TINO UNITRANS SRL
4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Cifra de afaceri 2025
3,3 mil. lei
Profit net 2025
118 mii lei
Angajați
15
Capitaluri proprii
980 mii lei
Evoluție financiară
15 ani cu bilanț depus, 2011–2025
| 2011 | 20841 |
|---|---|
| 2012 | 72366 |
| 2013 | 576674 |
| 2014 | 1839436 |
| 2015 | 5225829 |
| 2016 | 3626890 |
| 2017 | 3696165 |
| 2018 | 4508819 |
| 2019 | 6465372 |
| 2020 | 14289427 |
| 2021 | 4303075 |
| 2022 | 4583692 |
| 2023 | 2453988 |
| 2024 | 2346000 |
| 2025 | 3348570 |
Bilanțuri pe ani
Valori în lei, așa cum au fost raportate
Indicatori calculați pentru 2025
- Marja netă
- 3,5%
- rezultat net / cifra de afaceri
- Creșterea cifrei de afaceri
- 42,7%
- 2025 față de 2024
- Gradul de îndatorare
- 13,2%
- datorii / total active
- Rentabilitatea capitalului
- 12,0%
- rezultat net / capitaluri proprii
- Lichiditate
- 5,26×
- active circulante / datorii
- Cifra de afaceri pe angajat
- 223 mii lei
- 2025
Stare fiscală ANAF
Verificat acum 3 zile
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Da, din 25 martie 2011
- Inactiv fiscal
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Registrul RO e-Factura
- Neînscrisă
- CAEN declarat la ANAF
- 4120
- Stare la ANAF
- INREGISTRAT din data 22.03.2011
- Domiciliu fiscal
- JUD. BOTOȘANI, SAT ROMA COM. ROMA
Contracte publice câștigate
2 contracte în SEAP, 2018–2021
- Contracte
- 2
- Valoare (contracte proprii)
- 539 mii lei
- Ultimul contract
- 12 iulie 2021
- 12 iulie 202191.660.091 lei
APASERV SATU MARE S.A.
EXTINDEREA SISTEMULUI DE ALIMENTARE CU APĂ DIN ZONA HALMEU, TURŢ ŞI A SISTEMULUI DE CANALIZARE DIN CLUSTERUL TURULUNG ŞI AGLOMERĂRILE TURȚ (POIM-SM-CL-03) · acord-cadru, 6 ofertanți
Fonduri UE - 4 ianuarie 2018539.464 lei
COMUNA PLUGARI
Executie lucrari pentru: Lot 1. Modernizare camin cultural si conservare mostenire culturala, ansamblu folcloric “BOROSOAIA”, comuna Plugari, judetul IasiLot 2. Infiin?are centru de asisten?a dupa programul scolar, tip “after-school” în comuna Plugari, judetul Ia?iValoarea estimata pentru Lot 1. Modernizare camin cultural ?i conservare mo?tenire culturala, ansamblu folcloric “BOROSOAIA”, comuna Plugari, judetul Ia?i:Cap.1.2. Cheltuieli pentru amenajarea terenului -0,00 leiCap. 2.Cheltuieli pentru asigurarea utilitatilor necesare obiectivului– 3.669leiCap. 4 Cheltuieli pentru investitia de baza – 1.429.656 leiCap. 5.1. Lucrari de constructii si instalatii aferente organizarii de santier – 42.249 leiCap.6. Cheltuieli pentru darea in exploatare – 0,00 leiTOTAL GENERAL –1.475.574,00lei fara TVAValoarea estimata pentru Lot 2. Infiin?are centru de asisten?a dupa programul ?colar, tip “after-school” în comuna Plugari, judetul Ia?i:Cap.1.2. Cheltuieli pentru amenajarea terenului -0,00 leiCap. 2 Cheltuieli pentru asigurarea utilitatilor necesare obiectivului– 3.368leiCap. 4 Cheltuieli pentru investitia de baza – 782.844 leiCap. 5.1. Lucrari de constructii si instalatii aferente organizarii de santier – 23.232 leiCap.6. Cheltuieli pentru darea in exploatare – 0,00 lei.TOTAL GENERAL – 809.444 lei fara TVA.
