Sari la conținut
ActivăRisc scăzutPlătitor de TVATVA la încasareSRL

DUMI TERRA SRL

CUI 24565436 J2008017044404 București, Sector 2 din 2008 · 18 ani

8299 · Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

E firma ta? Revendic-o

Cifra de afaceri 2025

90,1 mii lei

+107,5%

Profit net 2025

18,3 mii lei

marjă 20,3%

Angajați

—

Capitaluri proprii

86,2 mii lei

Evoluție financiară

17 ani cu bilanț depus, 2008–2025

025 mii50 mii75 mii100 mii200820102013201520172019202120232025
Cifra de afaceri
200824818
200917903
20103945
20122817
201314177
20147056
201514533
201628138
201730362
201825781
201981102
202093468
202195637
202271625
202368029
202443411
202590059

Bilanțuri pe ani

Valori în lei, așa cum au fost raportate

AnCifra de afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleRezultat netAngajațiActive imobilizateActive circulanteDatoriiCapitaluri proprii
202590.059105.64984.08118.290—1.668107.67224.29286.232
202443.41143.39545.514-2.119—2.57182.74418.12367.942
202368.02967.47767.112316—3.55292.78927.10570.062
202271.62569.79943.48124.396—4.77270.5156.16169.746
202195.637100.90595.5852.792—6.11067.95829.29945.351
202093.46886.67157.61426.448—6.55178.58243.04942.559
201981.10291.40463.44125.530—5.26070.42460.14316.110
201825.78128.99728.825-677—4.85156.38771.340-9.420
201730.36228.75321.3616.481—4.22438.24251.852-9.143
201628.13837.27022.01914.407—5.02533.53754.429-15.624
201514.53316.54910.0806.021—1.63016.19047.851-30.031
20147.05614.54814.301-141—2.01516.09054.157-36.052
201314.17715.58915.360-204—2.40014.25252.563-35.911
20122.8178.10069.633-61.533—5.1049.27250.083-35.707
20103.9457.05929.198-23.789135.27750.10042.62642.852
200917.90318.61047.685-30.546153.45281.35668.22766.641
200824.81824.83064823.437148623.96781623.637

Indicatori calculați pentru 2025

Marja netă
20,3%
rezultat net / cifra de afaceri
Creșterea cifrei de afaceri
107,5%
2025 față de 2024
Gradul de îndatorare
22,2%
datorii / total active
Rentabilitatea capitalului
21,2%
rezultat net / capitaluri proprii
Lichiditate
4,43×
active circulante / datorii
Cifra de afaceri pe angajat
—
2025

Stare fiscală ANAF

Verificat acum 8 zile

Înregistrare în scopuri de TVA
Da, din 1 mai 2009
Inactiv fiscal
Nu
TVA la încasare
Da
Split TVA
Nu
Registrul RO e-Factura
Neînscrisă
CAEN declarat la ANAF
8299
Stare la ANAF
INREGISTRAT din data 07.10.2008
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREȘTI, SECTOR 2, SOS. PANTELIMON, NR.283, BL.12, SC.A, ET.6, AP.21

Contracte publice câștigate

Atribuiri din SEAP (achizitii publice)

Niciun contract public

Firma nu apare ca ofertant câștigător în contractele SEAP publicate din 2018 încoace.

Dosare în instanță

Dosarele în care firma e parte, din portal.just.ro

Căutăm acum…

Căutarea dosarelor a pornit

Interogăm portal.just.ro pentru această firmă; rezultatul apare aici în câteva minute.

Sancțiuni internaționale

Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE și listele OFAC (SUA)

Nu apare în listele de sancțiuni UE și OFAC (verificat la 5 noiembrie 2026).

Verificăm zilnic: Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE (ediția din 23 octombrie 2026) · OFAC Consolidated (non-SDN), SUA (ediția din 4 noiembrie 2026) · OFAC SDN (Specially Designated Nationals), SUA (ediția din 4 noiembrie 2026). Potrivim după CUI, numărul de registru și denumirea exactă; numele doar asemănătoare nu se afișează.

