Sari la conținut
ActivăRisc mediuPlătitor de TVASRL

PORANTECH S.R.L.

CUI 24097874 J2008001759084 Hălchiu, Brașov din 2008 · 18 ani și 4 luni

2553 · Operațiuni de mecanică generală

E firma ta? Revendic-o

Cifra de afaceri 2025

6,2 mil. lei

+26,2%

Profit net 2025

862 mii lei

marjă 13,8%

Angajați

17

+30,8%

Capitaluri proprii

2,9 mil. lei

Evoluție financiară

18 ani cu bilanț depus, 2008–2025

02,5 mil.5 mil.7,5 mil.10 mil.200920112013201520172019202120232025
Cifra de afaceri
200819738
200914790
201066608
2011142340
2012174541
2013254952
2014176004
2015290375
2016433018
2017476866
20181195812
20192389787
20201824211
20213623544
20224393225
20233759201
20244953036
20256249695

Bilanțuri pe ani

Valori în lei, așa cum au fost raportate

AnCifra de afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleRezultat netAngajațiActive imobilizateActive circulanteDatoriiCapitaluri proprii
20256.249.6956.249.7385.241.300861.752175.199.6932.917.0165.182.0482.930.459
20244.953.0365.836.5993.518.6271.963.012133.644.2323.255.0573.850.1173.047.071
20233.759.2013.759.2763.008.221724.119101.624.8482.978.2992.577.7412.023.305
20224.393.2254.393.3872.821.9491.534.0946881.9853.454.5872.090.1402.244.331
20213.623.5443.623.8422.195.0681.393.2536942.7032.250.7201.765.3161.426.006
20201.824.2111.729.2681.641.45370.93441.106.8571.099.0111.844.679359.088
20192.389.7872.508.2651.816.823667.27871.171.6661.479.2421.708.021940.786
20181.195.8121.194.2901.129.28353.0627885.076783.2181.350.580315.613
2017476.866477.023352.079117.4712877.972699.1621.312.482262.551
2016433.018433.019274.406149.039—1.031714.607568.457145.080
2015290.375290.378221.06960.754—1.306407.161410.325-3.959
2014176.004176.005236.962-66.23711.581340.103404.297-64.714
2013254.952272.596262.2483.13211.856306.457304.6891.523
2012174.541174.541170.5573.410110.126441.083451.041-1.608
2011142.340142.341141.0009150343217.716220.976-5.018
201066.60866.60960.5564.337—343102.727109.004-5.934
200914.79015.10416.516-2.879—34341.50752.121-10.271
200819.73820.92328.515-7.592—3439.07016.805-7.392

Indicatori calculați pentru 2025

Marja netă
13,8%
rezultat net / cifra de afaceri
Creșterea cifrei de afaceri
26,2%
2025 față de 2024
Gradul de îndatorare
63,8%
datorii / total active
Rentabilitatea capitalului
29,4%
rezultat net / capitaluri proprii
Lichiditate
0,56×
active circulante / datorii
Cifra de afaceri pe angajat
368 mii lei
2025

Stare fiscală ANAF

Verificat acum 3 zile

Înregistrare în scopuri de TVA
Da, din 27 iunie 2008
Inactiv fiscal
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Registrul RO e-Factura
Neînscrisă
CAEN declarat la ANAF
2553
Stare la ANAF
INREGISTRAT din data 24.06.2008
Domiciliu fiscal
JUD. BRAȘOV, SAT HĂLCHIU COM. HĂLCHIU, STR. BISERICII, NR.258, AP.CAM. 2

Contracte publice câștigate

Atribuiri din SEAP (achizitii publice)

Niciun contract public

Firma nu apare ca ofertant câștigător în contractele SEAP publicate din 2018 încoace.

Dosare în instanță

Dosarele în care firma e parte, din portal.just.ro

Căutăm acum…

Căutarea dosarelor a pornit

Interogăm portal.just.ro pentru această firmă; rezultatul apare aici în câteva minute.

Sancțiuni internaționale

Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE și listele OFAC (SUA)

Nu apare în listele de sancțiuni UE și OFAC (verificat la 5 noiembrie 2026).

Verificăm zilnic: Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE (ediția din 23 octombrie 2026) · OFAC Consolidated (non-SDN), SUA (ediția din 4 noiembrie 2026) · OFAC SDN (Specially Designated Nationals), SUA (ediția din 4 noiembrie 2026). Potrivim după CUI, numărul de registru și denumirea exactă; numele doar asemănătoare nu se afișează.

Reprezentanți legali

Persoanele înscrise la registrul comerțului pentru această firmă

  • PG

    PORANCEA GHEORGHE IULIAN

    administrator

Firme legate prin reprezentanți comuni

Două niveluri: firmele administratorilor acestei firme și ale celor care conduc împreună cu ei

Nicio legătură găsită

Reprezentanții acestei firme nu mai apar, cu o potrivire sigură, la alte firme din registru.

Activități autorizate

20 coduri CAEN în registrul comerțului

  • 2553Operațiuni de mecanică generalăprincipalRev. 3
  • 4311Lucrări de demolare a construcțiilorRev. 3
  • 4322Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționatRev. 3
  • 4324Alte lucrări de instalații pentru construcțiiRev. 3
  • 4331Lucrări de ipsoserieRev. 3
  • 4332Lucrări de tâmplărie și dulgherieRev. 3
  • 4333Lucrări de pardosire și placare a perețilorRev. 3
  • 4334Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuriRev. 3
Arată toate cele 20 coduri
  • 4335Alte lucrări de finisareRev. 3
  • 4399Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.Rev. 3
  • 4311Lucrări de demolare a construcțiilorRev. 2
  • 4312Lucrări de pregătire a terenuluiRev. 2
  • 4322Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționatRev. 2
  • 4329Alte lucrări de instalații pentru construcțiiRev. 2
  • 4331Lucrări de ipsoserieRev. 2
  • 4332Lucrări de tâmplărie și dulgherieRev. 2
  • 4333Lucrări de pardosire și placare a perețilorRev. 2
  • 4334Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuriRev. 2
  • 4339Alte lucrări de finisareRev. 2
  • 4399Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.Rev. 2

Istoric de schimbări

Ce s-a schimbat între două verificări ale surselor

Nicio schimbare detectată încă

Urmărim firma din ediția ONRC 19 octombrie 2026. Orice modificare de stare, TVA, sediu sau reprezentanți va apărea aici.