VALVIS HOLDING DISTRIBUTION SA
Cifra de afaceri 2025
665 mil. lei
Profit net 2025
36,4 mil. lei
Angajați
118
Capitaluri proprii
54,1 mil. lei
Evoluție financiară
16 ani cu bilanț depus, 2010–2025
| 2010 | — |
|---|---|
| 2011 | 19925998 |
| 2012 | 61523357 |
| 2013 | 95117900 |
| 2014 | 134747157 |
| 2015 | 192443944 |
| 2016 | 233882235 |
| 2017 | 243270372 |
| 2018 | 298316740 |
| 2019 | 359355968 |
| 2020 | 365697115 |
| 2021 | 401359632 |
| 2022 | 475970422 |
| 2023 | 585098621 |
| 2024 | 624638201 |
| 2025 | 665227561 |
Bilanțuri pe ani
Valori în lei, așa cum au fost raportate
Indicatori calculați pentru 2025
- Marja netă
- 5,5%
- rezultat net / cifra de afaceri
- Creșterea cifrei de afaceri
- 6,5%
- 2025 față de 2024
- Gradul de îndatorare
- 50,7%
- datorii / total active
- Rentabilitatea capitalului
- 67,2%
- rezultat net / capitaluri proprii
- Lichiditate
- 1,92×
- active circulante / datorii
- Cifra de afaceri pe angajat
- 5,6 mil. lei
- 2025
Stare fiscală ANAF
Verificat acum 4 ore
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Da, din 30 decembrie 2010
- Inactiv fiscal
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Registrul RO e-Factura
- Înscrisă
- CAEN declarat la ANAF
- 4634
- Stare la ANAF
- INREGISTRAT din data 10.10.2012
- Domiciliu fiscal
- JUD. SUCEAVA, MUN. VATRA-DORNEI, STR. REPUBLICII, NR.33, CORP I.PARTER, AP.3
Contracte publice câștigate
Atribuiri din SEAP (achizitii publice)
Niciun contract public
Dosare în instanță
Căutat la portal.just.ro acum 7 zile
- Dosare
- 28
- Cu termen viitor
- 7
- Ca reclamant / creditor
- 25
- Ca pârât / debitor
- 3
Se încarcă dosarele…
Doar dosarele în care firma e parte, potrivite după denumire. Fără nume de persoane fizice. Sursa: portal.just.ro.
Sancțiuni internaționale
Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE și listele OFAC (SUA)
Nu apare în listele de sancțiuni UE și OFAC (verificat la 4 noiembrie 2026).
Verificăm zilnic: Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE (ediția din 23 octombrie 2026) · OFAC Consolidated (non-SDN), SUA (ediția din 19 octombrie 2026) · OFAC SDN (Specially Designated Nationals), SUA (ediția din 28 octombrie 2026). Potrivim după CUI, numărul de registru și denumirea exactă; numele doar asemănătoare nu se afișează.
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la registrul comerțului pentru această firmă
- GCîncă 1 firmă
GUILLE CHRISTOPHE WALTER
administrator
- JVîncă 12 firme
JEAN VALVIS
administrator
- VAîncă 1 firmă
VILCU A ELENA ROXANA
administrator
Firme legate prin reprezentanți comuni
Două niveluri: firmele administratorilor acestei firme și ale celor care conduc împreună cu ei
- CARPATHIAN SPRINGS SAdirector general unic · cifra de afaceri 532 mil. lei
- DORNA AGRI SAreprezentant al persoanei juridice · cifra de afaceri 34,9 mil. lei
- VITI-POMICOLA SÂMBUREȘTI SAreprezentant al persoanei juridice · cifra de afaceri 31,1 mil. lei
- INSTITUTUL DE CERCETARE SI PRODUCTIE PENTRU PASARI SI ANIMALE MICI BALOTESTI SAadministrator · cifra de afaceri 1,2 mil. lei
- AGROELECTRICA SAadministrator · cifra de afaceri 17 mii lei
- ATHENA INVESTMENT AND PROPERTIES S.R.L.administrator · închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- VALVIS HOLDING SAadministrator · Activități de consultanță în afaceri și management
- ATTICA CONSTRUCT SRLadministrator · Activități de consultanță pentru afaceri și management
- CARPATHIAN SYSTEMS SAadministrator · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- LACTATE DOBROGENE SAadministrator · inactivă · fără bilanț recent
+ 1 firmă prin COJOCAREANU IRIMIE
- LADORNA MILK SAadministrator · inactivă · fără bilanț recent
+ 3 firme prin MUSTEA FLORIN, CHIFORESCU STELIAN
- LADORNA CHEESE SAadministrator · inactivă · fără bilanț recent
+ 2 firme prin CHIRILESCU GHEORGHE-CORNELIU
JEAN VALVIS · încă 12 firme
- CARPATHIAN SPRINGS SA
- DORNA AGRI SA
- VITI-POMICOLA SÂMBUREȘTI SA
- INSTITUTUL DE CERCETARE SI PRODUCTIE PENTRU PASARI SI ANIMALE MICI BALOTESTI SA
- AGROELECTRICA SA
- ATHENA INVESTMENT AND PROPERTIES S.R.L.
