Sari la conținut
ActivăRisc mediuPlătitor de TVARO e-FacturaSRL

AGRONATURA GECO SRL

CUI 28835320 J2011001091290 Urlați, Prahova din 2011 · 15 ani și 3 luni

0111 · Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase

E firma ta? Revendic-o

Cifra de afaceri 2025

21,7 mil. lei

+27,3%

Profit net 2025

3,5 mil. lei

marjă 16,1%

Angajați

12

-7,7%

Capitaluri proprii

11,9 mil. lei

Evoluție financiară

15 ani cu bilanț depus, 2011–2025

012,5 mil.25 mil.37,5 mil.50 mil.20112013201520172019202120232025
Cifra de afaceri
20110
20125196737
20136694067
20148668381
201510586512
201613714950
201724761437
201825153809
201931027305
202028471568
202137877293
202238462167
202327544470
202417019738
202521672641

Bilanțuri pe ani

Valori în lei, așa cum au fost raportate

AnCifra de afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleRezultat netAngajațiActive imobilizateActive circulanteDatoriiCapitaluri proprii
202521.672.64127.327.03823.766.4823.489.2391240.686.05621.002.90250.303.90911.853.839
202417.019.73854.387.74539.196.21615.191.5291344.302.15635.615.81553.202.47620.549.628
202327.544.47032.738.28335.885.826-3.257.2761656.041.11618.717.34164.025.7245.358.099
202238.462.16742.539.21837.164.2975.014.0531542.681.62716.695.60949.159.2378.615.375
202137.877.29345.432.57537.390.3528.042.2231736.235.56921.895.34733.750.91416.232.901
202028.471.56830.077.03329.901.83076.1851724.861.82415.726.66826.952.33011.348.571
201931.027.30533.437.85830.505.0062.528.7632225.209.79014.133.56524.156.28111.289.028
201825.153.80926.650.70125.216.2991.140.9661919.349.61013.516.60424.007.0399.018.159
201724.761.43729.040.98524.307.1964.360.7432017.493.49913.172.27022.738.9158.456.141
201613.714.95018.308.09416.018.6441.922.7401813.759.74212.312.40721.003.8305.569.081
201510.586.51212.241.42111.256.775821.614135.275.8856.165.7867.801.2073.646.341
20148.668.3818.430.4007.680.639613.353114.782.5164.860.1916.824.4302.823.927
20136.694.0678.278.8567.573.264568.190123.395.8972.091.6673.277.8632.210.575
20125.196.7376.446.9734.504.3591.637.939103.513.4592.452.7264.408.9581.639.985
20110353.268351.7851.2464289.650588.388752.5921.446

Indicatori calculați pentru 2025

Marja netă
16,1%
rezultat net / cifra de afaceri
Creșterea cifrei de afaceri
27,3%
2025 față de 2024
Gradul de îndatorare
81,5%
datorii / total active
Rentabilitatea capitalului
29,4%
rezultat net / capitaluri proprii
Lichiditate
0,42×
active circulante / datorii
Cifra de afaceri pe angajat
1,8 mil. lei
2025

Stare fiscală ANAF

Verificat acum 4 zile

Înregistrare în scopuri de TVA
Da, din 26 august 2011
Inactiv fiscal
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Registrul RO e-Factura
Înscrisă
CAEN declarat la ANAF
0111
Stare la ANAF
INREGISTRAT din data 11.07.2011
Domiciliu fiscal
JUD. PRAHOVA, ORȘ. URLAȚI, STR. SOCULUI, NR.1

Contracte publice câștigate

Atribuiri din SEAP (achizitii publice)

Niciun contract public

Firma nu apare ca ofertant câștigător în contractele SEAP publicate din 2018 încoace.

Fonduri europene

1 proiect cu finanțare UE, 2019

Proiecte
1
Nerambursabil
175 mii €
  • MODERNIZAREA SISTEMULUI DE BIOSECURITATE AL FERMEI DE INGRASARE SUINE AGRONATURA GECO DIN ORASUL URLATI JUDETUL PRAHOVA

    175 mii €

    PNDR 2014–2020· cod 0510PR00021933100055· sesiunea 2019reziliat

    Măsura 5.1 — Prevenirea efectelor dezastrelor naturale

    Potrivit după denumirea exactă, unică în registru.

