Sari la conținut
InsolvențăRisc ridicatPlătitor de TVATVA la încasareRO e-FacturaSRL

WASTE RECYCLING INVESTMENT S.R.L.

CUI 39375243 J2018007077400 București, Sector 2 din 2018 · 8 ani și 5 luni

3811 · Colectarea deșeurilor nepericuloase

E firma ta? Revendic-o

Insolvență · Legea nr. 85/2014

Procedura generală de insolvență: creditorii își înscriu creanțele, iar un administrator judiciar supraveghează sau conduce activitatea firmei.

Sursa: registrul comerțului (ONRC), ediția din 19 octombrie 2026, mențiunile: „este sub incidența Legii nr. 85/2014”, „insolvență”.

Cifra de afaceri 2024

5,5 mil. lei

+1,2%

Profit net 2024

1,8 mil. lei

marjă 32,5%

Angajați

24

-4,0%

Capitaluri proprii

3,2 mil. lei

Evoluție financiară

7 ani cu bilanț depus, 2018–2024

02,5 mil.5 mil.7,5 mil.10 mil.2018201920202021202220232024
Cifra de afaceri
201834453
2019299609
20201443629
2021577968
20221440198
20235455580
20245518772

Bilanțuri pe ani

Valori în lei, așa cum au fost raportate

AnCifra de afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleRezultat netAngajațiActive imobilizateActive circulanteDatoriiCapitaluri proprii
20245.518.7726.241.4274.163.2291.791.526241.715.0015.983.3714.576.1573.150.696
20235.455.5805.457.6722.965.8202.211.236251.333.6473.724.8862.721.7972.338.517
20221.440.1981.455.2311.640.856-199.361151.477.118846.4892.196.326127.281
2021577.9681.473.5831.632.890-172.23411.612.136507.8531.793.346326.643
20201.443.6291.444.231879.457550.3334446.258933.840881.221498.877
2019299.609318.649303.69411.7543283.294311.219773.552-51.456
201834.45334.45397.518-63.410460.40829.816154.244-63.210

Indicatori calculați pentru 2024

Marja netă
32,5%
rezultat net / cifra de afaceri
Creșterea cifrei de afaceri
1,2%
2024 față de 2023
Gradul de îndatorare
59,4%
datorii / total active
Rentabilitatea capitalului
56,9%
rezultat net / capitaluri proprii
Lichiditate
1,31×
active circulante / datorii
Cifra de afaceri pe angajat
230 mii lei
2024

Stare fiscală ANAF

Verificat acum 9 zile

Înregistrare în scopuri de TVA
Da, din 5 aprilie 2019
Inactiv fiscal
Nu
TVA la încasare
Da
Split TVA
Nu
Registrul RO e-Factura
Înscrisă
CAEN declarat la ANAF
3811
Stare la ANAF
INREGISTRAT din data 21.05.2018
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREȘTI, SECTOR 2, STR PRUDENȚEI, NR.4

Contracte publice câștigate

Atribuiri din SEAP (achizitii publice)

Niciun contract public

Firma nu apare ca ofertant câștigător în contractele SEAP publicate din 2018 încoace.

Dosare în instanță

Dosarele în care firma e parte, din portal.just.ro

Căutăm acum…
Dosare
8
Cu termen viitor
0
Ca reclamant / creditor
2
Ca pârât / debitor
6
Litigii cu profesioniştii · 6Civil · 1Faliment · 1

Se încarcă dosarele…

Doar dosarele în care firma e parte, potrivite după denumire. Fără nume de persoane fizice. Sursa: portal.just.ro.

Sancțiuni internaționale

Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE și listele OFAC (SUA)

Nu apare în listele de sancțiuni UE și OFAC (verificat la 7 noiembrie 2026).

Verificăm zilnic: Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE (ediția din 23 octombrie 2026) · OFAC Consolidated (non-SDN), SUA (ediția din 4 noiembrie 2026) · OFAC SDN (Specially Designated Nationals), SUA (ediția din 6 noiembrie 2026). Potrivim după CUI, numărul de registru și denumirea exactă; numele doar asemănătoare nu se afișează.

Reprezentanți legali

Persoanele înscrise la registrul comerțului pentru această firmă

  • CII MÎNZĂ VASILICA RALUCA

    administrator judiciar

    încă 27 firme
  • SD

    STOICA DRAGOȘ

    administrator

Firme legate prin reprezentanți comuni

Două niveluri: firmele administratorilor acestei firme și ale celor care conduc împreună cu ei

Nicio legătură găsită

Reprezentanții acestei firme nu mai apar, cu o potrivire sigură, la alte firme din registru.

Activități autorizate

45 coduri CAEN în registrul comerțului

  • 2016Fabricarea materialelor plastice în forme primareRev. 3
  • 2041Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținereRev. 3
  • 2042Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă)Rev. 3
  • 2511Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metaliceRev. 3
  • 2512Fabricarea de uși și ferestre din metalRev. 3
  • 3811Colectarea deșeurilor nepericuloaseprincipalRev. 3
  • 3812Colectarea deșeurilor periculoaseRev. 3
  • 3821Recuperarea materialelor reciclabileRev. 3
Arată toate cele 45 coduri
  • 3822Producția de energie (electrică sau termică) prin tratarea deșeurilor (inclusiv prin incinerare)Rev. 3
  • 3823Alte activități de tratare a deșeurilorRev. 3
  • 3831Incinerarea deșeurilor fără producție de energieRev. 3
  • 3832Activități ale gropilor de gunoi sau a depozitelor permanente de deșeuriRev. 3
  • 3833Alte activități de eliminare a deșeurilorRev. 3
  • 4100Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențialeRev. 3
  • 4211Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilorRev. 3
  • 4332Lucrări de tâmplărie și dulgherieRev. 3
  • 4334Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuriRev. 3
  • 4350Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civilRev. 3
  • 4645Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerieRev. 3
  • 4687Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilorRev. 3
  • 5590Alte servicii de cazareRev. 3
  • 6811Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare propriiRev. 3
  • 6812Dezvoltare (promovare) imobiliarăRev. 3
  • 6820închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriateRev. 3
  • 6832Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contractRev. 3
  • 7210Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerieRev. 3
  • 7311Activități ale agențiilor de publicitateRev. 3
  • 7312Servicii de reprezentare mediaRev. 3
  • 9130Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul culturalRev. 3
  • 2041Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținereRev. 2
  • 2042Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă)Rev. 2
  • 2511Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metaliceRev. 2
  • 2512Fabricarea de uși și ferestre din metalRev. 2
  • 3812Colectarea deșeurilor periculoaseRev. 2
  • 3822Tratarea și eliminarea deșeurilor periculoaseRev. 2
  • 4110Dezvoltare (promovare) imobiliarăRev. 2
  • 4120Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențialeRev. 2
  • 4211Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilorRev. 2
  • 4332Lucrări de tâmplărie și dulgherieRev. 2
  • 4645Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerieRev. 2
  • 6810Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare propriiRev. 2
  • 6820Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriateRev. 2
  • 6832Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contractRev. 2
  • 7311Activități ale agențiilor de publicitateRev. 2
  • 7312Servicii de reprezentare mediaRev. 2

Istoric de schimbări

Ce s-a schimbat între două verificări ale surselor

Nicio schimbare detectată încă

Urmărim firma din ediția ONRC 19 octombrie 2026. Orice modificare de stare, TVA, sediu sau reprezentanți va apărea aici.