SALTEMPO SRL
1013 · Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
Cifra de afaceri 2025
91,3 mil. lei
Profit net 2025
2 mil. lei
Angajați
235
Capitaluri proprii
8,5 mil. lei
Evoluție financiară
18 ani cu bilanț depus, 2008–2025
| 2008 | 14462740 |
|---|---|
| 2009 | 20426052 |
| 2010 | 22697938 |
| 2011 | 29014517 |
| 2012 | 22985791 |
| 2013 | 23450046 |
| 2014 | 23480087 |
| 2015 | 26858683 |
| 2016 | 34912678 |
| 2017 | 39927484 |
| 2018 | 49564412 |
| 2019 | 59984518 |
| 2020 | 62341813 |
| 2021 | 66970433 |
| 2022 | 76789569 |
| 2023 | 84432427 |
| 2024 | 92664757 |
| 2025 | 91268357 |
Bilanțuri pe ani
Valori în lei, așa cum au fost raportate
Indicatori calculați pentru 2025
- Marja netă
- 2,2%
- rezultat net / cifra de afaceri
- Creșterea cifrei de afaceri
- -1,5%
- 2025 față de 2024
- Gradul de îndatorare
- 50,2%
- datorii / total active
- Rentabilitatea capitalului
- 23,9%
- rezultat net / capitaluri proprii
- Lichiditate
- 0,84×
- active circulante / datorii
- Cifra de afaceri pe angajat
- 388 mii lei
- 2025
Stare fiscală ANAF
Verificat acum 3 zile
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Da, din 1 iulie 1993
- Inactiv fiscal
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Registrul RO e-Factura
- Înscrisă
- CAEN declarat la ANAF
- 1013
- Stare la ANAF
- INREGISTRAT din data 09.02.1993
- Domiciliu fiscal
- JUD. GALAȚI, MUN. GALAȚI, CAL. PRUTULUI, NR.87A, PAVILION ADMINISTRATIV
Contracte publice câștigate
900 contracte în SEAP, 2018–2026
- Contracte
- 900
- Valoare (contracte proprii)
- 41,3 mil. lei
- Ultimul contract
- 25 septembrie 2026
- 25 septembrie 202625.103 lei
SPITALUL DE PNEUMOFTIZIOLOGIE GALATI
Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2) · acord-cadru, 3 ofertanți
- 25 septembrie 202614.950 lei
SPITALUL DE PNEUMOFTIZIOLOGIE GALATI
Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2) · acord-cadru, 3 ofertanți
- 25 septembrie 202619.175 lei
SPITALUL DE PNEUMOFTIZIOLOGIE GALATI
Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2) · acord-cadru, 2 ofertanți
- 25 septembrie 202620.904 lei
SPITALUL DE PNEUMOFTIZIOLOGIE GALATI
Alimente, bauturi, tutun si produse conexe (Rev.2) · acord-cadru, 2 ofertanți
- 9 septembrie 202689.120 lei
UNIVERSITATEA DUNAREA DE JOS
Carne de pui (Rev.2)
Principalii clienți publici
- DIRECTIA GENERALA DE ASISTENTA SOCIALA SI PROTECTIA COPILULUI VASLUI18 · 4,1 mil. lei
- Spitalul Clinic Judetean de Urgenta"Sfantul Apostol Andrei"46 · 3,8 mil. lei
- Directia Generala de Asistenta Sociala si Protectia Copilului Galati11 · 3,7 mil. lei
- Universitatea "Alexandru Ioan Cuza" Iasi36 · 3,4 mil. lei
- Directia Generala de Asistenta Sociala si Protectia Copilului Bacau10 · 2,8 mil. lei
Ultimele 5 contracte. Valoarea nu include 322 acorduri-cadru împărțite cu alți ofertanți: SEAP afișează la fiecare valoarea întregului acord. Sursa: SEAP, prin AADR pe data.gov.ro.
Dosare în instanță
Dosarele în care firma e parte, din portal.just.ro
Căutarea dosarelor a pornit
Sancțiuni internaționale
Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE și listele OFAC (SUA)
Nu apare în listele de sancțiuni UE și OFAC (verificat la 5 noiembrie 2026).
Verificăm zilnic: Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE (ediția din 23 octombrie 2026) · OFAC Consolidated (non-SDN), SUA (ediția din 4 noiembrie 2026) · OFAC SDN (Specially Designated Nationals), SUA (ediția din 4 noiembrie 2026). Potrivim după CUI, numărul de registru și denumirea exactă; numele doar asemănătoare nu se afișează.
