Sari la conținut
ActivăRisc scăzutPlătitor de TVARO e-FacturaSRL

CESS PLUS SOLUTIONS S.R.L.

CUI 32036274 J2022001926233 Mogoșoaia, Ilfov din 2022 · 4 ani și 7 luni

4690 · Comerț cu ridicata nespecializat

E firma ta? Revendic-o

Cifra de afaceri 2025

19,9 mil. lei

-40,5%

Profit net 2025

2,8 mil. lei

marjă 13,9%

Angajați

12

+0,0%

Capitaluri proprii

14,3 mil. lei

Evoluție financiară

13 ani cu bilanț depus, 2013–2025

012,5 mil.25 mil.37,5 mil.50 mil.2013201520172019202120232025
Cifra de afaceri
2013228730
2014952561
20153983525
20164751119
201714611581
201811191936
201911236791
202018335176
202116475608
202220405175
202319293266
202433381510
202519850882

Bilanțuri pe ani

Valori în lei, așa cum au fost raportate

AnCifra de afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleRezultat netAngajațiActive imobilizateActive circulanteDatoriiCapitaluri proprii
202519.850.88220.642.85917.421.2022.769.0751216.429.49018.350.8677.324.38214.292.389
202433.381.51035.147.86830.175.4764.335.2641217.502.16819.330.6514.659.92018.178.870
202319.293.26619.727.48816.611.7322.747.9131018.599.73213.516.7401.728.91015.637.085
202220.405.17520.508.58416.951.8023.113.78374.064.28113.678.8464.917.29412.889.173
202116.475.60816.522.10613.349.5002.772.49843.783.3019.788.1072.479.73011.129.590
202018.335.17618.408.59314.855.5833.107.494346.5279.574.689947.9468.676.892
201911.236.79111.380.8419.716.2801.441.013382.7257.416.4651.430.8436.069.398
201811.191.93611.239.0878.655.4432.215.0222102.0625.792.252267.0165.628.385
201714.611.58114.645.65412.293.3172.033.8802135.0814.698.5381.422.4703.413.363
20164.751.1194.784.5183.140.7721.379.243118.0293.227.1161.866.0691.379.483
20153.983.5253.996.9552.936.675889.419—8322.692.5991.465.4401.229.220
2014952.561956.335691.989219.734—1.666419.55581.876339.801
2013228.730228.951102.215119.867—925171.00654.029120.067

Indicatori calculați pentru 2025

Marja netă
13,9%
rezultat net / cifra de afaceri
Creșterea cifrei de afaceri
-40,5%
2025 față de 2024
Gradul de îndatorare
21,1%
datorii / total active
Rentabilitatea capitalului
19,4%
rezultat net / capitaluri proprii
Lichiditate
2,51×
active circulante / datorii
Cifra de afaceri pe angajat
1,7 mil. lei
2025

Stare fiscală ANAF

Verificat alaltăieri

Înregistrare în scopuri de TVA
Da, din 14 august 2013
Inactiv fiscal
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Registrul RO e-Factura
Înscrisă
CAEN declarat la ANAF
4690
Stare la ANAF
TRANSFER(SOSIRE) din data 21.03.2022
Domiciliu fiscal
JUD. ILFOV, SAT MOGOȘOAIA COM. MOGOȘOAIA, STR. CIOBANULUI, NR.77-79, TARLA 65. PARCELA 605. HALA METALICA (P+1E PARTIAL)

Contracte publice câștigate

241 contracte în SEAP, 2017–2026

Contracte
241
Valoare (contracte proprii)
1,2 mld. lei
Ultimul contract
31 august 2026
Fonduri UE3 contracte în proiecte cu fonduri europene, 1,1 mil. lei
  • 31 august 20266.295.292 lei

    Ministerul Apararii - Unitatea Militara 02550 Bucuresti

    Echipament de protectie impotriva agentilor nucleari, biologici, chimici si radiologici (Rev.2) · acord-cadru, 2 ofertanți