Fonduri UE
Principalii clienți publici
- COMUNA PLUGARI1 · 539 mii lei
- APASERV SATU MARE S.A.1 · —
Ultimele 5 contracte. Valoarea nu include 1 acorduri-cadru împărțite cu alți ofertanți: SEAP afișează la fiecare valoarea întregului acord. Sursa: SEAP, prin AADR pe data.gov.ro.
Fonduri europene
2 proiecte cu finanțare UE; furnizor în 2 contracte finanțate din fonduri UE
- Proiecte
- 2
- Nerambursabil (MIPE, lei)
- 886 mii lei
- Nerambursabil (AFIR, euro)
- 92,1 mii €
ACHIZITIE UTILAJE PENTRU REALIZARE LUCRARI DE CONSTRUCTII DRUMURI
886 mii leiPOR 2014–2020· cod SMIS 112189· 2018–2019· valoare totală 1,8 mil. leifinalizat
2/2.1
Potrivit după denumirea exactă, unică în registru.
Măsura 312 — Sprijin pentru crearea și dezvoltarea de micro-întreprinderi
92,1 mii €PNDR 2007–2013· cod 312M011110700004
Proiectele sunt potrivite după CUI sau după denumirea exactă, unică în registrul comerțului. Proiectele din programele 2021–2027 și din PNRR nu sunt incluse încă.
Sursa:MIPE, proiecte contractate 2014–2020 (la 31 august 2025) AFIR, proiecte PNDR (la 25 iulie 2023)
Ca furnizor în proiecte cu fonduri UE (SEAP)
Contracte de achiziții publice câștigate de firmă (bunuri, servicii sau lucrări), finanțate din fonduri europene.
- Contracte
- 2
- Valoare (contracte proprii)
- 539 mii lei
- Perioada
- 2018–2021
Programe
- Programul National de Dezvoltare Rurala - PNDR1 · 539 mii lei
Pentru (autorități contractante)
- COMUNA PLUGARI1 · 539 mii lei
- APASERV SATU MARE S.A.1
Ultimele contracte
APASERV SATU MARE S.A.
91,7 mil. lei12 iulie 2021 · EXTINDEREA SISTEMULUI DE ALIMENTARE CU APĂ DIN ZONA HALMEU, TURŢ ŞI A SISTEMULUI DE CANALIZARE DIN CLUSTERUL TURULUNG ŞI AGLOMERĂRILE TURȚ (POIM-SM-CL-03) · acord-cadru, 6 ofertanți
COMUNA PLUGARI
539 mii lei4 ianuarie 2018 · Executie lucrari pentru: Lot 1. Modernizare camin cultural si conservare mostenire culturala, ansamblu folcloric “BOROSOAIA”, comuna Plugari, judetul IasiLot 2. Infiin?are centru de asisten?a dupa programul scolar, tip “after-school” în comuna Plugari, judetul Ia?iValoarea estimata pentru Lot 1. Modernizare camin cultural ?i conservare mo?tenire culturala, ansamblu folcloric “BOROSOAIA”, comuna Plugari, judetul Ia?i:Cap.1.2. Cheltuieli pentru amenajarea terenului -0,00 leiCap. 2.Cheltuieli pentru asigurarea utilitatilor necesare obiectivului– 3.669leiCap. 4 Cheltuieli pentru investitia de baza – 1.429.656 leiCap. 5.1. Lucrari de constructii si instalatii aferente organizarii de santier – 42.249 leiCap.6. Cheltuieli pentru darea in exploatare – 0,00 leiTOTAL GENERAL –1.475.574,00lei fara TVAValoarea estimata pentru Lot 2. Infiin?are centru de asisten?a dupa programul ?colar, tip “after-school” în comuna Plugari, judetul Ia?i:Cap.1.2. Cheltuieli pentru amenajarea terenului -0,00 leiCap. 2 Cheltuieli pentru asigurarea utilitatilor necesare obiectivului– 3.368leiCap. 4 Cheltuieli pentru investitia de baza – 782.844 leiCap. 5.1. Lucrari de constructii si instalatii aferente organizarii de santier – 23.232 leiCap.6. Cheltuieli pentru darea in exploatare – 0,00 lei.TOTAL GENERAL – 809.444 lei fara TVA. · Programul National de Dezvoltare Rurala - PNDR
Contractele SEAP pe care autoritatea contractantă le-a marcat ca finanțate din fonduri comunitare. Valoarea nu include acordurile-cadru împărțite cu alți ofertanți. Marcajul apare doar în rapoartele de contracte 2018–2022: pentru contractele publicate din 2023 încoace SEAP nu mai spune sursa finanțării, deci numărul poate fi mai mic decât în realitate. Sursa: SEAP, prin AADR pe data.gov.ro.
