Sari la conținut
ActivăRisc scăzutPlătitor de TVATVA la încasareSRL

MEDILINE EXIM SRL

CUI 14615626 J40/3613/2002 București, Sector 4 din 2002 · 24 de ani și 6 luni

4646 · Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale

E firma ta? Revendic-o

Cifra de afaceri 2025

197 mii lei

+60,3%

Profit net 2025

15,2 mii lei

marjă 7,7%

Angajați

1

+0,0%

Capitaluri proprii

2,3 mil. lei

Evoluție financiară

16 ani cu bilanț depus, 2010–2025

01,3 mil.2,5 mil.3,8 mil.5 mil.20112013201520172019202120232025
Cifra de afaceri
20101885985
2011394620
2012737613
2013782275
2014960071
2015720510
20161071585
2017773479
20181071726
20192609941
20202913780
2021396060
202268325
20231568726
2024122726
2025196725

Bilanțuri pe ani

Valori în lei, așa cum au fost raportate

AnCifra de afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleRezultat netAngajațiActive imobilizateActive circulanteDatoriiCapitaluri proprii
2025196.725522.378504.25615.22312.085.7683.564.4192.452.6772.275.697
2024122.726420.213451.228-31.01512.112.9873.707.4902.630.1382.260.474
20231.568.7261.881.6241.784.60490.31452.231.42819.138.7192.946.1642.291.488
202268.3251.131.5561.116.33210.89992.334.46820.251.4393.041.5212.201.174
2021396.060924.211913.4056.41072.421.97919.921.1013.537.9042.190.276
20202.913.7809.301.8339.193.16772.117212.058.18119.595.4213.140.8202.183.866
20192.609.9414.426.1914.137.730262.258202.915.42023.955.6434.262.2332.111.749
20181.071.7264.813.8024.140.432651.124204.216.05222.939.5084.657.7651.849.491
2017773.4792.653.8282.561.35577.096155.486.2252.239.3837.105.6611.198.367
20161.071.5852.387.9342.277.99087.754126.870.7541.410.6177.714.7921.121.271
2015720.5103.036.8632.919.41097.321138.262.9991.537.5387.903.1161.098.518
2014960.0712.831.8332.663.996140.288119.888.2402.297.2407.859.6421.277.815
2013782.2752.108.2841.985.65799.393610.725.290908.2027.154.6711.137.527
2012737.613826.418782.77838.514512.044.2981.410.9227.801.1581.038.134
2011394.620707.0181.062.176-355.158512.624.5951.615.0248.689.387847.680
20101.885.9852.026.0431.958.11455.639311.768.0902.033.1728.594.465555.142

Indicatori calculați pentru 2025

Marja netă
7,7%
rezultat net / cifra de afaceri
Creșterea cifrei de afaceri
60,3%
2025 față de 2024
Gradul de îndatorare
43,4%
datorii / total active
Rentabilitatea capitalului
0,7%
rezultat net / capitaluri proprii
Lichiditate
1,45×
active circulante / datorii
Cifra de afaceri pe angajat
197 mii lei
2025

Stare fiscală ANAF

Verificat acum 9 zile

Înregistrare în scopuri de TVA
Da, din 9 august 2018
Inactiv fiscal
Nu
TVA la încasare
Da
Split TVA
Nu
Registrul RO e-Factura
Neînscrisă
CAEN declarat la ANAF
4646
Stare la ANAF
INREGISTRAT din data 08.02.2008
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREȘTI, SECTOR 4, STR. GARNITEI, NR.4, BL.56, SC.1, ET.2, AP.16

Contracte publice câștigate

16 contracte în SEAP, 2018–2020

Contracte
16
Valoare (contracte proprii)
1,6 mil. lei
Ultimul contract
30 martie 2020
Fonduri UE2 contracte în proiecte cu fonduri europene, 321 mii lei
  • 30 martie 2020—

    Institutul Național de Boli Infecțioase "Prof. Dr. Matei Bals"

    Servicii de colectare, de transport si de eliminare a deseurilor spitalicesti (Rev.2) · acord-cadru, 2 ofertanți

  • 30 martie 20201.663.200 lei

    Institutul de Boli Infectioase "Prof. Dr. Matei Bals"

    Acord Cadru lot 2 · acord-cadru, 2 ofertanți

  • 30 martie 2020361.260 lei

    Institutul de Boli Infectioase "Prof. Dr. Matei Bals"

    Acord Cadru lot 1 · acord-cadru, 2 ofertanți

  • 30 martie 2020—

    Institutul Național de Boli Infecțioase "Prof. Dr. Matei Bals"

    Servicii de colectare, de transport si de eliminare a deseurilor spitalicesti (Rev.2) · acord-cadru, 2 ofertanți

  • 22 ianuarie 2020227.520 lei

    Spitalul de Boli Infectioase si Tropicale "Dr. Victor Babes"

    Servicii de colectare, transport, procesare si eliminare finala a deseurilor chimice (rezultate din activitatea lab . analize medicale, alte deseuri cons. deseuri chimice).

Principalii clienți publici

  • Institutul de Pneumoftiziologie "Marius Nasta"1 · 344 mii lei
  • Institutul de Pneumoftiziologie "Marius Nasta"1 · 344 mii lei
  • SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA DROBETA TURNU SEVERIN1 · 248 mii lei
  • Spitalul de Boli Infectioase si Tropicale "Dr. Victor Babes"1 · 228 mii lei
  • PRIMARIA MUNICIPIULUI FAGARAS1 · 210 mii lei

Ultimele 5 contracte. Valoarea nu include 5 acorduri-cadru împărțite cu alți ofertanți: SEAP afișează la fiecare valoarea întregului acord. Sursa: SEAP, prin AADR pe data.gov.ro.

