Sari la conținut
ActivăRisc scăzutPlătitor de TVASRL

EXTRACT COM SRL

CUI 17930237 J2005001881054 Salonta, Bihor din 2005 · 21 de ani și 1 lună

4211 · Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor

E firma ta? Revendic-o

Cifra de afaceri 2025

24,1 mii lei

-97,8%

Profit net 2025

4,3 mii lei

marjă 17,7%

Angajați

0

-100,0%

Capitaluri proprii

2 mil. lei

Evoluție financiară

18 ani cu bilanț depus, 2008–2025

05 mil.10 mil.15 mil.20 mil.200920112013201520172019202120232025
Cifra de afaceri
20083176331
20096454465
20105375890
201110357979
201213391220
20132627958
20144504787
20158905214
201615384015
20179094408
201812151420
20197943627
202016609935
202112860896
20227140549
20233979973
20241111357
202524059

Bilanțuri pe ani

Valori în lei, așa cum au fost raportate

AnCifra de afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleRezultat netAngajațiActive imobilizateActive circulanteDatoriiCapitaluri proprii
202524.059338.732333.6694.2530559.4804.116.7442.699.5221.976.702
20241.111.3571.599.1131.598.4635463559.4805.337.1463.173.8082.722.818
20233.979.9734.225.1314.076.712122.135451.102.2649.947.2405.521.7135.527.791
20227.140.5497.292.3766.464.275684.431361.414.5309.799.4544.413.8136.729.571
202112.860.89613.493.58811.699.6581.535.599362.069.10310.226.6564.232.0007.854.660
202016.609.93514.443.9839.425.2794.252.142421.607.29910.733.1265.562.8756.514.285
20197.943.62710.746.15110.645.02684.568351.963.8546.289.5174.132.4183.558.985
201812.151.42014.047.28113.947.11481.145311.713.4677.345.2454.839.7474.059.377
20179.094.40810.737.44810.681.80044.930351.544.9896.859.2343.821.6204.278.232
201615.384.01515.553.99613.002.1932.141.149352.411.6625.678.0053.173.1834.433.302
20158.905.2149.043.4168.429.052515.649242.731.5124.247.0393.431.7542.918.471
20144.504.7874.662.0634.492.977141.513113.242.4974.769.7914.648.1762.512.821
20132.627.9582.121.6751.562.249446.26481.606.3464.255.7453.500.3762.371.308
201213.391.22014.452.69714.012.187337.894131.531.28511.944.38711.549.9661.925.706
201110.357.97910.729.5679.918.963672.033131.451.4068.487.3508.081.3391.587.812
20105.375.8905.598.6505.159.106363.923201.510.4034.557.7705.299.134533.813
20096.454.4657.491.8787.360.145108.474281.110.7475.131.9736.067.988174.732
20083.176.3313.364.7703.289.74762.991231.244.4512.134.0122.852.67366.258

Indicatori calculați pentru 2025

Marja netă
17,7%
rezultat net / cifra de afaceri
Creșterea cifrei de afaceri
-97,8%
2025 față de 2024
Gradul de îndatorare
57,7%
datorii / total active
Rentabilitatea capitalului
0,2%
rezultat net / capitaluri proprii
Lichiditate
1,52×
active circulante / datorii
Cifra de afaceri pe angajat
—
2025

Stare fiscală ANAF

Verificat acum 7 zile

Verificăm acum starea la ANAF…
Înregistrare în scopuri de TVA
Da, din 8 septembrie 2005
Inactiv fiscal
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Registrul RO e-Factura
Neînscrisă
CAEN declarat la ANAF
4211
Stare la ANAF
INREGISTRAT din data 06.09.2005
Domiciliu fiscal
JUD. BIHOR, MUN. SALONTA, STR. REGELE FERDINAND I, NR.2

Contracte publice câștigate

1 contracte în SEAP, 2018–2018

Contracte
1
Valoare (contracte proprii)
3,2 mil. lei
Ultimul contract
20 martie 2018
Fonduri UE1 contract în proiecte cu fonduri europene, 3,2 mil. lei
  • 20 martie 20183.153.277 lei

