Sari la conținut
ActivăRisc scăzutPlătitor de TVARO e-FacturaSRL

CONSTRUCTII RUTIERE CLUJ S.R.L.

CUI 17459548 J2005001315124 Apahida, Cluj din 2005 · 21 de ani și 6 luni

4211 · Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor

E firma ta? Revendic-o

Cifra de afaceri 2025

770 mii lei

+54,8%

Profit net 2025

168 mii lei

marjă 21,8%

Angajați

6

Capitaluri proprii

169 mii lei

Evoluție financiară

18 ani cu bilanț depus, 2008–2025

02,5 mil.5 mil.7,5 mil.10 mil.200920112013201520172019202120232025
Cifra de afaceri
20085156437
20091305546
20101887929
20112185179
20122037949
20132905537
2014115587
201585698
201669804
20177900
2018142862
201961782
20204200
202114485
2022134718
2023218016
2024497070
2025769640

Bilanțuri pe ani

Valori în lei, așa cum au fost raportate

AnCifra de afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleRezultat netAngajațiActive imobilizateActive circulanteDatoriiCapitaluri proprii
2025769.640769.642569.968168.0736—395.204225.931169.273
2024497.07069.45062.7593——445.449449.7831.203
2023218.016289.843289.840300892.428237.415712.003
2022134.71886.68786.68431230.391854.959430.340748.668
202114.485419.123419.12124264.988866.674408.746748.665
20204.200223.371221.8331.5004536.739482.837296.662748.663
201961.782171.050154.71215.7192551.155293.812123.553747.163
2018142.862142.865135.1086.3281609.027213.64791.229790.711
20177.9009.7139.7103—605.212210.37765.424784.383
201669.804208.195191.15516.3426605.212212.38633.218784.380
201585.69894.61694.347226—604.474153.36811.073768.038
2014115.587218.846217.4881.1417645.098147.49225.310767.812
20132.905.5373.023.9302.993.48225.57610205.860832.676271.865766.671
20122.037.9492.315.7722.285.37825.53112213.153564.523130.287741.094
20112.185.1791.828.4931.798.56225.14214225.113373.325184.031790.989
20101.887.9291.896.9131.865.79624.66713196.832877.794288.4691.266.628
20091.305.5461.679.0561.641.13530.5873230.8961.202.890624.9291.241.961
20085.156.4375.205.4944.364.595712.83711943.9411.384.284891.2651.410.837

Indicatori calculați pentru 2025

Marja netă
21,8%
rezultat net / cifra de afaceri
Creșterea cifrei de afaceri
54,8%
2025 față de 2024
Gradul de îndatorare
57,2%
datorii / total active
Rentabilitatea capitalului
99,3%
rezultat net / capitaluri proprii
Lichiditate
1,75×
active circulante / datorii
Cifra de afaceri pe angajat
128 mii lei
2025

Stare fiscală ANAF

Verificat acum 8 zile

Înregistrare în scopuri de TVA
Da, din 13 aprilie 2005
Inactiv fiscal
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Registrul RO e-Factura
Înscrisă
CAEN declarat la ANAF
4211
Stare la ANAF
INREGISTRAT din data 07.04.2005
Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, SAT APAHIDA COM. APAHIDA, STR. PIETROASA, NR.4

Contracte publice câștigate

Atribuiri din SEAP (achizitii publice)

Niciun contract public

Firma nu apare ca ofertant câștigător în contractele SEAP publicate din 2018 încoace.

Dosare în instanță

Dosarele în care firma e parte, din portal.just.ro

Căutăm acum…
Dosare
4
Cu termen viitor
1
Ca reclamant / creditor
0
Ca pârât / debitor
1
Civil · 4

Se încarcă dosarele…

Doar dosarele în care firma e parte, potrivite după denumire. Fără nume de persoane fizice. Sursa: portal.just.ro.

Sancțiuni internaționale

Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE și listele OFAC (SUA)

Nu apare în listele de sancțiuni UE și OFAC (verificat la 5 noiembrie 2026).

Verificăm zilnic: Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE (ediția din 23 octombrie 2026) · OFAC Consolidated (non-SDN), SUA (ediția din 4 noiembrie 2026) · OFAC SDN (Specially Designated Nationals), SUA (ediția din 4 noiembrie 2026). Potrivim după CUI, numărul de registru și denumirea exactă; numele doar asemănătoare nu se afișează.