  • 18 august 2026570.384.505 lei

    Inspectoratul General pentru Situatii de Urgenta

    Unitati mobile de urgenta (Rev.2)

  • 27 aprilie 20261.511.675 lei

    UM 0929 Bucuresti

    Cartuse (Rev.2)

  • 19 februarie 202678.510 lei

    INSPECTORATUL PENTRU SITUATII DE URGENTA "SEMENIC" CARAS SEVERIN

    Echipament de protectie impotriva agentilor nucleari, biologici, chimici si radiologici (Rev.2)

  • 22 decembrie 2025864.450 lei

    Ministerul Apararii - Unitatea Militara 02550 Bucuresti

    Masti de gaze (Rev.2)

Principalii clienți publici

  • Inspectoratul General pentru Situatii de Urgenta38 · 730 mil. lei
  • Ministerul Apararii - Unitatea Militara 02550 Bucuresti104 · 258 mil. lei
  • —26 · 74,8 mil. lei
  • UM 0929 Bucuresti11 · 42 mil. lei
  • UNITATEA MILITARA 0461 BUCURESTI16 · 14,1 mil. lei

Ultimele 5 contracte. Valoarea nu include 25 acorduri-cadru împărțite cu alți ofertanți: SEAP afișează la fiecare valoarea întregului acord. Sursa: SEAP, prin AADR pe data.gov.ro.

Fonduri europene

Furnizor în 3 contracte finanțate din fonduri UE

Ca furnizor în proiecte cu fonduri UE (SEAP)

Contracte de achiziții publice câștigate de firmă (bunuri, servicii sau lucrări), finanțate din fonduri europene.

Contracte
3
Valoare (contracte proprii)
1,1 mil. lei
Perioada
2019–2022

Pentru (autorități contractante)

  • UM 0929 Bucuresti1 · 522 mii lei
  • Scoala de Subofiteri de Pompieri si Protectie Civila "Pavel Zaganescu" Boldesti1 · 460 mii lei
  • SERVICIUL DE PROTECTIE SI PAZA – U.M. 0149 F BUCURESTI1 · 129 mii lei

Ultimele contracte

  • UM 0929 Bucuresti

    522 mii lei

    21 martie 2022 · Contract de furnizare echipamente de protectie balistica -masti

  • SERVICIUL DE PROTECTIE SI PAZA – U.M. 0149 F BUCURESTI

    129 mii lei

    16 noiembrie 2021 · Furnizarea de echipamente de pregatire cautare-salvare si supravietuire in mediul acvatic

  • Scoala de Subofiteri de Pompieri si Protectie Civila "Pavel Zaganescu" Boldesti

    460 mii lei

    30 septembrie 2019 · Contract de furnizare - Echipamente de interventie pentru uz didactic

Contractele publice ale firmei

Contractele SEAP pe care autoritatea contractantă le-a marcat ca finanțate din fonduri comunitare. Valoarea nu include acordurile-cadru împărțite cu alți ofertanți. Marcajul apare doar în rapoartele de contracte 2018–2022: pentru contractele publicate din 2023 încoace SEAP nu mai spune sursa finanțării, deci numărul poate fi mai mic decât în realitate. Sursa: SEAP, prin AADR pe data.gov.ro.

Dosare în instanță

Dosarele în care firma e parte, din portal.just.ro

Căutăm acum…
Dosare
10
Cu termen viitor
1
Ca reclamant / creditor
3
Ca pârât / debitor
9
Contencios administrativ şi fiscal · 9Litigii cu profesioniştii · 1

Se încarcă dosarele…

Doar dosarele în care firma e parte, potrivite după denumire. Fără nume de persoane fizice. Sursa: portal.just.ro.

Sancțiuni internaționale

Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE și listele OFAC (SUA)

Nu apare în listele de sancțiuni UE și OFAC (verificat la 4 noiembrie 2026).

