DARCONS SRL
4211 · Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
Reorganizare judiciară · Legea nr. 85/2014
Firma își continuă activitatea pe baza unui plan de reorganizare confirmat de judecătorul-sindic, sub supravegherea administratorului judiciar.
Sursa: registrul comerțului (ONRC), ediția din 19 octombrie 2026, mențiunile: „este sub incidența Legii nr. 85/2014”, „reorganizare judiciară”.
Dosar: 3406/103/2022, Tribunalul NEAMT, Fond — deschiderea procedurii la cererea debitorului (portal.just.ro).
Cifra de afaceri 2025
15,7 mil. lei
Pierdere netă 2025
-3,9 mil. lei
Angajați
76
Capitaluri proprii
2 mil. lei
Evoluție financiară
18 ani cu bilanț depus, 2008–2025
| 2008 | 10078306 |
|---|---|
| 2009 | 9220322 |
| 2010 | 18412889 |
| 2011 | 23497970 |
| 2012 | 32535316 |
| 2013 | 20076560 |
| 2014 | 29243307 |
| 2015 | 23570341 |
| 2016 | 37117701 |
| 2017 | 17944604 |
| 2018 | 16852535 |
| 2019 | 54173902 |
| 2020 | 45663055 |
| 2021 | 33352972 |
| 2022 | 48483103 |
| 2023 | 39217665 |
| 2024 | 32569026 |
| 2025 | 15657200 |
Bilanțuri pe ani
Valori în lei, așa cum au fost raportate
Indicatori calculați pentru 2025
- Marja netă
- -25,0%
- rezultat net / cifra de afaceri
- Creșterea cifrei de afaceri
- -51,9%
- 2025 față de 2024
- Gradul de îndatorare
- 166,6%
- datorii / total active
- Rentabilitatea capitalului
- -193,8%
- rezultat net / capitaluri proprii
- Lichiditate
- 0,36×
- active circulante / datorii
- Cifra de afaceri pe angajat
- 206 mii lei
- 2025
Stare fiscală ANAF
Verificat acum 3 zile
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Da, din 1 august 1993
- Inactiv fiscal
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Registrul RO e-Factura
- Înscrisă
- CAEN declarat la ANAF
- 4211
- Stare la ANAF
- INREGISTRAT din data 14.05.1993
- Domiciliu fiscal
- JUD. NEAMȚ, SAT CORDUN COM. CORDUN, STR. VASILE ALECSANDRI
Contracte publice câștigate
70 contracte în SEAP, 2018–2023
- Contracte
- 70
- Valoare (contracte proprii)
- 196 mil. lei
- Ultimul contract
- 17 octombrie 2023
- 17 octombrie 20237.281.186 lei
COMPANIA NATIONALA DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE S.A.
Servicii de deszapezire (Rev.2) · acord-cadru, 2 ofertanți
- 19 iulie 20232.904.395 lei
COMPANIA NATIONALA DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE S.A.
Lucrari de intretinere a drumurilor nationale (Rev.2)
- 19 iulie 20232.904.395 lei
COMPANIA NATIONALA DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE S.A.
Lucrari de intretinere a drumurilor nationale (Rev.2)
- 19 iulie 20232.822.457 lei
COMPANIA NATIONALA DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE S.A.
Lucrari de intretinere a drumurilor nationale (Rev.2)
- 19 iulie 20232.822.457 lei
COMPANIA NATIONALA DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE S.A.
Lucrari de intretinere a drumurilor nationale (Rev.2)
Principalii clienți publici
- COMPANIA NATIONALA DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE S.A.38 · 112 mil. lei
- —1 · 22,4 mil. lei
- DIRECTIA JUDETEANA DE ADMINISTRARE A DRUMURILOR SI PODURILOR IASI1 · 9,9 mil. lei
- Comuna Sinesti1 · 9,3 mil. lei
- Comuna Cordun3 · 6,5 mil. lei
Ultimele 5 contracte. Valoarea nu include 35 acorduri-cadru împărțite cu alți ofertanți: SEAP afișează la fiecare valoarea întregului acord. Sursa: SEAP, prin AADR pe data.gov.ro.
