Sari la conținut
ActivăRisc scăzutPlătitor de TVASRL

DIADEL SOLUTIONS S.R.L.

CUI 38787360 J2018000439236 Popești Leordeni, Ilfov din 2018 · 8 ani și 9 luni

0111 · Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase

E firma ta? Revendic-o

Cifra de afaceri 2025

651 mii lei

+129,5%

Profit net 2025

38,3 mii lei

marjă 5,9%

Angajați

1

-50,0%

Capitaluri proprii

1,5 mil. lei

Evoluție financiară

8 ani cu bilanț depus, 2018–2025

0250 mii500 mii750 mii1 mil.20182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri
2018167417
2019103927
2020333112
2021500633
2022403754
2023419571
2024283587
2025650763

Bilanțuri pe ani

Valori în lei, așa cum au fost raportate

AnCifra de afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleRezultat netAngajațiActive imobilizateActive circulanteDatoriiCapitaluri proprii
2025650.763756.674703.11938.3111317.8651.972.278820.4771.469.666
2024283.587376.450310.91060.318255.3831.900.191524.2191.431.355
2023419.5711.007.730883.518119.9991141.2721.650.097420.3331.371.036
2022403.754411.479661.137-253.7131420.9131.078.968248.8441.251.037
2021500.633541.494621.292-84.5022760.202954.789210.2401.504.751
2020333.112751.168721.27526.58721.085.249746.692242.6881.589.253
2019103.9271.989.027446.1911.541.79521.412.412312.013161.7591.562.666
2018167.417167.417145.07120.671251.696192.936137.76520.871

Indicatori calculați pentru 2025

Marja netă
5,9%
rezultat net / cifra de afaceri
Creșterea cifrei de afaceri
129,5%
2025 față de 2024
Gradul de îndatorare
35,8%
datorii / total active
Rentabilitatea capitalului
2,6%
rezultat net / capitaluri proprii
Lichiditate
2,4×
active circulante / datorii
Cifra de afaceri pe angajat
651 mii lei
2025

Stare fiscală ANAF

Verificat acum 7 zile

Înregistrare în scopuri de TVA
Da, din 14 martie 2018
Inactiv fiscal
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Registrul RO e-Factura
Neînscrisă
CAEN declarat la ANAF
0111
Stare la ANAF
INREGISTRAT din data 01.02.2018
Domiciliu fiscal
JUD. ILFOV, ORȘ. POPEȘTI-LEORDENI, ȘOS. OLTENIȚEI, NR.30B, PARTER. CAMERA 6

Contracte publice câștigate

Atribuiri din SEAP (achizitii publice)

Niciun contract public

Firma nu apare ca ofertant câștigător în contractele SEAP publicate din 2018 încoace.

Fonduri europene

1 proiect cu finanțare UE, 2018

Proiecte
1
Nerambursabil
222 mii €
  • ACHIZITIE MASINI SI UTILAJE AGRICOLE NOI APARTINAND LUI SC DIADEL SOLUTIONS SRL

    222 mii €

    PNDR 2014–2020· cod 0410VF00011830300159· sesiunea 2018contractat

    Măsura 4.1 — Investiții în exploatații agricole

    Potrivit după denumirea exactă, unică în registru.

Proiectele sunt potrivite după CUI sau după denumirea exactă, unică în registrul comerțului. Proiectele din programele 2021–2027 și din PNRR nu sunt incluse încă.

Sursa:AFIR, proiecte PNDR (la 25 iulie 2023)

Dosare în instanță

Dosarele în care firma e parte, din portal.just.ro

Căutăm acum…

Căutarea dosarelor a pornit

Interogăm portal.just.ro pentru această firmă; rezultatul apare aici în câteva minute.

Sancțiuni internaționale

Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE și listele OFAC (SUA)

Nu apare în listele de sancțiuni UE și OFAC (verificat la 5 noiembrie 2026).

