Sari la conținut
ActivăRisc scăzutPlătitor de TVASRL

FLORAVAS SRL

CUI 15783571 J2003000655397 Focșani, Vrancea din 2003 · 23 de ani și 1 lună

5611 · Restaurante

E firma ta? Revendic-o

Cifra de afaceri 2025

1,5 mil. lei

+88,0%

Profit net 2025

30,7 mii lei

marjă 2,1%

Angajați

6

+50,0%

Capitaluri proprii

1,6 mil. lei

Evoluție financiară

18 ani cu bilanț depus, 2008–2025

01,3 mil.2,5 mil.3,8 mil.5 mil.200920112013201520172019202120232025
Cifra de afaceri
20082543550
20092235674
20101154073
20111829143
20121270890
20131229317
20141153995
20151525520
20161623522
2017630679
2018102271
2019398445
2020343721
2021579339
2022372302
2023445978
2024794220
20251493521

Bilanțuri pe ani

Valori în lei, așa cum au fost raportate

AnCifra de afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleRezultat netAngajațiActive imobilizateActive circulanteDatoriiCapitaluri proprii
20251.493.5211.493.5211.460.64330.74661.806.413672.909883.5121.597.979
2024794.220825.968733.59268.24041.537.446613.075583.2881.567.233
2023445.978552.198633.148-86.51431.545.07893.3653.274.428-1.623.625
2022372.302376.976331.91141.31531.285.031122.0672.944.158-1.537.060
2021579.339579.339498.62874.8973826.3079.9622.453.211-1.616.942
2020343.721356.0961.571.396-1.218.8784851.34569.5172.610.717-1.689.855
2019398.445401.221429.866-32.6724876.13270.9441.421.819-474.743
2018102.271101.990290.891-189.9458897.85841.6221.384.617-445.137
2017630.679665.594906.406-241.4019923.42855.5141.233.194-254.252
20161.623.5221.836.6082.333.604-496.9968958.724392.1571.362.566-11.685
20151.525.5201.533.0851.507.97019.58581.379.294616.4451.431.402564.337
20141.153.9951.161.9501.160.0131.216—1.400.394676.2181.561.153515.459
20131.229.3171.267.4161.265.821421—1.447.350473.4461.406.553514.243
20121.270.8901.317.3291.314.95130671.417.657432.9521.344.947505.662
20111.829.1431.882.1821.866.10310.51641.455.217444.2031.394.064505.356
20101.154.0731.364.9071.537.597-179.62251.272.599448.1721.225.931494.840
20092.235.6742.381.0752.346.74128.60111.254.803652.6381.255.477651.964
20082.543.5502.937.8622.675.829257.71991.281.165986.7532.276.407-8.489

Indicatori calculați pentru 2025

Marja netă
2,1%
rezultat net / cifra de afaceri
Creșterea cifrei de afaceri
88,0%
2025 față de 2024
Gradul de îndatorare
35,6%
datorii / total active
Rentabilitatea capitalului
1,9%
rezultat net / capitaluri proprii
Lichiditate
0,76×
active circulante / datorii
Cifra de afaceri pe angajat
249 mii lei
2025

Stare fiscală ANAF

Verificat acum 3 zile

Înregistrare în scopuri de TVA
Da, din 2 octombrie 2003
Inactiv fiscal
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Registrul RO e-Factura
Neînscrisă
CAEN declarat la ANAF
5611
Stare la ANAF
INREGISTRAT din data 01.10.2003
Domiciliu fiscal
JUD. VRANCEA, MUN. FOCȘANI, STR. ARH. ION MINCU, NR.14, BL.14, SC.1, ET.4, AP.19

Contracte publice câștigate

Atribuiri din SEAP (achizitii publice)

Niciun contract public

Firma nu apare ca ofertant câștigător în contractele SEAP publicate din 2018 încoace.