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la registrul comerțului pentru această firmă
- IMîncă 1 firmă
ISTRATE MILTIADE-SORIN
administrator
Firme legate prin reprezentanți comuni
Două niveluri: firmele administratorilor acestei firme și ale celor care conduc împreună cu ei
ISTRATE MILTIADE-SORIN · încă 1 firmă
Legăturile sunt deduse din registrul ONRC după numele reprezentanților și data nașterii sau județ. Nu intră persoanele juridice (lichidatori, practicieni în insolvență) și nici persoanele care s-au opus.
Activități autorizate
47 coduri CAEN în registrul comerțului
- 0113Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelorRev. 3
- 0121Cultivarea strugurilorRev. 3
- 1011Prelucrarea și conservarea cărniiRev. 3
- 1012Prelucrarea și conservarea cărnii de pasăreRev. 3
- 1013Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)principalRev. 3
- 1039Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.Rev. 3
- 1042Fabricarea margarinei și a altor produse comestibile similareRev. 3
- 1085Fabricarea de mâncăruri preparateRev. 3
Arată toate cele 47 coduriAscunde
- 1086Fabricarea preparatelor alimentare omogenizate și alimentelor dieteticeRev. 3
- 1089Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.Rev. 3
- 1102Fabricarea vinurilor din struguriRev. 3
- 3512Producția de energie electrică din resurse regenerabileRev. 3
- 3515Comercializarea energiei electriceRev. 3
- 3600Captarea, tratarea și distribuția apeiRev. 3
- 4631Comerț cu ridicata al fructelor și legumelorRev. 3
- 4632Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și molușteRev. 3
- 4633Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibileRev. 3
- 4638Comerț cu ridicata specializat al altor alimenteRev. 3
- 4711Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutunRev. 3
- 4712Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentareRev. 3
- 4721Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspeteRev. 3
- 4722Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carneRev. 3
- 4727Comerț cu amănuntul al altor produse alimentareRev. 3
- 4781Comerț cu amănuntul al autovehiculelorRev. 3
- 4931Transporturi terestre de pasageri, pe bază de graficRev. 3
- 4941Transporturi rutiere de mărfuriRev. 3
- 4942Servicii de mutareRev. 3
- 5210DepozităriRev. 3
- 5224ManipulăriRev. 3
- 5226Alte activități anexe transporturilorRev. 3
- 5611RestauranteRev. 3
- 5621Activități de alimentație (catering) pentru evenimenteRev. 3
- 5622Alte servicii de alimentație n.c.a.Rev. 3
- 6820închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriateRev. 3
- 8292Activități de ambalareRev. 3
- 1011Prelucrarea și conservarea cărniiRev. 2
- 1012Prelucrarea și conservarea cărnii de pasăreRev. 2
- 1013Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)principalRev. 2
- 1042Fabricarea margarinei și a altor produse comestibile similareRev. 2
- 1085Fabricarea de mâncăruri preparateRev. 2
- 1086Fabricarea preparatelor alimentare omogenizate și alimentelor dieteticeRev. 2
- 1089Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.Rev. 2
- 4632Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carneRev. 2
- 4711Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutunRev. 2
- 4722Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializateRev. 2
- 5610RestauranteRev. 2
- 8292Activități de ambalareRev. 2
Istoric de schimbări
Ce s-a schimbat între două verificări ale surselor
Nicio schimbare detectată încă
Cele mai mari firme din același domeniu în Galați
CAEN 1013 · Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
- KAROMTEC SRLCUI 13879484Tecuci, GalațiCAEN 1013 · Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)10 mil. leicifra de afaceri 2025
- COMETA EXIM SRLCUI 2642325GalațiCAEN 1013 · Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)9,2 mil. leicifra de afaceri 2025
- VERDESI & CO SRLCUI 31433993GalațiCAEN 1013 · Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)8 mil. leicifra de afaceri 2025
- MEATGAL FACTORY SRLCUI 37780274GalațiCAEN 1013 · Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)6,7 mil. leicifra de afaceri 2025
- KUBO TOFANIS SRLCUI 11283840Costi, GalațiCAEN 1013 · Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)4,1 mil. leicifra de afaceri 2025
- NICDIN PRODCARN SRLCUI 32971648GalațiCAEN 1013 · Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)4 mil. leicifra de afaceri 2025