Verificăm zilnic: Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE (ediția din 23 octombrie 2026) · OFAC Consolidated (non-SDN), SUA (ediția din 4 noiembrie 2026) · OFAC SDN (Specially Designated Nationals), SUA (ediția din 4 noiembrie 2026). Potrivim după CUI, numărul de registru și denumirea exactă; numele doar asemănătoare nu se afișează.

Reprezentanți legali

Persoanele înscrise la registrul comerțului pentru această firmă

  • BV

    BARBU VASILE STELIAN

    administrator

Firme legate prin reprezentanți comuni

Două niveluri: firmele administratorilor acestei firme și ale celor care conduc împreună cu ei

Nicio legătură găsită

Reprezentanții acestei firme nu mai apar, cu o potrivire sigură, la alte firme din registru.

Activități autorizate

46 coduri CAEN în registrul comerțului

  • 0111Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoaseprincipalRev. 3
  • 0129Cultivarea altor plante permanenteRev. 3
  • 0150Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)Rev. 3
  • 0161Activități auxiliare pentru producția vegetalăRev. 3
  • 0163Activități după recoltare și pregătirea semințelorRev. 3
  • 0170Vânătoare, capturarea cu capcane a vânatului și activități de servicii anexe vânătoriiRev. 3
  • 4611Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricateRev. 3
  • 4621Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucratRev. 3
Arată toate cele 46 coduri
  • 4685Comerț cu ridicata al produselor chimiceRev. 3
  • 4941Transporturi rutiere de mărfuriRev. 3
  • 5210DepozităriRev. 3
  • 8210Activități de secretariat și servicii suportRev. 3
  • 0111Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoaseprincipalRev. 2
  • 0112Cultivarea orezuluiRev. 2
  • 0113Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilorRev. 2
  • 0114Cultivarea trestiei de zahărRev. 2
  • 0115Cultivarea tutunuluiRev. 2
  • 0116Cultivarea plantelor pentru fibre textileRev. 2
  • 0119Cultivarea altor plante din culturi nepermanenteRev. 2
  • 0125Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferiRev. 2
  • 0126Cultivarea fructelor oleaginoaseRev. 2
  • 0128Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceuticRev. 2
  • 0129Cultivarea altor plante permanenteRev. 2
  • 0130Cultivarea plantelor pentru înmulțireRev. 2
  • 0161Activități auxiliare pentru producția vegetalăRev. 2
  • 0162Activități auxiliare pentru creșterea animalelorRev. 2
  • 0163Activități după recoltareRev. 2
  • 0164Pregătirea semințelorRev. 2
  • 0170Vânătoare,capturarea cu capcane a vânatului și activități de servicii anexe vânătoriiRev. 2
  • 0312Pescuitul în ape dulciRev. 2
  • 1039Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.Rev. 2
  • 1041Fabricarea uleiurilor și grăsimilorRev. 2
  • 1061Fabricarea produselor de morăritRev. 2
  • 1071Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserieRev. 2
  • 1072Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserieRev. 2
  • 1085Fabricarea de mâncăruri preparateRev. 2
  • 1089Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.Rev. 2
  • 4621Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucratRev. 2
  • 4633Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibileRev. 2
  • 4675Comerț cu ridicata al produselor chimiceRev. 2
  • 4676Comerț cu ridicata al altor produse intermediareRev. 2
  • 5210DepozităriRev. 2
  • 5221Activități de servicii anexe pentru transporturi terestreRev. 2
  • 6399Alte activități de servicii informaționale n.c.a.Rev. 2
  • 7490Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.Rev. 2
  • 8299Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.Rev. 2

Istoric de schimbări

Ce s-a schimbat între două verificări ale surselor

Nicio schimbare detectată încă

Urmărim firma din ediția ONRC 19 octombrie 2026. Orice modificare de stare, TVA, sediu sau reprezentanți va apărea aici.