Sari la conținut
ActivăRisc scăzutNeplătitor de TVASRL

PRO DRIVERS SRL

CUI 15475342 J2003007285405 București, Sector 3 din 2003 · 23 de ani și 5 luni

4711 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

E firma ta? Revendic-o

Cifra de afaceri 2025

252 mii lei

-5,5%

Profit net 2025

27,8 mii lei

marjă 11,0%

Angajați

1

-50,0%

Capitaluri proprii

41,8 mii lei

Evoluție financiară

18 ani cu bilanț depus, 2008–2025

0125 mii250 mii375 mii500 mii200920112013201520172019202120232025
Cifra de afaceri
200840541
200936519
201061990
201154500
201228280
201340861
201430751
2015101228
2016193856
2017216762
2018185314
2019259052
2020283413
2021178434
2022189758
2023287287
2024266941
2025252316

Bilanțuri pe ani

Valori în lei, așa cum au fost raportate

AnCifra de afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleRezultat netAngajațiActive imobilizateActive circulanteDatoriiCapitaluri proprii
2025252.316252.316222.12627.7831—83.50241.69341.809
2024266.941267.697242.14423.2742—94.15941.24452.915
2023287.287288.199267.16818.5722—89.84360.20129.642
2022189.758190.492154.17834.4092—125.269114.20011.069
2021178.434179.773193.073-14.8602—15.91539.255-23.340
2020283.413289.124270.79015.6212—33.89442.373-8.479
2019259.052278.215263.80711.6252—81.665105.765-24.100
2018185.314205.546201.7051.7852—38.47074.195-35.725
2017216.762216.908214.1825572—96.383133.893-37.510
2016193.856193.986204.500-12.4542—144.266182.333-38.067
2015101.228101.431118.795-17.3643—171.035195.400-24.365
201430.75130.83922.7957.2221—3.6449.360-5.716
201340.86140.94326.00513.7092—2.04714.985-12.938
201228.28028.35931.839-4.3303851.16628.350-27.099
201154.50054.52940.85212.04142.0532.73827.175-22.384
201061.99061.99447.43011.35844.0193.40341.847-34.425
200936.51941.51968.406-30.08945.9858.10459.872-45.783
200840.54165.54156.8607.045346.0236.58668.303-15.694

Indicatori calculați pentru 2025

Marja netă
11,0%
rezultat net / cifra de afaceri
Creșterea cifrei de afaceri
-5,5%
2025 față de 2024
Gradul de îndatorare
49,9%
datorii / total active
Rentabilitatea capitalului
66,5%
rezultat net / capitaluri proprii
Lichiditate
2×
active circulante / datorii
Cifra de afaceri pe angajat
252 mii lei
2025

Stare fiscală ANAF

Verificat acum 7 zile

Verificăm acum starea la ANAF…
Înregistrare în scopuri de TVA
Nu
Inactiv fiscal
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Registrul RO e-Factura
Neînscrisă
CAEN declarat la ANAF
4711
Stare la ANAF
INREGISTRAT din data 02.06.2003
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREȘTI, SECTOR 3, STR LIVIU REBREANU, NR.6, PARTER. 1/2 DIN PASAJUL ÎNTRE SCĂRILE 6-7, BL.B1

Contracte publice câștigate

Atribuiri din SEAP (achizitii publice)

Niciun contract public

Firma nu apare ca ofertant câștigător în contractele SEAP publicate din 2018 încoace.

Dosare în instanță

Dosarele în care firma e parte, din portal.just.ro

Căutăm acum…

Căutarea dosarelor a pornit

Interogăm portal.just.ro pentru această firmă; rezultatul apare aici în câteva minute.

Sancțiuni internaționale

Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE și listele OFAC (SUA)

Nu apare în listele de sancțiuni UE și OFAC (verificat la 4 noiembrie 2026).

Verificăm zilnic: Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE (ediția din 23 octombrie 2026) · OFAC Consolidated (non-SDN), SUA (ediția din 19 octombrie 2026) · OFAC SDN (Specially Designated Nationals), SUA (ediția din 28 octombrie 2026). Potrivim după CUI, numărul de registru și denumirea exactă; numele doar asemănătoare nu se afișează.

Reprezentanți legali

Persoanele înscrise la registrul comerțului pentru această firmă

  • PD

    POPA DANIELA

    administrator

Firme legate prin reprezentanți comuni

Două niveluri: firmele administratorilor acestei firme și ale celor care conduc împreună cu ei

Nicio legătură găsită

Reprezentanții acestei firme nu mai apar, cu o potrivire sigură, la alte firme din registru.

Activități autorizate

27 coduri CAEN în registrul comerțului

  • 4711Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutunprincipalRev. 3
  • 4712Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentareRev. 3
  • 4721Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspeteRev. 3
  • 4722Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carneRev. 3
  • 4723Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelorRev. 3
  • 4724Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoaseRev. 3
  • 4725Comerț cu amănuntul al băuturilorRev. 3
  • 4726Comerț cu amănuntul al produselor din tutunRev. 3
Arată toate cele 27 coduri
  • 4727Comerț cu amănuntul al altor produse alimentareRev. 3
  • 4775Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerieRev. 3
  • 5611RestauranteRev. 3
  • 5630Baruri și alte activități de servire a băuturilorRev. 3
  • 4721Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializateRev. 2
  • 4722Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializateRev. 2
  • 4723Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor, în magazine specializateRev. 2
  • 4724Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializateRev. 2
  • 4725Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializateRev. 2
  • 4726Comerț cu amănuntul al produselor din tutun, în magazine specializateRev. 2
  • 4729Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializateRev. 2
  • 4775Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializateRev. 2
  • 8219Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariatRev. 2
  • 5010Comerț cu autovehiculeRev. 1
  • 5040Comerț cu motociclete, piese și accesorii aferente și reparațiiRev. 1
  • 5261Comerț cu amănuntul prin corespondențăRev. 1
  • 5262Comerț cu amănuntul prin standuri și piețeRev. 1
  • 5263Comerț cu amănuntul care nu se efectuează prin magazineRev. 1
  • 6024Transporturi rutiere de mărfuriRev. 1

Istoric de schimbări

Ce s-a schimbat între două verificări ale surselor

Nicio schimbare detectată încă

Urmărim firma din ediția ONRC 19 octombrie 2026. Orice modificare de stare, TVA, sediu sau reprezentanți va apărea aici.