MONTUBING SRL
2511 · Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
Insolvență · Legea nr. 85/2014
Procedura generală de insolvență: creditorii își înscriu creanțele, iar un administrator judiciar supraveghează sau conduce activitatea firmei.
Sursa: registrul comerțului (ONRC), ediția din 19 octombrie 2026, mențiunile: „este sub incidența Legii nr. 85/2014”, „insolvență”.
Dosar: 4045/105/2025, Tribunalul PRAHOVA, Fond — deschiderea procedurii la cererea debitorului (portal.just.ro).
Cifra de afaceri 2025
5 mil. lei
Pierdere netă 2025
-2,4 mil. lei
Angajați
43
Capitaluri proprii
-1,1 mil. lei
Evoluție financiară
18 ani cu bilanț depus, 2008–2025
| 2008 | 3398712 |
|---|---|
| 2009 | 8261136 |
| 2010 | 14074503 |
| 2011 | 8913097 |
| 2012 | 8192505 |
| 2013 | 19441171 |
| 2014 | 7390736 |
| 2015 | 10036205 |
| 2016 | 12750110 |
| 2017 | 15458876 |
| 2018 | 8405262 |
| 2019 | 7546098 |
| 2020 | 5243371 |
| 2021 | 5883974 |
| 2022 | 8648630 |
| 2023 | 6516377 |
| 2024 | 11669426 |
| 2025 | 4975737 |
Bilanțuri pe ani
Valori în lei, așa cum au fost raportate
Indicatori calculați pentru 2025
- Marja netă
- -47,9%
- rezultat net / cifra de afaceri
- Creșterea cifrei de afaceri
- -57,4%
- 2025 față de 2024
- Gradul de îndatorare
- 114,1%
- datorii / total active
- Rentabilitatea capitalului
- —
- rezultat net / capitaluri proprii
- Lichiditate
- 0,53×
- active circulante / datorii
- Cifra de afaceri pe angajat
- 116 mii lei
- 2025
Stare fiscală ANAF
Verificat acum 3 zile
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Da, din 1 ianuarie 2004
- Inactiv fiscal
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Registrul RO e-Factura
- Înscrisă
- CAEN declarat la ANAF
- 2511
- Stare la ANAF
- INREGISTRAT din data 15.12.2003
- Domiciliu fiscal
- JUD. PRAHOVA, MUN. PLOIEȘTI, BLD. BUCUREȘTI, NR.76
Contracte publice câștigate
1 contracte în SEAP, 2021–2021
- Contracte
- 1
- Valoare (contracte proprii)
- —
- Ultimul contract
- 2 februarie 2021
- 2 februarie 202114.520.600 lei
Societatea Nationala de Gaze Naturale Romgaz S.A.
Agregate de cimentare · acord-cadru, 3 ofertanți
Ultimele 5 contracte. Valoarea nu include 1 acorduri-cadru împărțite cu alți ofertanți: SEAP afișează la fiecare valoarea întregului acord. Sursa: SEAP, prin AADR pe data.gov.ro.
Dosare în instanță
Dosarele în care firma e parte, din portal.just.ro
Insolvență: debitor în dosarul 4045/105/2025, Tribunalul PRAHOVA — deschiderea procedurii la cererea debitorului.
- Dosare
- 15
- Cu termen viitor
- 5
- Ca reclamant / creditor
- 10
- Ca pârât / debitor
- 6
Se încarcă dosarele…
Doar dosarele în care firma e parte, potrivite după denumire. Fără nume de persoane fizice. Sursa: portal.just.ro.
Sancțiuni internaționale
Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE și listele OFAC (SUA)
Nu apare în listele de sancțiuni UE și OFAC (verificat la 5 noiembrie 2026).
Verificăm zilnic: Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE (ediția din 23 octombrie 2026) · OFAC Consolidated (non-SDN), SUA (ediția din 4 noiembrie 2026) · OFAC SDN (Specially Designated Nationals), SUA (ediția din 4 noiembrie 2026). Potrivim după CUI, numărul de registru și denumirea exactă; numele doar asemănătoare nu se afișează.
