Sari la conținut
ActivăRisc mediuPlătitor de TVARO e-FacturaSRL

TERRACULT SRL

CUI 15844296 J2009000654022 Horia, Arad din 2009 · 17 ani și 4 luni

0111 · Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase

E firma ta? Revendic-o

Cifra de afaceri 2025

54,9 mil. lei

-20,6%

Pierdere netă 2025

-4 mil. lei

marjă -7,2%

Angajați

52

+0,0%

Capitaluri proprii

69 mil. lei

Evoluție financiară

18 ani cu bilanț depus, 2008–2025

025 mil.50 mil.75 mil.100 mil.200920112013201520172019202120232025
Cifra de afaceri
2008223730
20093646405
20106836414
2011731659
20121103963
20132181357
20143341627
20155384578
201619259404
201728057042
201826505839
201921055287
202027021744
202141000293
202253233512
202355075075
202469120921
202554886548

Bilanțuri pe ani

Valori în lei, așa cum au fost raportate

AnCifra de afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleRezultat netAngajațiActive imobilizateActive circulanteDatoriiCapitaluri proprii
202554.886.54871.848.69075.799.852-3.951.16252133.572.18552.747.030107.640.76368.963.081
202469.120.92179.358.71377.925.9211.401.91252131.653.02855.230.793100.661.80375.402.944
202355.075.07582.133.21472.209.5118.827.66543119.725.99168.869.74695.601.12880.654.420
202253.233.51278.515.63258.351.43218.298.44237122.281.47957.925.61788.704.08677.755.475
202141.000.29354.053.66643.895.6639.356.50930122.692.79339.750.58587.777.84959.457.035
202027.021.74437.840.67136.003.8791.836.79235118.971.78930.528.86483.073.81150.100.524
201921.055.28728.898.39632.673.787-3.775.39135106.942.00131.519.44577.943.61248.263.733
201826.505.83937.531.37731.292.9355.246.6573894.507.18729.824.97866.299.28952.039.125
201728.057.04234.456.49432.386.2531.685.7943787.432.36127.332.34761.422.62446.792.452
201619.259.40430.273.73524.213.8045.987.7473578.343.61534.105.44560.147.92845.106.657
20155.384.57812.017.86713.294.959-1.277.0921270.624.6059.599.20751.699.56720.637.168
20143.341.6276.213.8147.586.464-1.372.650670.115.63310.210.94250.024.73821.914.260
20132.181.3575.879.0307.717.244-1.994.488153.176.29517.339.38753.775.1168.288.473
20121.103.96313.306.57311.541.7861.615.695139.369.68725.127.41644.899.41911.510.758
2011731.6592.198.3983.214.502-1.016.104—26.962.5187.726.55828.506.9856.449.744
20106.836.4144.419.5674.999.817-588.500—16.468.45813.765.05722.312.9418.195.340
20093.646.4057.708.8587.224.405398.644—9.081.25721.409.95821.763.4258.865.595
2008223.7302.040.1521.892.943124.346—8.295.6912.066.8781.895.6188.466.951

Indicatori calculați pentru 2025

Marja netă
-7,2%
rezultat net / cifra de afaceri
Creșterea cifrei de afaceri
-20,6%
2025 față de 2024
Gradul de îndatorare
57,8%
datorii / total active
Rentabilitatea capitalului
-5,7%
rezultat net / capitaluri proprii
Lichiditate
0,49×
active circulante / datorii
Cifra de afaceri pe angajat
1,1 mil. lei
2025

Stare fiscală ANAF

Verificat alaltăieri

Înregistrare în scopuri de TVA
Da, din 27 octombrie 2003
Inactiv fiscal
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Registrul RO e-Factura
Înscrisă
CAEN declarat la ANAF
0111
Stare la ANAF
TRANSFER(SOSIRE) din data 12.06.2009
Domiciliu fiscal
JUD. ARAD, SAT HORIA COM. VLADIMIRESCU, , AP.CAMERA 6

Contracte publice câștigate

Atribuiri din SEAP (achizitii publice)

Niciun contract public

Firma nu apare ca ofertant câștigător în contractele SEAP publicate din 2018 încoace.

Fonduri europene

2 proiecte cu finanțare UE

Proiecte
2
Nerambursabil
4,4 mil. €
  • „CONSTRUIRE FABRICA DE ULEI SI EXTINDERE CAPACITATI DE DEPOZITARE IN CADRUL SC TERRACULT SRL“

    2,4 mil. €

    PNDR 2014–2020· cod 0420D000021750200014· sesiunea 2017contractat

    Măsura 4.2 — Procesarea și marketingul produselor agricole

    Potrivit după denumirea exactă, unică în registru.

  • Măsura 123 — Creșterea valorii adăugate a produselor agricole și forestiere

    1,9 mil. €

    PNDR 2007–2013· cod 1230010950200020

Proiectele sunt potrivite după CUI sau după denumirea exactă, unică în registrul comerțului. Proiectele din programele 2021–2027 și din PNRR nu sunt incluse încă.

Sursa:AFIR, proiecte PNDR (la 25 iulie 2023)

Dosare în instanță

Căutat la portal.just.ro acum 14 zile

Dosare
14
Cu termen viitor
4
Ca reclamant / creditor
8
Ca pârât / debitor
7
Civil · 10Litigii cu profesioniştii · 3Faliment · 1

Se încarcă dosarele…

Doar dosarele în care firma e parte, potrivite după denumire. Fără nume de persoane fizice. Sursa: portal.just.ro.

