LACTO BIO LIV SRL
Cifra de afaceri 2025
1,6 mil. lei
Profit net 2025
96,2 mii lei
Angajați
4
Capitaluri proprii
1,4 mil. lei
Evoluție financiară
18 ani cu bilanț depus, 2008–2025
| 2008 | 340706 |
|---|---|
| 2009 | 397072 |
| 2010 | 419625 |
| 2011 | 642885 |
| 2012 | 686206 |
| 2013 | 642249 |
| 2014 | 628045 |
| 2015 | 651465 |
| 2016 | 695138 |
| 2017 | 697068 |
| 2018 | 1005207 |
| 2019 | 1156094 |
| 2020 | 797104 |
| 2021 | 865068 |
| 2022 | 1745535 |
| 2023 | 1012985 |
| 2024 | 1458212 |
| 2025 | 1561858 |
Bilanțuri pe ani
Valori în lei, așa cum au fost raportate
Indicatori calculați pentru 2025
- Marja netă
- 6,2%
- rezultat net / cifra de afaceri
- Creșterea cifrei de afaceri
- 7,1%
- 2025 față de 2024
- Gradul de îndatorare
- 31,1%
- datorii / total active
- Rentabilitatea capitalului
- 6,7%
- rezultat net / capitaluri proprii
- Lichiditate
- 1,36×
- active circulante / datorii
- Cifra de afaceri pe angajat
- 390 mii lei
- 2025
Stare fiscală ANAF
Verificat acum 7 zile
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Da, din 1 martie 2006
- Inactiv fiscal
- Nu
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Registrul RO e-Factura
- Înscrisă
- CAEN declarat la ANAF
- 0141
- Stare la ANAF
- INREGISTRAT din data 20.01.2006
- Domiciliu fiscal
- JUD. CLUJ, SAT LIVADA COM. PETREȘTII DE JOS, , NR.30
Contracte publice câștigate
Atribuiri din SEAP (achizitii publice)
Niciun contract public
Fonduri europene
1 proiect cu finanțare UE, 2021
- Proiecte
- 1
- Nerambursabil
- 151 mii €
DEZVOLTAREA ACTIVITĂȚII LACTO BIO LIV SRL PRIN ACHIZIȚIA DE ECHIPAMENTE
151 mii €PNDR 2014–2020· cod 0410A05F032161301875· sesiunea 2021contractat
Măsura 4.1 — Investiții în exploatații agricole
Potrivit după denumirea exactă, unică în registru.
Proiectele sunt potrivite după CUI sau după denumirea exactă, unică în registrul comerțului. Proiectele din programele 2021–2027 și din PNRR nu sunt incluse încă.
Dosare în instanță
Căutat la portal.just.ro acum 5 zile
Niciun dosar găsit
Sancțiuni internaționale
Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE și listele OFAC (SUA)
Nu apare în listele de sancțiuni UE și OFAC (verificat la 6 noiembrie 2026).
Verificăm zilnic: Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE (ediția din 23 octombrie 2026) · OFAC Consolidated (non-SDN), SUA (ediția din 4 noiembrie 2026) · OFAC SDN (Specially Designated Nationals), SUA (ediția din 5 noiembrie 2026). Potrivim după CUI, numărul de registru și denumirea exactă; numele doar asemănătoare nu se afișează.
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la registrul comerțului pentru această firmă
- HV
HOSU VASILE-ADRIAN
administrator
Firme legate prin reprezentanți comuni
Două niveluri: firmele administratorilor acestei firme și ale celor care conduc împreună cu ei
Nicio legătură găsită
Activități autorizate
26 coduri CAEN în registrul comerțului
- 0111Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoaseRev. 3
- 0141Creșterea bovinelor de lapteprincipalRev. 3
- 0142Creșterea altor bovineRev. 3
- 0147Creșterea păsărilorRev. 3
- 0150Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)Rev. 3
- 0161Activități auxiliare pentru producția vegetalăRev. 3
- 0162Activități auxiliare pentru creșterea animalelorRev. 3
- 0163Activități după recoltare și pregătirea semințelorRev. 3
Arată toate cele 26 coduriAscunde
- 1051Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilorRev. 3
- 3512Producția de energie electrică din resurse regenerabileRev. 3
- 3513Transportul energiei electriceRev. 3
- 3514Distribuția energiei electriceRev. 3
- 3515Comercializarea energiei electriceRev. 3
- 3516Depozitarea energiei electriceRev. 3
- 4621Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucratRev. 3
- 4623Comerț cu ridicata al animalelor viiRev. 3
- 0111Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoaseRev. 2
- 0141Creșterea bovinelor de lapteprincipalRev. 2
- 0142Creșterea altor bovineRev. 2
- 0150Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)Rev. 2
- 0161Activități auxiliare pentru producția vegetalăRev. 2
- 0162Activități auxiliare pentru creșterea animalelorRev. 2
- 0163Activități după recoltareRev. 2
- 1051Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilorRev. 2
- 4621Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucratRev. 2
- 4623Comerț cu ridicata al animalelor viiRev. 2
Istoric de schimbări
Ce s-a schimbat între două verificări ale surselor
Nicio schimbare detectată încă
Cele mai mari firme din același domeniu în Cluj
CAEN 0141 · Creșterea bovinelor de lapte
- AGRONOVA IMPEX SRLCUI 9650830Copaceni, ClujCAEN 0141 · Creșterea bovinelor de lapte11,6 mil. leicifra de afaceri 2025
- AGRO COSM FAN SRLCUI 17729536Sânnicoara, ClujCAEN 0141 · Creșterea bovinelor de lapte5 mil. leicifra de afaceri 2025
- DE KAT ANGELINO LAPTE SRLCUI 33352941Călărași-Gară, ClujCAEN 0141 · Creșterea bovinelor de lapte4,9 mil. leicifra de afaceri 2025
- MODERN FARM SRLCUI 18854731Cluj-NapocaCAEN 0141 · Creșterea bovinelor de lapte4,5 mil. leicifra de afaceri 2025
- VALUS SRLCUI 11597070Cluj-NapocaCAEN 0141 · Creșterea bovinelor de lapte4,1 mil. leicifra de afaceri 2025
- AGRO PLUS SRLCUI 17769166Berindu, ClujCAEN 0141 · Creșterea bovinelor de lapte1,2 mil. leicifra de afaceri 2025