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la registrul comerțului pentru această firmă
- BF
BODONEA FLORIN-ALEXANDRU
administrator special
- încă 44 firme
C.I.I OLTEANU RALUCA-GEORGIANA
administrator judiciar provizoriu
Firme legate prin reprezentanți comuni
Două niveluri: firmele administratorilor acestei firme și ale celor care conduc împreună cu ei
Nicio legătură găsită
Activități autorizate
64 coduri CAEN în registrul comerțului
- 2433Producția de profile obținute la receRev. 3
- 3311Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metalRev. 3
- 3320Instalarea mașinilor și echipamentelor industrialeRev. 3
- 3821Recuperarea materialelor reciclabileRev. 3
- 4100Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențialeRev. 3
- 4212Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.Rev. 3
- 4213Construcția de poduri și tuneluriRev. 3
- 4221Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluideRev. 3
Arată toate cele 64 coduriAscunde
- 4222Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicațiiRev. 3
- 4299Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.aRev. 3
- 4311Lucrări de demolare a construcțiilorRev. 3
- 4312Lucrări de pregătire a terenuluiRev. 3
- 4321Lucrări de instalații electriceRev. 3
- 4322Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționatRev. 3
- 4324Alte lucrări de instalații pentru construcțiiRev. 3
- 4334Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuriRev. 3
- 4335Alte lucrări de finisareRev. 3
- 4341Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcțiiRev. 3
- 4399Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.Rev. 3
- 4619Intermedieri în comerțul cu produse diverseRev. 3
- 4941Transporturi rutiere de mărfuriRev. 3
- 4942Servicii de mutareRev. 3
- 5221Activități de servicii anexe pentru transporturi terestreRev. 3
- 5224ManipulăriRev. 3
- 5226Alte activități anexe transporturilorRev. 3
- 5920Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicalăRev. 3
- 6392Alte activități de servicii informaționale n.c. aRev. 3
- 6811Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare propriiRev. 3
- 6820închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriateRev. 3
- 6832Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contractRev. 3
- 7111Activități de arhitecturăRev. 3
- 7112Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acesteaRev. 3
- 7120Activități de testări și analize tehniceRev. 3
- 7414Alte activități de design specializatRev. 3
- 7499Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.Rev. 3
- 7711Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoareRev. 3
- 7712Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere greleRev. 3
- 7721Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportivRev. 3
- 7722Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.Rev. 3
- 7732Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcțiiRev. 3
- 7739Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.Rev. 3
- 8110Activități de servicii suport combinateRev. 3
- 8230Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselorRev. 3
- 8291Activități ale agențiilor de colectare și ale birourilor (oficiilor) de raportare a credituluiRev. 3
- 8292Activități de ambalareRev. 3
- 8299Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.Rev. 3
- 9531Repararea și întreținerea autovehiculelorRev. 3
- 2433Producția de profile obținute la receRev. 2
- 2511Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metaliceprincipalRev. 2
- 2529Producția de rezervoare, cisterne și containere metaliceRev. 2
- 2561Tratarea și acoperirea metalelorRev. 2
- 3311Repararea articolelor fabricate din metalRev. 2
- 3320Instalarea mașinilor și echipamentelor industrialeRev. 2
- 3831Demontarea (dezasamblarea) mașinilor și echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelorRev. 2
- 3832Recuperarea materialelor reciclabile sortateRev. 2
- 4299Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.aRev. 2
- 4321Lucrări de instalații electriceRev. 2
- 4399Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.Rev. 2
- 4520Întreținerea și repararea autovehiculelorRev. 2
- 4619Intermedieri în comerțul cu produse diverseRev. 2
- 4672Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metaliceRev. 2
- 4673Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitareRev. 2
- 7120Activități de testări și analize tehniceRev. 2
- 8292Activități de ambalareRev. 2
Istoric de schimbări
Ce s-a schimbat între două verificări ale surselor
Nicio schimbare detectată încă
Cele mai mari firme din același domeniu în Prahova
CAEN 2511 · Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- CONFIND SRLCUI 1324099Câmpina, PrahovaCAEN 2511 · Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice268 mil. leicifra de afaceri 2025
- MONTAJ CARPATI SACUI 5797898Puchenii Mari, PrahovaCAEN 2511 · Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice59,1 mil. leicifra de afaceri 2025
- OZEL STEEL PROFIL SRLCUI 14388400Filipeștii de Pădure, PrahovaCAEN 2511 · Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice51,7 mil. leicifra de afaceri 2025
- SUDARC SRLCUI 1355273Ploiești, PrahovaCAEN 2511 · Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice33,1 mil. leicifra de afaceri 2025
- MONTICOR INDUSTRIES SAInsolvențăCUI 6660278Ploiești, PrahovaCAEN 2511 · Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice28,2 mil. leicifra de afaceri 2025
- SPECIAL STRUCTURES SRLCUI 33007196Băicoi, PrahovaCAEN 2511 · Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice23,4 mil. leicifra de afaceri 2025