Sari la conținut
ActivăRisc ridicatPlătitor de TVASRL

ANDROANGUS SRL

CUI 33401467 J2014000624328 Cârțișoara, Sibiu din 2014 · 12 ani și 3 luni

0142 · Creșterea altor bovine

E firma ta? Revendic-o

De verificat înainte de a lucra cu această firmă

  • Debitor într-un dosar de insolvență: 603/85/2025 (Tribunalul SIBIU, Fond).

Cifra de afaceri 2025

4,4 mil. lei

+105,6%

Profit net 2025

28,1 mii lei

marjă 0,6%

Angajați

8

+14,3%

Capitaluri proprii

-368 mii lei

Evoluție financiară

11 ani cu bilanț depus, 2015–2025

01,3 mil.2,5 mil.3,8 mil.5 mil.20152016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri
2015—
20164831
201736127
2018253932
2019190359
202058311
20211246338
2022591822
20231992731
20242118599
20254356177

Bilanțuri pe ani

Valori în lei, așa cum au fost raportate

AnCifra de afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleRezultat netAngajațiActive imobilizateActive circulanteDatoriiCapitaluri proprii
20254.356.1776.012.0535.977.26628.115816.770.8624.251.68014.176.454-368.485
20242.118.5993.759.2954.329.369-608.063713.835.5272.929.77210.680.406-369.697
20231.992.7313.510.4833.383.751106.650711.704.0655.272.5739.850.558236.106
2022591.8222.455.2232.112.293336.420711.962.6303.861.8508.696.068265.657
20211.246.3382.986.8412.395.566578.592512.076.3233.723.6438.196.597-68.526
202058.3111.384.9051.649.764-265.169611.647.6734.089.1728.259.237-578.180
2019190.3591.143.2171.288.776-148.006410.509.8113.329.1615.860.281-266.697
2018253.932844.864954.390-112.10545.995.8984.528.0532.092.221-112.307
201736.127558.018555.2841.77732.731.4408.245.1492.221.3194.798
20164.831202.427200.9551.2083549.213752.5841.299.0053.021
2015—104.827103.0331.6132252.245169.652420.0841.813

Indicatori calculați pentru 2025

Marja netă
0,6%
rezultat net / cifra de afaceri
Creșterea cifrei de afaceri
105,6%
2025 față de 2024
Gradul de îndatorare
67,4%
datorii / total active
Rentabilitatea capitalului
—
rezultat net / capitaluri proprii
Lichiditate
0,3×
active circulante / datorii
Cifra de afaceri pe angajat
545 mii lei
2025

Stare fiscală ANAF

Verificat alaltăieri

Înregistrare în scopuri de TVA
Da, din 25 septembrie 2014
Inactiv fiscal
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Registrul RO e-Factura
Neînscrisă
CAEN declarat la ANAF
0142
Stare la ANAF
INREGISTRAT din data 18.07.2014
Domiciliu fiscal
JUD. SIBIU, SAT CÂRȚIȘOARA COM. CÂRȚIȘOARA, NR.199

Contracte publice câștigate

Atribuiri din SEAP (achizitii publice)

Niciun contract public

Firma nu apare ca ofertant câștigător în contractele SEAP publicate din 2018 încoace.

Fonduri europene

1 proiect cu finanțare UE, 2015

Proiecte
1
Nerambursabil
2 mil. €
  • CONSTRUIRE FERMA BOVINE DE CARNE – ADAPOSTURI ANIMALE SEDIU ADMINISTRATIV FANAR SILOZURI UNITATE DE PROCESARE PLATFORME DIJECTII PLATFORME PIETONALE PRODUCERE ENERGIE DIN SURSE REGENERABILE IMPREJMUIRE SI BRANSAMENTE UTILITATI

    2 mil. €

    PNDR 2014–2020· cod 0410AM00041573400050· sesiunea 2015contractat

    Măsura 4.1 — Investiții în exploatații agricole

    Potrivit după denumirea exactă, unică în registru.

Proiectele sunt potrivite după CUI sau după denumirea exactă, unică în registrul comerțului. Proiectele din programele 2021–2027 și din PNRR nu sunt incluse încă.

Sursa:AFIR, proiecte PNDR (la 25 iulie 2023)

Dosare în instanță

Căutat la portal.just.ro alaltăieri

Insolvență: debitor în dosarul 603/85/2025, Tribunalul SIBIU — procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată.

Dosare
1
Cu termen viitor
0
Ca reclamant / creditor
0
Ca pârât / debitor
1
Faliment · 1

Se încarcă dosarele…

Doar dosarele în care firma e parte, potrivite după denumire. Fără nume de persoane fizice. Sursa: portal.just.ro.

Sancțiuni internaționale

Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE și listele OFAC (SUA)

Nu apare în listele de sancțiuni UE și OFAC (verificat la 4 noiembrie 2026).

Verificăm zilnic: Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE (ediția din 23 octombrie 2026) · OFAC Consolidated (non-SDN), SUA (ediția din 19 octombrie 2026) · OFAC SDN (Specially Designated Nationals), SUA (ediția din 28 octombrie 2026). Potrivim după CUI, numărul de registru și denumirea exactă; numele doar asemănătoare nu se afișează.