Fonduri europene
Furnizor în 6 contracte finanțate din fonduri UE
Ca furnizor în proiecte cu fonduri UE (SEAP)
Contracte de achiziții publice câștigate de firmă (bunuri, servicii sau lucrări), finanțate din fonduri europene.
- Contracte
- 6
- Valoare (contracte proprii)
- 1,5 mil. lei
- Perioada
- 2019–2022
Pentru (autorități contractante)
- Judetul Neamt3
- Comuna Cordun1 · 962 mii lei
- COMUNA POIENARI1 · 531 mii lei
Ultimele contracte
MUNICIPIUL ROMAN
2,4 mil. lei13 septembrie 2022 · Proiectare și execuție lucrări pentru investiția „Proiect integrat de reabilitare, modernizare, extindere și dotare a școlii Carol I, construire și dotare sală de sport – pentru învățământul general obligatoriu, reabilitarea și dotarea grădiniței și reabilitarea și modernizarea drumurilor publice în cartierul Nicolae Bălcescu din municipiul Roman: Lot 2: Documentație tehnică faza P.Th. (Proiect tehnic, DE, DTAC, DTOE, documentații pentru obținere acorduri, autorizații) pentru Reabilitarea și modernizarea drumurilor publice în cartierul Nicolae Bălcescu. · acord-cadru, 2 ofertanți
Judetul Neamt
50,7 mil. lei1 septembrie 2021 · Execuţie lucrări aferente proiectului: „Regiunea Nord-Est-Axa Rutieră Strategică 3: Neamţ-Bacău-Reabilitare şi modernizare axa de transport Piatra Neamţ-Mărgineni-Făurei-Horia-Ion Creangă-Icuşeşti-limită judeţul Bacău” Cod SMIS: 115474 - LOT 2: DJ 207C Horia – Ion Creanga km 0+000 – 7+100, L = 7,100 km si DJ 207D Ion Creanga – Recea – Icusesti – Batranesti km 12+170 – 21+430 si 24+000 – 28+000, L = 13,260 km · acord-cadru, 2 ofertanți
Judetul Neamt
43,1 mil. lei1 septembrie 2021 · Execuţie lucrări aferente proiectului: „Regiunea Nord-Est-Axa Rutieră Strategică 3: Neamţ-Bacău-Reabilitare şi modernizare axa de transport Piatra Neamţ-Mărgineni-Făurei-Horia-Ion Creangă-Icuşeşti-limită judeţul Bacău” Cod SMIS: 115474 - LOT 2: DJ 207C Horia – Ion Creanga km 0+000 – 7+100, L = 7,100 km si DJ 207D Ion Creanga – Recea – Icusesti – Batranesti km 12+170 – 21+430 si 24+000 – 28+000, L = 13,260 km · acord-cadru, 2 ofertanți
Contractele SEAP pe care autoritatea contractantă le-a marcat ca finanțate din fonduri comunitare. Valoarea nu include acordurile-cadru împărțite cu alți ofertanți. Marcajul apare doar în rapoartele de contracte 2018–2022: pentru contractele publicate din 2023 încoace SEAP nu mai spune sursa finanțării, deci numărul poate fi mai mic decât în realitate. Sursa: SEAP, prin AADR pe data.gov.ro.
Dosare în instanță
Căutat la portal.just.ro acum 10 zile
Insolvență: debitor în dosarul 3406/103/2022, Tribunalul NEAMT — deschiderea procedurii la cererea debitorului.
- Dosare
- 10
- Cu termen viitor
- 3
- Ca reclamant / creditor
- 6
- Ca pârât / debitor
- 5
Se încarcă dosarele…
Doar dosarele în care firma e parte, potrivite după denumire. Fără nume de persoane fizice. Sursa: portal.just.ro.
