TEOVAL & CO. SRL
4221 · Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
De verificat înainte de a lucra cu această firmă
- Debitor într-un dosar de insolvență: 5616/99/2026 (Tribunalul IASI, Fond).
Cifra de afaceri 2025
130 mil. lei
Profit net 2025
7,6 mil. lei
Angajați
181
Capitaluri proprii
63,6 mil. lei
Evoluție financiară
14 ani cu bilanț depus, 2012–2025
| 2012 | 0 |
|---|---|
| 2013 | 2531358 |
| 2014 | 175082 |
| 2015 | 5697765 |
| 2016 | 5836426 |
| 2017 | 5610627 |
| 2018 | 9664070 |
| 2019 | 36751245 |
| 2020 | 59813218 |
| 2021 | 62606897 |
| 2022 | 53409653 |
| 2023 | 164393059 |
| 2024 | 113090475 |
| 2025 | 130173159 |
Bilanțuri pe ani
Valori în lei, așa cum au fost raportate
Indicatori calculați pentru 2025
- Marja netă
- 5,9%
- rezultat net / cifra de afaceri
- Creșterea cifrei de afaceri
- 15,1%
- 2025 față de 2024
- Gradul de îndatorare
- 55,0%
- datorii / total active
- Rentabilitatea capitalului
- 12,0%
- rezultat net / capitaluri proprii
- Lichiditate
- 1,75×
- active circulante / datorii
- Cifra de afaceri pe angajat
- 719 mii lei
- 2025
Stare fiscală ANAF
Verificat acum 7 zile
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Da, din 6 iunie 2013
- Inactiv fiscal
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Registrul RO e-Factura
- Neînscrisă
- CAEN declarat la ANAF
- 4221
- Stare la ANAF
- INREGISTRAT din data 06.08.2012
- Domiciliu fiscal
- JUD. IAȘI, ORȘ. TÂRGU FRUMOS, STR. ȘTEFAN CEL MARE ȘI SFÂNT, NR.12, CLĂDIRE C6
Contracte publice câștigate
52 contracte în SEAP, 2018–2026
- Contracte
- 52
- Valoare (contracte proprii)
- 272 mil. lei
- Ultimul contract
- 21 iulie 2026
- 21 iulie 202623.394.308 lei
Comuna Gaiseni
Lucrari de constructii de conducte de alimentare cu gaz (Rev.2) · acord-cadru, 5 ofertanți
- 19 septembrie 202581.416.316 lei
ASOCIAȚIA DE DEZVOLTARE INTERCOMUNITARĂ GAZ MUNTENII DE SUS VĂLENI SOLEȘTI
Lucrari de constructii de conducte de alimentare cu gaz (Rev.2) · acord-cadru, 4 ofertanți
- 2 septembrie 202529.079.018 lei
UAT Comuna Cotnari
Lucrari de constructii de canalizare de ape reziduale (Rev.2)
- 6 iunie 202512.690.043 lei
COMUNA MANASTIREA CASIN (CONSILIUL LOCAL MANASTIREA CASIN)
Lucrari de constructii de conducte de alimentare cu gaz (Rev.2) · acord-cadru, 3 ofertanți
- 4 iunie 2025101.491.243 lei
ASOCIATIA DE DEZVOLTARE INTERCOMUNITARA FETESTI-STELNICA
Lucrari de constructii de conducte de alimentare cu gaz (Rev.2) · acord-cadru, 5 ofertanți
Principalii clienți publici
- AQUATIM S.A. Timisoara4 · 109 mil. lei
- Comuna Tutora (Primaria comunei TUTORA)1 · 38,4 mil. lei
- COMUNA MUNTENI BUZAU2 · 32,1 mil. lei
- UAT Comuna Cotnari1 · 29,1 mil. lei
- COMUNA DANGENI1 · 11,6 mil. lei
Ultimele 5 contracte. Valoarea nu include 33 acorduri-cadru împărțite cu alți ofertanți: SEAP afișează la fiecare valoarea întregului acord. Sursa: SEAP, prin AADR pe data.gov.ro.
