Sari la conținut

MBS GROUP SRL

CUI 15291641 J2003000670125 Turda, Cluj din 2003 · 23 de ani și 7 luni

4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

E firma ta? Revendic-o

Cifra de afaceri 2025

153 mil. lei

+23,7%

Profit net 2025

17,1 mil. lei

marjă 11,2%

Angajați

114

+3,6%

Capitaluri proprii

17,9 mil. lei

Evoluție financiară

18 ani cu bilanț depus, 2008–2025

050 mil.100 mil.150 mil.200 mil.200920112013201520172019202120232025
Cifra de afaceri
200864667615
200962540584
201040570337
201156696933
201248883407
201314923581
201410962220
201516949937
201634333278
201733678846
201835867178
201927936702
202040022498
202153280215
202267109132
202382464321
2024123852392
2025153176784

Bilanțuri pe ani

Valori în lei, așa cum au fost raportate

AnCifra de afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleRezultat netAngajațiActive imobilizateActive circulanteDatoriiCapitaluri proprii
2025153.176.784154.451.554134.414.35217.125.0441146.680.93954.493.98043.930.81817.891.289
2024123.852.392123.468.579105.631.75515.430.0931102.737.23240.901.96613.990.87430.176.213
202382.464.32188.850.50974.644.95812.250.259972.388.23033.139.96617.200.11418.336.067
202267.109.13266.991.41258.568.0007.113.239831.239.55823.534.87916.286.7678.562.670
202153.280.21554.157.86148.612.3254.736.510871.426.13815.271.36410.482.2206.215.282
202040.022.49840.992.89738.636.9301.913.172631.556.93810.038.2758.878.5022.825.714
201927.936.70244.443.28242.304.0501.793.75956369.0226.740.8055.144.6551.965.172
201835.867.17836.021.99135.117.361697.945472.111.17212.963.37416.875.586887.516
201733.678.84634.266.85934.108.96586.430612.286.37116.060.22220.814.156198.933
201634.333.27832.994.20031.031.8061.952.494483.492.04417.140.63423.315.566-144.280
201516.949.93716.536.23019.912.246-3.376.016454.237.54917.860.66125.313.076-662.591
201410.962.22011.996.49012.983.297-986.807—4.933.69724.424.15823.792.1164.526.698
201314.923.58115.958.50220.507.107-4.548.605357.074.19127.300.12727.020.7976.090.333
201248.883.40755.766.17855.155.192370.68812510.156.24534.756.40935.854.47412.157.175
201156.696.93357.697.04356.062.6721.484.9471307.856.97322.673.22621.273.42012.857.779
201040.570.33741.357.50340.000.2791.088.415423.645.63719.885.04914.177.64011.163.482
200962.540.58463.119.21556.190.6635.536.825352.093.14328.732.20015.407.20211.484.004
200864.667.61565.190.93962.515.2902.301.465301.021.74215.297.0479.758.4666.733.151

Indicatori calculați pentru 2025

Marja netă
11,2%
rezultat net / cifra de afaceri
Creșterea cifrei de afaceri
23,7%
2025 față de 2024
Gradul de îndatorare
71,8%
datorii / total active
Rentabilitatea capitalului
95,7%
rezultat net / capitaluri proprii
Lichiditate
1,24×
active circulante / datorii
Cifra de afaceri pe angajat
1,3 mil. lei
2025

Stare fiscală ANAF

Verificat acum 3 zile

Înregistrare în scopuri de TVA
Da, din 1 iunie 2004
Inactiv fiscal
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Registrul RO e-Factura
Înscrisă
CAEN declarat la ANAF
4100
Stare la ANAF
INREGISTRAT din data 14.03.2003
Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, MUN. TURDA, STR. 22 DECEMBRIE 1989, NR.24 B

Contracte publice câștigate

48 contracte în SEAP, 2019–2026

Contracte
48
Valoare (contracte proprii)
128 mil. lei
Ultimul contract
16 iunie 2026
Fonduri UE1 contract în proiecte cu fonduri europene
  • 16 iunie 202645.904.213 lei