Reprezentanți legali

Persoanele înscrise la registrul comerțului pentru această firmă

Firme legate prin reprezentanți comuni

Două niveluri: firmele administratorilor acestei firme și ale celor care conduc împreună cu ei

Legăturile sunt deduse din registrul ONRC după numele reprezentanților și data nașterii sau județ. Nu intră persoanele juridice (lichidatori, practicieni în insolvență) și nici persoanele care s-au opus.

Activități autorizate

61 coduri CAEN în registrul comerțului

  • 0812Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinuluiRev. 3
  • 2361Fabricarea produselor din beton pentru construcțiiRev. 3
  • 2363Fabricarea betonuluiRev. 3
  • 2511Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metaliceRev. 3
  • 4100Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențialeRev. 3
  • 4211Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilorprincipalRev. 3
  • 4212Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.Rev. 3
  • 4213Construcția de poduri și tuneluriRev. 3
Arată toate cele 61 coduri
  • 4291Construcții hidrotehniceRev. 3
  • 4299Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.aRev. 3
  • 4311Lucrări de demolare a construcțiilorRev. 3
  • 4312Lucrări de pregătire a terenuluiRev. 3
  • 4313Lucrări de foraj și sondaj pentru construcțiiRev. 3
  • 4321Lucrări de instalații electriceRev. 3
  • 4333Lucrări de pardosire și placare a perețilorRev. 3
  • 4334Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuriRev. 3
  • 4335Alte lucrări de finisareRev. 3
  • 4350Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civilRev. 3
  • 4619Intermedieri în comerțul cu produse diverseRev. 3
  • 4690Comerț cu ridicata nespecializatRev. 3
  • 4752Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsitRev. 3
  • 4763Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportiveRev. 3
  • 4941Transporturi rutiere de mărfuriRev. 3
  • 5224ManipulăriRev. 3
  • 6811Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare propriiRev. 3
  • 6820închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriateRev. 3
  • 7112Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acesteaRev. 3
  • 8122Activități specializate de curățenieRev. 3
  • 8130Activități de întreținere peisagisticăRev. 3
  • 8425Activități de luptă împotriva incendiilor și de prevenire a acestoraRev. 3
  • 9130Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul culturalRev. 3
  • 9311Activități ale bazelor sportiveRev. 3
  • 0812Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinuluiRev. 2
  • 2361Fabricarea produselor din beton pentru construcțiiRev. 2
  • 2363Fabricarea betonuluiRev. 2
  • 2511Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metaliceRev. 2
  • 3832Recuperarea materialelor reciclabile sortateRev. 2
  • 4120Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențialeRev. 2
  • 4211Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilorprincipalRev. 2
  • 4212Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subteraneRev. 2
  • 4213Construcția de poduri și tuneluriRev. 2
  • 4291Construcții hidrotehniceRev. 2
  • 4299Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.aRev. 2
  • 4311Lucrări de demolare a construcțiilorRev. 2
  • 4312Lucrări de pregătire a terenuluiRev. 2
  • 4313Lucrări de foraj și sondaj pentru construcțiiRev. 2
  • 4321Lucrări de instalații electriceRev. 2
  • 4333Lucrări de pardosire și placare a perețilorRev. 2
  • 4334Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuriRev. 2
  • 4339Alte lucrări de finisareRev. 2
  • 4619Intermedieri în comerțul cu produse diverseRev. 2
  • 4690Comerț cu ridicata nespecializatRev. 2
  • 4791Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin InternetRev. 2
  • 4941Transporturi rutiere de mărfuriRev. 2
  • 6810Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare propriiRev. 2
  • 6820Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriateRev. 2
  • 7112Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acesteaRev. 2
  • 7732Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcțiiRev. 2
  • 8130Activități de întreținere peisagisticăRev. 2
  • 9311Activități ale bazelor sportiveRev. 2
  • 9329Alte activități recreative și distractive n.c.a.Rev. 2

Istoric de schimbări

Ce s-a schimbat între două verificări ale surselor

Nicio schimbare detectată încă

Urmărim firma din ediția ONRC 19 octombrie 2026. Orice modificare de stare, TVA, sediu sau reprezentanți va apărea aici.