Fonduri europene

6 proiecte cu finanțare UE, 2018–2022; furnizor în 2 contracte finanțate din fonduri UE

Proiecte
6 (4 ca partener)
Nerambursabil
22,4 mil. lei
Valoare totală (MIPE)
22,5 mil. lei
  • "Informare, Calificare si Angajare - ICA"

    3,7 mil. lei

    POCU 2014–2020· cod SMIS 152026· 2022–2023· valoare totală 3,8 mil. leifinalizatpartener

    AP 5

  • Măsuri Integrate în comuna Teregova

    4,8 mil. lei

    POCU 2014–2020· cod SMIS 139389· 2021–2023· valoare totală 4,8 mil. leifinalizatpartener

    AP 5

  • Masuri Integrate pe teritoriul GAL Tara Gugulanilor

    4,7 mil. lei

    POCU 2014–2020· cod SMIS 139388· 2021–2023· valoare totală 4,8 mil. leifinalizatpartener

    AP 5

  • SEO Giurgiu -Social Educație Ocupare pentru reducerea saraciei si excluziunii sociale prin măsuri integrate

    3,8 mil. lei

    POCU 2014–2020· cod SMIS 130306· 2020–2023· valoare totală 3,9 mil. leifinalizatpartener

    AP 5

  • STAR ANTREPRENOR- UN START PENTRU SUCCES IN REGIUNEA SUD VEST OLTENIA!

    11,2 mil. lei

    POCU 2014–2020· cod SMIS 105896· 2018–2021· valoare totală 11,3 mil. leifinalizatlider de parteneriat

    AP 3

Toate cele 6 proiecte
  • UN START IN VIATA CU STARTUP PLUS IN REGIUNEA SUD MUNTENIA

    11,2 mil. lei

    POCU 2014–2020· cod SMIS 106092· 2018–2021· valoare totală 11,3 mil. leifinalizatlider de parteneriat

    AP 3

Sumele nu includ proiectele în care firma e doar partener (valoarea e a întregului proiect). Proiectele sunt potrivite după CUI sau după denumirea exactă, unică în registrul comerțului. Proiectele din programele 2021–2027 și din PNRR nu sunt incluse încă.

Sursa:MIPE, proiecte contractate 2014–2020 (la 31 august 2025)

Ca furnizor în proiecte cu fonduri UE (SEAP)

Contracte de achiziții publice câștigate de firmă (bunuri, servicii sau lucrări), finanțate din fonduri europene.

Contracte
2
Valoare (contracte proprii)
321 mii lei
Perioada
2018–2020

Pentru (autorități contractante)

  • PRIMARIA MUNICIPIULUI FAGARAS1 · 210 mii lei
  • SC SANIMED INTERNATIONAL IMPEX SRL1 · 111 mii lei

Ultimele contracte

  • PRIMARIA MUNICIPIULUI FAGARAS

    210 mii lei

    6 ianuarie 2020 · Contract Modernizarea Scolii gimnaziale 7 si a retelei de strazi urbane in vederea cresterii calitatii vietii

  • SC SANIMED INTERNATIONAL IMPEX SRL

    111 mii lei

    29 octombrie 2018 · Contract

Contractele publice ale firmei

Contractele SEAP pe care autoritatea contractantă le-a marcat ca finanțate din fonduri comunitare. Valoarea nu include acordurile-cadru împărțite cu alți ofertanți. Marcajul apare doar în rapoartele de contracte 2018–2022: pentru contractele publicate din 2023 încoace SEAP nu mai spune sursa finanțării, deci numărul poate fi mai mic decât în realitate. Sursa: SEAP, prin AADR pe data.gov.ro.

Dosare în instanță

Dosarele în care firma e parte, din portal.just.ro

Căutăm acum…
Dosare
3
Cu termen viitor
0
Ca reclamant / creditor
1
Ca pârât / debitor
3
Penal · 3

Se încarcă dosarele…

Doar dosarele în care firma e parte, potrivite după denumire. Fără nume de persoane fizice. Sursa: portal.just.ro.

Sancțiuni internaționale

Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE și listele OFAC (SUA)

Nu apare în listele de sancțiuni UE și OFAC (verificat la 6 noiembrie 2026).

Verificăm zilnic: Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE (ediția din 23 octombrie 2026) · OFAC Consolidated (non-SDN), SUA (ediția din 4 noiembrie 2026) · OFAC SDN (Specially Designated Nationals), SUA (ediția din 5 noiembrie 2026). Potrivim după CUI, numărul de registru și denumirea exactă; numele doar asemănătoare nu se afișează.

Reprezentanți legali

Persoanele înscrise la registrul comerțului pentru această firmă

Firme legate prin reprezentanți comuni

Două niveluri: firmele administratorilor acestei firme și ale celor care conduc împreună cu ei

Legăturile sunt deduse din registrul ONRC după numele reprezentanților și data nașterii sau județ. Nu intră persoanele juridice (lichidatori, practicieni în insolvență) și nici persoanele care s-au opus.

Activități autorizate

6 coduri CAEN în registrul comerțului

  • 4646Comerț cu ridicata al produselor farmaceuticeprincipalRev. 2
  • 4774Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice, în magazine specializateRev. 2
  • 7022Activități de consultanță pentru afaceri și managementRev. 2
  • 8559Alte forme de învățământ n.c.a.Rev. 2
  • 8560Activități de servicii suport pentru învățământRev. 2
  • 8810Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singureRev. 2

Istoric de schimbări

Ce s-a schimbat între două verificări ale surselor

Nicio schimbare detectată încă

Urmărim firma din ediția ONRC 19 octombrie 2026. Orice modificare de stare, TVA, sediu sau reprezentanți va apărea aici.
MEDILINE EXIM SRL — CUI 14615626 · Firma Bună