Reprezentanți legali

Persoanele înscrise la registrul comerțului pentru această firmă

  • GA

    GROSU ANDREI

    administrator

Firme legate prin reprezentanți comuni

Două niveluri: firmele administratorilor acestei firme și ale celor care conduc împreună cu ei

Nicio legătură găsită

Reprezentanții acestei firme nu mai apar, cu o potrivire sigură, la alte firme din registru.

Activități autorizate

80 coduri CAEN în registrul comerțului

  • 0111Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoaseRev. 3
  • 0113Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelorRev. 3
  • 0119Cultivarea altor plante din culturi nepermanenteRev. 3
  • 0124Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoaseRev. 3
  • 0128Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceuticRev. 3
  • 0129Cultivarea altor plante permanenteRev. 3
  • 0130Cultivarea plantelor pentru înmulțireRev. 3
  • 0141Creșterea bovinelor de lapteRev. 3
Arată toate cele 80 coduri
  • 0142Creșterea altor bovineprincipalRev. 3
  • 0145Creșterea ovinelor și caprinelorRev. 3
  • 0147Creșterea păsărilorRev. 3
  • 0148Creșterea altor animaleRev. 3
  • 0150Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)Rev. 3
  • 0161Activități auxiliare pentru producția vegetalăRev. 3
  • 0162Activități auxiliare pentru creșterea animalelorRev. 3
  • 0163Activități după recoltare și pregătirea semințelorRev. 3
  • 1011Prelucrarea și conservarea cărniiRev. 3
  • 1013Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)Rev. 3
  • 1089Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.Rev. 3
  • 1091Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermăRev. 3
  • 1092Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de companieRev. 3
  • 3822Producția de energie (electrică sau termică) prin tratarea deșeurilor (inclusiv prin incinerare)Rev. 3
  • 3823Alte activități de tratare a deșeurilorRev. 3
  • 3831Incinerarea deșeurilor fără producție de energieRev. 3
  • 3832Activități ale gropilor de gunoi sau a depozitelor permanente de deșeuriRev. 3
  • 3833Alte activități de eliminare a deșeurilorRev. 3
  • 3900Activități și servicii de decontaminareRev. 3
  • 4611Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricateRev. 3
  • 4617Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutunRev. 3
  • 4619Intermedieri în comerțul cu produse diverseRev. 3
  • 4621Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucratRev. 3
  • 4623Comerț cu ridicata al animalelor viiRev. 3
  • 4632Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și molușteRev. 3
  • 4711Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutunRev. 3
  • 4712Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentareRev. 3
  • 4721Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspeteRev. 3
  • 4722Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carneRev. 3
  • 4723Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelorRev. 3
  • 4724Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoaseRev. 3
  • 4725Comerț cu amănuntul al băuturilorRev. 3
  • 4726Comerț cu amănuntul al produselor din tutunRev. 3
  • 4727Comerț cu amănuntul al altor produse alimentareRev. 3
  • 4752Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsitRev. 3
  • 4773Comerț cu amănuntul al produselor farmaceuticeRev. 3
  • 4774Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopediceRev. 3
  • 4775Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerieRev. 3
  • 4776Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acesteaRev. 3
  • 4782Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehiculeRev. 3
  • 4791Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializatRev. 3
  • 5210DepozităriRev. 3
  • 8230Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselorRev. 3
  • 8292Activități de ambalareRev. 3
  • 9311Activități ale bazelor sportiveRev. 3
  • 9312Activități ale cluburilor sportiveRev. 3
  • 9319Alte activități sportive n.c.aRev. 3
  • 9329Alte activități recreative și distractive n.c.a.Rev. 3
  • 9531Repararea și întreținerea autovehiculelorRev. 3
  • 0111Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoaseRev. 2
  • 0113Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilorRev. 2
  • 0119Cultivarea altor plante din culturi nepermanenteRev. 2
  • 0124Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoaseRev. 2
  • 0128Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceuticRev. 2
  • 0129Cultivarea altor plante permanenteRev. 2
  • 0130Cultivarea plantelor pentru înmulțireRev. 2
  • 0141Creșterea bovinelor de lapteRev. 2
  • 0142Creșterea altor bovineprincipalRev. 2
  • 0145Creșterea ovinelor și caprinelorRev. 2
  • 0149Creșterea altor animaleRev. 2
  • 0150Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)Rev. 2
  • 0161Activități auxiliare pentru producția vegetalăRev. 2
  • 0162Activități auxiliare pentru creșterea animalelorRev. 2
  • 0163Activități după recoltareRev. 2
  • 0164Pregătirea semințelorRev. 2
  • 1011Prelucrarea și conservarea cărniiRev. 2
  • 1013Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)Rev. 2
  • 1089Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.Rev. 2
  • 1091Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermăRev. 2
  • 1092Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de companieRev. 2
  • 3821Tratarea și eliminarea deșeurilor nepericuloaseRev. 2
  • 3900Activități și servicii de decontaminareRev. 2

Istoric de schimbări

Ce s-a schimbat între două verificări ale surselor

Nicio schimbare detectată încă

Urmărim firma din ediția ONRC 19 octombrie 2026. Orice modificare de stare, TVA, sediu sau reprezentanți va apărea aici.