Sari la conținut
ActivăRisc scăzutPlătitor de TVARO e-FacturaSRL

AGRAFICS COMMUNICATION SRL

CUI 15103179 J2010012139407 București, Sector 2 din 2010 · 15 ani și 10 luni

7020 · Activități de consultanță în afaceri și management

E firma ta? Revendic-o

Cifra de afaceri 2025

30,7 mil. lei

-10,3%

Profit net 2025

23,1 mil. lei

marjă 75,4%

Angajați

8

-33,3%

Capitaluri proprii

23,2 mil. lei

Evoluție financiară

18 ani cu bilanț depus, 2008–2025

012,5 mil.25 mil.37,5 mil.50 mil.200920112013201520172019202120232025
Cifra de afaceri
20081524651
20091288676
20101473947
20117858718
201212791938
201312894307
20146091831
201514382368
20162586054
20172551346
20183766143
20194358403
20202113151
2021333407
20221308010
202313882962
202434188644
202530666685

Bilanțuri pe ani

Valori în lei, așa cum au fost raportate

AnCifra de afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleRezultat netAngajațiActive imobilizateActive circulanteDatoriiCapitaluri proprii
202530.666.68531.392.5604.005.84023.129.47284.372.24546.808.16028.033.89123.183.472
202434.188.64434.660.4874.203.74925.817.807123.438.36145.194.17922.805.42725.871.807
202313.882.96215.107.8242.979.72510.264.44010605.15414.400.8284.743.77210.318.440
20221.308.0105.774.1874.932.360711.53221154.23812.304.1817.964.9031.985.120
2021333.4075.515.4525.461.40729.40825115.85222.927.93615.047.7381.273.588
20202.113.1516.821.1266.420.185317.47029251.56048.449.40536.859.3471.244.180
20194.358.4037.123.3316.869.864182.44511187.47751.395.50235.357.748926.710
20183.766.1435.570.7635.461.99413.79410249.96811.988.6033.187.586744.265
20172.551.3464.393.0203.968.185329.14510788.7356.391.2122.339.510688.189
20162.586.0544.143.3073.082.725874.363141.355.4742.210.0142.179.715262.020
201514.382.36832.305.03030.287.4671.675.543622.233.5678.365.7745.277.7643.493.600
20146.091.8316.191.6015.421.349624.95021468.7365.411.4824.067.2181.817.981
201312.894.30710.976.5719.773.732972.97133466.3885.677.9214.956.1001.193.476
201212.791.93814.566.70214.405.649120.53525195.4286.931.0876.909.612221.160
20117.858.7188.924.1328.818.16453.465418.3852.609.7772.529.827100.625
20101.473.9471.490.5351.452.76922.3032—1.456.7601.410.24647.159
20091.288.6761.288.7791.256.65424.6168112.216482.865570.22524.856
20081.524.6511.609.2161.457.152120.8027118.615356.119362.095121.042

Indicatori calculați pentru 2025

Marja netă
75,4%
rezultat net / cifra de afaceri
Creșterea cifrei de afaceri
-10,3%
2025 față de 2024
Gradul de îndatorare
54,8%
datorii / total active
Rentabilitatea capitalului
99,8%
rezultat net / capitaluri proprii
Lichiditate
1,67×
active circulante / datorii
Cifra de afaceri pe angajat
3,8 mil. lei
2025

Stare fiscală ANAF

Verificat acum 3 zile

Înregistrare în scopuri de TVA
Da, din 1 august 2003
Inactiv fiscal
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Registrul RO e-Factura
Înscrisă
CAEN declarat la ANAF
7020
Stare la ANAF
TRANSFER(SOSIRE) din data 26.09.2014
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREȘTI, SECTOR 2, PȚA C. A. ROSETTI, NR.4, ET.4

Contracte publice câștigate

14 contracte în SEAP, 2019–2022

Contracte
14
Valoare (contracte proprii)
9,8 mil. lei
Ultimul contract
16 septembrie 2022
Fonduri UE6 contracte în proiecte cu fonduri europene, 5,3 mil. lei
  • 16 septembrie 202219.331 lei

    Societatea Nationala NUCLEARELECTRICA S.A.

    —

  • 16 septembrie 2022—

    Societatea Nationala NUCLEARELECTRICA S.A.

    Servicii pentru evenimente (Rev.2)

  • 23 august 202296.675 lei

    Societatea Nationala NUCLEARELECTRICA S.A.

    — · acord-cadru, 3 ofertanți

  • 23 august 2022—

    Societatea Nationala NUCLEARELECTRICA S.A.

