STE SO SAMAC SRL
Cifra de afaceri 2025
2,4 mil. lei
Profit net 2025
72,8 mii lei
Angajați
—
Capitaluri proprii
6,8 mil. lei
Evoluție financiară
18 ani cu bilanț depus, 2008–2025
| 2008 | 12665706 |
|---|---|
| 2009 | 3944898 |
| 2010 | 6742958 |
| 2011 | 6877266 |
| 2012 | 7118171 |
| 2013 | 5095064 |
| 2014 | 5189038 |
| 2015 | 3541812 |
| 2016 | 3115964 |
| 2017 | 4519390 |
| 2018 | 5183161 |
| 2019 | 4135190 |
| 2020 | 2898418 |
| 2021 | 3856133 |
| 2022 | 4572556 |
| 2023 | 2989763 |
| 2024 | 2564210 |
| 2025 | 2369230 |
Bilanțuri pe ani
Valori în lei, așa cum au fost raportate
Indicatori calculați pentru 2025
- Marja netă
- 3,1%
- rezultat net / cifra de afaceri
- Creșterea cifrei de afaceri
- -7,6%
- 2025 față de 2024
- Gradul de îndatorare
- 21,6%
- datorii / total active
- Rentabilitatea capitalului
- 1,1%
- rezultat net / capitaluri proprii
- Lichiditate
- 1,4×
- active circulante / datorii
- Cifra de afaceri pe angajat
- —
- 2025
Stare fiscală ANAF
Verificat acum 3 zile
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Da, din 1 decembrie 1998
- Inactiv fiscal
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Registrul RO e-Factura
- Înscrisă
- CAEN declarat la ANAF
- 0141
- Stare la ANAF
- INREGISTRAT din data 19.03.1993
- Domiciliu fiscal
- JUD. BRAȘOV, MUN. BRAȘOV, STR. MACULUI, NR.41
Contracte publice câștigate
Atribuiri din SEAP (achizitii publice)
Niciun contract public
Dosare în instanță
Căutat la portal.just.ro acum 8 zile
- Dosare
- 4
- Cu termen viitor
- 2
- Ca reclamant / creditor
- 0
- Ca pârât / debitor
- 1
Se încarcă dosarele…
Doar dosarele în care firma e parte, potrivite după denumire. Fără nume de persoane fizice. Sursa: portal.just.ro.
Sancțiuni internaționale
Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE și listele OFAC (SUA)
Nu apare în listele de sancțiuni UE și OFAC (verificat la 5 noiembrie 2026).
Verificăm zilnic: Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE (ediția din 23 octombrie 2026) · OFAC Consolidated (non-SDN), SUA (ediția din 4 noiembrie 2026) · OFAC SDN (Specially Designated Nationals), SUA (ediția din 4 noiembrie 2026). Potrivim după CUI, numărul de registru și denumirea exactă; numele doar asemănătoare nu se afișează.
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la registrul comerțului pentru această firmă
- SŞ
STOLERU ȘTEFAN
administrator
Firme legate prin reprezentanți comuni
Două niveluri: firmele administratorilor acestei firme și ale celor care conduc împreună cu ei
Nicio legătură găsită
Activități autorizate
72 coduri CAEN în registrul comerțului
- 0111Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoaseRev. 3
- 0141Creșterea bovinelor de lapteprincipalRev. 3
- 0142Creșterea altor bovineRev. 3
- 0143Creșterea cailor și a altor cabalineRev. 3
- 0145Creșterea ovinelor și caprinelorRev. 3
- 0146Creșterea porcinelorRev. 3
- 0147Creșterea păsărilorRev. 3
- 0148Creșterea altor animaleRev. 3
Arată toate cele 72 coduriAscunde
- 0150Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)Rev. 3
- 1051Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilorRev. 3
- 1091Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermăRev. 3
- 1611Tăierea și rindeluirea lemnuluiRev. 3
- 2553Operațiuni de mecanică generalăRev. 3
- 3511Producția de energie electrică din resurse neregenerabileRev. 3
- 3512Producția de energie electrică din resurse regenerabileRev. 3
- 3811Colectarea deșeurilor nepericuloaseRev. 3
- 3812Colectarea deșeurilor periculoaseRev. 3
- 3821Recuperarea materialelor reciclabileRev. 3
- 3832Activități ale gropilor de gunoi sau a depozitelor permanente de deșeuriRev. 3
- 3833Alte activități de eliminare a deșeurilorRev. 3
- 4100Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențialeRev. 3
- 4211Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilorRev. 3
