Sari la conținut
ActivăRisc mediuPlătitor de TVARO e-FacturaSRL

GEMA EQUIPMENTS SRL

CUI 37351663 J2017004853408 București, Sector 1 din 2017 · 9 ani și 6 luni

4646 · Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale

E firma ta? Revendic-o

De verificat înainte de a lucra cu această firmă

  • Debitor într-un dosar de insolvență: 11441/3/2025 (Tribunalul BUCURESTI, Fond).

Cifra de afaceri 2025

10,6 mil. lei

+29,9%

Profit net 2025

1,9 mil. lei

marjă 18,1%

Angajați

15

Capitaluri proprii

3,2 mil. lei

Evoluție financiară

8 ani cu bilanț depus, 2017–2025

012,5 mil.25 mil.37,5 mil.50 mil.20172018201920202022202320242025
Cifra de afaceri
2017260780
20188505888
201932628272
20208595530
202210351701
202336828424
20248191534
202510638721

Bilanțuri pe ani

Valori în lei, așa cum au fost raportate

AnCifra de afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleRezultat netAngajațiActive imobilizateActive circulanteDatoriiCapitaluri proprii
202510.638.72110.708.6718.181.7741.922.28515131.6669.326.5186.289.1503.192.991
20248.191.5348.240.7529.719.576-1.478.8240143.32114.364.59212.515.8772.015.151
202336.828.42436.838.12432.564.3563.695.9100202.68421.377.61918.094.5083.493.975
202210.351.70110.353.58410.003.392350.1920125.28010.138.81010.466.025-201.935
20208.595.5308.596.76610.414.566-1.817.8000265.0228.784.3504.840.4614.225.671
201932.628.27232.629.20325.435.4256.042.272841.71014.367.6037.844.9426.581.131
20188.505.8888.988.0237.642.3601.260.604514.91611.065.6059.786.8691.295.069
2017260.780260.780224.70733.46545.803319.494491.79134.465

Indicatori calculați pentru 2025

Marja netă
18,1%
rezultat net / cifra de afaceri
Creșterea cifrei de afaceri
29,9%
2025 față de 2024
Gradul de îndatorare
66,5%
datorii / total active
Rentabilitatea capitalului
60,2%
rezultat net / capitaluri proprii
Lichiditate
1,48×
active circulante / datorii
Cifra de afaceri pe angajat
709 mii lei
2025

Stare fiscală ANAF

Verificat alaltăieri

Înregistrare în scopuri de TVA
Da, din 8 iunie 2017
Inactiv fiscal
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Registrul RO e-Factura
Înscrisă
CAEN declarat la ANAF
4646
Stare la ANAF
TRANSFER(SOSIRE) din data 27.01.2023
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREȘTI, SECTOR 1, ȘOS NORDULUI, NR.62B, PARTER. CAMERA 1, AP.D

Contracte publice câștigate

358 contracte în SEAP, 2018–2026

Contracte
358
Valoare (contracte proprii)
157 mil. lei
Ultimul contract
13 iulie 2026
Fonduri UE3 contracte în proiecte cu fonduri europene, 4,2 mil. lei
  • 13 iulie 2026126.100 lei

    Spitalul Universitar de Urgenta Militar Central "Dr. Carol Davila"

    Consumabile medicale nechimice de unica folosinta si consumabile hematologice (Rev.2)

  • 3 decembrie 20256.257.000 lei

    Spitalul Universitar de Urgenta Militar Central "Dr. Carol Davila"

    Consumabile medicale nechimice de unica folosinta si consumabile hematologice (Rev.2) · acord-cadru, 2 ofertanți

  • 3 decembrie 2025100.160 lei

    Spitalul Universitar de Urgenta Militar Central "Dr. Carol Davila"

    Consumabile medicale nechimice de unica folosinta si consumabile hematologice (Rev.2)

  • 7 aprilie 2025272 lei

    SPITALUL CLINIC DE URGENTA PENTRU COPII ,,Maria Sklodowska Curie"

    Consumabile medicale (Rev.2)

  • 29 ianuarie 2025136 lei

    SPITALUL CLINIC DE URGENTA PENTRU COPII ,,Maria Sklodowska Curie"

    Consumabile medicale (Rev.2)

Principalii clienți publici

  • Spitalul Universitar de Urgenta Militar Central "Dr. Carol Davila"39 · 41,9 mil. lei
  • SPITALUL UNIVERSITAR DE URGENTA BUCURESTI2 · 23,9 mil. lei
  • SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA "SF. PANTELIMON" FOCSANI7 · 21,9 mil. lei
  • Spitalul Clinic Colentina2 · 20,2 mil. lei
  • SPITALUL CLINIC SFANTA MARIA6 · 15,8 mil. lei

Ultimele 5 contracte. Valoarea nu include 195 acorduri-cadru împărțite cu alți ofertanți: SEAP afișează la fiecare valoarea întregului acord. Sursa: SEAP, prin AADR pe data.gov.ro.

Fonduri europene

Furnizor în 3 contracte finanțate din fonduri UE

Ca furnizor în proiecte cu fonduri UE (SEAP)

Contracte de achiziții publice câștigate de firmă (bunuri, servicii sau lucrări), finanțate din fonduri europene.

