Sari la conținut
ActivăRisc scăzutPlătitor de TVARO e-FacturaSRL

UNION CARS SRL

CUI 15642718 J2015000573221 Iași din 2015 · 11 ani și 7 luni

4781 · Comerț cu amănuntul al autovehiculelor

E firma ta? Revendic-o

Cifra de afaceri 2025

37,6 mil. lei

+19,9%

Profit net 2025

2,1 mil. lei

marjă 5,6%

Angajați

29

+3,6%

Capitaluri proprii

4,8 mil. lei

Evoluție financiară

18 ani cu bilanț depus, 2008–2025

012,5 mil.25 mil.37,5 mil.50 mil.200920112013201520172019202120232025
Cifra de afaceri
2008—
20092160497
20101589250
20111105682
20121133346
20131140652
2014522868
20156453321
201616004664
201722922279
201810797125
201913880196
202016626098
202123935829
202222706077
202325428520
202431375170
202537612775

Bilanțuri pe ani

Valori în lei, așa cum au fost raportate

AnCifra de afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleRezultat netAngajațiActive imobilizateActive circulanteDatoriiCapitaluri proprii
202537.612.77539.051.62436.654.6182.096.599292.500.51210.461.1998.092.9334.759.604
202431.375.17033.312.58831.588.4681.496.651281.583.33310.648.1307.721.4424.329.672
202325.428.52026.073.79623.557.4302.217.319261.514.3477.665.9653.959.4995.006.933
202222.706.07723.490.43721.203.8491.974.453241.375.4678.216.2596.774.1292.789.614
202123.935.82924.775.68222.612.1301.873.297251.058.8757.246.4344.537.1773.794.635
202016.626.09817.183.10216.383.048697.17420848.1234.534.1472.908.8192.533.968
201913.880.19614.176.48113.642.256461.367211.075.7814.232.9113.169.4832.215.742
201810.797.12511.750.51211.551.058172.83327525.2632.487.887676.9082.401.745
201722.922.27923.898.10422.418.2501.265.78057789.3505.522.2914.119.7602.260.491
201616.004.66416.569.55215.502.354922.94955535.3856.018.6365.634.149994.711
20156.453.3216.477.6996.070.117349.95235132.9443.470.0232.742.546924.394
2014522.868588.962489.44282.090282.723454.99414.706573.466
20131.140.6521.152.1241.096.90954.373393.288391.25349.435490.400
20121.133.3461.135.9611.138.660-2.6993111.369400.50884.578436.027
20111.105.6821.133.6301.155.106-21.4763131.790391.57954.848438.726
20101.589.2501.593.4311.613.260-26.279387.460416.52134.901460.201
20092.160.4972.201.2672.091.06595.7913124.429686.79657.554486.481
2008—10811-801—64.275275.4804.363390.690

Indicatori calculați pentru 2025

Marja netă
5,6%
rezultat net / cifra de afaceri
Creșterea cifrei de afaceri
19,9%
2025 față de 2024
Gradul de îndatorare
62,4%
datorii / total active
Rentabilitatea capitalului
44,0%
rezultat net / capitaluri proprii
Lichiditate
1,29×
active circulante / datorii
Cifra de afaceri pe angajat
1,3 mil. lei
2025

Stare fiscală ANAF

Verificat acum 5 zile

Înregistrare în scopuri de TVA
Da, din 5 august 2003
Inactiv fiscal
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Registrul RO e-Factura
Înscrisă
CAEN declarat la ANAF
4781
Stare la ANAF
TRANSFER(SOSIRE) din data 02.04.2015
Domiciliu fiscal
JUD. IAȘI, MUN. IAȘI, ȘOS. BUCIUM, NR.17

Contracte publice câștigate

23 contracte în SEAP, 2020–2026

Contracte
23
Valoare (contracte proprii)
4 mil. lei
Ultimul contract
20 mai 2026
  • 20 mai 2026357.920 lei

    REGIA NATIONALA A PADURILOR - ROMSILVA RA

    Servicii de reparare si de intretinere a autovehiculelor si a echipamentelor conexe (Rev.2)

  • 13 martie 2026228.363 lei

    Universitatea Stefan cel Mare Suceava

    Autocare (Rev.2)

  • 2 octombrie 2025111.240 lei

    C.N. POSTA ROMANA S.A.

    Servicii de reparare si de intretinere a autovehiculelor si a echipamentelor conexe (Rev.2)

  • 25 iunie 2025312.386 lei

    REGIA NATIONALA A PADURILOR - ROMSILVA RA

    Servicii de reparare si de intretinere a autovehiculelor si a echipamentelor conexe (Rev.2)

  • 17 februarie 2025111.240 lei

    C.N. POSTA ROMANA S.A.

    Servicii de reparare si de intretinere a autovehiculelor si a echipamentelor conexe (Rev.2)

Principalii clienți publici

  • REGIA NATIONALA A PADURILOR - ROMSILVA RA10 · 1,7 mil. lei
  • C.N. POSTA ROMANA S.A.11 · 1,7 mil. lei
  • MUNICIPIUL BOTOSANI1 · 439 mii lei
  • Universitatea Stefan cel Mare Suceava1 · 228 mii lei

Ultimele 5 contracte. Sursa: SEAP, prin AADR pe data.gov.ro.

