Sari la conținut
ActivăRisc scăzutPlătitor de TVATVA la încasareSRL

ORIGAMI CONSULTING SOLUTIONS SRL

CUI 32611037 J2013015711409 București, Sector 2 din 2013 · 12 ani și 10 luni

7020 · Activități de consultanță în afaceri și management

E firma ta? Revendic-o

Cifra de afaceri 2025

226 mii lei

-5,7%

Profit net 2025

123 mii lei

marjă 54,4%

Angajați

1

+0,0%

Capitaluri proprii

124 mii lei

Evoluție financiară

13 ani cu bilanț depus, 2013–2025

0250 mii500 mii750 mii1 mil.2013201520172019202120232025
Cifra de afaceri
201350000
2014237216
2015681380
201677560
2017179476
2018456163
2019486816
2020471868
2021268446
2022732559
2023316846
2024239980
2025226343

Bilanțuri pe ani

Valori în lei, așa cum au fost raportate

AnCifra de afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleRezultat netAngajațiActive imobilizateActive circulanteDatoriiCapitaluri proprii
2025226.343228.44382.156123.166125.178233.463138.988123.646
2024239.980241.254229.4948.691134.701191.169183.92345.206
2023316.8461.166.0041.118.89721.425244.737638.664476.723209.016
2022732.559992.208452.194532.111155.0292.301.628468.198532.591
2021268.446268.455183.85678.315111.999391.66636.977368.609
2020471.868471.872113.696345.842124.847910.54978.819858.715
2019486.816488.924229.252245.005131.060572.93684.579520.768
2018456.163480.973187.839279.164153.091281.31035.575299.446
2017179.476180.760136.36737.689167.471113.620150.43431.077
201677.56078.932105.888-26.956287.78466.370161.206-6.612
2015681.380681.471633.24536.40294.952349.520212.224142.248
2014237.216237.217168.91957.1469—138.66832.822105.846
201350.00050.000—48.500——50.2001.50048.700

Indicatori calculați pentru 2025

Marja netă
54,4%
rezultat net / cifra de afaceri
Creșterea cifrei de afaceri
-5,7%
2025 față de 2024
Gradul de îndatorare
53,7%
datorii / total active
Rentabilitatea capitalului
99,6%
rezultat net / capitaluri proprii
Lichiditate
1,68×
active circulante / datorii
Cifra de afaceri pe angajat
226 mii lei
2025

Stare fiscală ANAF

Verificat acum 3 zile

Înregistrare în scopuri de TVA
Da, din 1 februarie 2015
Inactiv fiscal
Nu
TVA la încasare
Da
Split TVA
Nu
Registrul RO e-Factura
Neînscrisă
CAEN declarat la ANAF
7020
Stare la ANAF
TRANSFER(SOSIRE) din data 18.01.2021
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREȘTI, SECTOR 2, STR LUIGI GALVANI, NR.65, CAMERA 2, AP.2

Contracte publice câștigate

Atribuiri din SEAP (achizitii publice)

Niciun contract public

Firma nu apare ca ofertant câștigător în contractele SEAP publicate din 2018 încoace.

Fonduri europene

1 proiect cu finanțare UE, 2022

Proiecte
1
Nerambursabil
2 mil. lei
Valoare totală (MIPE)
2,1 mil. lei
  • ACCES PE PIATA MUNCII IN COMUNITATILE DEFAVORIZATE DIN LUGOJ

    2 mil. lei

    POCU 2014–2020· cod SMIS 155216· 2022–2023· valoare totală 2,1 mil. leifinalizatlider de parteneriat

    AP 5

Proiectele sunt potrivite după CUI sau după denumirea exactă, unică în registrul comerțului. Proiectele din programele 2021–2027 și din PNRR nu sunt incluse încă.

Sursa:MIPE, proiecte contractate 2014–2020 (la 31 august 2025)

Dosare în instanță

Dosarele în care firma e parte, din portal.just.ro

Căutăm acum…

Căutarea dosarelor a pornit

Interogăm portal.just.ro pentru această firmă; rezultatul apare aici în câteva minute.

Sancțiuni internaționale

Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE și listele OFAC (SUA)

Nu apare în listele de sancțiuni UE și OFAC (verificat la 5 noiembrie 2026).

Verificăm zilnic: Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE (ediția din 23 octombrie 2026) · OFAC Consolidated (non-SDN), SUA (ediția din 4 noiembrie 2026) · OFAC SDN (Specially Designated Nationals), SUA (ediția din 4 noiembrie 2026). Potrivim după CUI, numărul de registru și denumirea exactă; numele doar asemănătoare nu se afișează.

Reprezentanți legali

Persoanele înscrise la registrul comerțului pentru această firmă

  • AI

    ARON IRINA

    administrator

Firme legate prin reprezentanți comuni

Două niveluri: firmele administratorilor acestei firme și ale celor care conduc împreună cu ei

Nicio legătură găsită

Reprezentanții acestei firme nu mai apar, cu o potrivire sigură, la alte firme din registru.

Activități autorizate

26 coduri CAEN în registrul comerțului

  • 1812Alte activități de tipărire n.c.a.Rev. 3
  • 4618Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.Rev. 3
  • 4619Intermedieri în comerțul cu produse diverseRev. 3
  • 7020Activități de consultanță în afaceri și managementprincipalRev. 3
  • 7111Activități de arhitecturăRev. 3
  • 7112Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acesteaRev. 3
  • 7311Activități ale agențiilor de publicitateRev. 3
  • 7320Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publiceRev. 3
Arată toate cele 26 coduri
  • 7330Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicăriiRev. 3
  • 7412Design grafic și activități de comunicare vizualăRev. 3
  • 7810Activități ale agențiilor de plasare a forței de muncăRev. 3
  • 7820Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umaneRev. 3
  • 8230Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselorRev. 3
  • 8559Alte forme de învățământ n.c.a.Rev. 3
  • 4619Intermedieri în comerțul cu produse diverseRev. 2
  • 6311Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexeRev. 2
  • 7021Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicăriiRev. 2
  • 7022Activități de consultanță pentru afaceri și managementRev. 2
  • 7111Activități de arhitecturăRev. 2
  • 7311Activități ale agențiilor de publicitateRev. 2
  • 7320Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publiceRev. 2
  • 7410Activități de design specializatRev. 2
  • 7810Activități ale agențiilor de plasare a forței de muncăRev. 2
  • 7820Activități de contractare, pe baze temporare, a personaluluiRev. 2
  • 8230Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselorRev. 2
  • 8559Alte forme de învățământ n.c.a.Rev. 2

Istoric de schimbări

Ce s-a schimbat între două verificări ale surselor

Nicio schimbare detectată încă

Urmărim firma din ediția ONRC 19 octombrie 2026. Orice modificare de stare, TVA, sediu sau reprezentanți va apărea aici.