Sari la conținut
ActivăRisc scăzutPlătitor de TVATVA la încasareSRLLicență ARR — transport rutier de mărfuri

MEFEPARTS IMPEX SRL

CUI 29919313 J2015004391403 București, Sector 4 din 2015 · 11 ani și 6 luni

4672 · Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

E firma ta? Revendic-o

Cifra de afaceri 2025

2,6 mil. lei

+75,9%

Profit net 2025

280 mii lei

marjă 10,8%

Angajați

3

+0,0%

Capitaluri proprii

827 mii lei

Evoluție financiară

14 ani cu bilanț depus, 2012–2025

01,3 mil.2,5 mil.3,8 mil.5 mil.2013201520172019202120232025
Cifra de afaceri
2012282524
2013682441
2014574152
2015628489
2016700246
2017467831
2018530542
2019597841
2020606112
2021948324
20221302198
20231413847
20241473486
20252592525

Bilanțuri pe ani

Valori în lei, așa cum au fost raportate

AnCifra de afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleRezultat netAngajațiActive imobilizateActive circulanteDatoriiCapitaluri proprii
20252.592.5252.599.8862.265.647279.8593872.0931.281.9141.333.176826.980
20241.473.4861.485.3111.301.792138.9703835.4831.106.0121.394.374547.121
20231.413.8471.414.5141.168.193232.1762714.550969.6061.276.005408.151
20221.302.1981.303.3961.214.06676.2972714.550778.7411.317.316175.975
2021948.324959.617929.19320.8281707.176799.0871.406.58599.678
2020606.112606.862576.03225.0712704.008700.9091.326.06678.851
2019597.841599.594568.65524.9612635.260636.3471.217.82753.780
2018530.542574.546557.39111.4142641.762624.5791.237.52228.819
2017467.831499.841484.99310.0583648.264575.9731.207.30317.405
2016700.246704.005697.3652.3925227.320384.938603.0599.912
2015628.489673.478667.0783.0023186.648533.646712.7847.510
2014574.152576.330568.5455.285258.887531.707586.0864.508
2013682.441684.303678.2026.101329.259303.443333.479-777
2012282.524284.417291.495-7.0781502230.408237.788-6.878

Indicatori calculați pentru 2025

Marja netă
10,8%
rezultat net / cifra de afaceri
Creșterea cifrei de afaceri
75,9%
2025 față de 2024
Gradul de îndatorare
61,9%
datorii / total active
Rentabilitatea capitalului
33,8%
rezultat net / capitaluri proprii
Lichiditate
0,96×
active circulante / datorii
Cifra de afaceri pe angajat
864 mii lei
2025

Stare fiscală ANAF

Verificat acum 3 zile

Înregistrare în scopuri de TVA
Da, din 13 iunie 2012
Inactiv fiscal
Nu
TVA la încasare
Da
Split TVA
Nu
Registrul RO e-Factura
Neînscrisă
CAEN declarat la ANAF
4672
Stare la ANAF
TRANSFER(SOSIRE) din data 08.04.2015
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREȘTI, SECTOR 4, ȘOS GIURGIULUI, NR.291D, CONSTRUCȚIA C1 PARTER CAMERA 1 ȘI CAMERA 2 ȘI ETAJ CAMERA 1 ȘI CONSTRUCȚIA C2 - BUCĂTĂRIE

Contracte publice câștigate

Atribuiri din SEAP (achizitii publice)

Niciun contract public

Firma nu apare ca ofertant câștigător în contractele SEAP publicate din 2018 încoace.

Dosare în instanță

Dosarele în care firma e parte, din portal.just.ro

Căutăm acum…

Căutarea dosarelor a pornit

Interogăm portal.just.ro pentru această firmă; rezultatul apare aici în câteva minute.

Sancțiuni internaționale

Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE și listele OFAC (SUA)

Nu apare în listele de sancțiuni UE și OFAC (verificat la 5 noiembrie 2026).

Verificăm zilnic: Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE (ediția din 23 octombrie 2026) · OFAC Consolidated (non-SDN), SUA (ediția din 4 noiembrie 2026) · OFAC SDN (Specially Designated Nationals), SUA (ediția din 4 noiembrie 2026). Potrivim după CUI, numărul de registru și denumirea exactă; numele doar asemănătoare nu se afișează.

Reprezentanți legali

Persoanele înscrise la registrul comerțului pentru această firmă

Firme legate prin reprezentanți comuni

Două niveluri: firmele administratorilor acestei firme și ale celor care conduc împreună cu ei

Legăturile sunt deduse din registrul ONRC după numele reprezentanților și data nașterii sau județ. Nu intră persoanele juridice (lichidatori, practicieni în insolvență) și nici persoanele care s-au opus.

Activități autorizate

23 coduri CAEN în registrul comerțului

  • 3524Depozitarea gazelor, ca parte a serviciilor de furnizareRev. 3
  • 4613Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcțiiRev. 3
  • 4615Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărieRev. 3
  • 4618Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.Rev. 3
  • 4672Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehiculeprincipalRev. 3
  • 4683Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitareRev. 3
  • 4782Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehiculeRev. 3
  • 4941Transporturi rutiere de mărfuriRev. 3
Arată toate cele 23 coduri
  • 5210DepozităriRev. 3
  • 5224ManipulăriRev. 3
  • 5320Alte activități poștale și de curierRev. 3
  • 6310Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexeRev. 3
  • 7732Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcțiiRev. 3
  • 4531Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehiculeRev. 2
  • 4532Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehiculeRev. 2
  • 4613Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcțiiRev. 2
  • 4615Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărieRev. 2
  • 4673Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitareRev. 2
  • 4941Transporturi rutiere de mărfuriRev. 2
  • 5210DepozităriRev. 2
  • 5224ManipulăriRev. 2
  • 5320Alte activități poștale și de curierRev. 2
  • 7732Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcțiiRev. 2

Istoric de schimbări

Ce s-a schimbat între două verificări ale surselor

Nicio schimbare detectată încă

Urmărim firma din ediția ONRC 19 octombrie 2026. Orice modificare de stare, TVA, sediu sau reprezentanți va apărea aici.