RETRO TIME SRL
4211 · Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
Faliment · Legea nr. 85/2014
Bunurile firmei se vând pentru plata creditorilor, sub conducerea unui lichidator judiciar.
Sursa: registrul comerțului (ONRC), ediția din 19 octombrie 2026, mențiunile: „este sub incidența Legii nr. 85/2014”, „faliment”.
Dosar: 13856/3/2021, Tribunalul BUCURESTI, Fond — procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată (portal.just.ro).
De verificat înainte de a lucra cu această firmă
- Declarată inactivă fiscal de ANAF din 26 ianuarie 2023.
- Mențiune ONRC: sediu expirat.
Cifra de afaceri 2018
765 mii lei
Profit net 2018
69,7 mii lei
Angajați
12
Capitaluri proprii
114 mii lei
Evoluție financiară
4 ani cu bilanț depus, 2015–2018
| 2015 | — |
|---|---|
| 2016 | — |
| 2017 | 47940 |
| 2018 | 765180 |
Bilanțuri pe ani
Valori în lei, așa cum au fost raportate
Indicatori calculați pentru 2018
- Marja netă
- 9,1%
- rezultat net / cifra de afaceri
- Creșterea cifrei de afaceri
- 1.496,1%
- 2018 față de 2017
- Gradul de îndatorare
- 50,6%
- datorii / total active
- Rentabilitatea capitalului
- 61,0%
- rezultat net / capitaluri proprii
- Lichiditate
- 1,97×
- active circulante / datorii
- Cifra de afaceri pe angajat
- 63,8 mii lei
- 2018
Stare fiscală ANAF
Verificat acum 7 zile
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Nu
- Inactiv fiscal
- Da, din 26 ianuarie 2023
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Registrul RO e-Factura
- Neînscrisă
- CAEN declarat la ANAF
- 4211
- Stare la ANAF
- TRANSFER(SOSIRE) din data 03.12.2020
- Domiciliu fiscal
- MUNICIPIUL BUCUREȘTI, SECTOR 5, P-ȚA MIHAIL KOGĂLNICEANU, NR.1, CAMERA 1, ET.2, AP.11
Contracte publice câștigate
3 contracte în SEAP, 2019–2021
- Contracte
- 3
- Valoare (contracte proprii)
- —
- Ultimul contract
- 6 octombrie 2021
- 6 octombrie 20211.195.979 lei
CONSILIUL JUDETUL PRAHOVA, DIRECTIA SERVICII SI ACHIZITII PUBLICE
”Intreținere curentă a drumurilor județene pe timp de iarnă, judetul Prahova” pentru anul subsecvent 3 in perioada 01.11.2021-15.03.2022 - SECTOR 7 Sector situat în partea de nord-vest a judeţului Prahova, între limita administrativă cu judeţul Braşov, drumul naţional DN 1, drumul judeţean DJ 102 (parţial) şi partea de vest a văii Slănicului. Cuprinde drumurile judeţene DJ 100 D, DJ 100 E [parţial – între ieşirea din oraşul Băicoi şi intrarea în municipiul Câmpina], DJ 101 S, DJ 101 R, DJ 102 I, DJ 205 G, DJ 207, DJ 214 [parţial – între Telega (DJ 100 E) şi intersecţia cu DC 4 (Pietriceaua)] şi DJ 215. Lungime totală pe care se intervine = 114,397 km; · acord-cadru, 3 ofertanți
- 16 octombrie 20201.139.570 lei
CONSILIUL JUDETUL PRAHOVA, DIRECTIA SERVICII SI ACHIZITII PUBLICE
”Intreținere curentă a drumurilor județene pe timp de iarnă, judetul Prahova” pentru anul subsecvent 2 in perioada 01.11.2020-15.03.2021 - SECTOR 7 Sector situat în partea de nord-vest a judeţului Prahova, între limita administrativă cu judeţul Braşov, drumul naţional DN 1, drumul judeţean DJ 102 (parţial) şi partea de vest a văii Slănicului. Cuprinde drumurile judeţene DJ 100 D, DJ 100 E [parţial – între ieşirea din oraşul Băicoi şi intrarea în municipiul Câmpina], DJ 101 S, DJ 101 R, DJ 102 I, DJ 205 G, DJ 207, DJ 214 [parţial – între Telega (DJ 100 E) şi intersecţia cu DC 4 (Pietriceaua)] şi DJ 215. Lungime totală pe care se intervine = 114,397 km; · acord-cadru, 3 ofertanți
- 13 noiembrie 20191.108.477 lei
CONSILIUL JUDETUL PRAHOVA, DIRECTIA SERVICII SI ACHIZITII PUBLICE
”Intreținere curentă a drumurilor județene pe timp de iarnă, judetul Prahova” pentru anul subsecvent 1in perioada 01.11.2019-15.03.2020 - SECTOR 7 Sector situat în partea de nord-vest a judeţului Prahova, între limita administrativă cu judeţul Braşov, drumul naţional DN 1, drumul judeţean DJ 102 (parţial) şi partea de vest a văii Slănicului. Cuprinde drumurile judeţene DJ 100 D, DJ 100 E [parţial – între ieşirea din oraşul Băicoi şi intrarea în municipiul Câmpina], DJ 101 S, DJ 101 R, DJ 102 I, DJ 205 G, DJ 207, DJ 214 [parţial – între Telega (DJ 100 E) şi intersecţia cu DC 4 (Pietriceaua)] şi DJ 215. Lungime totală pe care se intervine = 114,397 km; · acord-cadru, 3 ofertanți
Ultimele 5 contracte. Valoarea nu include 3 acorduri-cadru împărțite cu alți ofertanți: SEAP afișează la fiecare valoarea întregului acord. Sursa: SEAP, prin AADR pe data.gov.ro.