Fonduri europene
Furnizor în 8 contracte finanțate din fonduri UE
Ca furnizor în proiecte cu fonduri UE (SEAP)
Contracte de achiziții publice câștigate de firmă (bunuri, servicii sau lucrări), finanțate din fonduri europene.
- Contracte
- 8
- Valoare (contracte proprii)
- 44,3 mil. lei
- Perioada
- 2019–2021
Pentru (autorități contractante)
- AQUATIM S.A. Timisoara2 · 32,8 mil. lei
- Compania de Apa Oltenia SA2
- ORGANIZATIA UTILIZATORILOR DE APA PENTRU IRIGATII BALDOVINESTI1 · 4,2 mil. lei
Ultimele contracte
Compania de Apa Oltenia SA
72,5 mil. lei12 octombrie 2021 · DJ-CL-08 - Reabilitare GA Craiova si Cotofenii din Dos. Reabilitare dren Gioroc. Reabilitare aducţiune lsalniţa-Simnic · acord-cadru, 3 ofertanți
Compania de Apa Oltenia SA
33,4 mil. lei25 mai 2021 · DJ-CL-12 - Extindere sisteme de alimentare cu apa în Calafat, Maglavit, Cerat, Balasan, Poiana Mare, Piscu Vechi. Statie de pompare si conductă de evacuare SEAU Rast-Dunare · acord-cadru, 5 ofertanți
Compania de Apa Somes S.A.
72 mil. lei8 februarie 2021 · CL23 - Extinderea sistemului de alimentare cu apǎ în zona Şimleu Silvaniei - Bobota şi extinderea sistemului de canalizare în aglomerarea Sǎrmǎşag · acord-cadru, 5 ofertanți
Contractele SEAP pe care autoritatea contractantă le-a marcat ca finanțate din fonduri comunitare. Valoarea nu include acordurile-cadru împărțite cu alți ofertanți. Marcajul apare doar în rapoartele de contracte 2018–2022: pentru contractele publicate din 2023 încoace SEAP nu mai spune sursa finanțării, deci numărul poate fi mai mic decât în realitate. Sursa: SEAP, prin AADR pe data.gov.ro.
Dosare în instanță
Căutat la portal.just.ro acum 12 zile
Insolvență: debitor în dosarul 5616/99/2026, Tribunalul IASI — procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată.
- Dosare
- 41
- Cu termen viitor
- 7
- Ca reclamant / creditor
- 10
- Ca pârât / debitor
- 31
Se încarcă dosarele…
Doar dosarele în care firma e parte, potrivite după denumire. Fără nume de persoane fizice. Sursa: portal.just.ro.
Sancțiuni internaționale
Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE și listele OFAC (SUA)
Nu apare în listele de sancțiuni UE și OFAC (verificat la 5 noiembrie 2026).
Verificăm zilnic: Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE (ediția din 23 octombrie 2026) · OFAC Consolidated (non-SDN), SUA (ediția din 4 noiembrie 2026) · OFAC SDN (Specially Designated Nationals), SUA (ediția din 4 noiembrie 2026). Potrivim după CUI, numărul de registru și denumirea exactă; numele doar asemănătoare nu se afișează.