    MUNICIPIUL RESITA

    Lucrari de constructii de cai de acces pentru pietoni (Rev.2) · acord-cadru, 2 ofertanți

  • 26 ianuarie 202634.643.208 lei

    MUNICIPIUL RESITA

    Lucrari de constructii de cai de acces pentru pietoni (Rev.2) · acord-cadru, 2 ofertanți

  • 17 septembrie 202517.158.452 lei

    Municipiul Hunedoara

    Lucrari de constructii de dezvoltare urbana (Rev.2) · acord-cadru, 3 ofertanți

  • 5 septembrie 202533.585.028 lei

    MUNICIPIUL RESITA

    Lucrari de constructii de cai de acces pentru pietoni (Rev.2) · acord-cadru, 2 ofertanți

  • 5 septembrie 202536.295.701 lei

    MUNICIPIUL RESITA

    Lucrari de constructii de cai de acces pentru pietoni (Rev.2) · acord-cadru, 2 ofertanți

Principalii clienți publici

  • COMPANIA NATIONALA DE INVESTITII SA14 · 32,2 mil. lei
  • COMPANIA NATIONALA DE INVESTITII SA3 · 31,1 mil. lei
  • COMPANIA NATIONALA DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE S.A.5 · 19,4 mil. lei
  • COMPANIA NATIONALA DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE S.A.5 · 19 mil. lei
  • MUNICIPIUL ORADEA4 · 16,3 mil. lei

Ultimele 5 contracte. Valoarea nu include 28 acorduri-cadru împărțite cu alți ofertanți: SEAP afișează la fiecare valoarea întregului acord. Sursa: SEAP, prin AADR pe data.gov.ro.

Fonduri europene

Furnizor în 1 contract finanțat din fonduri UE

Ca furnizor în proiecte cu fonduri UE (SEAP)

Contracte de achiziții publice câștigate de firmă (bunuri, servicii sau lucrări), finanțate din fonduri europene.

Contracte
1
Valoare (contracte proprii)
—
Perioada
2020

Ultimele contracte

  • Municipiul Campia Turzii

    25,2 mil. lei

    29 decembrie 2020 · Servicii de proiectare, asistență tehnică, verificare tehnică, execuție lucrări și dotări pentru obiectivul de investiții - Amenajare zonă cultural recreativă ”Trei Lacuri” din Municipiul Câmpia Turzii · acord-cadru, 4 ofertanți

Contractele publice ale firmei

Contractele SEAP pe care autoritatea contractantă le-a marcat ca finanțate din fonduri comunitare. Valoarea nu include acordurile-cadru împărțite cu alți ofertanți. Marcajul apare doar în rapoartele de contracte 2018–2022: pentru contractele publicate din 2023 încoace SEAP nu mai spune sursa finanțării, deci numărul poate fi mai mic decât în realitate. Sursa: SEAP, prin AADR pe data.gov.ro.

Dosare în instanță

Căutat la portal.just.ro acum 3 zile

Dosare
35
Cu termen viitor
3
Ca reclamant / creditor
21
Ca pârât / debitor
12
Litigii cu profesioniştii · 16Civil · 10Contencios administrativ şi fiscal · 7Faliment · 2

Se încarcă dosarele…

Doar dosarele în care firma e parte, potrivite după denumire. Fără nume de persoane fizice. Sursa: portal.just.ro.

Sancțiuni internaționale

Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE și listele OFAC (SUA)

Nu apare în listele de sancțiuni UE și OFAC (verificat la 5 noiembrie 2026).

Verificăm zilnic: Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE (ediția din 23 octombrie 2026) · OFAC Consolidated (non-SDN), SUA (ediția din 4 noiembrie 2026) · OFAC SDN (Specially Designated Nationals), SUA (ediția din 4 noiembrie 2026). Potrivim după CUI, numărul de registru și denumirea exactă; numele doar asemănătoare nu se afișează.

Reprezentanți legali

Persoanele înscrise la registrul comerțului pentru această firmă

Firme legate prin reprezentanți comuni

Două niveluri: firmele administratorilor acestei firme și ale celor care conduc împreună cu ei

Legăturile sunt deduse din registrul ONRC după numele reprezentanților și data nașterii sau județ. Nu intră persoanele juridice (lichidatori, practicieni în insolvență) și nici persoanele care s-au opus.

