Sari la conținut
ActivăRisc mediuPlătitor de TVASRL

GBR-MOCANU-ORIZONT SRL

CUI 35489768 J2016000034527 Oinacu, Giurgiu din 2016 · 10 ani și 9 luni

0111 · Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase

E firma ta? Revendic-o

Cifra de afaceri 2025

1,2 mil. lei

+19,8%

Pierdere netă 2025

-290 mii lei

marjă -24,7%

Angajați

2

+0,0%

Capitaluri proprii

22,9 mii lei

Evoluție financiară

10 ani cu bilanț depus, 2016–2025

0500 mii1 mil.1,5 mil.2 mil.2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri
2016241844
2017244365
2018360242
2019531899
2020639864
2021769729
20221215187
20231205562
2024982287
20251176322

Bilanțuri pe ani

Valori în lei, așa cum au fost raportate

AnCifra de afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleRezultat netAngajațiActive imobilizateActive circulanteDatoriiCapitaluri proprii
20251.176.3221.780.8272.055.525-290.03223.143.711613.3841.460.22122.864
2024982.2871.484.6141.441.81224.16521.636.0082.212.914678.810312.896
20231.205.5621.343.5011.697.189-363.99322.169.726709.3281.045.737408.466
20221.215.1872.064.6941.379.291674.73711.055.7912.768.8791.331.249775.077
2021769.7291.074.6771.007.15259.7331410.551659.185583.300486.436
2020639.8641.022.357965.20550.3811516.008607.712514.519609.201
2019531.899822.222726.31180.793—628.904649.575719.659558.820
2018360.242531.868326.891193.686—369.390459.113350.476478.027
2017244.365409.493265.755136.407——331.37247.231284.141
2016241.844336.852181.442147.6340—155.6437.809147.834

Indicatori calculați pentru 2025

Marja netă
-24,7%
rezultat net / cifra de afaceri
Creșterea cifrei de afaceri
19,8%
2025 față de 2024
Gradul de îndatorare
38,9%
datorii / total active
Rentabilitatea capitalului
-1.268,5%
rezultat net / capitaluri proprii
Lichiditate
0,42×
active circulante / datorii
Cifra de afaceri pe angajat
588 mii lei
2025

Stare fiscală ANAF

Verificat acum 3 zile

Înregistrare în scopuri de TVA
Da, din 20 aprilie 2016
Inactiv fiscal
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Registrul RO e-Factura
Neînscrisă
CAEN declarat la ANAF
0111
Stare la ANAF
INREGISTRAT din data 25.01.2016
Domiciliu fiscal
JUD. GIURGIU, SAT OINACU COM. OINACU, STR. PROFESORULUI, NR.31, CAMERA 1

Contracte publice câștigate

Atribuiri din SEAP (achizitii publice)

Niciun contract public

Firma nu apare ca ofertant câștigător în contractele SEAP publicate din 2018 încoace.

Fonduri europene

1 proiect cu finanțare UE, 2021

Proiecte
1
Nerambursabil
348 mii €
  • ACHIZITIE MASINI SI UTILAJE AGRICOLE NOI APARTINAND LUI GBR-MOCANU-ORIZONT SRL

    348 mii €

    PNDR 2014–2020· cod 0410V01F022131900504· sesiunea 2021contractat

    Măsura 4.1 — Investiții în exploatații agricole

    Potrivit după denumirea exactă, unică în registru.

Proiectele sunt potrivite după CUI sau după denumirea exactă, unică în registrul comerțului. Proiectele din programele 2021–2027 și din PNRR nu sunt incluse încă.

Sursa:AFIR, proiecte PNDR (la 25 iulie 2023)

Dosare în instanță

Dosarele în care firma e parte, din portal.just.ro

Căutăm acum…

Căutarea dosarelor a pornit

Interogăm portal.just.ro pentru această firmă; rezultatul apare aici în câteva minute.

Sancțiuni internaționale

Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE și listele OFAC (SUA)

Nu apare în listele de sancțiuni UE și OFAC (verificat la 5 noiembrie 2026).

Verificăm zilnic: Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE (ediția din 23 octombrie 2026) · OFAC Consolidated (non-SDN), SUA (ediția din 4 noiembrie 2026) · OFAC SDN (Specially Designated Nationals), SUA (ediția din 4 noiembrie 2026). Potrivim după CUI, numărul de registru și denumirea exactă; numele doar asemănătoare nu se afișează.

Reprezentanți legali

Persoanele înscrise la registrul comerțului pentru această firmă

  • MG

    MOCANU GABRIEL LUCIAN

    administrator

Firme legate prin reprezentanți comuni

Două niveluri: firmele administratorilor acestei firme și ale celor care conduc împreună cu ei

Nicio legătură găsită

Reprezentanții acestei firme nu mai apar, cu o potrivire sigură, la alte firme din registru.

Activități autorizate

18 coduri CAEN în registrul comerțului

  • 0111Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoaseprincipalRev. 3
  • 0119Cultivarea altor plante din culturi nepermanenteRev. 3
  • 0150Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)Rev. 3
  • 0161Activități auxiliare pentru producția vegetalăRev. 3
  • 0163Activități după recoltare și pregătirea semințelorRev. 3
  • 4619Intermedieri în comerțul cu produse diverseRev. 3
  • 4621Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucratRev. 3
  • 5210DepozităriRev. 3
Arată toate cele 18 coduri
  • 5221Activități de servicii anexe pentru transporturi terestreRev. 3
  • 5224ManipulăriRev. 3
  • 0111Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoaseprincipalRev. 2
  • 0119Cultivarea altor plante din culturi nepermanenteRev. 2
  • 0150Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)Rev. 2
  • 0161Activități auxiliare pentru producția vegetalăRev. 2
  • 4619Intermedieri în comerțul cu produse diverseRev. 2
  • 4621Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucratRev. 2
  • 5210DepozităriRev. 2
  • 5221Activități de servicii anexe pentru transporturi terestreRev. 2

Istoric de schimbări

Ce s-a schimbat între două verificări ale surselor

Nicio schimbare detectată încă

Urmărim firma din ediția ONRC 19 octombrie 2026. Orice modificare de stare, TVA, sediu sau reprezentanți va apărea aici.