • 4631Comerț cu ridicata al fructelor și legumelorRev. 3
  • 4634Comerț cu ridicata al băuturilorRev. 3
  • 4638Comerț cu ridicata specializat al altor alimenteRev. 3
  • 4690Comerț cu ridicata nespecializatRev. 3
  • 5210DepozităriRev. 3
  • 6811Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare propriiRev. 3
  • 6820închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriateRev. 3
  • 7320Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publiceRev. 3
  • 1032Fabricarea sucurilor de fructe și legumeRev. 2
  • 1039Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.Rev. 2
  • 1081Fabricarea zahăruluiprincipalRev. 2
  • 1089Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.Rev. 2
  • 1107Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliateRev. 2
  • 2222Fabricarea articolelor de ambalaj din material plasticRev. 2
  • 4619Intermedieri în comerțul cu produse diverseRev. 2
  • 4634Comerț cu ridicata al băuturilorRev. 2
  • 4690Comerț cu ridicata nespecializatRev. 2
  • 4719Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentareRev. 2
  • 4729Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializateRev. 2
  • 4791Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin InternetRev. 2
  • 4799Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelorRev. 2
  • 5210DepozităriRev. 2

Istoric de schimbări

Ce s-a schimbat între două verificări ale surselor

Nicio schimbare detectată încă

Urmărim firma din ediția ONRC 19 octombrie 2026. Orice modificare de stare, TVA, sediu sau reprezentanți va apărea aici.