    Comuna Hidiselu de Sus

    Prin proiectul tehnic se propun a fi executate lucrari in urmatoarele localita?i ale comunei Hidi?elu de Sus:- Hidiselu de Sus: 4 strazi cu o lungime prevazuta de 1.283,47 ml;- Hidiselu de Jos: 4 strazi cu o lungime prevazuta de 1.942,85 ml;- Sumugiu: 5 strazi cu o lungime prevazuta de 2.462,26 ml; - Sintelec: 2 strazi cu o lungime prevazuta de 1.348,74 ml;- Mierlau: 5 strazi cu o lungime prevazuta de 2.210,89 ml;Lungimea totala a strazilor proiectate, conform planurilor de situatie este de 9.248,21 ml. Latimea proiectata a strazilor este de 4 ml. Latimea proiectata pe DC 60, pe ambele tronsoane modernizate, este de 5,50 ml. Structura rutiera proiectata: -completare fundatie din balast existenta cu 10-15-18-20-25 cm, pentru a obtine o grosime minima de 35 cm de balast;-fundatie de balast de 35 de cm in casete de largire a drumului, in supralargiri si pe tronsoanele de drum care se refac in totalitate cu structura noua;-strat de piatra sparta de 12 cm grosime;-strat de legatura BAD25 de 6 cm grosime;-strat de uzura BA16 de 4 cm grosime;Acostamentele au 0,50 cm latime si sunt dispuse stanga-dreapta pe fiecare drum/strada. Pentru scurgerea apelor s-au prevazut podete tubulare DN600, DN800, santuri in taluz natural pe majoritatea strazilor si santuri pereate cu sectiune trapezoidala sau triunghiulara, pe alocuri. Pe aleea Daltal s-a prevazut un zid de garda cu lungimea de 40 ml si elevatia de 0,75 ml.Valoarea totala estimata a achizitiei: este de 4.078.987,69 lei fara TVA, respectiv 901.633 euro fara TVA (la cursul euro-leu stabilit de Banca Centrala Europeana, valabil la data de 01 ianuarie a anului în care se încheie contractul de finan?are 01.01.2016, fiind de 1 euro = 4,5240). Din devizul general al proiectului, valoarea estimata a achizitiei este constituita din urmatoarele linii bugetare (valori fara TVA):Capitolul 4: Cheltuieli pentru investitia de baza - 4.078.987,69 lei fara TVA (compusa din 3.944.303,69 lei fara TVA cheltuieli eligibile ?i 134.684 lei fara TVA cheltuieli neeligibile)Subcapitolul 5.1: Organizarea de ?antier - 0 lei fara TVA.

    Fonduri UE

Ultimele 5 contracte. Sursa: SEAP, prin AADR pe data.gov.ro.

Fonduri europene

Furnizor în 1 contract finanțat din fonduri UE

Ca furnizor în proiecte cu fonduri UE (SEAP)

Contracte de achiziții publice câștigate de firmă (bunuri, servicii sau lucrări), finanțate din fonduri europene.

Contracte
1
Valoare (contracte proprii)
3,2 mil. lei
Perioada
2018

Programe

  • Programul National de Dezvoltare Rurala - PNDR1 · 3,2 mil. lei

Ultimele contracte

  • Comuna Hidiselu de Sus

    3,2 mil. lei

    20 martie 2018 · Prin proiectul tehnic se propun a fi executate lucrari in urmatoarele localita?i ale comunei Hidi?elu de Sus:- Hidiselu de Sus: 4 strazi cu o lungime prevazuta de 1.283,47 ml;- Hidiselu de Jos: 4 strazi cu o lungime prevazuta de 1.942,85 ml;- Sumugiu: 5 strazi cu o lungime prevazuta de 2.462,26 ml; - Sintelec: 2 strazi cu o lungime prevazuta de 1.348,74 ml;- Mierlau: 5 strazi cu o lungime prevazuta de 2.210,89 ml;Lungimea totala a strazilor proiectate, conform planurilor de situatie este de 9.248,21 ml. Latimea proiectata a strazilor este de 4 ml. Latimea proiectata pe DC 60, pe ambele tronsoane modernizate, este de 5,50 ml. Structura rutiera proiectata: -completare fundatie din balast existenta cu 10-15-18-20-25 cm, pentru a obtine o grosime minima de 35 cm de balast;-fundatie de balast de 35 de cm in casete de largire a drumului, in supralargiri si pe tronsoanele de drum care se refac in totalitate cu structura noua;-strat de piatra sparta de 12 cm grosime;-strat de legatura BAD25 de 6 cm grosime;-strat de uzura BA16 de 4 cm grosime;Acostamentele au 0,50 cm latime si sunt dispuse stanga-dreapta pe fiecare drum/strada. Pentru scurgerea apelor s-au prevazut podete tubulare DN600, DN800, santuri in taluz natural pe majoritatea strazilor si santuri pereate cu sectiune trapezoidala sau triunghiulara, pe alocuri. Pe aleea Daltal s-a prevazut un zid de garda cu lungimea de 40 ml si elevatia de 0,75 ml.Valoarea totala estimata a achizitiei: este de 4.078.987,69 lei fara TVA, respectiv 901.633 euro fara TVA (la cursul euro-leu stabilit de Banca Centrala Europeana, valabil la data de 01 ianuarie a anului în care se încheie contractul de finan?are 01.01.2016, fiind de 1 euro = 4,5240). Din devizul general al proiectului, valoarea estimata a achizitiei este constituita din urmatoarele linii bugetare (valori fara TVA):Capitolul 4: Cheltuieli pentru investitia de baza - 4.078.987,69 lei fara TVA (compusa din 3.944.303,69 lei fara TVA cheltuieli eligibile ?i 134.684 lei fara TVA cheltuieli neeligibile)Subcapitolul 5.1: Organizarea de ?antier - 0 lei fara TVA. · Programul National de Dezvoltare Rurala - PNDR