Verificăm zilnic: Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE (ediția din 23 octombrie 2026) · OFAC Consolidated (non-SDN), SUA (ediția din 19 octombrie 2026) · OFAC SDN (Specially Designated Nationals), SUA (ediția din 28 octombrie 2026). Potrivim după CUI, numărul de registru și denumirea exactă; numele doar asemănătoare nu se afișează.

Reprezentanți legali

Persoanele înscrise la registrul comerțului pentru această firmă

  • BG

    BOSÎNCEANU GABRIEL-NICOLAI

    administrator

  • BI

    BOSÎNCEANU IOANA

    administrator

Firme legate prin reprezentanți comuni

Două niveluri: firmele administratorilor acestei firme și ale celor care conduc împreună cu ei

Nicio legătură găsită

Reprezentanții acestei firme nu mai apar, cu o potrivire sigură, la alte firme din registru.

Activități autorizate

45 coduri CAEN în registrul comerțului

  • 3299Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.Rev. 3
  • 3312Repararea și întreținerea mașinilorRev. 3
  • 3313Repararea și întreținerea echipamentelor electronice și opticeRev. 3
  • 3315Repararea și întreținerea navelor și bărcilor, civileRev. 3
  • 3318Repararea și întreținerea vehiculelor militare de luptă, a navelor, vaselor, aeronavelor și navelor spațiale, militareRev. 3
  • 3319Repararea și întreținerea altor echipamenteRev. 3
  • 4614Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioaneRev. 3
  • 4618Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.Rev. 3
Arată toate cele 45 coduri
  • 4619Intermedieri în comerțul cu produse diverseRev. 3
  • 4641Comerț cu ridicata al produselor textileRev. 3
  • 4642Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțăminteiRev. 3
  • 4650Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicațiiRev. 3
  • 4664Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamenteRev. 3
  • 4690Comerț cu ridicata nespecializatprincipalRev. 3
  • 4941Transporturi rutiere de mărfuriRev. 3
  • 5210DepozităriRev. 3
  • 5224ManipulăriRev. 3
  • 6811Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare propriiRev. 3
  • 6820închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriateRev. 3
  • 6832Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contractRev. 3
  • 7112Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acesteaRev. 3
  • 8210Activități de secretariat și servicii suportRev. 3
  • 8532Învățământ secundar, tehnic sau profesionalRev. 3
  • 8559Alte forme de învățământ n.c.a.Rev. 3
  • 8569Activități de servicii suport pentru învățământRev. 3
  • 9510Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicațiiRev. 3
  • 9521Repararea și întreținerea aparatelor electronice de uz casnicRev. 3
  • 3312Repararea mașinilorRev. 2
  • 3313Repararea echipamentelor electronice și opticeRev. 2
  • 3315Repararea și întreținerea navelor și bărcilorRev. 2
  • 3319Repararea altor echipamenteRev. 2
  • 4531Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehiculeRev. 2
  • 4619Intermedieri în comerțul cu produse diverseRev. 2
  • 4641Comerț cu ridicata al produselor textileRev. 2
  • 4642Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțăminteiRev. 2
  • 4652Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicațiiRev. 2
  • 4666Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente de birouRev. 2
  • 4669Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamenteRev. 2
  • 4690Comerț cu ridicata nespecializatprincipalRev. 2
  • 5224ManipulăriRev. 2
  • 7112Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acesteaRev. 2
  • 8532Învățământ secundar, tehnic sau profesionalRev. 2
  • 8559Alte forme de învățământ n.c.a.Rev. 2
  • 8560Activități de servicii suport pentru învățământRev. 2
  • 9512Repararea echipamentelor de comunicațiiRev. 2

Istoric de schimbări

Ce s-a schimbat între două verificări ale surselor

Nicio schimbare detectată încă

Urmărim firma din ediția ONRC 19 octombrie 2026. Orice modificare de stare, TVA, sediu sau reprezentanți va apărea aici.