EUROMEDICA INC. GROUP SRL
4774 · Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice
Cifra de afaceri 2025
13,4 mil. lei
Profit net 2025
3,5 mil. lei
Angajați
10
Capitaluri proprii
6,6 mil. lei
Evoluție financiară
18 ani cu bilanț depus, 2008–2025
| 2008 | 5838652 |
|---|---|
| 2009 | 7460711 |
| 2010 | 4089332 |
| 2011 | 3332473 |
| 2012 | 4330493 |
| 2013 | 2726803 |
| 2014 | 2043725 |
| 2015 | 2604056 |
| 2016 | 3483092 |
| 2017 | 2837860 |
| 2018 | 4344222 |
| 2019 | 6795237 |
| 2020 | 12403069 |
| 2021 | 8679429 |
| 2022 | 10689379 |
| 2023 | 9272212 |
| 2024 | 23700554 |
| 2025 | 13401937 |
Bilanțuri pe ani
Valori în lei, așa cum au fost raportate
Indicatori calculați pentru 2025
- Marja netă
- 26,4%
- rezultat net / cifra de afaceri
- Creșterea cifrei de afaceri
- -43,5%
- 2025 față de 2024
- Gradul de îndatorare
- 59,7%
- datorii / total active
- Rentabilitatea capitalului
- 53,8%
- rezultat net / capitaluri proprii
- Lichiditate
- 1,21×
- active circulante / datorii
- Cifra de afaceri pe angajat
- 1,3 mil. lei
- 2025
Stare fiscală ANAF
Verificat acum 4 zile
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Da, din 1 decembrie 1993
- Inactiv fiscal
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Registrul RO e-Factura
- Neînscrisă
- CAEN declarat la ANAF
- 4774
- Stare la ANAF
- INREGISTRAT din data 24.12.1992
- Domiciliu fiscal
- MUNICIPIUL BUCUREȘTI, SECTOR 5, STR. SANDULITA, NR.18
Contracte publice câștigate
207 contracte în SEAP, 2018–2026
- Contracte
- 207
- Valoare (contracte proprii)
- 296 mil. lei
- Ultimul contract
- 21 septembrie 2026
- 21 septembrie 2026335.821 lei
Directia Generala de Asistenta Sociala si Protectia Copilului Constanta
Dezinfectanti (Rev.2)
- 25 iunie 2026357.500 lei
Spitalul Universitar de Urgenta Militar Central "Dr. Carol Davila"
Antiseptice si dezinfectante (Rev.2)
- 16 iunie 2026718.000 lei
Spitalul Universitar de Urgenta Militar Central "Dr. Carol Davila"
Antiseptice si dezinfectante (Rev.2)
- 11 mai 202665.000 lei
Spitalul Universitar de Urgenta Militar Central "Dr. Carol Davila"
Antiseptice si dezinfectante (Rev.2)
- 3 aprilie 20263.144.000 lei
INSTITUTUL CLINIC FUNDENI
Antiseptice si dezinfectante (Rev.2)
Principalii clienți publici
- Spitalul Universitar de Urgenta Militar Central "Dr. Carol Davila"58 · 193 mil. lei
- Spitalul Clinic de Urgenta Bagdasar-Arseni14 · 47,4 mil. lei
- Spitalul Clinic de Urgenta Bucuresti5 · 14,4 mil. lei
- Spitalul Judetean de Urgenta Giurgiu2 · 8,5 mil. lei
- SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA BRAILA1 · 8,1 mil. lei
Ultimele 5 contracte. Valoarea nu include 90 acorduri-cadru împărțite cu alți ofertanți: SEAP afișează la fiecare valoarea întregului acord. Sursa: SEAP, prin AADR pe data.gov.ro.
Fonduri europene
Furnizor în 3 contracte finanțate din fonduri UE
Ca furnizor în proiecte cu fonduri UE (SEAP)
Contracte de achiziții publice câștigate de firmă (bunuri, servicii sau lucrări), finanțate din fonduri europene.
