Sari la conținut
ActivăRisc mediuPlătitor de TVARO e-FacturaSA

MURFATLAR VINUL ROMANIA S.A.

CUI 16217970 J2004003708402 București, Sector 1 din 2004 · 22 de ani și 7 luni

4639 · Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun

E firma ta? Revendic-o

Cifra de afaceri 2025

105 mil. lei

+107,8%

Profit net 2025

933 mii lei

marjă 0,9%

Angajați

95

+79,2%

Capitaluri proprii

1,4 mil. lei

Evoluție financiară

18 ani cu bilanț depus, 2008–2025

050 mil.100 mil.150 mil.200 mil.200920112013201520172019202120232025
Cifra de afaceri
200889959
200996000
201096000
201196000
201296000
201396000
201496000
201588000
201645067
2017—
20185864404
201910900573
20209245110
20216969410
20228530233
202322083853
202450669723
2025105290817

Bilanțuri pe ani

Valori în lei, așa cum au fost raportate

AnCifra de afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleRezultat netAngajațiActive imobilizateActive circulanteDatoriiCapitaluri proprii
2025105.290.817159.145.669157.797.630932.8559527.944.001119.227.493145.730.9911.440.503
202450.669.72367.582.32464.578.5642.556.1625322.827.89976.516.97299.001.224507.648
202322.083.85331.755.10131.417.553337.548275.206.25340.692.88547.950.268-2.043.174
20228.530.23316.246.68015.942.517304.163193.654.85822.813.61628.854.636-2.380.722
20216.969.41010.115.80610.219.783-103.977112.886.78114.268.28519.839.951-2.684.885
20209.245.1107.318.7507.741.203-422.45381.770.85919.956.65924.308.427-2.580.909
201910.900.57318.774.76619.644.244-869.47841.885.56313.607.07217.651.091-2.158.456
20185.864.4045.945.3027.254.992-1.362.65222.020.4565.703.9329.013.365-1.288.977
2017—2007.959-7.759——2.07928.204-26.125
201645.06746.77060.468-18.6061—65319.019-18.366
201588.00088.04875.69582117515.54814.5621.061
201496.00096.01077.8816.520128670.33963.8656.760
201396.00096.49957.11035.86411.12049.01214.02836.104
201296.00096.02152.08930.73411.83474.02619.41756.443
201196.00096.15659.11125.46922.54841.43618.27525.709
201096.00097.55854.05232.38323.26260.18030.81932.623
200996.00096.02352.19833.56023.97657.27527.45133.800
200889.95990.72256.59626.45723.25544.27220.83026.697

Indicatori calculați pentru 2025

Marja netă
0,9%
rezultat net / cifra de afaceri
Creșterea cifrei de afaceri
107,8%
2025 față de 2024
Gradul de îndatorare
99,0%
datorii / total active
Rentabilitatea capitalului
64,8%
rezultat net / capitaluri proprii
Lichiditate
0,82×
active circulante / datorii
Cifra de afaceri pe angajat
1,1 mil. lei
2025

Stare fiscală ANAF

Verificat acum 4 zile

Verificăm acum starea la ANAF…
Înregistrare în scopuri de TVA
Da, din 9 martie 2004
Inactiv fiscal
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Registrul RO e-Factura
Înscrisă
CAEN declarat la ANAF
4639
Stare la ANAF
TRANSFER(SOSIRE) din data 04.04.2018
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREȘTI, SECTOR 1, ȘOS BUCUREȘTI-PLOIEȘTI, NR.1A, CLĂDIREA C. BIROUL C01, ET.1

Contracte publice câștigate

Atribuiri din SEAP (achizitii publice)

Niciun contract public

Firma nu apare ca ofertant câștigător în contractele SEAP publicate din 2018 încoace.

Dosare în instanță

Dosarele în care firma e parte, din portal.just.ro

Căutăm acum…
Dosare
10
Cu termen viitor
3
Ca reclamant / creditor
6
Ca pârât / debitor
3
Contencios administrativ şi fiscal · 5Civil · 3Litigii cu profesioniştii · 2

Se încarcă dosarele…

Doar dosarele în care firma e parte, potrivite după denumire. Fără nume de persoane fizice. Sursa: portal.just.ro.

Sancțiuni internaționale

Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE și listele OFAC (SUA)

Nu apare în listele de sancțiuni UE și OFAC (verificat la 6 noiembrie 2026).

Verificăm zilnic: Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE (ediția din 23 octombrie 2026) · OFAC Consolidated (non-SDN), SUA (ediția din 4 noiembrie 2026) · OFAC SDN (Specially Designated Nationals), SUA (ediția din 5 noiembrie 2026). Potrivim după CUI, numărul de registru și denumirea exactă; numele doar asemănătoare nu se afișează.

