Sari la conținut
ActivăRisc scăzutPlătitor de TVASRL

INGSTROY CONSTRUCT S.R.L.

CUI 33977312 J2015000022321 Sibiu din 2015 · 11 ani și 9 luni

4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

E firma ta? Revendic-o

Cifra de afaceri 2025

1,3 mil. lei

-39,2%

Profit net 2025

757 mii lei

marjă 57,7%

Angajați

—

Capitaluri proprii

757 mii lei

Evoluție financiară

11 ani cu bilanț depus, 2015–2025

0625 mii1,3 mil.1,9 mil.2,5 mil.20152016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri
2015240668
2016428282
2017536817
2018546883
2019581663
2020738999
20211595291
20221581315
20231598371
20242159152
20251312967

Bilanțuri pe ani

Valori în lei, așa cum au fost raportate

AnCifra de afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleRezultat netAngajațiActive imobilizateActive circulanteDatoriiCapitaluri proprii
20251.312.9672.096.3601.198.309756.953—0850.39993.178757.265
20242.159.1522.387.8101.658.265666.06513309.177895.560137.868843.351
20231.598.3711.773.9291.416.439343.90412549.5691.323.788125.5001.348.776
20221.581.3151.761.3391.359.331388.52813790.5851.286.563497.6741.004.871
20211.595.2911.738.1831.004.000720.499101.060.993917.009110.7451.116.344
2020738.999801.697465.787330.2033112.7591.305.34641.562507.482
2019581.663582.121398.984177.5894187.276222.96957.114354.828
2018546.883548.402455.48587.4474267.515115.259160.839223.773
2017536.817562.261498.58558.2535128.904195.954163.312162.642
2016428.282445.411306.540134.588330.939225.26085.557171.683
2015240.668253.688172.67773.791420.888105.50753.10773.991

Indicatori calculați pentru 2025

Marja netă
57,7%
rezultat net / cifra de afaceri
Creșterea cifrei de afaceri
-39,2%
2025 față de 2024
Gradul de îndatorare
11,0%
datorii / total active
Rentabilitatea capitalului
100,0%
rezultat net / capitaluri proprii
Lichiditate
9,13×
active circulante / datorii
Cifra de afaceri pe angajat
—
2025

Stare fiscală ANAF

Verificat alaltăieri

Înregistrare în scopuri de TVA
Da, din 3 noiembrie 2025
Inactiv fiscal
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Registrul RO e-Factura
Neînscrisă
CAEN declarat la ANAF
4322
Stare la ANAF
INREGISTRAT din data 15.01.2015
Domiciliu fiscal
JUD. SIBIU, MUN. SIBIU, STR. TRIAJULUI, NR.46

Contracte publice câștigate

Atribuiri din SEAP (achizitii publice)

Niciun contract public

Firma nu apare ca ofertant câștigător în contractele SEAP publicate din 2018 încoace.

Fonduri europene

1 proiect cu finanțare UE, 2019

Proiecte
1
Nerambursabil
928 mii lei
Valoare totală (MIPE)
1,5 mil. lei
  • Imbunatatirea competitivitatii întreprinderii INGSTROY CONSTRUCT SRL prin achizitionare de utilaje

    928 mii lei

    POR 2014–2020· cod SMIS 131863· 2019–2021· valoare totală 1,5 mil. leifinalizat

    2.1A

    Potrivit după denumirea exactă, unică în registru.

Proiectele sunt potrivite după CUI sau după denumirea exactă, unică în registrul comerțului. Proiectele din programele 2021–2027 și din PNRR nu sunt incluse încă.

Sursa:MIPE, proiecte contractate 2014–2020 (la 31 august 2025)

Dosare în instanță

Dosarele în care firma e parte, din portal.just.ro

Căutăm acum…

Căutarea dosarelor a pornit

Interogăm portal.just.ro pentru această firmă; rezultatul apare aici în câteva minute.

Sancțiuni internaționale

Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE și listele OFAC (SUA)

Nu apare în listele de sancțiuni UE și OFAC (verificat la 4 noiembrie 2026).

Verificăm zilnic: Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE (ediția din 23 octombrie 2026) · OFAC Consolidated (non-SDN), SUA (ediția din 19 octombrie 2026) · OFAC SDN (Specially Designated Nationals), SUA (ediția din 28 octombrie 2026). Potrivim după CUI, numărul de registru și denumirea exactă; numele doar asemănătoare nu se afișează.

Reprezentanți legali

Persoanele înscrise la registrul comerțului pentru această firmă

  • SA

    STANCIU ADRIAN

    administrator

Firme legate prin reprezentanți comuni

Două niveluri: firmele administratorilor acestei firme și ale celor care conduc împreună cu ei

Nicio legătură găsită

Reprezentanții acestei firme nu mai apar, cu o potrivire sigură, la alte firme din registru.

Activități autorizate

21 coduri CAEN în registrul comerțului

  • 4100Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențialeRev. 3
  • 4221Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluideRev. 3
  • 4222Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicațiiRev. 3
  • 4321Lucrări de instalații electriceRev. 3
  • 4322Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționatprincipalRev. 3
  • 4324Alte lucrări de instalații pentru construcțiiRev. 3
  • 7111Activități de arhitecturăRev. 3
  • 7112Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acesteaRev. 3
Arată toate cele 21 coduri
  • 7731Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricoleRev. 3
  • 7732Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcțiiRev. 3
  • 7739Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.Rev. 3
  • 4120Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențialeRev. 2
  • 4221Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluideRev. 2
  • 4222Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicațiiRev. 2
  • 4321Lucrări de instalații electriceRev. 2
  • 4322Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționatprincipalRev. 2
  • 4329Alte lucrări de instalații pentru construcțiiRev. 2
  • 7111Activități de arhitecturăRev. 2
  • 7112Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acesteaRev. 2
  • 7732Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcțiiRev. 2
  • 7739Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.Rev. 2

Istoric de schimbări

Ce s-a schimbat între două verificări ale surselor

Nicio schimbare detectată încă

Urmărim firma din ediția ONRC 19 octombrie 2026. Orice modificare de stare, TVA, sediu sau reprezentanți va apărea aici.