- Contracte
- 3
- Valoare (contracte proprii)
- 41,6 mii lei
- Perioada
- 2021
Pentru (autorități contractante)
- Spitalul de Pneumoftiziologie Sibiu1 · 28,7 mii lei
- SPITALUL MUNICIPAL ORASTIE1 · 12,9 mii lei
- ADMINISTRATIA SPITALELOR SI SERVICIILOR MEDICALE BUCURESTI1
Ultimele contracte
ADMINISTRATIA SPITALELOR SI SERVICIILOR MEDICALE BUCURESTI
4,6 mil. lei18 noiembrie 2021 · acord-cadru, 2 ofertanți
Spitalul de Pneumoftiziologie Sibiu
28,7 mii lei5 ianuarie 2021 · Contract de furnizare produse
SPITALUL MUNICIPAL ORASTIE
12,9 mii lei4 ianuarie 2021 · Contract
Contractele SEAP pe care autoritatea contractantă le-a marcat ca finanțate din fonduri comunitare. Valoarea nu include acordurile-cadru împărțite cu alți ofertanți. Marcajul apare doar în rapoartele de contracte 2018–2022: pentru contractele publicate din 2023 încoace SEAP nu mai spune sursa finanțării, deci numărul poate fi mai mic decât în realitate. Sursa: SEAP, prin AADR pe data.gov.ro.
Dosare în instanță
Dosarele în care firma e parte, din portal.just.ro
- Dosare
- 9
- Cu termen viitor
- 0
- Ca reclamant / creditor
- 2
- Ca pârât / debitor
- 7
Se încarcă dosarele…
Doar dosarele în care firma e parte, potrivite după denumire. Fără nume de persoane fizice. Sursa: portal.just.ro.
Sancțiuni internaționale
Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE și listele OFAC (SUA)
Nu apare în listele de sancțiuni UE și OFAC (verificat la 7 noiembrie 2026).
Verificăm zilnic: Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE (ediția din 23 octombrie 2026) · OFAC Consolidated (non-SDN), SUA (ediția din 4 noiembrie 2026) · OFAC SDN (Specially Designated Nationals), SUA (ediția din 6 noiembrie 2026). Potrivim după CUI, numărul de registru și denumirea exactă; numele doar asemănătoare nu se afișează.
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la registrul comerțului pentru această firmă
- VM
VOICU MIHAI SERGIU
administrator
Firme legate prin reprezentanți comuni
Două niveluri: firmele administratorilor acestei firme și ale celor care conduc împreună cu ei
Nicio legătură găsită
Activități autorizate
16 coduri CAEN în registrul comerțului
- 3313Repararea și întreținerea echipamentelor electronice și opticeRev. 3
- 4646Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicaleRev. 3
- 4690Comerț cu ridicata nespecializatRev. 3
- 4773Comerț cu amănuntul al produselor farmaceuticeRev. 3
- 4774Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopediceprincipalRev. 3
- 4941Transporturi rutiere de mărfuriRev. 3
- 5210DepozităriRev. 3
- 6820închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriateRev. 3
Arată toate cele 16 coduriAscunde
- 8292Activități de ambalareRev. 3
- 3313Repararea echipamentelor electronice și opticeRev. 2
- 4646Comerț cu ridicata al produselor farmaceuticeRev. 2
- 4690Comerț cu ridicata nespecializatRev. 2
- 4773Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializateRev. 2
- 4774Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice, în magazine specializateprincipalRev. 2
- 5210DepozităriRev. 2
- 8292Activități de ambalareRev. 2
Istoric de schimbări
Ce s-a schimbat între două verificări ale surselor
Nicio schimbare detectată încă
Cele mai mari firme din același domeniu în București
CAEN 4774 · Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice
- OPTICAL INVESTMENT GROUP S.A.CUI 41476070București, Sector 1CAEN 4774 · Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice181 mil. leicifra de afaceri 2025
- CLARFON SACUI 10863793București, Sector 1CAEN 4774 · Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice78,2 mil. leicifra de afaceri 2025
- MINIMED SOLUTIONS SRLCUI 23144897București, Sector 6CAEN 4774 · Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice75 mil. leicifra de afaceri 2025
- AUDIO NOVA SRLCUI 12058642București, Sector 2CAEN 4774 · Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice73,2 mil. leicifra de afaceri 2025
- AIR LIQUIDE VITALAIRE ROMÂNIA S.R.L.CUI 18179732București, Sector 5CAEN 4774 · Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice71,6 mil. leicifra de afaceri 2025
- NOAVIDET SRLCUI 28142064București, Sector 1CAEN 4774 · Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice63,4 mil. leicifra de afaceri 2025