Sari la conținut
ActivăRisc scăzutPlătitor de TVATVA la încasareRO e-FacturaSRL

SIMAKO CONSTRUCT SRL

CUI 23227461 J2008000324294 Urlați, Prahova din 2008 · 18 ani și 8 luni

7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

E firma ta? Revendic-o

Cifra de afaceri 2025

1,7 mil. lei

-14,1%

Profit net 2025

702 mii lei

marjă 41,6%

Angajați

2

+0,0%

Capitaluri proprii

703 mii lei

Evoluție financiară

18 ani cu bilanț depus, 2008–2025

0500 mii1 mil.1,5 mil.2 mil.200920112013201520172019202120232025
Cifra de afaceri
200846976
200959768
201032057
201137643
201226602
2013111994
201486988
201589267
2016116343
2017144349
201899670
2019294891
2020279756
2021281843
2022740594
2023936953
20241967224
20251690201

Bilanțuri pe ani

Valori în lei, așa cum au fost raportate

AnCifra de afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleRezultat netAngajațiActive imobilizateActive circulanteDatoriiCapitaluri proprii
20251.690.2011.701.799857.796702.4082199.6581.688.1031.185.113702.648
20241.967.2241.967.8851.167.113750.5912296.3662.744.7551.573.8761.467.245
2023936.953938.511671.728258.8052163.878673.441120.665716.654
2022740.594741.164425.446308.6782—588.051130.202457.849
2021281.843282.597259.11020.70825.216180.79936.844149.171
2020279.756280.175194.97382.63621.643272.50250.351223.794
2019294.891298.585165.254130.38221.952175.49636.290141.158
201899.670103.139120.272-18.16422.66284.69376.57810.777
2017144.349144.840147.838-4.8271—106.47377.53228.941
2016116.343117.27394.06219.9861—84.84751.08033.767
201589.26789.29372.97713.5411—83.75569.97413.781
201486.98886.98841.33043.0491—63.4758.34255.133
2013111.994112.03461.78046.8941—59.36747.28412.083
201226.60226.60238.440-11.83812.3639.01946.193-34.811
201137.64337.64357.752-20.109111.8177.96842.759-22.974
201032.05732.05733.167-4.335121.27161.33285.467-2.864
200959.76859.76865.391-12.048330.72543.79773.0511.471
200846.97646.98230.73013.3191—19.2675.74813.519

Indicatori calculați pentru 2025

Marja netă
41,6%
rezultat net / cifra de afaceri
Creșterea cifrei de afaceri
-14,1%
2025 față de 2024
Gradul de îndatorare
62,8%
datorii / total active
Rentabilitatea capitalului
100,0%
rezultat net / capitaluri proprii
Lichiditate
1,42×
active circulante / datorii
Cifra de afaceri pe angajat
845 mii lei
2025

Stare fiscală ANAF

Verificat alaltăieri

Înregistrare în scopuri de TVA
Da, din 22 februarie 2008
Inactiv fiscal
Nu
TVA la încasare
Da
Split TVA
Nu
Registrul RO e-Factura
Înscrisă
CAEN declarat la ANAF
7112
Stare la ANAF
INREGISTRAT din data 08.02.2008
Domiciliu fiscal
JUD. PRAHOVA, ORȘ. URLAȚI, STR. 1 MAI, BL.72, SC.A, ET.3, AP.9

Contracte publice câștigate

5 contracte în SEAP, 2022–2023

Contracte
5
Valoare (contracte proprii)
—
Ultimul contract
4 decembrie 2023
Fonduri UE2 contracte în proiecte cu fonduri europene
  • 4 decembrie 2023637.000 lei

    CIRCUL METROPOLITAN BUCURESTI

    Pregatire de proiecte si proiectare, estimare a costurilor (Rev.2) · acord-cadru, 2 ofertanți

  • 19 august 202223.275.678 lei

    SECTORUL 6 AL MUNICIPIULUI BUCURESTI

    Lucrari de izolare termica (Rev.2) · acord-cadru, 3 ofertanți

  • 19 august 202233.683.855 lei

    SECTORUL 6 AL MUNICIPIULUI BUCURESTI

    Lucrari de izolare termica (Rev.2) · acord-cadru, 3 ofertanți

  • 19 august 202223.275.678 lei

    SECTORUL 6 AL MUNICIPIULUI BUCURESTI

    Servicii de elaborare Proiect Tehnic de Execuție, Detalii de Execuție, Caiete de Sarcini, asistență tehnică din partea Proiectantului și execuție lucrări pentru „MODERNIZAREA ȘI REABILITAREA TERMICĂ A ȘCOLII GIMNAZIALE NR. 309, GRĂDINIȚEI PARADISUL PITICILOR ȘI GRUPULUI ȘCOLAR INDUSTRIAL PETRU PONI” – LOT 2 · acord-cadru, 3 ofertanți