Sancțiuni internaționale
Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE și listele OFAC (SUA)
Nu apare în listele de sancțiuni UE și OFAC (verificat la 4 noiembrie 2026).
Verificăm zilnic: Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE (ediția din 23 octombrie 2026) · OFAC Consolidated (non-SDN), SUA (ediția din 19 octombrie 2026) · OFAC SDN (Specially Designated Nationals), SUA (ediția din 28 octombrie 2026). Potrivim după CUI, numărul de registru și denumirea exactă; numele doar asemănătoare nu se afișează.
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la registrul comerțului pentru această firmă
- încă 91 firme
IDEVO SPRL
administrator judiciar
- TM
TABACARU MARIA-VASILICA
administrator special
Firme legate prin reprezentanți comuni
Două niveluri: firmele administratorilor acestei firme și ale celor care conduc împreună cu ei
Nicio legătură găsită
Activități autorizate
30 coduri CAEN în registrul comerțului
- 0322Acvacultura în ape dulciRev. 2
- 0812Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinuluiRev. 2
- 2361Fabricarea produselor din beton pentru construcțiiRev. 2
- 2363Fabricarea betonuluiRev. 2
- 2364Fabricarea mortaruluiRev. 2
- 2365Fabricarea produselor din azbocimentRev. 2
- 2369Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsosRev. 2
- 2399Fabricarea altor produse din minerale nemetalice, n.c.a.Rev. 2
Arată toate cele 30 coduriAscunde
- 4120Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențialeRev. 2
- 4211Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilorprincipalRev. 2
- 4212Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subteraneRev. 2
- 4213Construcția de poduri și tuneluriRev. 2
- 4221Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluideRev. 2
- 4222Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicațiiRev. 2
- 4291Construcții hidrotehniceRev. 2
- 4299Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.aRev. 2
- 4311Lucrări de demolare a construcțiilorRev. 2
- 4312Lucrări de pregătire a terenuluiRev. 2
- 4313Lucrări de foraj și sondaj pentru construcțiiRev. 2
- 4321Lucrări de instalații electriceRev. 2
- 4322Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționatRev. 2
- 4329Alte lucrări de instalații pentru construcțiiRev. 2
- 4520Întreținerea și repararea autovehiculelorRev. 2
- 4669Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamenteRev. 2
- 4690Comerț cu ridicata nespecializatRev. 2
- 4939Alte transporturi terestre de călători n.c.aRev. 2
- 4941Transporturi rutiere de mărfuriRev. 2
- 7120Activități de testări și analize tehniceRev. 2
- 8129Alte activități de curățenieRev. 2
- 9319Alte activități sportiveRev. 2
Istoric de schimbări
Ce s-a schimbat între două verificări ale surselor
Nicio schimbare detectată încă
Cele mai mari firme din același domeniu în Neamț
CAEN 4211 · Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- DANLIN XXL SRLCUI 16360111Horia, NeamțCAEN 4211 · Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor391 mil. leicifra de afaceri 2025
- TRUST CCDP SRLCUI 19014236Roznov, NeamțCAEN 4211 · Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor27,4 mil. leicifra de afaceri 2025
- DRAGOS INVEST SRLCUI 23720663Secuienii Noi, NeamțCAEN 4211 · Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor26,3 mil. leicifra de afaceri 2025
- PUBLISERV S.A.CUI 9126534Piatra Neamț, NeamțCAEN 4211 · Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor18,3 mil. leicifra de afaceri 2025
- CIMED GRUP 2015 SRLCUI 35069888Podoleni, NeamțCAEN 4211 · Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor17,6 mil. leicifra de afaceri 2025
- DRUPO NEAMT SACUI 4145349Piatra Neamț, NeamțCAEN 4211 · Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor15,7 mil. leicifra de afaceri 2025