Contracte
3
Valoare (contracte proprii)
4,2 mil. lei
Perioada
2019–2021

Pentru (autorități contractante)

  • JUDETUL VRANCEA(CONSILIUL JUDETEAN)2 · 3,2 mil. lei
  • SPITALUL CLINIC DR. C. I. PARHON1 · 1 mil. lei

Ultimele contracte

  • SPITALUL CLINIC DR. C. I. PARHON

    1 mil. lei

    4 octombrie 2021 · Contract APARAT DE VENTILATIE

  • JUDETUL VRANCEA(CONSILIUL JUDETEAN)

    1,1 mil. lei

    21 mai 2020 · Contract

  • JUDETUL VRANCEA(CONSILIUL JUDETEAN)

    2 mil. lei

    21 octombrie 2019 · Dotarea cu aparatură medicală modernă a Unităţii de Primiri Urgenţe Focşani - LOT 1 - Echipamente medicale pentru examinare și monitorizare

Contractele publice ale firmei

Contractele SEAP pe care autoritatea contractantă le-a marcat ca finanțate din fonduri comunitare. Valoarea nu include acordurile-cadru împărțite cu alți ofertanți. Marcajul apare doar în rapoartele de contracte 2018–2022: pentru contractele publicate din 2023 încoace SEAP nu mai spune sursa finanțării, deci numărul poate fi mai mic decât în realitate. Sursa: SEAP, prin AADR pe data.gov.ro.

Dosare în instanță

Dosarele în care firma e parte, din portal.just.ro

Căutăm acum…

Insolvență: debitor în dosarul 11441/3/2025, Tribunalul BUCURESTI — procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată rep.manual completului C6 cf.dispozitiei HOT/26.03.2025 ds.29123/3/2024.

Dosare
8
Cu termen viitor
1
Ca reclamant / creditor
4
Ca pârât / debitor
6
Faliment · 6Civil · 1Litigii cu profesioniştii · 1

Se încarcă dosarele…

Doar dosarele în care firma e parte, potrivite după denumire. Fără nume de persoane fizice. Sursa: portal.just.ro.

Sancțiuni internaționale

Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE și listele OFAC (SUA)

Nu apare în listele de sancțiuni UE și OFAC (verificat la 4 noiembrie 2026).

Verificăm zilnic: Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE (ediția din 23 octombrie 2026) · OFAC Consolidated (non-SDN), SUA (ediția din 19 octombrie 2026) · OFAC SDN (Specially Designated Nationals), SUA (ediția din 28 octombrie 2026). Potrivim după CUI, numărul de registru și denumirea exactă; numele doar asemănătoare nu se afișează.

Reprezentanți legali

Persoanele înscrise la registrul comerțului pentru această firmă

  • FL

    FRENȚ LUNG ADINA SABINA

    administrator

Firme legate prin reprezentanți comuni

Două niveluri: firmele administratorilor acestei firme și ale celor care conduc împreună cu ei

Nicio legătură găsită

Reprezentanții acestei firme nu mai apar, cu o potrivire sigură, la alte firme din registru.

Activități autorizate

42 coduri CAEN în registrul comerțului

  • 3313Repararea și întreținerea echipamentelor electronice și opticeRev. 3
  • 3314Repararea și întreținerea echipamentelor electriceRev. 3
  • 3320Instalarea mașinilor și echipamentelor industrialeRev. 3
  • 4360Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcțiiRev. 3
  • 4399Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.Rev. 3
  • 4619Intermedieri în comerțul cu produse diverseRev. 3
  • 4646Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicaleprincipalRev. 3
  • 4773Comerț cu amănuntul al produselor farmaceuticeRev. 3
Arată toate cele 42 coduri
  • 4774Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopediceRev. 3
  • 4791Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializatRev. 3
  • 4792Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializatRev. 3
  • 5210DepozităriRev. 3
  • 5231Activități de intermediere pentru transportul de marfăRev. 3
  • 5330Servicii de intermediere pentru activități poștale și de curierRev. 3
  • 6811Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare propriiRev. 3
  • 6820închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriateRev. 3
  • 6832Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contractRev. 3
  • 7020Activități de consultanță în afaceri și managementRev. 3
  • 7311Activități ale agențiilor de publicitateRev. 3
  • 7499Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.Rev. 3
  • 7711Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoareRev. 3
  • 7712Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere greleRev. 3
  • 7739Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.Rev. 3
  • 7751Servicii de intermediere pentru închirierea și leasingul autoturismelor, autorulotelor și remorcilorRev. 3
  • 7752Servicii de intermediere pentru închirierea și leasingul altor bunuri corporale și bunuri intangibile (exceptând financiare)Rev. 3
  • 8210Activități de secretariat și servicii suportRev. 3
  • 8230Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselorRev. 3
  • 8240Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.Rev. 3
  • 8299Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.Rev. 3
  • 8697Servicii de intermediere pentru servicii medicale, stomatologice și pentru alte servicii referitoare la sănătatea umanăRev. 3
  • 2660Fabricarea de echipamente pentru radiologie, electrodiagnostic și electroterapieRev. 2
  • 3313Repararea echipamentelor electronice și opticeRev. 2
  • 3314Repararea echipamentelor electriceRev. 2
  • 3320Instalarea mașinilor și echipamentelor industrialeRev. 2
  • 4646Comerț cu ridicata al produselor farmaceuticeprincipalRev. 2
  • 4649Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodărescRev. 2
  • 4773Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializateRev. 2
  • 4774Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice, în magazine specializateRev. 2
  • 4778Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializateRev. 2
  • 4779Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazineRev. 2
  • 5210DepozităriRev. 2
  • 6820Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriateRev. 2

Istoric de schimbări

Ce s-a schimbat între două verificări ale surselor

Nicio schimbare detectată încă

Urmărim firma din ediția ONRC 19 octombrie 2026. Orice modificare de stare, TVA, sediu sau reprezentanți va apărea aici.