Activități autorizate

68 coduri CAEN în registrul comerțului

  • 3230Fabricarea articolelor pentru sportRev. 3
  • 3900Activități și servicii de decontaminareRev. 3
  • 4100Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențialeprincipalRev. 3
  • 4211Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilorRev. 3
  • 4212Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.Rev. 3
  • 4213Construcția de poduri și tuneluriRev. 3
  • 4221Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluideRev. 3
  • 4222Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicațiiRev. 3
Arată toate cele 68 coduri
  • 4291Construcții hidrotehniceRev. 3
  • 4299Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.aRev. 3
  • 4311Lucrări de demolare a construcțiilorRev. 3
  • 4312Lucrări de pregătire a terenuluiRev. 3
  • 4313Lucrări de foraj și sondaj pentru construcțiiRev. 3
  • 4321Lucrări de instalații electriceRev. 3
  • 4322Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționatRev. 3
  • 4323Lucrări de izolațiiRev. 3
  • 4324Alte lucrări de instalații pentru construcțiiRev. 3
  • 4331Lucrări de ipsoserieRev. 3
  • 4332Lucrări de tâmplărie și dulgherieRev. 3
  • 4333Lucrări de pardosire și placare a perețilorRev. 3
  • 4334Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuriRev. 3
  • 4335Alte lucrări de finisareRev. 3
  • 4341Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcțiiRev. 3
  • 4350Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civilRev. 3
  • 4391Activități de zidărieRev. 3
  • 4399Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.Rev. 3
  • 4712Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentareRev. 3
  • 4763Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportiveRev. 3
  • 4764Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilorRev. 3
  • 4941Transporturi rutiere de mărfuriRev. 3
  • 6812Dezvoltare (promovare) imobiliarăRev. 3
  • 7111Activități de arhitecturăRev. 3
  • 7112Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acesteaRev. 3
  • 0161Activități auxiliare pentru producția vegetalăRev. 2
  • 3230Fabricarea articolelor pentru sportRev. 2
  • 3530Furnizarea de abur și aer condiționatRev. 2
  • 3600Captarea, tratarea și distribuția apeiRev. 2
  • 3832Recuperarea materialelor reciclabile sortateRev. 2
  • 3900Activități și servicii de decontaminareRev. 2
  • 4110Dezvoltare (promovare) imobiliarăRev. 2
  • 4120Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențialeRev. 2
  • 4211Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilorRev. 2
  • 4212Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subteraneRev. 2
  • 4213Construcția de poduri și tuneluriRev. 2
  • 4221Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluideRev. 2
  • 4222Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicațiiRev. 2
  • 4291Construcții hidrotehniceRev. 2
  • 4299Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.aRev. 2
  • 4311Lucrări de demolare a construcțiilorRev. 2
  • 4312Lucrări de pregătire a terenuluiRev. 2
  • 4313Lucrări de foraj și sondaj pentru construcțiiRev. 2
  • 4321Lucrări de instalații electriceRev. 2
  • 4322Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționatRev. 2
  • 4329Alte lucrări de instalații pentru construcțiiRev. 2
  • 4331Lucrări de ipsoserieRev. 2
  • 4332Lucrări de tâmplărie și dulgherieRev. 2
  • 4333Lucrări de pardosire și placare a perețilorRev. 2
  • 4334Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuriRev. 2
  • 4339Alte lucrări de finisareRev. 2
  • 4391Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcțiiRev. 2
  • 4399Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.Rev. 2
  • 4719Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentareRev. 2
  • 4764Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive, în magazine specializateRev. 2
  • 4765Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor, în magazine specializateRev. 2
  • 4799Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelorRev. 2
  • 4941Transporturi rutiere de mărfuriRev. 2
  • 7111Activități de arhitecturăRev. 2
  • 7112Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acesteaRev. 2

Istoric de schimbări

Ce s-a schimbat între două verificări ale surselor

Nicio schimbare detectată încă

Urmărim firma din ediția ONRC 19 octombrie 2026. Orice modificare de stare, TVA, sediu sau reprezentanți va apărea aici.