Sari la conținut
ActivăRisc scăzutPlătitor de TVASRL

CASA NASULUI SRL

CUI 32138037 J2013010223402 București, Sector 6 din 2013 · 13 ani și 2 luni

5611 · Restaurante

E firma ta? Revendic-o

Cifra de afaceri 2025

1,4 mil. lei

-3,5%

Profit net 2025

268 mii lei

marjă 19,4%

Angajați

9

+28,6%

Capitaluri proprii

270 mii lei

Evoluție financiară

11 ani cu bilanț depus, 2015–2025

0500 mii1 mil.1,5 mil.2 mil.20152016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri
201575096
2016283247
2017249765
2018285565
2019398861
2020477922
2021736971
2022897800
20231457570
20241433350
20251382935

Bilanțuri pe ani

Valori în lei, așa cum au fost raportate

AnCifra de afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleRezultat netAngajațiActive imobilizateActive circulanteDatoriiCapitaluri proprii
20251.382.9351.388.2291.064.520268.421986.905491.264310.228269.621
20241.433.3501.463.5351.032.377359.133798.193683.051420.911360.333
20231.457.5701.483.9121.422.72948.123710.365578.420113.408475.377
2022897.8001.080.086853.695215.692433.590478.23984.575427.254
2021736.971737.210561.853167.9874281.77581.03151.244311.562
2020477.922483.246355.871122.614350.604130.96937.998143.575
2019398.861401.274322.16675.335234.50194.150107.68920.962
2018285.565285.565281.0281.681434.50137.998126.873-54.374
2017249.765249.769312.112-64.841627.64110.03693.731-56.054
2016283.247283.247265.78214.616624.55033.04748.8108.787
201575.09675.09679.653-4.557222.23235.01963.080-5.829

Indicatori calculați pentru 2025

Marja netă
19,4%
rezultat net / cifra de afaceri
Creșterea cifrei de afaceri
-3,5%
2025 față de 2024
Gradul de îndatorare
53,7%
datorii / total active
Rentabilitatea capitalului
99,6%
rezultat net / capitaluri proprii
Lichiditate
1,58×
active circulante / datorii
Cifra de afaceri pe angajat
154 mii lei
2025

Stare fiscală ANAF

Verificat acum 8 zile

Înregistrare în scopuri de TVA
Da, din 1 noiembrie 2016
Inactiv fiscal
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Registrul RO e-Factura
Neînscrisă
CAEN declarat la ANAF
5611
Stare la ANAF
INREGISTRAT din data 14.08.2013
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREȘTI, SECTOR 6, STR CETĂȚUIA, NR.12

Contracte publice câștigate

Atribuiri din SEAP (achizitii publice)

Niciun contract public

Firma nu apare ca ofertant câștigător în contractele SEAP publicate din 2018 încoace.

Dosare în instanță

Dosarele în care firma e parte, din portal.just.ro

Căutăm acum…

Căutarea dosarelor a pornit

Interogăm portal.just.ro pentru această firmă; rezultatul apare aici în câteva minute.

Sancțiuni internaționale

Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE și listele OFAC (SUA)

Nu apare în listele de sancțiuni UE și OFAC (verificat la 5 noiembrie 2026).

Verificăm zilnic: Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE (ediția din 23 octombrie 2026) · OFAC Consolidated (non-SDN), SUA (ediția din 4 noiembrie 2026) · OFAC SDN (Specially Designated Nationals), SUA (ediția din 4 noiembrie 2026). Potrivim după CUI, numărul de registru și denumirea exactă; numele doar asemănătoare nu se afișează.

Reprezentanți legali

Persoanele înscrise la registrul comerțului pentru această firmă

  • PF

    PETRESCU FLOREA GEORGE

    administrator

Firme legate prin reprezentanți comuni

Două niveluri: firmele administratorilor acestei firme și ale celor care conduc împreună cu ei

Nicio legătură găsită

Reprezentanții acestei firme nu mai apar, cu o potrivire sigură, la alte firme din registru.

Activități autorizate

34 coduri CAEN în registrul comerțului

  • 1071Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserieRev. 3
  • 1072Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserieRev. 3
  • 1085Fabricarea de mâncăruri preparateRev. 3
  • 1086Fabricarea preparatelor alimentare omogenizate și alimentelor dieteticeRev. 3
  • 1089Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.Rev. 3
  • 4711Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutunRev. 3
  • 5611RestauranteprincipalRev. 3
  • 5621Activități de alimentație (catering) pentru evenimenteRev. 3
Arată toate cele 34 coduri
  • 5622Alte servicii de alimentație n.c.a.Rev. 3
  • 5630Baruri și alte activități de servire a băuturilorRev. 3
  • 7311Activități ale agențiilor de publicitateRev. 3
  • 8230Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselorRev. 3
  • 8292Activități de ambalareRev. 3
  • 9013Alte activități de creație artisticăRev. 3
  • 9020Activități de interpretare artistică (spectacole)Rev. 3
  • 9031Activități de gestionare a sălilor și amplasamentelor de spectacoleRev. 3
  • 9039Alte activități suport pentru creație și interpretare artisticăRev. 3
  • 9329Alte activități recreative și distractive n.c.a.Rev. 3
  • 1071Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserieRev. 2
  • 1072Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserieRev. 2
  • 1085Fabricarea de mâncăruri preparateRev. 2
  • 1086Fabricarea preparatelor alimentare omogenizate și alimentelor dieteticeRev. 2
  • 1089Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.Rev. 2
  • 5610RestauranteRev. 2
  • 5621Activități de alimentație (catering) pentru evenimenteRev. 2
  • 5629Alte servicii de alimentație n.c.a.Rev. 2
  • 5630Baruri și alte activități de servire a băuturilorRev. 2
  • 7311Activități ale agențiilor de publicitateRev. 2
  • 8230Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselorRev. 2
  • 9001Activități de interpretare artistică (spectacole)Rev. 2
  • 9002Activități suport pentru interpretare artistică (spectacole)Rev. 2
  • 9003Activități de creație artisticăRev. 2
  • 9004Activități de gestionare a sălilor de spectacoleRev. 2
  • 9329Alte activități recreative și distractive n.c.a.Rev. 2

Istoric de schimbări

Ce s-a schimbat între două verificări ale surselor

Nicio schimbare detectată încă

Urmărim firma din ediția ONRC 19 octombrie 2026. Orice modificare de stare, TVA, sediu sau reprezentanți va apărea aici.