Dosare în instanță

Dosarele în care firma e parte, din portal.just.ro

Căutăm acum…
Dosare
1
Cu termen viitor
0
Ca reclamant / creditor
0
Ca pârât / debitor
1
Litigii cu profesioniştii · 1

Se încarcă dosarele…

Doar dosarele în care firma e parte, potrivite după denumire. Fără nume de persoane fizice. Sursa: portal.just.ro.

Sancțiuni internaționale

Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE și listele OFAC (SUA)

Nu apare în listele de sancțiuni UE și OFAC (verificat la 5 noiembrie 2026).

Verificăm zilnic: Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE (ediția din 23 octombrie 2026) · OFAC Consolidated (non-SDN), SUA (ediția din 4 noiembrie 2026) · OFAC SDN (Specially Designated Nationals), SUA (ediția din 4 noiembrie 2026). Potrivim după CUI, numărul de registru și denumirea exactă; numele doar asemănătoare nu se afișează.

Reprezentanți legali

Persoanele înscrise la registrul comerțului pentru această firmă

  • MV

    MOCANU VASILE

    administrator

Firme legate prin reprezentanți comuni

Două niveluri: firmele administratorilor acestei firme și ale celor care conduc împreună cu ei

Nicio legătură găsită

Reprezentanții acestei firme nu mai apar, cu o potrivire sigură, la alte firme din registru.

Activități autorizate

46 coduri CAEN în registrul comerțului

  • 3299Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.Rev. 3
  • 4617Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutunRev. 3
  • 4618Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.Rev. 3
  • 4619Intermedieri în comerțul cu produse diverseRev. 3
  • 4622Comerț cu ridicata al florilor și al plantelorRev. 3
  • 4634Comerț cu ridicata al băuturilorRev. 3
  • 4636Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoaseRev. 3
  • 4637Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimenteRev. 3
Arată toate cele 46 coduri
  • 4638Comerț cu ridicata specializat al altor alimenteRev. 3
  • 4639Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutunRev. 3
  • 4641Comerț cu ridicata al produselor textileRev. 3
  • 4644Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținereRev. 3
  • 4645Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerieRev. 3
  • 4648Comerț cu ridicata al ceasurilor și bijuteriilorRev. 3
  • 4649Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodărescRev. 3
  • 4685Comerț cu ridicata al produselor chimiceRev. 3
  • 4686Comerț cu ridicata al altor produse intermediareRev. 3
  • 4689Comerț cu ridicata specializat al altor produse n.c.a.Rev. 3
  • 4690Comerț cu ridicata nespecializatRev. 3
  • 4711Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutunRev. 3
  • 4712Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentareRev. 3
  • 4778Comerț cu amănuntul al altor bunuri noiRev. 3
  • 4791Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializatRev. 3
  • 4792Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializatRev. 3
  • 5210DepozităriRev. 3
  • 5224ManipulăriRev. 3
  • 5520Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă duratăRev. 3
  • 5540Intermedieri pentru servicii de cazareRev. 3
  • 5590Alte servicii de cazareRev. 3
  • 5611RestauranteprincipalRev. 3
  • 5612Activități ale unităților mobile de alimentațieRev. 3
  • 5621Activități de alimentație (catering) pentru evenimenteRev. 3
  • 5622Alte servicii de alimentație n.c.a.Rev. 3
  • 5630Baruri și alte activități de servire a băuturilorRev. 3
  • 5640Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilorRev. 3
  • 6820închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriateRev. 3
  • 9329Alte activități recreative și distractive n.c.a.Rev. 3
  • 4617Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutunRev. 2
  • 4618Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.Rev. 2
  • 4619Intermedieri în comerțul cu produse diverseRev. 2
  • 4639Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutunRev. 2
  • 4649Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodărescRev. 2
  • 4711Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutunRev. 2
  • 4719Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentareRev. 2
  • 4778Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializateRev. 2
  • 4791Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin InternetRev. 2

Istoric de schimbări

Ce s-a schimbat între două verificări ale surselor

Nicio schimbare detectată încă

Urmărim firma din ediția ONRC 19 octombrie 2026. Orice modificare de stare, TVA, sediu sau reprezentanți va apărea aici.