Sari la conținut
ActivăRisc mediuPlătitor de TVASRL

AVVA SRL

CUI 15940722 J2003002815353 Timișoara din 2003 · 22 de ani și 11 luni

1071 · Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie

E firma ta? Revendic-o

Cifra de afaceri 2025

2 mil. lei

-15,6%

Profit net 2025

22,4 mii lei

marjă 1,1%

Angajați

6

-40,0%

Capitaluri proprii

63,7 mii lei

Evoluție financiară

18 ani cu bilanț depus, 2008–2025

01,3 mil.2,5 mil.3,8 mil.5 mil.200920112013201520172019202120232025
Cifra de afaceri
20081740061
20092950234
2010—
20110
201216790
201380434
201491390
2015171954
20160
2017—
2018—
2019527742
2020440909
2021649050
20222925481
20232438470
20242382617
20252011861

Bilanțuri pe ani

Valori în lei, așa cum au fost raportate

AnCifra de afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleRezultat netAngajațiActive imobilizateActive circulanteDatoriiCapitaluri proprii
20252.011.8612.027.3791.999.62822.376628.2061.394.8221.359.29463.734
20242.382.6172.382.6172.187.107134.7521056.3041.200.7071.038.753218.258
20232.438.4702.438.4572.242.137172.226631.9221.671.8531.540.269163.506
20222.925.4812.925.4812.377.558518.62912175.8671.283.235911.393547.709
2021649.050649.450556.81986.792634.390294.900300.21029.080
2020440.909440.973409.85127.899612.774255.793308.670-40.103
2019527.742530.898511.29014.885814.179117.392199.573-68.002
2018—0980-980—2.07125985.217-82.887
2017—01.128-1.128—2.21731384.437-81.907
2016001.106-1.106—2.27331383.365-80.779
2015171.954171.955170.444042.44128282.396-79.673
201491.39091.39090.037-1.38952.07133278.427-76.024
201380.43480.43481.963-3.94262.07117176.878-74.636
201216.79016.79039.710-22.92063.5902674.310-70.694
2011001.015-1.015—5.2193.27159.278-47.774
2010—42.70912.99528.28115.2193.18558.177-46.759
20092.950.2343.018.0833.128.670-116.320455.684192.822281.175-75.040
20081.740.0611.742.0801.459.257238.62115112.525360.767211.519273.338

Indicatori calculați pentru 2025

Marja netă
1,1%
rezultat net / cifra de afaceri
Creșterea cifrei de afaceri
-15,6%
2025 față de 2024
Gradul de îndatorare
95,5%
datorii / total active
Rentabilitatea capitalului
35,1%
rezultat net / capitaluri proprii
Lichiditate
1,03×
active circulante / datorii
Cifra de afaceri pe angajat
335 mii lei
2025

Stare fiscală ANAF

Verificat alaltăieri

Înregistrare în scopuri de TVA
Da, din 1 aprilie 2019
Inactiv fiscal
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Registrul RO e-Factura
Neînscrisă
CAEN declarat la ANAF
1071
Stare la ANAF
RELUARE ACTIVITATE din data 15.01.2019
Domiciliu fiscal
JUD. TIMIȘ, MUN. TIMIȘOARA, CALEA SAGULUI, NR.201

Contracte publice câștigate

Atribuiri din SEAP (achizitii publice)

Niciun contract public

Firma nu apare ca ofertant câștigător în contractele SEAP publicate din 2018 încoace.

Dosare în instanță

Dosarele în care firma e parte, din portal.just.ro

Căutăm acum…

Căutarea dosarelor a pornit

Interogăm portal.just.ro pentru această firmă; rezultatul apare aici în câteva minute.

Sancțiuni internaționale

Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE și listele OFAC (SUA)

Nu apare în listele de sancțiuni UE și OFAC (verificat la 4 noiembrie 2026).

Verificăm zilnic: Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE (ediția din 23 octombrie 2026) · OFAC Consolidated (non-SDN), SUA (ediția din 19 octombrie 2026) · OFAC SDN (Specially Designated Nationals), SUA (ediția din 28 octombrie 2026). Potrivim după CUI, numărul de registru și denumirea exactă; numele doar asemănătoare nu se afișează.

