PAMIRO CONSTRUCT SRL
4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Insolvență · Legea nr. 85/2014
Procedura generală de insolvență: creditorii își înscriu creanțele, iar un administrator judiciar supraveghează sau conduce activitatea firmei.
Sursa: registrul comerțului (ONRC), ediția din 19 octombrie 2026, mențiunile: „este sub incidența Legii nr. 85/2014”.
Dosar: 340/91/2022, Tribunalul VRANCEA, Fond — cererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014) (portal.just.ro).
Cifra de afaceri 2025
0 lei
Pierdere netă 2025
-172 lei
Angajați
—
Capitaluri proprii
-1,6 mil. lei
Evoluție financiară
17 ani cu bilanț depus, 2008–2025
| 2008 | 200090 |
|---|---|
| 2009 | 90980 |
| 2010 | 75127 |
| 2011 | 260871 |
| 2012 | 164009 |
| 2013 | 1725350 |
| 2014 | 1894336 |
| 2015 | 3181054 |
| 2016 | 2889344 |
| 2017 | 1637213 |
| 2018 | 4138958 |
| 2019 | 2771096 |
| 2020 | 812364 |
| 2022 | 0 |
| 2023 | 0 |
| 2024 | 0 |
| 2025 | 0 |
Bilanțuri pe ani
Valori în lei, așa cum au fost raportate
Indicatori calculați pentru 2025
- Marja netă
- —
- rezultat net / cifra de afaceri
- Creșterea cifrei de afaceri
- —
- 2025 față de 2024
- Gradul de îndatorare
- 58.241,5%
- datorii / total active
- Rentabilitatea capitalului
- —
- rezultat net / capitaluri proprii
- Lichiditate
- 0×
- active circulante / datorii
- Cifra de afaceri pe angajat
- —
- 2025
Stare fiscală ANAF
Verificat acum 7 zile
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Nu
- Inactiv fiscal
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Registrul RO e-Factura
- Neînscrisă
- CAEN declarat la ANAF
- 4120
- Stare la ANAF
- INREGISTRAT din data 05.04.2007
- Domiciliu fiscal
- JUD. VRANCEA, MUN. FOCȘANI, BLD. INDEPENDENȚEI, NR.54, BL.54, ET.3, AP.12
Contracte publice câștigate
1 contracte în SEAP, 2018–2018
- Contracte
- 1
- Valoare (contracte proprii)
- 1,1 mil. lei
- Ultimul contract
- 8 ianuarie 2018
- 8 ianuarie 20181.065.018 lei
COMUNA GUGESTI-VRANCEA
CONSTRUIRE GRADINITA CU PROGRAM NORMAL SI AFTERSCHOOL: a carei valoare estimata este de lei 1.354.587,00 lei fara TVA fiind compusa din:- retele utilitati – 38.394,00 lei fara TVA;- constructii si instalatii -1.250.450 lei fara TVA - Utilaje,echipamente tehnologice si functionale cu montaj- 55.712,00 lei fara TVA- organizare de santier (5.1.1. Lucrari de constructii si instalatii aferente organizarii de santier) -10.031 lei fara TVACheltuielile diverse si neprevazute precizate în bugetul proiectului (devizul general) nu se oferteaza si nu au fost cuprinse in valoarea estimata, acestea putând fi accesate, dupa caz, în functie de necesitati, prin modificarea contractului în conditiile prevazute la art.221 din Legea nr.98/2016 privind achizitiile publice.Lucrarile constau in construirea unei gradinite cu 2 corpuri de cladire compuse din:-corpul A, P+1, cu suprafata utila de 480,25 mp: la parter: hol acces=21.55 mp, vestiar copii = 38.6 mp, cabinet medical = 16.20 mp, izolator cu grup sanitar = 12.45 mp, spatiu comun = 84.20 mp, sala grupa = 46.75 mp, sala grupa 2 = 42.35 mp, grup sanitar prescolari = 16.60 mp, sala lapte si corn=3.65 mp, sala material curatenie=3.65, casa scarii=11.50 mp, grup sanitar educatori = 10.45 mp, vestiar/cancelarie/material didactic= 23.50 mp; La etaj: sala afterschool 1 = 75.00 mp, sala afterschool 2 = 37.40 mp, grup sanitar fete = 11.60 mp, grup sanitar baieti = 11.60 mp, Terasa exterioara acces/evacuare = 13.20 mp-corpul B, regim parter, Anexa tehnica cu suprafata utila de 39.00 mp: camera centrala termica = 17.85 mp, deposit lemne = 21.15 mp.
Fonduri UE
Ultimele 5 contracte. Sursa: SEAP, prin AADR pe data.gov.ro.
Fonduri europene
Furnizor în 1 contract finanțat din fonduri UE
Ca furnizor în proiecte cu fonduri UE (SEAP)
Contracte de achiziții publice câștigate de firmă (bunuri, servicii sau lucrări), finanțate din fonduri europene.
