Sari la conținut
ActivăRisc scăzutPlătitor de TVATVA la încasareRO e-FacturaSRL

RIGECONS SRL

CUI 16704967 J2004000296366 Tulcea din 2004 · 22 de ani și 2 luni

4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

E firma ta? Revendic-o

Cifra de afaceri 2025

200 mii lei

Pierdere netă 2025

-32,3 mii lei

marjă -16,2%

Angajați

1

+0,0%

Capitaluri proprii

153 mii lei

Evoluție financiară

12 ani cu bilanț depus, 2014–2025

0500 mii1 mil.1,5 mil.2 mil.201420152016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri
2014324354
2015620114
2016117764
2017104324
2018182551
2019825087
20201180694
20211477110
20221188173
202362885
2024—
2025199624

Bilanțuri pe ani

Valori în lei, așa cum au fost raportate

AnCifra de afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleRezultat netAngajațiActive imobilizateActive circulanteDatoriiCapitaluri proprii
2025199.624203.318235.657-32.339124.030199.48770.310153.207
2024—25.017114.627-89.610159.416311.46670.336300.546
202362.885359.226289.17655.5581108.813365.88529.584445.114
20221.188.1731.428.4051.358.98760.5368265.207524.023252.768450.092
20211.477.1101.629.9321.409.781207.15017363.001663.446455.925389.556
20201.180.6941.362.6981.126.176223.76816432.270459.873334.727282.406
2019825.087968.588919.28039.62212425.558264.045630.96658.637
2018182.551192.809144.19846.6834441.613285.547664.82262.338
2017104.324110.81296.41313.2914—173.328159.47313.855
2016117.764117.769117.2693243—171.218170.654564
2015620.114620.118426.871162.2974—316.579147.490169.089
2014324.354324.355314.6078.1885—31.65124.8596.792

Indicatori calculați pentru 2025

Marja netă
-16,2%
rezultat net / cifra de afaceri
Creșterea cifrei de afaceri
—
2025 față de 2024
Gradul de îndatorare
31,5%
datorii / total active
Rentabilitatea capitalului
-21,1%
rezultat net / capitaluri proprii
Lichiditate
2,84×
active circulante / datorii
Cifra de afaceri pe angajat
200 mii lei
2025

Stare fiscală ANAF

Verificat acum 3 zile

Verificăm acum starea la ANAF…
Înregistrare în scopuri de TVA
Da, din 1 februarie 2014
Inactiv fiscal
Nu
TVA la încasare
Da
Split TVA
Nu
Registrul RO e-Factura
Înscrisă
CAEN declarat la ANAF
4100
Stare la ANAF
RELUARE ACTIVITATE din data 01.02.2014
Domiciliu fiscal
JUD. TULCEA, MUN. TULCEA, STR. TABEREI, NR.24, CAMERA NR. 3. C1

Contracte publice câștigate

3 contracte în SEAP, 2019–2021

Contracte
3
Valoare (contracte proprii)
2,8 mil. lei
Ultimul contract
3 februarie 2021
Fonduri UE2 contracte în proiecte cu fonduri europene, 2,5 mil. lei
  • 3 februarie 2021722.809 lei

    PRIMARIA ISACCEA

    Realizarea proiectului tehnic, detalii de executie, caiet de sarcini, documentatiile tehnice necesare in vederea obtinerii avizelor/ acordurilor/ autorizatiilor si asistenta tehnica din partea proiectantului pe toata durata contractului de executie lucrari si Executia lucrarilor pentru obiectivul de investitii cu titlul „REABILITARE, MODERNIZARE ȘI DOTARE LOC DE JOACĂ PARCUL CIPOLINO DIN ORAȘUL ISACCEA” · acord-cadru, 2 ofertanți

    Fonduri UE
  • 12 august 20202.493.747 lei

    COMUNA NICULITEL

    Contract de lucrari

    Fonduri UE
  • 13 noiembrie 2019259.610 lei

    AGENTIA NATIONALA DE IMBUNATATIRI FUNCIARE

    Lucrari de renovare la cladirile apartinand Agentiei Nationale de Imbunatatiri Funciare - Unitatii Centrale + Filialele Teritoriale de Imbunatatiri Funciare – 8 ”Lucrari de reparatii la sediul administrativ al Filialei de Imbunatatiri Funciare Tulcea

Principalii clienți publici

  • COMUNA NICULITEL1 · 2,5 mil. lei
  • AGENTIA NATIONALA DE IMBUNATATIRI FUNCIARE1 · 260 mii lei
  • PRIMARIA ISACCEA1 · —

Ultimele 5 contracte. Valoarea nu include 1 acorduri-cadru împărțite cu alți ofertanți: SEAP afișează la fiecare valoarea întregului acord. Sursa: SEAP, prin AADR pe data.gov.ro.

Fonduri europene

1 proiect cu finanțare UE, 2017; furnizor în 2 contracte finanțate din fonduri UE

Proiecte
1
Nerambursabil
470 mii lei
Valoare totală (MIPE)
683 mii lei
  • Consolidarea inovativa a activitatii economice derulate de SC Rigecons SRL

    470 mii lei

    POR 2014–2020· cod SMIS 117620· 2017–2019· valoare totală 683 mii leifinalizat

    2/2.1 ITI

    Potrivit după denumirea exactă, unică în registru.