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la registrul comerțului pentru această firmă
- CD
CREȚU DIANA
administrator
Firme legate prin reprezentanți comuni
Două niveluri: firmele administratorilor acestei firme și ale celor care conduc împreună cu ei
Nicio legătură găsită
Activități autorizate
66 coduri CAEN în registrul comerțului
- 2594Fabricarea de șuruburi, buloane și alte articole filetate; fabricarea de nituri și șaibeRev. 3
- 2599Fabricarea altor articole din metal n.c.a.Rev. 3
- 3312Repararea și întreținerea mașinilorRev. 3
- 3320Instalarea mașinilor și echipamentelor industrialeRev. 3
- 4100Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențialeRev. 3
- 4211Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilorRev. 3
- 4213Construcția de poduri și tuneluriRev. 3
- 4221Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluideprincipalRev. 3
Arată toate cele 66 coduriAscunde
- 4299Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.aRev. 3
- 4311Lucrări de demolare a construcțiilorRev. 3
- 4312Lucrări de pregătire a terenuluiRev. 3
- 4313Lucrări de foraj și sondaj pentru construcțiiRev. 3
- 4324Alte lucrări de instalații pentru construcțiiRev. 3
- 4332Lucrări de tâmplărie și dulgherieRev. 3
- 4399Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.Rev. 3
- 4939Alte transporturi terestre de călători n.c.a.Rev. 3
- 4941Transporturi rutiere de mărfuriRev. 3
- 5621Activități de alimentație (catering) pentru evenimenteRev. 3
- 7020Activități de consultanță în afaceri și managementRev. 3
- 7111Activități de arhitecturăRev. 3
- 7112Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acesteaRev. 3
- 7120Activități de testări și analize tehniceRev. 3
- 0125Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferiRev. 2
- 0128Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceuticRev. 2
- 0129Cultivarea altor plante permanenteRev. 2
- 0130Cultivarea plantelor pentru înmulțireRev. 2
- 0161Activități auxiliare pentru producția vegetalăRev. 2
- 0163Activități după recoltareRev. 2
- 0164Pregătirea semințelorRev. 2
- 0811Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardezieiRev. 2
- 0812Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinuluiRev. 2
- 2511Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metaliceRev. 2
- 3522Distribuția combustibililor gazoși, prin conducteRev. 2
- 4120Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențialeRev. 2
- 4211Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilorRev. 2
- 4212Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subteraneRev. 2
- 4213Construcția de poduri și tuneluriRev. 2
- 4221Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluideprincipalRev. 2
- 4222Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicațiiRev. 2
- 4291Construcții hidrotehniceRev. 2
- 4299Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.aRev. 2
- 4311Lucrări de demolare a construcțiilorRev. 2
- 4312Lucrări de pregătire a terenuluiRev. 2
- 4313Lucrări de foraj și sondaj pentru construcțiiRev. 2
- 4321Lucrări de instalații electriceRev. 2
- 4322Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționatRev. 2
- 4329Alte lucrări de instalații pentru construcțiiRev. 2
- 4331Lucrări de ipsoserieRev. 2
- 4332Lucrări de tâmplărie și dulgherieRev. 2
- 4333Lucrări de pardosire și placare a perețilorRev. 2
- 4334Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuriRev. 2
- 4339Alte lucrări de finisareRev. 2
- 4391Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcțiiRev. 2
- 4399Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.Rev. 2
- 4673Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitareRev. 2
- 4674Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzireRev. 2
- 4690Comerț cu ridicata nespecializatRev. 2
- 4939Alte transporturi terestre de călători n.c.aRev. 2
- 4941Transporturi rutiere de mărfuriRev. 2
- 5210DepozităriRev. 2
- 7022Activități de consultanță pentru afaceri și managementRev. 2
- 7111Activități de arhitecturăRev. 2
- 7112Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acesteaRev. 2
- 7120Activități de testări și analize tehniceRev. 2
- 7219Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerieRev. 2
- 7490Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.Rev. 2
Istoric de schimbări
Ce s-a schimbat între două verificări ale surselor
Nicio schimbare detectată încă
Cele mai mari firme din același domeniu în Iași
CAEN 4221 · Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- ARTCON WAY S.R.L.CUI 45894954Târgu Frumos, IașiCAEN 4221 · Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide48,7 mil. leicifra de afaceri 2025
- EUROPARTENER SRLCUI 12433148Brătuleni, IașiCAEN 4221 · Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide16,2 mil. leicifra de afaceri 2025
- DESIGN PROIECT SRLCUI 13851874IașiCAEN 4221 · Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide14,9 mil. leicifra de afaceri 2025
- FLOWTECH EPCC S.R.L.CUI 44404701IașiCAEN 4221 · Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide8,7 mil. leicifra de afaceri 2025
- HIDROSMART SRLCUI 35843023Brătuleni, IașiCAEN 4221 · Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide7,8 mil. leicifra de afaceri 2025
- GEPROCON SACUI 6197050IașiCAEN 4221 · Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide7,4 mil. leicifra de afaceri 2025