Fonduri europene

1 proiect cu finanțare UE, 2023

Proiecte
1
Nerambursabil
286 mii lei
Valoare totală (MIPE)
661 mii lei
  • SPRIJINIREA INVESTIȚIILOR DESTINATE PROMOVĂRII PRODUCȚIEI DE ENERGIE DIN SURSE REGENERABILE PENTRU CONSUM PROPRIU LA NIVELUL ÎNTREPRINDERII UNION CARS SRL

    286 mii lei

    POIM 2014–2020· cod SMIS 160708· 2023· valoare totală 661 mii leifinalizat

    Axa Prioritară 11 „Măsuri de îmbunătățire a eficienței energetice și stimularea utilizării energiei regenerabile”, OS 11.1 "Eficiență energetică și utilizarea energiei din surse regenerabile pentru co

    Potrivit după denumirea exactă, unică în registru.

Proiectele sunt potrivite după CUI sau după denumirea exactă, unică în registrul comerțului. Proiectele din programele 2021–2027 și din PNRR nu sunt incluse încă.

Sursa:MIPE, proiecte contractate 2014–2020 (la 31 august 2025)

Dosare în instanță

Căutat la portal.just.ro acum 5 zile

Niciun dosar găsit

Firma nu apare ca parte în dosarele de pe portal.just.ro.

Sancțiuni internaționale

Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE și listele OFAC (SUA)

Nu apare în listele de sancțiuni UE și OFAC (verificat la 6 noiembrie 2026).

Verificăm zilnic: Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE (ediția din 23 octombrie 2026) · OFAC Consolidated (non-SDN), SUA (ediția din 4 noiembrie 2026) · OFAC SDN (Specially Designated Nationals), SUA (ediția din 5 noiembrie 2026). Potrivim după CUI, numărul de registru și denumirea exactă; numele doar asemănătoare nu se afișează.

Reprezentanți legali

Persoanele înscrise la registrul comerțului pentru această firmă

Firme legate prin reprezentanți comuni

Două niveluri: firmele administratorilor acestei firme și ale celor care conduc împreună cu ei

Legăturile sunt deduse din registrul ONRC după numele reprezentanților și data nașterii sau județ. Nu intră persoanele juridice (lichidatori, practicieni în insolvență) și nici persoanele care s-au opus.

Activități autorizate

52 coduri CAEN în registrul comerțului

  • 2553Operațiuni de mecanică generalăRev. 3
  • 3312Repararea și întreținerea mașinilorRev. 3
  • 3512Producția de energie electrică din resurse regenerabileRev. 3
  • 4614Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioaneRev. 3
  • 4619Intermedieri în comerțul cu produse diverseRev. 3
  • 4664Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamenteRev. 3
  • 4671Comerț cu ridicata al autovehiculelorRev. 3
  • 4672Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehiculeRev. 3
Arată toate cele 52 coduri
  • 4673Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motocicleteRev. 3
  • 4711Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutunRev. 3
  • 4712Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentareRev. 3
  • 4725Comerț cu amănuntul al băuturilorRev. 3
  • 4727Comerț cu amănuntul al altor produse alimentareRev. 3
  • 4781Comerț cu amănuntul al autovehiculelorprincipalRev. 3
  • 4782Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehiculeRev. 3
  • 4783Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motocicleteRev. 3
  • 4791Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializatRev. 3
  • 4792Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializatRev. 3
  • 4932Transporturi terestre de pasageri, ocazionaleRev. 3
  • 4933Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandăRev. 3
  • 4941Transporturi rutiere de mărfuriRev. 3
  • 5210DepozităriRev. 3
  • 6619Activități auxiliare intermedierilor financiare, exceptând activități de asigurări și fonduri de pensiiRev. 3
  • 6811Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare propriiRev. 3
  • 6820închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriateRev. 3
  • 6832Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contractRev. 3
  • 7120Activități de testări și analize tehniceRev. 3
  • 7311Activități ale agențiilor de publicitateRev. 3
  • 7711Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoareRev. 3
  • 7712Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere greleRev. 3
  • 7733Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare)Rev. 3
  • 7739Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.Rev. 3
  • 7751Servicii de intermediere pentru închirierea și leasingul autoturismelor, autorulotelor și remorcilorRev. 3
  • 7752Servicii de intermediere pentru închirierea și leasingul altor bunuri corporale și bunuri intangibile (exceptând financiare)Rev. 3
  • 9531Repararea și întreținerea autovehiculelorRev. 3
  • 9532Repararea și întreținerea motocicletelorRev. 3
  • 9540Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelorRev. 3
  • 4614Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioaneRev. 2
  • 4618Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.Rev. 2
  • 5210DepozităriRev. 2
  • 6622Activități ale agenților și broker-ilor de asigurăriRev. 2
  • 6810Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare propriiRev. 2
  • 6820Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriateRev. 2
  • 6832Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contractRev. 2
  • 7022Activități de consultanță pentru afaceri și managementRev. 2
  • 7120Activități de testări și analize tehniceRev. 2
  • 7311Activități ale agențiilor de publicitateRev. 2
  • 7312Servicii de reprezentare mediaRev. 2
  • 7320Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publiceRev. 2
  • 7711Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoareRev. 2
  • 7733Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare)Rev. 2
  • 7739Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.Rev. 2

Istoric de schimbări

Ce s-a schimbat între două verificări ale surselor

Nicio schimbare detectată încă

Urmărim firma din ediția ONRC 19 octombrie 2026. Orice modificare de stare, TVA, sediu sau reprezentanți va apărea aici.