Contractele publice ale firmei

Contractele SEAP pe care autoritatea contractantă le-a marcat ca finanțate din fonduri comunitare. Valoarea nu include acordurile-cadru împărțite cu alți ofertanți. Marcajul apare doar în rapoartele de contracte 2018–2022: pentru contractele publicate din 2023 încoace SEAP nu mai spune sursa finanțării, deci numărul poate fi mai mic decât în realitate. Sursa: SEAP, prin AADR pe data.gov.ro.

Dosare în instanță

Dosarele în care firma e parte, din portal.just.ro

Căutăm acum…
Dosare
2
Cu termen viitor
0
Ca reclamant / creditor
2
Ca pârât / debitor
0
Faliment · 2

Se încarcă dosarele…

Doar dosarele în care firma e parte, potrivite după denumire. Fără nume de persoane fizice. Sursa: portal.just.ro.

Sancțiuni internaționale

Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE și listele OFAC (SUA)

Nu apare în listele de sancțiuni UE și OFAC (verificat la 4 noiembrie 2026).

Verificăm zilnic: Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE (ediția din 23 octombrie 2026) · OFAC Consolidated (non-SDN), SUA (ediția din 19 octombrie 2026) · OFAC SDN (Specially Designated Nationals), SUA (ediția din 28 octombrie 2026). Potrivim după CUI, numărul de registru și denumirea exactă; numele doar asemănătoare nu se afișează.

Reprezentanți legali

Persoanele înscrise la registrul comerțului pentru această firmă

Firme legate prin reprezentanți comuni

Două niveluri: firmele administratorilor acestei firme și ale celor care conduc împreună cu ei

Legăturile sunt deduse din registrul ONRC după numele reprezentanților și data nașterii sau județ. Nu intră persoanele juridice (lichidatori, practicieni în insolvență) și nici persoanele care s-au opus.

Activități autorizate

20 coduri CAEN în registrul comerțului

  • 0812Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinuluiRev. 2
  • 4120Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențialeRev. 2
  • 4211Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilorprincipalRev. 2
  • 4213Construcția de poduri și tuneluriRev. 2
  • 4221Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluideRev. 2
  • 4291Construcții hidrotehniceRev. 2
  • 4299Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.aRev. 2
  • 4311Lucrări de demolare a construcțiilorRev. 2
Arată toate cele 20 coduri
  • 4312Lucrări de pregătire a terenuluiRev. 2
  • 4313Lucrări de foraj și sondaj pentru construcțiiRev. 2
  • 4321Lucrări de instalații electriceRev. 2
  • 4322Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționatRev. 2
  • 4329Alte lucrări de instalații pentru construcțiiRev. 2
  • 4331Lucrări de ipsoserieRev. 2
  • 4332Lucrări de tâmplărie și dulgherieRev. 2
  • 4333Lucrări de pardosire și placare a perețilorRev. 2
  • 4334Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuriRev. 2
  • 4339Alte lucrări de finisareRev. 2
  • 4399Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.Rev. 2
  • 8129Alte activități de curățenieRev. 2

Istoric de schimbări

Ce s-a schimbat între două verificări ale surselor

Nicio schimbare detectată încă

Urmărim firma din ediția ONRC 19 octombrie 2026. Orice modificare de stare, TVA, sediu sau reprezentanți va apărea aici.