Sancțiuni internaționale

Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE și listele OFAC (SUA)

Nu apare în listele de sancțiuni UE și OFAC (verificat la 4 noiembrie 2026).

Verificăm zilnic: Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE (ediția din 23 octombrie 2026) · OFAC Consolidated (non-SDN), SUA (ediția din 19 octombrie 2026) · OFAC SDN (Specially Designated Nationals), SUA (ediția din 28 octombrie 2026). Potrivim după CUI, numărul de registru și denumirea exactă; numele doar asemănătoare nu se afișează.

Reprezentanți legali

Persoanele înscrise la registrul comerțului pentru această firmă

  • AM

    AGROVITA MANAGEMENT GMBH

    administrator

  • FG

    FLEISCHHACKER GEORG ARNOLD

    reprezentant al persoanei juridice

    încă 3 firme
  • IE

    IERCAN EMANUEL-VALERIU

    administrator

Firme legate prin reprezentanți comuni

Două niveluri: firmele administratorilor acestei firme și ale celor care conduc împreună cu ei

Legăturile sunt deduse din registrul ONRC după numele reprezentanților și data nașterii sau județ. Nu intră persoanele juridice (lichidatori, practicieni în insolvență) și nici persoanele care s-au opus.

Activități autorizate

69 coduri CAEN în registrul comerțului

  • 0111Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoaseprincipalRev. 3
  • 0113Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelorRev. 3
  • 0119Cultivarea altor plante din culturi nepermanenteRev. 3
  • 0129Cultivarea altor plante permanenteRev. 3
  • 0130Cultivarea plantelor pentru înmulțireRev. 3
  • 0150Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)Rev. 3
  • 0161Activități auxiliare pentru producția vegetalăRev. 3
  • 0162Activități auxiliare pentru creșterea animalelorRev. 3
Arată toate cele 69 coduri
  • 0163Activități după recoltare și pregătirea semințelorRev. 3
  • 1041Fabricarea uleiurilor și grăsimilorRev. 3
  • 1091Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermăRev. 3
  • 3312Repararea și întreținerea mașinilorRev. 3
  • 3511Producția de energie electrică din resurse neregenerabileRev. 3
  • 3512Producția de energie electrică din resurse regenerabileRev. 3
  • 4621Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucratRev. 3
  • 4631Comerț cu ridicata al fructelor și legumelorRev. 3
  • 4685Comerț cu ridicata al produselor chimiceRev. 3
  • 4712Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentareRev. 3
  • 4776Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acesteaRev. 3
  • 4778Comerț cu amănuntul al altor bunuri noiRev. 3
  • 4941Transporturi rutiere de mărfuriRev. 3
  • 5210DepozităriRev. 3
  • 5224ManipulăriRev. 3
  • 5225Activități de servicii logistice pentru transporturiRev. 3
  • 5226Alte activități anexe transporturilorRev. 3
  • 5622Alte servicii de alimentație n.c.a.Rev. 3
  • 6811Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare propriiRev. 3
  • 6812Dezvoltare (promovare) imobiliarăRev. 3
  • 6820închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriateRev. 3
  • 6832Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contractRev. 3
  • 7020Activități de consultanță în afaceri și managementRev. 3
  • 7499Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.Rev. 3
  • 7731Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricoleRev. 3
  • 8110Activități de servicii suport combinateRev. 3
  • 8292Activități de ambalareRev. 3
  • 0111Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoaseprincipalRev. 2
  • 0113Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilorRev. 2
  • 0119Cultivarea altor plante din culturi nepermanenteRev. 2
  • 0129Cultivarea altor plante permanenteRev. 2
  • 0130Cultivarea plantelor pentru înmulțireRev. 2
  • 0150Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)Rev. 2
  • 0161Activități auxiliare pentru producția vegetalăRev. 2
  • 0162Activități auxiliare pentru creșterea animalelorRev. 2
  • 0163Activități după recoltareRev. 2
  • 0164Pregătirea semințelorRev. 2
  • 1041Fabricarea uleiurilor și grăsimilorRev. 2
  • 1091Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermăRev. 2
  • 3312Repararea mașinilorRev. 2
  • 3511Producția de energie electricăRev. 2
  • 4110Dezvoltare (promovare) imobiliarăRev. 2
  • 4621Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucratRev. 2
  • 4631Comerț cu ridicata al fructelor și legumelorRev. 2
  • 4675Comerț cu ridicata al produselor chimiceRev. 2
  • 4776Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializateRev. 2
  • 4778Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializateRev. 2
  • 4799Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelorRev. 2
  • 4941Transporturi rutiere de mărfuriRev. 2
  • 5210DepozităriRev. 2
  • 5224ManipulăriRev. 2
  • 5229Alte activități anexe transporturilorRev. 2
  • 5629Alte servicii de alimentație n.c.a.Rev. 2
  • 6810Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare propriiRev. 2
  • 6820Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriateRev. 2
  • 6832Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contractRev. 2
  • 7022Activități de consultanță pentru afaceri și managementRev. 2
  • 7490Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.Rev. 2
  • 7731Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricoleRev. 2
  • 8110Activități de servicii suport combinateRev. 2
  • 8292Activități de ambalareRev. 2

Istoric de schimbări

Ce s-a schimbat între două verificări ale surselor

Nicio schimbare detectată încă

Urmărim firma din ediția ONRC 19 octombrie 2026. Orice modificare de stare, TVA, sediu sau reprezentanți va apărea aici.