- VALVIS HOLDING SA
- ATTICA CONSTRUCT SRL
- CARPATHIAN SYSTEMS SA
- LACTATE DOBROGENE SA
- LADORNA MILK SA
- LADORNA CHEESE SA
VILCU A ELENA ROXANA · încă 1 firmă
GUILLE CHRISTOPHE WALTER · încă 1 firmă
Legăturile sunt deduse din registrul ONRC după numele reprezentanților și data nașterii sau județ. Nu intră persoanele juridice (lichidatori, practicieni în insolvență) și nici persoanele care s-au opus.
Activități autorizate
35 coduri CAEN în registrul comerțului
- 4617Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutunRev. 3
- 4634Comerț cu ridicata al băuturilorprincipalRev. 3
- 4639Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutunRev. 3
- 4690Comerț cu ridicata nespecializatRev. 3
- 4711Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutunRev. 3
- 4725Comerț cu amănuntul al băuturilorRev. 3
- 4727Comerț cu amănuntul al altor produse alimentareRev. 3
- 4941Transporturi rutiere de mărfuriRev. 3
Arată toate cele 35 coduriAscunde
- 5210DepozităriRev. 3
- 5224ManipulăriRev. 3
- 6811Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare propriiRev. 3
- 6820închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriateRev. 3
- 7020Activități de consultanță în afaceri și managementRev. 3
- 7320Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publiceRev. 3
- 7330Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicăriiRev. 3
- 7491Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketingRev. 3
- 7499Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.Rev. 3
- 7711Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoareRev. 3
- 7712Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere greleRev. 3
- 7731Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricoleRev. 3
- 7739Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.Rev. 3
- 8299Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.Rev. 3
- 4617Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutunRev. 2
- 4634Comerț cu ridicata al băuturilorprincipalRev. 2
- 6810Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare propriiRev. 2
- 6820Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriateRev. 2
- 7021Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicăriiRev. 2
- 7022Activități de consultanță pentru afaceri și managementRev. 2
- 7320Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publiceRev. 2
- 7490Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.Rev. 2
- 7711Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoareRev. 2
- 7712Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere greleRev. 2
- 7731Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricoleRev. 2
- 7739Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.Rev. 2
- 8299Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.Rev. 2
Istoric de schimbări
Ce s-a schimbat între două verificări ale surselor
Reprezentant ieșit
MIREA IOANA - ALINA (reprezentant al persoanei juridice)
acum 14 zile · sursa ONRC
Cele mai mari firme din același domeniu în Suceava
CAEN 4634 · Comerț cu ridicata al băuturilor
- VALEA OBCINILOR SRLCUI 744841Sfântu Ilie, SuceavaCAEN 4634 · Comerț cu ridicata al băuturilor7,2 mil. leicifra de afaceri 2025
- VINUȚU S.R.L.CUI 48462101Fălticeni, SuceavaCAEN 4634 · Comerț cu ridicata al băuturilor1,3 mil. leicifra de afaceri 2025
- ANICULĂESEI PROD S.R.L.CUI 29983499Lămășeni, SuceavaCAEN 4634 · Comerț cu ridicata al băuturilor68,8 mii leicifra de afaceri 2025
- ROUTAS S.R.L.CUI 38706020SuceavaCAEN 4634 · Comerț cu ridicata al băuturilor1,2 mii leicifra de afaceri 2025
- HORA MILENIUM S.R.L.CUI 39957314Fălticeni, SuceavaCAEN 4634 · Comerț cu ridicata al băuturilor453 leicifra de afaceri 2025
- RDV SOLUTION GROUP S.R.L.CUI 52961770Moara Nica, SuceavaCAEN 4634 · Comerț cu ridicata al băuturilor118 leicifra de afaceri 2025