Sari la conținut
ActivăRisc mediuPlătitor de TVATVA la încasareSRL

VERSO TRUST SRL

CUI 18342138 J2006001605408 București, Sector 2 din 2006 · 20 de ani și 9 luni

4712 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

E firma ta? Revendic-o

Cifra de afaceri 2025

518 mii lei

+5,3%

Pierdere netă 2025

-23,9 mii lei

marjă -4,6%

Angajați

1

+0,0%

Capitaluri proprii

18,2 mii lei

Evoluție financiară

16 ani cu bilanț depus, 2009–2025

0500 mii1 mil.1,5 mil.2 mil.20112013201520172019202120232025
Cifra de afaceri
20091529
2011541864
2012746906
2013863942
2014602405
20151116604
20161552228
20171424575
20181183000
20191109998
2020341136
2021527745
2022363738
2023435888
2024491888
2025517851

Bilanțuri pe ani

Valori în lei, așa cum au fost raportate

AnCifra de afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleRezultat netAngajațiActive imobilizateActive circulanteDatoriiCapitaluri proprii
2025517.851510.987522.280-23.900127.914578.983590.48818.166
2024491.888424.112406.7356.658127.914579.533560.48048.724
2023435.888451.502446.497829128.967730.970719.62842.066
2022363.738554.277549.725809331.045666.291639.52641.237
2021527.745571.119547.00820.391—31.045656.954630.99840.428
2020341.136393.753524.051-133.966—37.284598.121615.12622.036
20191.109.9981.341.4281.225.041103.804641.458548.015408.912182.318
20181.183.0001.508.3291.428.80465.838738.814394.172324.650110.093
20171.424.5751.443.7151.424.0626.771642.988253.216246.93751.024
20161.552.2281.664.4301.619.39437.830649.248567.104507.142109.210
20151.116.6041.023.431996.12823.052660.726557.147504.386113.487
2014602.405603.038525.38365.655271.905726.373718.69179.587
2013863.942855.063840.77511.966222.189512.171520.42813.932
2012746.906746.556676.73559.192318.948356.561373.5431.966
2011541.864535.431515.70219.7293166265.198322.591-57.227
20091.5291.69620.157-19.3772—139.163158.340-19.177

Indicatori calculați pentru 2025

Marja netă
-4,6%
rezultat net / cifra de afaceri
Creșterea cifrei de afaceri
5,3%
2025 față de 2024
Gradul de îndatorare
97,3%
datorii / total active
Rentabilitatea capitalului
-131,6%
rezultat net / capitaluri proprii
Lichiditate
0,98×
active circulante / datorii
Cifra de afaceri pe angajat
518 mii lei
2025

Stare fiscală ANAF

Verificat acum 7 zile

Verificăm acum starea la ANAF…
Înregistrare în scopuri de TVA
Da, din 1 noiembrie 2009
Inactiv fiscal
Nu
TVA la încasare
Da
Split TVA
Nu
Registrul RO e-Factura
Neînscrisă
CAEN declarat la ANAF
4712
Stare la ANAF
INREGISTRAT din data 02.02.2006
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREȘTI, SECTOR 2, CALEA MOȘILOR, NR.213, BL.21A, SC.2, ET.4, AP.97

Contracte publice câștigate

Atribuiri din SEAP (achizitii publice)

Niciun contract public

Firma nu apare ca ofertant câștigător în contractele SEAP publicate din 2018 încoace.

Dosare în instanță

Dosarele în care firma e parte, din portal.just.ro

Căutăm acum…

Căutarea dosarelor a pornit

Interogăm portal.just.ro pentru această firmă; rezultatul apare aici în câteva minute.

Sancțiuni internaționale

Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE și listele OFAC (SUA)

Nu apare în listele de sancțiuni UE și OFAC (verificat la 5 noiembrie 2026).

Verificăm zilnic: Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE (ediția din 23 octombrie 2026) · OFAC Consolidated (non-SDN), SUA (ediția din 4 noiembrie 2026) · OFAC SDN (Specially Designated Nationals), SUA (ediția din 4 noiembrie 2026). Potrivim după CUI, numărul de registru și denumirea exactă; numele doar asemănătoare nu se afișează.

Reprezentanți legali

Persoanele înscrise la registrul comerțului pentru această firmă

Firme legate prin reprezentanți comuni

Două niveluri: firmele administratorilor acestei firme și ale celor care conduc împreună cu ei

Legăturile sunt deduse din registrul ONRC după numele reprezentanților și data nașterii sau județ. Nu intră persoanele juridice (lichidatori, practicieni în insolvență) și nici persoanele care s-au opus.

Activități autorizate

54 coduri CAEN în registrul comerțului

  • 1429Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.Rev. 3
  • 4100Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențialeRev. 3
  • 4321Lucrări de instalații electriceRev. 3
  • 4322Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționatRev. 3
  • 4331Lucrări de ipsoserieRev. 3
  • 4332Lucrări de tâmplărie și dulgherieRev. 3
  • 4333Lucrări de pardosire și placare a perețilorRev. 3
  • 4334Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuriRev. 3
Arată toate cele 54 coduri
  • 4341Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcțiiRev. 3
  • 4641Comerț cu ridicata al produselor textileRev. 3
  • 4642Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțăminteiRev. 3
  • 4643Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelorRev. 3
  • 4645Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerieRev. 3
  • 4647Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminatRev. 3
  • 4648Comerț cu ridicata al ceasurilor și bijuteriilorRev. 3
  • 4649Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodărescRev. 3
  • 4690Comerț cu ridicata nespecializatRev. 3
  • 4711Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutunRev. 3
  • 4712Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentareprincipalRev. 3
  • 4725Comerț cu amănuntul al băuturilorRev. 3
  • 4726Comerț cu amănuntul al produselor din tutunRev. 3
  • 4771Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminteiRev. 3
  • 4772Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din pieleRev. 3
  • 4775Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerieRev. 3
  • 4777Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilorRev. 3
  • 4778Comerț cu amănuntul al altor bunuri noiRev. 3
  • 4779Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazieRev. 3
  • 4791Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializatRev. 3
  • 6811Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare propriiRev. 3
  • 6812Dezvoltare (promovare) imobiliarăRev. 3
  • 6820închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriateRev. 3
  • 1419Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.Rev. 2
  • 4641Comerț cu ridicata al produselor textileRev. 2
  • 4642Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțăminteiRev. 2
  • 4643Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelorRev. 2
  • 4645Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerieRev. 2
  • 4647Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminatRev. 2
  • 4648Comerț cu ridicata al ceasurilor și bijuteriilorRev. 2
  • 4649Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodărescRev. 2
  • 4673Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitareRev. 2
  • 4674Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzireRev. 2
  • 4690Comerț cu ridicata nespecializatRev. 2
  • 4711Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutunRev. 2
  • 4719Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentareRev. 2
  • 4725Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializateRev. 2
  • 4726Comerț cu amănuntul al produselor din tutun, în magazine specializateRev. 2
  • 4771Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializateRev. 2
  • 4772Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializateRev. 2
  • 4775Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializateRev. 2
  • 4777Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor, în magazine specializateRev. 2
  • 4778Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializateRev. 2
  • 4779Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazineRev. 2
  • 4791Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin InternetRev. 2
  • 4799Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelorRev. 2

Istoric de schimbări

Ce s-a schimbat între două verificări ale surselor

Nicio schimbare detectată încă

Urmărim firma din ediția ONRC 19 octombrie 2026. Orice modificare de stare, TVA, sediu sau reprezentanți va apărea aici.