Sari la conținut
ActivăRisc ridicatPlătitor de TVASRL

ALIG SRL

CUI 35123650 J2015001851221 Sculeni, Iași din 2015 · 11 ani

1071 · Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie

E firma ta? Revendic-o

Cifra de afaceri 2025

172 mii lei

-31,5%

Pierdere netă 2025

-4,2 mil. lei

marjă -2.421,5%

Angajați

11

+0,0%

Capitaluri proprii

-16 mil. lei

Evoluție financiară

11 ani cu bilanț depus, 2015–2025

0125 mii250 mii375 mii500 mii20152016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri
2015—
2016—
2017—
2018—
2019—
2020—
2021—
202232057
202322623
2024251202
2025172126

Bilanțuri pe ani

Valori în lei, așa cum au fost raportate

AnCifra de afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleRezultat netAngajațiActive imobilizateActive circulanteDatoriiCapitaluri proprii
2025172.1261.177.1975.344.817-4.168.0941111.262.6176.683.32033.963.296-16.003.038
2024251.2021.811.4865.609.911-3.800.9941113.207.4662.126.17526.228.051-11.821.133
202322.6231.791.8824.158.710-2.367.109418.484.2081.949.69422.747.443-4.677.909
202232.0573.174.8294.677.946-1.503.438819.526.0741.836.28919.856.038-2.310.800
2021—921.4491.786.424-864.975219.157.3652.584.66617.295.183-807.362
2020—10.705.73610.676.21128.268212.374.4696.167.16612.665.15057.613
2019—247.521215.18631.83521.893.66911.927.7247.902.85650.056
2018—200.951202.883-1.93211.795.62711.793.9417.653.25618.221
2017—147.310142.7174.24611.507.4536.130.6307.617.93020.153
2016—04.093-4.09311.120.32614.3031.118.72215.907
2015—0—0—1.59320.0001.59320.000

Indicatori calculați pentru 2025

Marja netă
-2.421,5%
rezultat net / cifra de afaceri
Creșterea cifrei de afaceri
-31,5%
2025 față de 2024
Gradul de îndatorare
189,3%
datorii / total active
Rentabilitatea capitalului
—
rezultat net / capitaluri proprii
Lichiditate
0,2×
active circulante / datorii
Cifra de afaceri pe angajat
15,6 mii lei
2025

Stare fiscală ANAF

Verificat acum 7 zile

Verificăm acum starea la ANAF…
Înregistrare în scopuri de TVA
Da, din 20 mai 2025
Inactiv fiscal
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Registrul RO e-Factura
Neînscrisă
CAEN declarat la ANAF
1071
Stare la ANAF
INREGISTRAT din data 14.10.2015
Domiciliu fiscal
JUD. IAȘI, SAT SCULENI COM. VICTORIA, STR. VĂMII, NR.28

Contracte publice câștigate

Atribuiri din SEAP (achizitii publice)

Niciun contract public

Firma nu apare ca ofertant câștigător în contractele SEAP publicate din 2018 încoace.

Fonduri europene

1 proiect cu finanțare UE, 2016

Proiecte
1
Nerambursabil
1,3 mil. €
  • INFIINTARE FABRICA DE PRODUSE DE PANIFICATIE USCATE PRIN SCHEMA DE AJUTOR DE STAT GBER

    1,3 mil. €

    PNDR 2014–2020· cod 0420G0I0021612400031· sesiunea 2016contractat

    Măsura 4.2 — Procesarea și marketingul produselor agricole

    Potrivit după denumirea exactă, unică în registru.

Proiectele sunt potrivite după CUI sau după denumirea exactă, unică în registrul comerțului. Proiectele din programele 2021–2027 și din PNRR nu sunt incluse încă.

Sursa:AFIR, proiecte PNDR (la 25 iulie 2023)

Dosare în instanță

Dosarele în care firma e parte, din portal.just.ro

Căutăm acum…

Căutarea dosarelor a pornit

Interogăm portal.just.ro pentru această firmă; rezultatul apare aici în câteva minute.

Sancțiuni internaționale

Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE și listele OFAC (SUA)

Nu apare în listele de sancțiuni UE și OFAC (verificat la 4 noiembrie 2026).

Verificăm zilnic: Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE (ediția din 23 octombrie 2026) · OFAC Consolidated (non-SDN), SUA (ediția din 19 octombrie 2026) · OFAC SDN (Specially Designated Nationals), SUA (ediția din 28 octombrie 2026). Potrivim după CUI, numărul de registru și denumirea exactă; numele doar asemănătoare nu se afișează.

Reprezentanți legali

Persoanele înscrise la registrul comerțului pentru această firmă

  • UI

    UNGUREANU IGORI

    administrator

Firme legate prin reprezentanți comuni

Două niveluri: firmele administratorilor acestei firme și ale celor care conduc împreună cu ei

Nicio legătură găsită

Reprezentanții acestei firme nu mai apar, cu o potrivire sigură, la alte firme din registru.

Activități autorizate

32 coduri CAEN în registrul comerțului

  • 1032Fabricarea sucurilor de fructe și legumeRev. 3
  • 1039Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.Rev. 3
  • 1052Fabricarea înghețateiRev. 3
  • 1061Fabricarea produselor de morăritRev. 3
  • 1062Fabricarea amidonului și a produselor din amidonRev. 3
  • 1071Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserieprincipalRev. 3
  • 1072Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserieRev. 3
  • 1073Fabricarea macaroanelor, tăițeilor, cuș-cuș-ului și a altor produse făinoase similarRev. 3
Arată toate cele 32 coduri
  • 1082Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoaseRev. 3
  • 1086Fabricarea preparatelor alimentare omogenizate și alimentelor dieteticeRev. 3
  • 1089Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.Rev. 3
  • 4711Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutunRev. 3
  • 4712Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentareRev. 3
  • 4724Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoaseRev. 3
  • 4727Comerț cu amănuntul al altor produse alimentareRev. 3
  • 4791Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializatRev. 3
  • 5210DepozităriRev. 3
  • 6310Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexeRev. 3
  • 1032Fabricarea sucurilor de fructe și legumeRev. 2
  • 1039Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.Rev. 2
  • 1052Fabricarea înghețateiRev. 2
  • 1071Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserieprincipalRev. 2
  • 1072Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserieRev. 2
  • 1073Fabricarea macaroanelor, tăițeilor, cuș-cuș-ului și a altor produse făinoase similareRev. 2
  • 1082Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoaseRev. 2
  • 1086Fabricarea preparatelor alimentare omogenizate și alimentelor dieteticeRev. 2
  • 1089Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.Rev. 2
  • 4711Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutunRev. 2
  • 4719Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentareRev. 2
  • 4724Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializateRev. 2
  • 4729Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializateRev. 2
  • 5210DepozităriRev. 2

Istoric de schimbări

Ce s-a schimbat între două verificări ale surselor

Nicio schimbare detectată încă

Urmărim firma din ediția ONRC 19 octombrie 2026. Orice modificare de stare, TVA, sediu sau reprezentanți va apărea aici.