Reprezentanți legali

Persoanele înscrise la registrul comerțului pentru această firmă

  • TM

    TURTURICĂ MIHAI-CĂTĂLIN

    administrator

Firme legate prin reprezentanți comuni

Două niveluri: firmele administratorilor acestei firme și ale celor care conduc împreună cu ei

Nicio legătură găsită

Reprezentanții acestei firme nu mai apar, cu o potrivire sigură, la alte firme din registru.

Activități autorizate

57 coduri CAEN în registrul comerțului

  • 1020Prelucrarea și conservarea peștelui, crustaceelor și moluștelorRev. 3
  • 1032Fabricarea sucurilor de fructe și legumeRev. 3
  • 1039Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.Rev. 3
  • 1052Fabricarea înghețateiRev. 3
  • 1071Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserieprincipalRev. 3
  • 1072Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserieRev. 3
  • 1073Fabricarea macaroanelor, tăițeilor, cuș-cuș-ului și a altor produse făinoase similarRev. 3
  • 1085Fabricarea de mâncăruri preparateRev. 3
Arată toate cele 57 coduri
  • 1086Fabricarea preparatelor alimentare omogenizate și alimentelor dieteticeRev. 3
  • 1089Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.Rev. 3
  • 4631Comerț cu ridicata al fructelor și legumelorRev. 3
  • 4632Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și molușteRev. 3
  • 4633Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibileRev. 3
  • 4634Comerț cu ridicata al băuturilorRev. 3
  • 4635Comerț cu ridicata al produselor din tutunRev. 3
  • 4636Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoaseRev. 3
  • 4637Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimenteRev. 3
  • 4638Comerț cu ridicata specializat al altor alimenteRev. 3
  • 4639Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutunRev. 3
  • 4711Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutunRev. 3
  • 4721Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspeteRev. 3
  • 4724Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoaseRev. 3
  • 4725Comerț cu amănuntul al băuturilorRev. 3
  • 4727Comerț cu amănuntul al altor produse alimentareRev. 3
  • 5611RestauranteRev. 3
  • 5621Activități de alimentație (catering) pentru evenimenteRev. 3
  • 5630Baruri și alte activități de servire a băuturilorRev. 3
  • 7711Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoareRev. 3
  • 9699Alte servicii personale n.c.a.Rev. 3
  • 1032Fabricarea sucurilor de fructe și legumeRev. 2
  • 1039Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.Rev. 2
  • 1071Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserieprincipalRev. 2
  • 1072Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserieRev. 2
  • 1073Fabricarea macaroanelor, tăițeilor, cuș-cuș-ului și a altor produse făinoase similareRev. 2
  • 4120Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențialeRev. 2
  • 4299Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.aRev. 2
  • 4312Lucrări de pregătire a terenuluiRev. 2
  • 4321Lucrări de instalații electriceRev. 2
  • 4322Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționatRev. 2
  • 4329Alte lucrări de instalații pentru construcțiiRev. 2
  • 4331Lucrări de ipsoserieRev. 2
  • 4332Lucrări de tâmplărie și dulgherieRev. 2
  • 4333Lucrări de pardosire și placare a perețilorRev. 2
  • 4334Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuriRev. 2
  • 4391Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcțiiRev. 2
  • 4399Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.Rev. 2
  • 4631Comerț cu ridicata al fructelor și legumelorRev. 2
  • 4632Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carneRev. 2
  • 4633Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibileRev. 2
  • 4634Comerț cu ridicata al băuturilorRev. 2
  • 4638Comerț cu ridicata specializat al altor alimente, inclusiv pește, crustacee și molușteRev. 2
  • 4639Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutunRev. 2
  • 4721Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializateRev. 2
  • 4724Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializateRev. 2
  • 4729Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializateRev. 2
  • 7111Activități de arhitecturăRev. 2
  • 7112Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acesteaRev. 2

Istoric de schimbări

Ce s-a schimbat între două verificări ale surselor

Nicio schimbare detectată încă

Urmărim firma din ediția ONRC 19 octombrie 2026. Orice modificare de stare, TVA, sediu sau reprezentanți va apărea aici.