Reprezentanți legali

Persoanele înscrise la registrul comerțului pentru această firmă

Firme legate prin reprezentanți comuni

Două niveluri: firmele administratorilor acestei firme și ale celor care conduc împreună cu ei

Legăturile sunt deduse din registrul ONRC după numele reprezentanților și data nașterii sau județ. Nu intră persoanele juridice (lichidatori, practicieni în insolvență) și nici persoanele care s-au opus.

Activități autorizate

61 coduri CAEN în registrul comerțului

  • 0111Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoaseRev. 3
  • 0113Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelorRev. 3
  • 0114Cultivarea trestiei de zahărRev. 3
  • 0119Cultivarea altor plante din culturi nepermanenteRev. 3
  • 0121Cultivarea strugurilorRev. 3
  • 0124Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoaseRev. 3
  • 0125Cultivarea altor pomi fructiferi, a arbuștilor fructiferi, căpșunilor și a nuciferelorRev. 3
  • 0126Cultivarea fructelor oleaginoaseRev. 3
Arată toate cele 61 coduri
  • 0127Cultivarea plantelor pentru prepararea băuturilorRev. 3
  • 0129Cultivarea altor plante permanenteRev. 3
  • 0130Cultivarea plantelor pentru înmulțireRev. 3
  • 0163Activități după recoltare și pregătirea semințelorRev. 3
  • 0240Activități de servicii anexe silviculturiiRev. 3
  • 1032Fabricarea sucurilor de fructe și legumeRev. 3
  • 1039Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.Rev. 3
  • 1081Fabricarea zahăruluiRev. 3
  • 1082Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoaseRev. 3
  • 1101Distilarea, rafinarea și mixarea băuturilor alcooliceRev. 3
  • 1102Fabricarea vinurilor din struguriRev. 3
  • 1103Fabricarea cidrului și a altor vinuri din fructeRev. 3
  • 1104Fabricarea altor băuturi nedistilate, obținute prin fermentareRev. 3
  • 1105Fabricarea beriiRev. 3
  • 1106Fabricarea malțuluiRev. 3
  • 1107Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliateRev. 3
  • 1628Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletiteRev. 3
  • 3512Producția de energie electrică din resurse regenerabileRev. 3
  • 4617Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutunRev. 3
  • 4618Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.Rev. 3
  • 4619Intermedieri în comerțul cu produse diverseRev. 3
  • 4634Comerț cu ridicata al băuturilorRev. 3
  • 4635Comerț cu ridicata al produselor din tutunRev. 3
  • 4636Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoaseRev. 3
  • 4637Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimenteRev. 3
  • 4639Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutunprincipalRev. 3
  • 4791Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializatRev. 3
  • 4941Transporturi rutiere de mărfuriRev. 3
  • 5020Transporturi maritime și costiere de marfăRev. 3
  • 5040Transportul de marfă pe căi navigabile interioareRev. 3
  • 5210DepozităriRev. 3
  • 5222Activități de servicii anexe transporturilor pe apăRev. 3
  • 5224ManipulăriRev. 3
  • 5630Baruri și alte activități de servire a băuturilorRev. 3
  • 7020Activități de consultanță în afaceri și managementRev. 3
  • 8292Activități de ambalareRev. 3
  • 1032Fabricarea sucurilor de fructe și legumeRev. 2
  • 1039Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.Rev. 2
  • 1101Distilarea, rafinarea și mixarea băuturilor alcooliceRev. 2
  • 1102Fabricarea vinurilor din struguriRev. 2
  • 1103Fabricarea cidrului și a altor vinuri din fructeRev. 2
  • 1104Fabricarea altor băuturi nedistilate, obținute prin fermentareRev. 2
  • 1105Fabricarea beriiRev. 2
  • 1106Fabricarea malțuluiRev. 2
  • 1107Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliateRev. 2
  • 4617Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutunRev. 2
  • 4618Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.Rev. 2
  • 4619Intermedieri în comerțul cu produse diverseRev. 2
  • 4634Comerț cu ridicata al băuturilorRev. 2
  • 4639Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutunprincipalRev. 2
  • 5210DepozităriRev. 2
  • 5224ManipulăriRev. 2
  • 8292Activități de ambalareRev. 2

Istoric de schimbări

Ce s-a schimbat între două verificări ale surselor

Nicio schimbare detectată încă

Urmărim firma din ediția ONRC 19 octombrie 2026. Orice modificare de stare, TVA, sediu sau reprezentanți va apărea aici.