Reprezentanți legali

Persoanele înscrise la registrul comerțului pentru această firmă

Firme legate prin reprezentanți comuni

Două niveluri: firmele administratorilor acestei firme și ale celor care conduc împreună cu ei

Legăturile sunt deduse din registrul ONRC după numele reprezentanților și data nașterii sau județ. Nu intră persoanele juridice (lichidatori, practicieni în insolvență) și nici persoanele care s-au opus.

Activități autorizate

69 coduri CAEN în registrul comerțului

  • 1812Alte activități de tipărire n.c.a.Rev. 3
  • 2041Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținereRev. 3
  • 2042Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă)Rev. 3
  • 3299Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.Rev. 3
  • 4100Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențialeRev. 3
  • 4211Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilorRev. 3
  • 4212Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.Rev. 3
  • 4213Construcția de poduri și tuneluriRev. 3
Arată toate cele 69 coduri
  • 4221Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluideRev. 3
  • 4222Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicațiiRev. 3
  • 4291Construcții hidrotehniceRev. 3
  • 4299Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.aRev. 3
  • 4311Lucrări de demolare a construcțiilorRev. 3
  • 4312Lucrări de pregătire a terenuluiRev. 3
  • 4313Lucrări de foraj și sondaj pentru construcțiiRev. 3
  • 4321Lucrări de instalații electriceRev. 3
  • 4322Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționatRev. 3
  • 4323Lucrări de izolațiiRev. 3
  • 4324Alte lucrări de instalații pentru construcțiiRev. 3
  • 4331Lucrări de ipsoserieRev. 3
  • 4332Lucrări de tâmplărie și dulgherieRev. 3
  • 4333Lucrări de pardosire și placare a perețilorRev. 3
  • 4334Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuriRev. 3
  • 4335Alte lucrări de finisareRev. 3
  • 4341Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcțiiRev. 3
  • 4342Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiriRev. 3
  • 4350Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civilRev. 3
  • 4391Activități de zidărieRev. 3
  • 4399Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.Rev. 3
  • 4712Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentareRev. 3
  • 4775Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerieRev. 3
  • 5210DepozităriRev. 3
  • 5819Alte activități de editareRev. 3
  • 7020Activități de consultanță în afaceri și managementRev. 3
  • 7111Activități de arhitecturăRev. 3
  • 7112Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acesteaRev. 3
  • 7120Activități de testări și analize tehniceRev. 3
  • 7311Activități ale agențiilor de publicitateRev. 3
  • 7312Servicii de reprezentare mediaRev. 3
  • 7320Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publiceRev. 3
  • 7420Activități fotograficeRev. 3
  • 7430Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)Rev. 3
  • 8122Activități specializate de curățenieRev. 3
  • 8210Activități de secretariat și servicii suportRev. 3
  • 8299Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.principalRev. 3
  • 9012Activități de creație în domeniul artelor vizualeRev. 3
  • 9130Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul culturalRev. 3
  • 4120Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențialeRev. 2
  • 4211Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilorRev. 2
  • 4212Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subteraneRev. 2
  • 4213Construcția de poduri și tuneluriRev. 2
  • 4221Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluideRev. 2
  • 4222Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicațiiRev. 2
  • 4291Construcții hidrotehniceRev. 2
  • 4299Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.aRev. 2
  • 4311Lucrări de demolare a construcțiilorRev. 2
  • 4312Lucrări de pregătire a terenuluiRev. 2
  • 4313Lucrări de foraj și sondaj pentru construcțiiRev. 2
  • 4321Lucrări de instalații electriceRev. 2
  • 4322Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționatRev. 2
  • 4329Alte lucrări de instalații pentru construcțiiRev. 2
  • 4331Lucrări de ipsoserieRev. 2
  • 4332Lucrări de tâmplărie și dulgherieRev. 2
  • 4333Lucrări de pardosire și placare a perețilorRev. 2
  • 4334Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuriRev. 2
  • 4339Alte lucrări de finisareRev. 2
  • 4391Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcțiiRev. 2
  • 4399Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.Rev. 2
  • 4799Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelorRev. 2

Istoric de schimbări

Ce s-a schimbat între două verificări ale surselor

Nicio schimbare detectată încă

Urmărim firma din ediția ONRC 19 octombrie 2026. Orice modificare de stare, TVA, sediu sau reprezentanți va apărea aici.