- 4299Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.aRev. 3
- 4311Lucrări de demolare a construcțiilorRev. 3
- 4312Lucrări de pregătire a terenuluiRev. 3
- 4321Lucrări de instalații electriceRev. 3
- 4322Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționatRev. 3
- 4332Lucrări de tâmplărie și dulgherieRev. 3
- 4333Lucrări de pardosire și placare a perețilorRev. 3
- 4335Alte lucrări de finisareRev. 3
- 4341Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcțiiRev. 3
- 4621Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucratRev. 3
- 4623Comerț cu ridicata al animalelor viiRev. 3
- 4682Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metaliceRev. 3
- 4687Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilorRev. 3
- 4727Comerț cu amănuntul al altor produse alimentareRev. 3
- 5224ManipulăriRev. 3
- 0111Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoaseRev. 2
- 0141Creșterea bovinelor de lapteprincipalRev. 2
- 0150Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)Rev. 2
- 0162Activități auxiliare pentru creșterea animalelorRev. 2
- 1610Tăierea și rindeluirea lemnuluiRev. 2
- 2562Operațiuni de mecanică generalăRev. 2
- 3700Colectarea și epurarea apelor uzateRev. 2
- 3811Colectarea deșeurilor nepericuloaseRev. 2
- 3812Colectarea deșeurilor periculoaseRev. 2
- 3831Demontarea (dezasamblarea) mașinilor și echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelorRev. 2
- 3832Recuperarea materialelor reciclabile sortateRev. 2
- 4120Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențialeRev. 2
- 4211Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilorRev. 2
- 4299Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.aRev. 2
- 4312Lucrări de pregătire a terenuluiRev. 2
- 4321Lucrări de instalații electriceRev. 2
- 4322Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționatRev. 2
- 4329Alte lucrări de instalații pentru construcțiiRev. 2
- 4332Lucrări de tâmplărie și dulgherieRev. 2
- 4333Lucrări de pardosire și placare a perețilorRev. 2
- 4339Alte lucrări de finisareRev. 2
- 4391Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcțiiRev. 2
- 4399Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.Rev. 2
- 4531Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehiculeRev. 2
- 4532Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehiculeRev. 2
- 4623Comerț cu ridicata al animalelor viiRev. 2
- 4672Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metaliceRev. 2
- 4677Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilorRev. 2
- 4690Comerț cu ridicata nespecializatRev. 2
- 4752Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializateRev. 2
- 4941Transporturi rutiere de mărfuriRev. 2
- 5210DepozităriRev. 2
- 5221Activități de servicii anexe pentru transporturi terestreRev. 2
- 5224ManipulăriRev. 2
- 6820Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriateRev. 2
Istoric de schimbări
Ce s-a schimbat între două verificări ale surselor
Nicio schimbare detectată încă
Cele mai mari firme din același domeniu în Brașov
CAEN 0141 · Creșterea bovinelor de lapte
- OLICLADO SRLCUI 3991218Ucea de Jos, BrașovCAEN 0141 · Creșterea bovinelor de lapte21,8 mil. leicifra de afaceri 2025
- SĂNDEL MISANA SRLCUI 35752502Sohodol, BrașovCAEN 0141 · Creșterea bovinelor de lapte8 mil. leicifra de afaceri 2025
- FRYLAPTE SRLCUI 29943990Hurez, BrașovCAEN 0141 · Creșterea bovinelor de lapte7,9 mil. leicifra de afaceri 2025
- FRYLAPTE MOSNA S.R.L.CUI 38065856Hurez, BrașovCAEN 0141 · Creșterea bovinelor de lapte4,6 mil. leicifra de afaceri 2025
- AGRICOW PRODUCTION SRLCUI 34342814BrașovCAEN 0141 · Creșterea bovinelor de lapte1,9 mil. leicifra de afaceri 2025
- FERMA HOMOROD S.R.L.CUI 43155300Homorod, BrașovCAEN 0141 · Creșterea bovinelor de lapte1,9 mil. leicifra de afaceri 2025