Sari la conținut
ActivăRisc scăzutPlătitor de TVASRL

ETELVLAS SRL

CUI 31212089 J2013000083393 Valea Cotești, Vrancea din 2013 · 13 ani și 8 luni

4711 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

E firma ta? Revendic-o

Cifra de afaceri 2025

3 mil. lei

+37,8%

Profit net 2025

219 mii lei

marjă 7,3%

Angajați

7

-12,5%

Capitaluri proprii

720 mii lei

Evoluție financiară

13 ani cu bilanț depus, 2013–2025

02,5 mil.5 mil.7,5 mil.10 mil.2013201520172019202120232025
Cifra de afaceri
2013105326
20141737765
20156163426
20165099571
20174314092
20184164928
20194241001
20203673610
20212694717
20222156974
20231585513
20242171380
20252992458

Bilanțuri pe ani

Valori în lei, așa cum au fost raportate

AnCifra de afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleRezultat netAngajațiActive imobilizateActive circulanteDatoriiCapitaluri proprii
20252.992.4583.258.7442.986.090218.9137261.4761.105.962814.076719.508
20242.171.3802.298.7062.173.618100.5398234.462927.663718.728605.305
20231.585.5131.704.2001.571.896108.46657.024798.479355.114609.766
20222.156.9742.269.3752.265.047701438.070833.180352.840650.787
20212.694.7172.851.3842.788.82145.711753.563998.035562.585650.085
20203.673.6103.901.4503.724.677148.282919.8711.048.235421.421804.374
20194.241.0014.493.3054.264.619192.8931119.8221.231.923612.102800.132
20184.164.9284.416.3364.282.852105.8821659.133921.230507.476607.239
20174.314.0924.668.8034.469.707166.9641797.066891.482434.932656.271
20165.099.5715.634.5305.510.667101.02721125.176940.240429.724704.307
20156.163.4266.733.4406.374.238298.42025160.752970.839346.011823.280
20141.737.7652.008.4471.921.48472.8877190.728891.216970.706118.581
2013105.326105.35557.00045.194—14.655137.283114.96545.694

Indicatori calculați pentru 2025

Marja netă
7,3%
rezultat net / cifra de afaceri
Creșterea cifrei de afaceri
37,8%
2025 față de 2024
Gradul de îndatorare
59,5%
datorii / total active
Rentabilitatea capitalului
30,4%
rezultat net / capitaluri proprii
Lichiditate
1,36×
active circulante / datorii
Cifra de afaceri pe angajat
427 mii lei
2025

Stare fiscală ANAF

Verificat acum 3 zile

Înregistrare în scopuri de TVA
Da, din 21 februarie 2013
Inactiv fiscal
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Registrul RO e-Factura
Neînscrisă
CAEN declarat la ANAF
4711
Stare la ANAF
INREGISTRAT din data 11.02.2013
Domiciliu fiscal
JUD. VRANCEA, SAT VALEA COTEȘTI COM. COTEȘTI, VALEA COTEȘTI

Contracte publice câștigate

Atribuiri din SEAP (achizitii publice)

Niciun contract public

Firma nu apare ca ofertant câștigător în contractele SEAP publicate din 2018 încoace.

Dosare în instanță

Dosarele în care firma e parte, din portal.just.ro

Căutăm acum…

Căutarea dosarelor a pornit

Interogăm portal.just.ro pentru această firmă; rezultatul apare aici în câteva minute.

Sancțiuni internaționale

Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE și listele OFAC (SUA)

Nu apare în listele de sancțiuni UE și OFAC (verificat la 5 noiembrie 2026).

Verificăm zilnic: Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE (ediția din 23 octombrie 2026) · OFAC Consolidated (non-SDN), SUA (ediția din 4 noiembrie 2026) · OFAC SDN (Specially Designated Nationals), SUA (ediția din 4 noiembrie 2026). Potrivim după CUI, numărul de registru și denumirea exactă; numele doar asemănătoare nu se afișează.

Reprezentanți legali

Persoanele înscrise la registrul comerțului pentru această firmă

  • SC

    SFÎRLEA COSTEL

    administrator

Firme legate prin reprezentanți comuni

Două niveluri: firmele administratorilor acestei firme și ale celor care conduc împreună cu ei

Nicio legătură găsită

Reprezentanții acestei firme nu mai apar, cu o potrivire sigură, la alte firme din registru.

Activități autorizate

34 coduri CAEN în registrul comerțului

  • 1020Prelucrarea și conservarea peștelui, crustaceelor și moluștelorRev. 3
  • 4632Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și molușteRev. 3
  • 4633Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibileRev. 3
  • 4638Comerț cu ridicata specializat al altor alimenteRev. 3
  • 4639Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutunRev. 3
  • 4686Comerț cu ridicata al altor produse intermediareRev. 3
  • 4689Comerț cu ridicata specializat al altor produse n.c.a.Rev. 3
  • 4690Comerț cu ridicata nespecializatRev. 3
Arată toate cele 34 coduri
  • 4711Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutunprincipalRev. 3
  • 4712Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentareRev. 3
  • 4721Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspeteRev. 3
  • 4722Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carneRev. 3
  • 4723Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelorRev. 3
  • 4724Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoaseRev. 3
  • 4725Comerț cu amănuntul al băuturilorRev. 3
  • 4727Comerț cu amănuntul al altor produse alimentareRev. 3
  • 4778Comerț cu amănuntul al altor bunuri noiRev. 3
  • 4791Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializatRev. 3
  • 4792Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializatRev. 3
  • 4941Transporturi rutiere de mărfuriRev. 3
  • 5210DepozităriRev. 3
  • 5224ManipulăriRev. 3
  • 8292Activități de ambalareRev. 3
  • 1020Prelucrarea și conservarea peștelui, crustaceelor și moluștelorRev. 2
  • 4631Comerț cu ridicata al fructelor și legumelorRev. 2
  • 4632Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carneRev. 2
  • 4633Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibileRev. 2
  • 4638Comerț cu ridicata specializat al altor alimente, inclusiv pește, crustacee și molușteRev. 2
  • 4722Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializateRev. 2
  • 4723Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor, în magazine specializateRev. 2
  • 4941Transporturi rutiere de mărfuriRev. 2
  • 5210DepozităriRev. 2
  • 5224ManipulăriRev. 2
  • 8292Activități de ambalareRev. 2

Istoric de schimbări

Ce s-a schimbat între două verificări ale surselor

Nicio schimbare detectată încă

Urmărim firma din ediția ONRC 19 octombrie 2026. Orice modificare de stare, TVA, sediu sau reprezentanți va apărea aici.