Proiectele sunt potrivite după CUI sau după denumirea exactă, unică în registrul comerțului. Proiectele din programele 2021–2027 și din PNRR nu sunt incluse încă.

Sursa:AFIR, proiecte PNDR (la 25 iulie 2023)

Dosare în instanță

Dosarele în care firma e parte, din portal.just.ro

Căutăm acum…
Dosare
3
Cu termen viitor
1
Ca reclamant / creditor
3
Ca pârât / debitor
0
Faliment · 2Civil · 1

Se încarcă dosarele…

Doar dosarele în care firma e parte, potrivite după denumire. Fără nume de persoane fizice. Sursa: portal.just.ro.

Sancțiuni internaționale

Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE și listele OFAC (SUA)

Nu apare în listele de sancțiuni UE și OFAC (verificat la 6 noiembrie 2026).

Verificăm zilnic: Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE (ediția din 23 octombrie 2026) · OFAC Consolidated (non-SDN), SUA (ediția din 4 noiembrie 2026) · OFAC SDN (Specially Designated Nationals), SUA (ediția din 5 noiembrie 2026). Potrivim după CUI, numărul de registru și denumirea exactă; numele doar asemănătoare nu se afișează.

Reprezentanți legali

Persoanele înscrise la registrul comerțului pentru această firmă

Firme legate prin reprezentanți comuni

Două niveluri: firmele administratorilor acestei firme și ale celor care conduc împreună cu ei

Legăturile sunt deduse din registrul ONRC după numele reprezentanților și data nașterii sau județ. Nu intră persoanele juridice (lichidatori, practicieni în insolvență) și nici persoanele care s-au opus.

Activități autorizate

44 coduri CAEN în registrul comerțului

  • 0111Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoaseprincipalRev. 3
  • 0146Creșterea porcinelorRev. 3
  • 0147Creșterea păsărilorRev. 3
  • 0161Activități auxiliare pentru producția vegetalăRev. 3
  • 0162Activități auxiliare pentru creșterea animalelorRev. 3
  • 0163Activități după recoltare și pregătirea semințelorRev. 3
  • 1041Fabricarea uleiurilor și grăsimilorRev. 3
  • 1091Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermăRev. 3
Arată toate cele 44 coduri
  • 1092Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de companieRev. 3
  • 3511Producția de energie electrică din resurse neregenerabileRev. 3
  • 3512Producția de energie electrică din resurse regenerabileRev. 3
  • 3524Depozitarea gazelor, ca parte a serviciilor de furnizareRev. 3
  • 4100Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențialeRev. 3
  • 4311Lucrări de demolare a construcțiilorRev. 3
  • 4321Lucrări de instalații electriceRev. 3
  • 4322Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționatRev. 3
  • 4323Lucrări de izolațiiRev. 3
  • 4324Alte lucrări de instalații pentru construcțiiRev. 3
  • 4333Lucrări de pardosire și placare a perețilorRev. 3
  • 4335Alte lucrări de finisareRev. 3
  • 4341Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcțiiRev. 3
  • 4611Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricateRev. 3
  • 4621Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucratRev. 3
  • 4623Comerț cu ridicata al animalelor viiRev. 3
  • 4685Comerț cu ridicata al produselor chimiceRev. 3
  • 4941Transporturi rutiere de mărfuriRev. 3
  • 5210DepozităriRev. 3
  • 5224ManipulăriRev. 3
  • 5590Alte servicii de cazareRev. 3
  • 6310Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexeRev. 3
  • 6811Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare propriiRev. 3
  • 6820închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriateRev. 3
  • 6832Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contractRev. 3
  • 8122Activități specializate de curățenieRev. 3
  • 9130Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul culturalRev. 3
  • 0146Creșterea porcinelorRev. 2
  • 0162Activități auxiliare pentru creșterea animalelorRev. 2
  • 1091Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermăRev. 2
  • 3511Producția de energie electricăRev. 2
  • 4120Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențialeRev. 2
  • 4611Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricateRev. 2
  • 4623Comerț cu ridicata al animalelor viiRev. 2
  • 4632Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carneRev. 2
  • 5210DepozităriRev. 2

Istoric de schimbări

Ce s-a schimbat între două verificări ale surselor

Nicio schimbare detectată încă

Urmărim firma din ediția ONRC 19 octombrie 2026. Orice modificare de stare, TVA, sediu sau reprezentanți va apărea aici.