Proiectele sunt potrivite după CUI sau după denumirea exactă, unică în registrul comerțului. Proiectele din programele 2021–2027 și din PNRR nu sunt incluse încă.

Sursa:MIPE, proiecte contractate 2014–2020 (la 31 august 2025)

Ca furnizor în proiecte cu fonduri UE (SEAP)

Contracte de achiziții publice câștigate de firmă (bunuri, servicii sau lucrări), finanțate din fonduri europene.

Contracte
2
Valoare (contracte proprii)
2,5 mil. lei
Perioada
2020–2021

Pentru (autorități contractante)

  • COMUNA NICULITEL1 · 2,5 mil. lei
  • PRIMARIA ISACCEA1

Ultimele contracte

  • PRIMARIA ISACCEA

    723 mii lei

    3 februarie 2021 · Realizarea proiectului tehnic, detalii de executie, caiet de sarcini, documentatiile tehnice necesare in vederea obtinerii avizelor/ acordurilor/ autorizatiilor si asistenta tehnica din partea proiectantului pe toata durata contractului de executie lucrari si Executia lucrarilor pentru obiectivul de investitii cu titlul „REABILITARE, MODERNIZARE ȘI DOTARE LOC DE JOACĂ PARCUL CIPOLINO DIN ORAȘUL ISACCEA” · acord-cadru, 2 ofertanți

  • COMUNA NICULITEL

    2,5 mil. lei

    12 august 2020 · Contract de lucrari

Contractele publice ale firmei

Contractele SEAP pe care autoritatea contractantă le-a marcat ca finanțate din fonduri comunitare. Valoarea nu include acordurile-cadru împărțite cu alți ofertanți. Marcajul apare doar în rapoartele de contracte 2018–2022: pentru contractele publicate din 2023 încoace SEAP nu mai spune sursa finanțării, deci numărul poate fi mai mic decât în realitate. Sursa: SEAP, prin AADR pe data.gov.ro.

Dosare în instanță

Căutat la portal.just.ro acum 3 zile

Dosare
1
Cu termen viitor
0
Ca reclamant / creditor
1
Ca pârât / debitor
0
Faliment · 1

Se încarcă dosarele…

Doar dosarele în care firma e parte, potrivite după denumire. Fără nume de persoane fizice. Sursa: portal.just.ro.

Sancțiuni internaționale

Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE și listele OFAC (SUA)

Nu apare în listele de sancțiuni UE și OFAC (verificat la 4 noiembrie 2026).

Verificăm zilnic: Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE (ediția din 23 octombrie 2026) · OFAC Consolidated (non-SDN), SUA (ediția din 19 octombrie 2026) · OFAC SDN (Specially Designated Nationals), SUA (ediția din 28 octombrie 2026). Potrivim după CUI, numărul de registru și denumirea exactă; numele doar asemănătoare nu se afișează.

Reprezentanți legali

Persoanele înscrise la registrul comerțului pentru această firmă

Firme legate prin reprezentanți comuni

Două niveluri: firmele administratorilor acestei firme și ale celor care conduc împreună cu ei

Legăturile sunt deduse din registrul ONRC după numele reprezentanților și data nașterii sau județ. Nu intră persoanele juridice (lichidatori, practicieni în insolvență) și nici persoanele care s-au opus.

Activități autorizate

27 coduri CAEN în registrul comerțului

  • 4100Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențialeprincipalRev. 3
  • 4299Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.aRev. 3
  • 4311Lucrări de demolare a construcțiilorRev. 3
  • 4321Lucrări de instalații electriceRev. 3
  • 4322Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționatRev. 3
  • 4323Lucrări de izolațiiRev. 3
  • 4331Lucrări de ipsoserieRev. 3
  • 4334Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuriRev. 3
Arată toate cele 27 coduri
  • 4335Alte lucrări de finisareRev. 3
  • 4341Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcțiiRev. 3
  • 4342Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiriRev. 3
  • 4350Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civilRev. 3
  • 4391Activități de zidărieRev. 3
  • 4399Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.Rev. 3
  • 7020Activități de consultanță în afaceri și managementRev. 3
  • 8122Activități specializate de curățenieRev. 3
  • 9130Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul culturalRev. 3
  • 4120Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențialeRev. 2
  • 4311Lucrări de demolare a construcțiilorRev. 2
  • 4321Lucrări de instalații electriceRev. 2
  • 4322Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționatRev. 2
  • 4331Lucrări de ipsoserieRev. 2
  • 4334Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuriRev. 2
  • 4339Alte lucrări de finisareRev. 2
  • 4391Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcțiiRev. 2
  • 4399Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.Rev. 2
  • 7022Activități de consultanță pentru afaceri și managementRev. 2

Istoric de schimbări

Ce s-a schimbat între două verificări ale surselor

Nicio schimbare detectată încă

Urmărim firma din ediția ONRC 19 octombrie 2026. Orice modificare de stare, TVA, sediu sau reprezentanți va apărea aici.