Dosare în instanță
Dosarele în care firma e parte, din portal.just.ro
- Dosare
- 1
- Cu termen viitor
- 0
- Ca reclamant / creditor
- 0
- Ca pârât / debitor
- 0
Se încarcă dosarele…
Doar dosarele în care firma e parte, potrivite după denumire. Fără nume de persoane fizice. Sursa: portal.just.ro.
Sancțiuni internaționale
Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE și listele OFAC (SUA)
Nu apare în listele de sancțiuni UE și OFAC (verificat la 4 noiembrie 2026).
Verificăm zilnic: Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE (ediția din 23 octombrie 2026) · OFAC Consolidated (non-SDN), SUA (ediția din 19 octombrie 2026) · OFAC SDN (Specially Designated Nationals), SUA (ediția din 28 octombrie 2026). Potrivim după CUI, numărul de registru și denumirea exactă; numele doar asemănătoare nu se afișează.
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la registrul comerțului pentru această firmă
- NV
NECULCEA VALENTIN
administrator
Firme legate prin reprezentanți comuni
Două niveluri: firmele administratorilor acestei firme și ale celor care conduc împreună cu ei
Nicio legătură găsită
Activități autorizate
31 coduri CAEN în registrul comerțului
- 0812Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinuluiRev. 2
- 1623Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcțiiRev. 2
- 2363Fabricarea betonuluiRev. 2
- 2364Fabricarea mortaruluiRev. 2
- 2511Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metaliceRev. 2
- 3832Recuperarea materialelor reciclabile sortateRev. 2
- 4120Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențialeprincipalRev. 2
- 4211Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilorRev. 2
Arată toate cele 31 coduriAscunde
- 4213Construcția de poduri și tuneluriRev. 2
- 4221Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluideRev. 2
- 4291Construcții hidrotehniceRev. 2
- 4299Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.aRev. 2
- 4311Lucrări de demolare a construcțiilorRev. 2
- 4312Lucrări de pregătire a terenuluiRev. 2
- 4321Lucrări de instalații electriceRev. 2
- 4322Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționatRev. 2
- 4332Lucrări de tâmplărie și dulgherieRev. 2
- 4333Lucrări de pardosire și placare a perețilorRev. 2
- 4334Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuriRev. 2
- 4339Alte lucrări de finisareRev. 2
- 4391Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcțiiRev. 2
- 4399Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.Rev. 2
- 4619Intermedieri în comerțul cu produse diverseRev. 2
- 4941Transporturi rutiere de mărfuriRev. 2
- 5210DepozităriRev. 2
- 5224ManipulăriRev. 2
- 6820Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriateRev. 2
- 7112Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acesteaRev. 2
- 7711Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoareRev. 2
- 7712Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere greleRev. 2
- 7732Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcțiiRev. 2
Istoric de schimbări
Ce s-a schimbat între două verificări ale surselor
Nicio schimbare detectată încă
Cele mai mari firme din același domeniu în Botoșani
CAEN 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- SIMION TEHNOCONSTRUCT S.R.L.CUI 39908567Curtești, BotoșaniCAEN 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale166 mil. leicifra de afaceri 2025
- AST PÎNZARIU SRLCUI 22374570Dorohoi, BotoșaniCAEN 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale38,7 mil. leicifra de afaceri 2025
- ABC-CON-INTERNAȚIONAL SRLInsolvențăCUI 23617561BotoșaniCAEN 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale21,7 mil. leicifra de afaceri 2025
- ELEGANT GLOB BEST CONSTRUCT S.R.L.CUI 40877758Cătămărești-Deal, BotoșaniCAEN 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale6,4 mil. leicifra de afaceri 2025
- CONFORT RETAIL ENTREPRISE S.R.L.CUI 39927933BotoșaniCAEN 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale6,3 mil. leicifra de afaceri 2025
- PALAS MAPAMOND S.R.L.CUI 40494361Șendriceni, BotoșaniCAEN 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale6,1 mil. leicifra de afaceri 2025