Sari la conținut
ActivăRisc scăzutPlătitor de TVARO e-FacturaSRL

MARTINICA INVEST SRL

CUI 22078310 J2007013123407 București, Sector 5 din 2007 · 19 ani și 3 luni

4721 · Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete

E firma ta? Revendic-o

Cifra de afaceri 2025

984 mii lei

-2,9%

Profit net 2025

65,8 mii lei

marjă 6,7%

Angajați

1

-50,0%

Capitaluri proprii

63,1 mii lei

Evoluție financiară

17 ani cu bilanț depus, 2008–2025

0500 mii1 mil.1,5 mil.2 mil.200820102012201420162018202020232025
Cifra de afaceri
2008436205
2009426810
2010197766
2011530949
20121114767
2013800639
20141014521
20151065553
20161131127
2017875655
20181092289
20191360076
20201242757
20211282665
2023670123
20241012923
2025983722

Bilanțuri pe ani

Valori în lei, așa cum au fost raportate

AnCifra de afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleRezultat netAngajațiActive imobilizateActive circulanteDatoriiCapitaluri proprii
2025983.722983.722914.48065.7961—708.044644.95363.091
20241.012.9231.012.9231.048.304-35.3812—557.215559.920-2.705
2023670.123670.123635.25934.8642—654.513621.83732.676
20211.282.6651.282.6651.202.55280.1134—288.661292.383-3.722
20201.242.7571.242.7571.191.34751.4103—314.597398.432-83.835
20191.360.0761.360.0761.258.467101.6093—243.604378.849-135.245
20181.092.2891.092.2891.073.51616.7765—353.861590.715-236.854
2017875.655875.655854.29520.1395—201.837455.467-253.630
20161.131.1271.131.1271.111.30019.8274—92.825411.344-318.519
20151.065.5531.065.5531.078.337-12.7846—182.615518.958-336.343
20141.014.5211.014.521999.06615.4556—159.543483.102-323.559
2013800.639800.639862.307-61.6686—232.683571.697-339.014
20121.114.7671.114.7681.089.14625.62230160.380412.104-251.724
2011530.949530.950627.687-96.7375255500.274803.547-303.018
2010197.766197.766287.939-95.04841.78938.244246.314-206.281
2009426.810426.813531.599-109.11943.32343.344157.900-111.233
2008436.205436.205438.519-2.31445.50075.82083.434-2.114

Indicatori calculați pentru 2025

Marja netă
6,7%
rezultat net / cifra de afaceri
Creșterea cifrei de afaceri
-2,9%
2025 față de 2024
Gradul de îndatorare
91,1%
datorii / total active
Rentabilitatea capitalului
104,3%
rezultat net / capitaluri proprii
Lichiditate
1,1×
active circulante / datorii
Cifra de afaceri pe angajat
984 mii lei
2025

Stare fiscală ANAF

Verificat acum 9 zile

Înregistrare în scopuri de TVA
Da, din 11 iulie 2007
Inactiv fiscal
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Registrul RO e-Factura
Înscrisă
CAEN declarat la ANAF
4721
Stare la ANAF
INREGISTRAT din data 09.07.2007
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREȘTI, SECTOR 5, ALEEA PODUL GIURGIULUI, NR.1, BL.14, SC.4, ET.7, AP.125

Contracte publice câștigate

Atribuiri din SEAP (achizitii publice)

Niciun contract public

Firma nu apare ca ofertant câștigător în contractele SEAP publicate din 2018 încoace.

Dosare în instanță

Dosarele în care firma e parte, din portal.just.ro

Căutăm acum…

Căutarea dosarelor a pornit

Interogăm portal.just.ro pentru această firmă; rezultatul apare aici în câteva minute.

Sancțiuni internaționale

Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE și listele OFAC (SUA)

Nu apare în listele de sancțiuni UE și OFAC (verificat la 7 noiembrie 2026).

Verificăm zilnic: Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE (ediția din 23 octombrie 2026) · OFAC Consolidated (non-SDN), SUA (ediția din 4 noiembrie 2026) · OFAC SDN (Specially Designated Nationals), SUA (ediția din 6 noiembrie 2026). Potrivim după CUI, numărul de registru și denumirea exactă; numele doar asemănătoare nu se afișează.

Reprezentanți legali

Persoanele înscrise la registrul comerțului pentru această firmă

Firme legate prin reprezentanți comuni

Două niveluri: firmele administratorilor acestei firme și ale celor care conduc împreună cu ei

Legăturile sunt deduse din registrul ONRC după numele reprezentanților și data nașterii sau județ. Nu intră persoanele juridice (lichidatori, practicieni în insolvență) și nici persoanele care s-au opus.

Activități autorizate

40 coduri CAEN în registrul comerțului

  • 1812Alte activități de tipărire n.c.a.Rev. 3
  • 4711Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutunRev. 3
  • 4712Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentareRev. 3
  • 4721Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspeteprincipalRev. 3
  • 4722Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carneRev. 3
  • 4723Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelorRev. 3
  • 4724Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoaseRev. 3
  • 4725Comerț cu amănuntul al băuturilorRev. 3
Arată toate cele 40 coduri
  • 4726Comerț cu amănuntul al produselor din tutunRev. 3
  • 4727Comerț cu amănuntul al altor produse alimentareRev. 3
  • 4740Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicațiiRev. 3
  • 4755Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.Rev. 3
  • 4763Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportiveRev. 3
  • 4764Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilorRev. 3
  • 4769Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.Rev. 3
  • 4774Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopediceRev. 3
  • 4775Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerieRev. 3
  • 4777Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilorRev. 3
  • 4778Comerț cu amănuntul al altor bunuri noiRev. 3
  • 4791Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializatRev. 3
  • 8210Activități de secretariat și servicii suportRev. 3
  • 4652Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicațiiRev. 2
  • 4711Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutunRev. 2
  • 4719Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentareRev. 2
  • 4721Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializateprincipalRev. 2
  • 4722Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializateRev. 2
  • 4723Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor, în magazine specializateRev. 2
  • 4724Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializateRev. 2
  • 4725Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializateRev. 2
  • 4726Comerț cu amănuntul al produselor din tutun, în magazine specializateRev. 2
  • 4729Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializateRev. 2
  • 4742Comerț cu amănuntul al echipamentului pentru telecomunicații în magazine specializateRev. 2
  • 4759Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializateRev. 2
  • 4765Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor, în magazine specializateRev. 2
  • 4775Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializateRev. 2
  • 4777Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor, în magazine specializateRev. 2
  • 4778Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializateRev. 2
  • 5210DepozităriRev. 2
  • 8219Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariatRev. 2
  • 8292Activități de ambalareRev. 2

Istoric de schimbări

Ce s-a schimbat între două verificări ale surselor

Nicio schimbare detectată încă

Urmărim firma din ediția ONRC 19 octombrie 2026. Orice modificare de stare, TVA, sediu sau reprezentanți va apărea aici.