    Servicii pentru evenimente (Rev.2) · acord-cadru, 3 ofertanți

  • 12 decembrie 2019240.836 lei

    Ministerul Investitiilor si Proiectelor Europene

    Contract subsecvent nr. 3

    Fonduri UE

Principalii clienți publici

  • Agentia pentru Finantarea Investitiilor Rurale2 · 4,5 mil. lei
  • —2 · 4,5 mil. lei
  • Ministerul Investitiilor si Proiectelor Europene4 · 779 mii lei
  • Societatea Nationala NUCLEARELECTRICA S.A.2 · 19,3 mii lei
  • Societatea Nationala NUCLEARELECTRICA S.A.4 · 19,3 mii lei

Ultimele 5 contracte. Valoarea nu include 3 acorduri-cadru împărțite cu alți ofertanți: SEAP afișează la fiecare valoarea întregului acord. Sursa: SEAP, prin AADR pe data.gov.ro.

Fonduri europene

13 proiecte cu finanțare UE; furnizor în 6 contracte finanțate din fonduri UE

Proiecte
13 (9 ca partener)
Nerambursabil (MIPE, lei)
40,7 mil. lei
Nerambursabil (AFIR, euro)
951 mii €
  • ABILitati pentru TINEri, ABILitati pentru un viitor sustenabil!

    18,7 mil. lei

    POCU 2014–2020· cod SMIS 150394· 2021–2023· valoare totală 19,5 mil. leifinalizatpartener

    AP 1

  • START în economia socială!

    13,6 mil. lei

    POCU 2014–2020· cod SMIS 128075· 2019–2023· valoare totală 13,8 mil. leifinalizatlider de parteneriat

    AP 4

  • Start UP for Change! Actiuni de sprijin pentru infiintarea de intreprinderi sociale

    13,6 mil. lei

    POCU 2014–2020· cod SMIS 128457· 2019–2023· valoare totală 13,8 mil. leifinalizatlider de parteneriat

    AP 4

  • I.S.P.I. - Intreprinderi sustenabile pentru incluziune

    13,6 mil. lei

    POCU 2014–2020· cod SMIS 128456· 2019–2023· valoare totală 13,9 mil. leifinalizatlider de parteneriat

    AP 4

  • O sansa pentru economia sociala, un viitor mai bun pentru persoanele vulnerabile

    13,4 mil. lei

    POCU 2014–2020· cod SMIS 128107· 2019–2022· valoare totală 13,5 mil. leifinalizatpartener

    AP 4

Toate cele 13 proiecte
  • I.S.S. - Intreprinderi sociale de succes

    13,6 mil. lei

    POCU 2014–2020· cod SMIS 128110· 2019–2023· valoare totală 13,8 mil. leifinalizatpartener

    AP 4

  • “Integrat! Nu asistat! Dezvoltarea sociala și economică a persoanelor defavorizate din sud – vestul Municipiului Pitești”

    19,5 mil. lei

    POCU 2014–2020· cod SMIS 114973· 2018–2021· valoare totală 20,1 mil. leifinalizatpartener

    AP 4

  • DARE TO START! – Dezvoltarea Antreprenoriatului prin Resurse umane Educate

    17,7 mil. lei

    POCU 2014–2020· cod SMIS 104118· 2018–2021· valoare totală 17,8 mil. leifinalizatpartener

    AP 3

  • O 9 sansa! Sprijinirea comunitatii marginalizate din Municipiul Ploiesti prin elaborarea unei Strategii de Dezvoltare Locala

    222 mii lei

    POCU 2014–2020· cod SMIS 114064· 2017· valoare totală 227 mii leifinalizatpartener

    AP 5

  • Un nou inceput - GAL Botosani - Sprijin pentru dezvoltarea unei strategii locale durabile

    216 mii lei

    POCU 2014–2020· cod SMIS 114071· 2017· valoare totală 221 mii leifinalizatpartener

    AP 5

  • Schimba-ti viitorul! Dezvoltarea sociala si economica a persoanelor defavorizate din zona de nord a Municipiului Campulung

    18,3 mil. lei

    POCU 2014–2020· cod SMIS 103450· 2017–2021· valoare totală 18,9 mil. leifinalizatpartener

    AP 4

  • Sprijin pregătitor în vederea elaborării Strategiei de dezvoltare locală pentru reducerea numărului de persoane aflate în risc de sărăcie și excluziune socială din comunitățile marginalizate din Municipiul Slobozia

    216 mii lei

    POCU 2014–2020· cod SMIS 106868· 2017· valoare totală 222 mii leifinalizatpartener

    AP 5

  • Măsura 511 — Asistență tehnică

    951 mii €

    PNDR 2007–2013· cod 51112S120007S0

Sumele nu includ proiectele în care firma e doar partener (valoarea e a întregului proiect). Proiectele sunt potrivite după CUI sau după denumirea exactă, unică în registrul comerțului. Proiectele din programele 2021–2027 și din PNRR nu sunt incluse încă.