    Fonduri UE
  • 19 august 202229.704.793 lei

    SECTORUL 6 AL MUNICIPIULUI BUCURESTI

    ContractServicii de elaborare Proiect Tehnic de Execuție, Detalii de Execuție, Caiete de Sarcini, asistență tehnică din partea Proiectantului și execuție lucrări pentru „MODERNIZAREA ȘI REABILITAREA TERMICĂ A GRADINIȚEI NR. 208, GRADINIȚEI NR. 230, NR. 274 ȘI ȘCOLII GENERALE NR 117 – GRĂDINIȚA NR. 170” – LOT 1 · acord-cadru, 3 ofertanți

    Fonduri UE

Principalii clienți publici

  • SECTORUL 6 AL MUNICIPIULUI BUCURESTI4 · —
  • CIRCUL METROPOLITAN BUCURESTI1 · —

Ultimele 5 contracte. Valoarea nu include 5 acorduri-cadru împărțite cu alți ofertanți: SEAP afișează la fiecare valoarea întregului acord. Sursa: SEAP, prin AADR pe data.gov.ro.

Fonduri europene

Furnizor în 2 contracte finanțate din fonduri UE

Ca furnizor în proiecte cu fonduri UE (SEAP)

Contracte de achiziții publice câștigate de firmă (bunuri, servicii sau lucrări), finanțate din fonduri europene.

Contracte
2
Valoare (contracte proprii)
—
Perioada
2022

Ultimele contracte

  • SECTORUL 6 AL MUNICIPIULUI BUCURESTI

    29,7 mil. lei

    19 august 2022 · ContractServicii de elaborare Proiect Tehnic de Execuție, Detalii de Execuție, Caiete de Sarcini, asistență tehnică din partea Proiectantului și execuție lucrări pentru „MODERNIZAREA ȘI REABILITAREA TERMICĂ A GRADINIȚEI NR. 208, GRADINIȚEI NR. 230, NR. 274 ȘI ȘCOLII GENERALE NR 117 – GRĂDINIȚA NR. 170” – LOT 1 · acord-cadru, 3 ofertanți

  • SECTORUL 6 AL MUNICIPIULUI BUCURESTI

    23,3 mil. lei

    19 august 2022 · Servicii de elaborare Proiect Tehnic de Execuție, Detalii de Execuție, Caiete de Sarcini, asistență tehnică din partea Proiectantului și execuție lucrări pentru „MODERNIZAREA ȘI REABILITAREA TERMICĂ A ȘCOLII GIMNAZIALE NR. 309, GRĂDINIȚEI PARADISUL PITICILOR ȘI GRUPULUI ȘCOLAR INDUSTRIAL PETRU PONI” – LOT 2 · acord-cadru, 3 ofertanți

Contractele publice ale firmei

Contractele SEAP pe care autoritatea contractantă le-a marcat ca finanțate din fonduri comunitare. Valoarea nu include acordurile-cadru împărțite cu alți ofertanți. Marcajul apare doar în rapoartele de contracte 2018–2022: pentru contractele publicate din 2023 încoace SEAP nu mai spune sursa finanțării, deci numărul poate fi mai mic decât în realitate. Sursa: SEAP, prin AADR pe data.gov.ro.

Dosare în instanță

Dosarele în care firma e parte, din portal.just.ro

Căutăm acum…

Căutarea dosarelor a pornit

Interogăm portal.just.ro pentru această firmă; rezultatul apare aici în câteva minute.

Sancțiuni internaționale

Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE și listele OFAC (SUA)

Nu apare în listele de sancțiuni UE și OFAC (verificat la 4 noiembrie 2026).

Verificăm zilnic: Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE (ediția din 23 octombrie 2026) · OFAC Consolidated (non-SDN), SUA (ediția din 19 octombrie 2026) · OFAC SDN (Specially Designated Nationals), SUA (ediția din 28 octombrie 2026). Potrivim după CUI, numărul de registru și denumirea exactă; numele doar asemănătoare nu se afișează.

Reprezentanți legali

Persoanele înscrise la registrul comerțului pentru această firmă

  • PL

    PAVEL LUCIAN MARIAN

    administrator

Firme legate prin reprezentanți comuni

Două niveluri: firmele administratorilor acestei firme și ale celor care conduc împreună cu ei

Nicio legătură găsită

Reprezentanții acestei firme nu mai apar, cu o potrivire sigură, la alte firme din registru.

Activități autorizate

7 coduri CAEN în registrul comerțului

  • 4100Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențialeRev. 3
  • 4313Lucrări de foraj și sondaj pentru construcțiiRev. 3
  • 7111Activități de arhitecturăRev. 3
  • 7112Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acesteaprincipalRev. 3
  • 7120Activități de testări și analize tehniceRev. 3
  • 7210Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerieRev. 3
  • 7220Cercetare-dezvoltare în științe sociale și umanisteRev. 3

Istoric de schimbări

Ce s-a schimbat între două verificări ale surselor

Nicio schimbare detectată încă

Urmărim firma din ediția ONRC 19 octombrie 2026. Orice modificare de stare, TVA, sediu sau reprezentanți va apărea aici.
SIMAKO CONSTRUCT SRL — CUI 23227461 · Firma Bună