- Contracte
- 1
- Valoare (contracte proprii)
- 1,1 mil. lei
- Perioada
- 2018
Programe
- Programul National de Dezvoltare Rurala - PNDR1 · 1,1 mil. lei
Ultimele contracte
COMUNA GUGESTI-VRANCEA
1,1 mil. lei8 ianuarie 2018 · CONSTRUIRE GRADINITA CU PROGRAM NORMAL SI AFTERSCHOOL: a carei valoare estimata este de lei 1.354.587,00 lei fara TVA fiind compusa din:- retele utilitati – 38.394,00 lei fara TVA;- constructii si instalatii -1.250.450 lei fara TVA - Utilaje,echipamente tehnologice si functionale cu montaj- 55.712,00 lei fara TVA- organizare de santier (5.1.1. Lucrari de constructii si instalatii aferente organizarii de santier) -10.031 lei fara TVACheltuielile diverse si neprevazute precizate în bugetul proiectului (devizul general) nu se oferteaza si nu au fost cuprinse in valoarea estimata, acestea putând fi accesate, dupa caz, în functie de necesitati, prin modificarea contractului în conditiile prevazute la art.221 din Legea nr.98/2016 privind achizitiile publice.Lucrarile constau in construirea unei gradinite cu 2 corpuri de cladire compuse din:-corpul A, P+1, cu suprafata utila de 480,25 mp: la parter: hol acces=21.55 mp, vestiar copii = 38.6 mp, cabinet medical = 16.20 mp, izolator cu grup sanitar = 12.45 mp, spatiu comun = 84.20 mp, sala grupa = 46.75 mp, sala grupa 2 = 42.35 mp, grup sanitar prescolari = 16.60 mp, sala lapte si corn=3.65 mp, sala material curatenie=3.65, casa scarii=11.50 mp, grup sanitar educatori = 10.45 mp, vestiar/cancelarie/material didactic= 23.50 mp; La etaj: sala afterschool 1 = 75.00 mp, sala afterschool 2 = 37.40 mp, grup sanitar fete = 11.60 mp, grup sanitar baieti = 11.60 mp, Terasa exterioara acces/evacuare = 13.20 mp-corpul B, regim parter, Anexa tehnica cu suprafata utila de 39.00 mp: camera centrala termica = 17.85 mp, deposit lemne = 21.15 mp. · Programul National de Dezvoltare Rurala - PNDR
Contractele SEAP pe care autoritatea contractantă le-a marcat ca finanțate din fonduri comunitare. Valoarea nu include acordurile-cadru împărțite cu alți ofertanți. Marcajul apare doar în rapoartele de contracte 2018–2022: pentru contractele publicate din 2023 încoace SEAP nu mai spune sursa finanțării, deci numărul poate fi mai mic decât în realitate. Sursa: SEAP, prin AADR pe data.gov.ro.
Dosare în instanță
Dosarele în care firma e parte, din portal.just.ro
Insolvență: debitor în dosarul 340/91/2022, Tribunalul VRANCEA — cererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014).
- Dosare
- 5
- Cu termen viitor
- 1
- Ca reclamant / creditor
- 2
- Ca pârât / debitor
- 3
Se încarcă dosarele…
Doar dosarele în care firma e parte, potrivite după denumire. Fără nume de persoane fizice. Sursa: portal.just.ro.
Sancțiuni internaționale
Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE și listele OFAC (SUA)
Nu apare în listele de sancțiuni UE și OFAC (verificat la 4 noiembrie 2026).
Verificăm zilnic: Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE (ediția din 23 octombrie 2026) · OFAC Consolidated (non-SDN), SUA (ediția din 19 octombrie 2026) · OFAC SDN (Specially Designated Nationals), SUA (ediția din 28 octombrie 2026). Potrivim după CUI, numărul de registru și denumirea exactă; numele doar asemănătoare nu se afișează.
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la registrul comerțului pentru această firmă
CONSORȚIUL FORMAT DIN MANAGEMENT REORGANIZARE LICHIDARE IAȘI SPRL ȘI MANAGEMENT REORGANIZARE LICHIDARE IAȘI SPRL FILIALA BACĂU
lichidator judiciar
Firme legate prin reprezentanți comuni
Două niveluri: firmele administratorilor acestei firme și ale celor care conduc împreună cu ei
Nicio legătură găsită
Activități autorizate
18 coduri CAEN în registrul comerțului
- 4120Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențialeprincipalRev. 2
- 4211Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilorRev. 2
- 4213Construcția de poduri și tuneluriRev. 2
- 4221Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluideRev. 2
- 4222Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicațiiRev. 2
- 4291Construcții hidrotehniceRev. 2
- 4299Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.aRev. 2
- 4311Lucrări de demolare a construcțiilorRev. 2
Arată toate cele 18 coduriAscunde
- 4312Lucrări de pregătire a terenuluiRev. 2
- 4313Lucrări de foraj și sondaj pentru construcțiiRev. 2
- 4321Lucrări de instalații electriceRev. 2
- 4322Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționatRev. 2
- 4329Alte lucrări de instalații pentru construcțiiRev. 2
- 4331Lucrări de ipsoserieRev. 2
- 4333Lucrări de pardosire și placare a perețilorRev. 2
- 4334Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuriRev. 2
- 4391Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcțiiRev. 2
- 4399Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.Rev. 2
Istoric de schimbări
Ce s-a schimbat între două verificări ale surselor
Dosar de insolvență
340/91/2022 · Tribunalul VRANCEA · cererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014)
acum 25 de zile · sursa JUST
Cele mai mari firme din același domeniu în Vrancea
CAEN 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- SKYVISTA INVEST S.R.L.CUI 39729472Focșani, VranceaCAEN 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale28,1 mil. leicifra de afaceri 2025
- VALCOM CONSTRUCT SRLCUI 22552804Golești, VranceaCAEN 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale17,2 mil. leicifra de afaceri 2025
- CISCOM SRLCUI 1441749Focșani, VranceaCAEN 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale10,7 mil. leicifra de afaceri 2025
- EMIRALEDIL CONSTRUCT SRLCUI 31427185Golești, VranceaCAEN 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale7,9 mil. leicifra de afaceri 2025
- VALMIH APV CONSTRUCT SRLCUI 36654383Odobești, VranceaCAEN 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale6,9 mil. leicifra de afaceri 2025
- EMILASEB CONSTRUCT SRLCUI 32835573Milcovul, VranceaCAEN 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale4,9 mil. leicifra de afaceri 2025