Sursa:MIPE, proiecte contractate 2014–2020 (la 31 august 2025) AFIR, proiecte PNDR (la 25 iulie 2023)

Ca furnizor în proiecte cu fonduri UE (SEAP)

Contracte de achiziții publice câștigate de firmă (bunuri, servicii sau lucrări), finanțate din fonduri europene.

Contracte
6
Valoare (contracte proprii)
5,3 mil. lei
Perioada
2019

Pentru (autorități contractante)

  • Ministerul Investitiilor si Proiectelor Europene4 · 779 mii lei
  • Agentia pentru Finantarea Investitiilor Rurale2 · 4,5 mil. lei

Ultimele contracte

  • Ministerul Investitiilor si Proiectelor Europene

    241 mii lei

    12 decembrie 2019 · Contract subsecvent nr. 3

  • Ministerul Investitiilor si Proiectelor Europene

    60,2 mii lei

    12 septembrie 2019 · Contract subsecvent nr. 2 - vizita Madrid 17-19 septembrie

  • Ministerul Investitiilor si Proiectelor Europene

    51,6 mii lei

    14 iunie 2019 · Contract subsecvent nr. 1 - vizita Bruxelles 20-22 iunie 2019

Contractele publice ale firmei

Contractele SEAP pe care autoritatea contractantă le-a marcat ca finanțate din fonduri comunitare. Valoarea nu include acordurile-cadru împărțite cu alți ofertanți. Marcajul apare doar în rapoartele de contracte 2018–2022: pentru contractele publicate din 2023 încoace SEAP nu mai spune sursa finanțării, deci numărul poate fi mai mic decât în realitate. Sursa: SEAP, prin AADR pe data.gov.ro.

Dosare în instanță

Dosarele în care firma e parte, din portal.just.ro

Căutăm acum…

Căutarea dosarelor a pornit

Interogăm portal.just.ro pentru această firmă; rezultatul apare aici în câteva minute.

Sancțiuni internaționale

Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE și listele OFAC (SUA)

Nu apare în listele de sancțiuni UE și OFAC (verificat la 5 noiembrie 2026).

Verificăm zilnic: Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE (ediția din 23 octombrie 2026) · OFAC Consolidated (non-SDN), SUA (ediția din 4 noiembrie 2026) · OFAC SDN (Specially Designated Nationals), SUA (ediția din 4 noiembrie 2026). Potrivim după CUI, numărul de registru și denumirea exactă; numele doar asemănătoare nu se afișează.

Reprezentanți legali

Persoanele înscrise la registrul comerțului pentru această firmă

Firme legate prin reprezentanți comuni

Două niveluri: firmele administratorilor acestei firme și ale celor care conduc împreună cu ei

Legăturile sunt deduse din registrul ONRC după numele reprezentanților și data nașterii sau județ. Nu intră persoanele juridice (lichidatori, practicieni în insolvență) și nici persoanele care s-au opus.

Activități autorizate

17 coduri CAEN în registrul comerțului

  • 4612Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrieRev. 3
  • 4613Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcțiiRev. 3
  • 4614Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioaneRev. 3
  • 4619Intermedieri în comerțul cu produse diverseRev. 3
  • 4690Comerț cu ridicata nespecializatRev. 3
  • 4791Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializatRev. 3
  • 4792Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializatRev. 3
  • 6820închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriateRev. 3
Arată toate cele 17 coduri
  • 6832Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contractRev. 3
  • 7020Activități de consultanță în afaceri și managementprincipalRev. 3
  • 7210Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerieRev. 3
  • 7220Cercetare-dezvoltare în științe sociale și umanisteRev. 3
  • 7311Activități ale agențiilor de publicitateRev. 3
  • 7820Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umaneRev. 3
  • 8210Activități de secretariat și servicii suportRev. 3
  • 8230Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselorRev. 3
  • 8559Alte forme de învățământ n.c.a.Rev. 3

Istoric de schimbări

Ce s-a schimbat între două verificări ale surselor

Nicio schimbare detectată încă

Urmărim firma din ediția ONRC 19 octombrie 2026. Orice modificare de stare, TVA, sediu sau reprezentanți va apărea aici.