Dosare în instanță
Dosarele în care firma e parte, din portal.just.ro
Insolvență: debitor în dosarul 13856/3/2021, Tribunalul BUCURESTI — procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată.
- Dosare
- 6
- Cu termen viitor
- 1
- Ca reclamant / creditor
- 3
- Ca pârât / debitor
- 3
Se încarcă dosarele…
Doar dosarele în care firma e parte, potrivite după denumire. Fără nume de persoane fizice. Sursa: portal.just.ro.
Sancțiuni internaționale
Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE și listele OFAC (SUA)
Nu apare în listele de sancțiuni UE și OFAC (verificat la 4 noiembrie 2026).
Verificăm zilnic: Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE (ediția din 23 octombrie 2026) · OFAC Consolidated (non-SDN), SUA (ediția din 19 octombrie 2026) · OFAC SDN (Specially Designated Nationals), SUA (ediția din 28 octombrie 2026). Potrivim după CUI, numărul de registru și denumirea exactă; numele doar asemănătoare nu se afișează.
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la registrul comerțului pentru această firmă
- CE
CIULIANU ELENA-COZMINA
reprezentant al persoanei juridice
- încă 105 firme
CII CIULIANU ELENA COZMINA
lichidator judiciar
Firme legate prin reprezentanți comuni
Două niveluri: firmele administratorilor acestei firme și ale celor care conduc împreună cu ei
Nicio legătură găsită
Activități autorizate
13 coduri CAEN în registrul comerțului
- 4120Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențialeRev. 2
- 4211Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilorprincipalRev. 2
- 4299Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.aRev. 2
- 4312Lucrări de pregătire a terenuluiRev. 2
- 4313Lucrări de foraj și sondaj pentru construcțiiRev. 2
- 4321Lucrări de instalații electriceRev. 2
- 4329Alte lucrări de instalații pentru construcțiiRev. 2
- 4331Lucrări de ipsoserieRev. 2
Istoric de schimbări
Ce s-a schimbat între două verificări ale surselor
Nicio schimbare detectată încă
Cele mai mari firme din același domeniu în București
CAEN 4211 · Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- FCC CONSTRUCCION SA BARCELONA SUCURSALA BUCURESTICUI 17060007București, Sector 1CAEN 4211 · Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor1,1 mld. leicifra de afaceri 2025
- ALSIM ALARKO SANAYI TESISLERI VE TICARET ANONIM ȘIRKETI ISTANBUL - SUCURSALA BUCURESTICUI 40249290București, Sector 6CAEN 4211 · Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor369 mil. leicifra de afaceri 2025
- VIAROM CONSTRUCT SRLCUI 13743074București, Sector 1CAEN 4211 · Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor328 mil. leicifra de afaceri 2025
- DRUM CONCEPT SRLCUI 25872722București, Sector 3CAEN 4211 · Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor256 mil. leicifra de afaceri 2025
- PROGER GLOBAL NETWORK S.R.L.CUI 39581081București, Sector 2CAEN 4211 · Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor244 mil. leicifra de afaceri 2025
- OZALTIN INSAAT TICARET VE SANAYI ANONIM SIRKETI ANKARA SUCURSALA BUCURESTICUI 45642795București, Sector 1CAEN 4211 · Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor230 mil. leicifra de afaceri 2025