Sari la conținut
ActivăRisc mediuPlătitor de TVASRL

DEDE CONSTRUCT METAL S.R.L.

CUI 40618460 J2019001686401 București, Sector 2 din 2019 · 7 ani și 8 luni

2511 · Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

E firma ta? Revendic-o

Cifra de afaceri 2025

1,5 mil. lei

+54,2%

Profit net 2025

214 mii lei

marjă 14,4%

Angajați

1

+0,0%

Capitaluri proprii

-112 mii lei

Evoluție financiară

7 ani cu bilanț depus, 2019–2025

0500 mii1 mil.1,5 mil.2 mil.2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri
2019861506
20201152945
2021590442
20221613438
2023741006
2024961515
20251482756

Bilanțuri pe ani

Valori în lei, așa cum au fost raportate

AnCifra de afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleRezultat netAngajațiActive imobilizateActive circulanteDatoriiCapitaluri proprii
20251.482.7561.482.7561.235.179213.730141.273518.116671.854-112.465
2024961.515961.5251.458.898-520.7241122315.574641.892-326.196
2023741.006741.007946.704-211.996115.007469.551281.877202.681
20221.613.4381.613.4381.009.853587.773178.9261.192.376253.0381.018.264
2021590.442590.442890.475-305.8621142.845769.100481.454430.491
20201.152.9451.152.945832.442308.9741206.764912.630383.041736.353
2019861.506861.506425.712427.1791122582.373155.116427.379

Indicatori calculați pentru 2025

Marja netă
14,4%
rezultat net / cifra de afaceri
Creșterea cifrei de afaceri
54,2%
2025 față de 2024
Gradul de îndatorare
120,1%
datorii / total active
Rentabilitatea capitalului
—
rezultat net / capitaluri proprii
Lichiditate
0,77×
active circulante / datorii
Cifra de afaceri pe angajat
1,5 mil. lei
2025

Stare fiscală ANAF

Verificat acum 3 zile

Înregistrare în scopuri de TVA
Da, din 7 iunie 2021
Inactiv fiscal
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Registrul RO e-Factura
Neînscrisă
CAEN declarat la ANAF
2511
Stare la ANAF
INREGISTRAT din data 11.02.2019
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREȘTI, SECTOR 2, STR POIANA CU ALUNI, NR.6, CAMERA NR. 2, BL.17, SC.3, ET.4, AP.89

Contracte publice câștigate

Atribuiri din SEAP (achizitii publice)

Niciun contract public

Firma nu apare ca ofertant câștigător în contractele SEAP publicate din 2018 încoace.

Dosare în instanță

Dosarele în care firma e parte, din portal.just.ro

Căutăm acum…

Căutarea dosarelor a pornit

Interogăm portal.just.ro pentru această firmă; rezultatul apare aici în câteva minute.

Sancțiuni internaționale

Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE și listele OFAC (SUA)

Nu apare în listele de sancțiuni UE și OFAC (verificat la 5 noiembrie 2026).

Verificăm zilnic: Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE (ediția din 23 octombrie 2026) · OFAC Consolidated (non-SDN), SUA (ediția din 4 noiembrie 2026) · OFAC SDN (Specially Designated Nationals), SUA (ediția din 4 noiembrie 2026). Potrivim după CUI, numărul de registru și denumirea exactă; numele doar asemănătoare nu se afișează.

Reprezentanți legali

Persoanele înscrise la registrul comerțului pentru această firmă

  • SL

    STĂNESCU LILIANA

    administrator

Firme legate prin reprezentanți comuni

Două niveluri: firmele administratorilor acestei firme și ale celor care conduc împreună cu ei

Nicio legătură găsită

Reprezentanții acestei firme nu mai apar, cu o potrivire sigură, la alte firme din registru.

Activități autorizate

41 coduri CAEN în registrul comerțului

  • 2361Fabricarea produselor din beton pentru construcțiiRev. 3
  • 2363Fabricarea betonuluiRev. 3
  • 2364Fabricarea mortaruluiRev. 3
  • 2410Producția de metale feroase sub forme primare și de feroaliajeRev. 3
  • 2420Producția de tuburi, țevi, profile tubulare și accesorii pentru acestea, din oțelRev. 3
  • 2511Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metaliceprincipalRev. 3
  • 2512Fabricarea de uși și ferestre din metalRev. 3
  • 2553Operațiuni de mecanică generalăRev. 3
Arată toate cele 41 coduri
  • 3311Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metalRev. 3
  • 3319Repararea și întreținerea altor echipamenteRev. 3
  • 3821Recuperarea materialelor reciclabileRev. 3
  • 4100Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențialeRev. 3
  • 4313Lucrări de foraj și sondaj pentru construcțiiRev. 3
  • 4322Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționatRev. 3
  • 4323Lucrări de izolațiiRev. 3
  • 4324Alte lucrări de instalații pentru construcțiiRev. 3
  • 4331Lucrări de ipsoserieRev. 3
  • 4335Alte lucrări de finisareRev. 3
  • 4399Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.Rev. 3
  • 4684Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzireRev. 3
  • 4752Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsitRev. 3
  • 2361Fabricarea produselor din beton pentru construcțiiRev. 2
  • 2363Fabricarea betonuluiRev. 2
  • 2364Fabricarea mortaruluiRev. 2
  • 2410Producția de metale feroase sub forme primare și de feroaliajeRev. 2
  • 2420Producția de tuburi, țevi, profile tubulare și accesorii pentru acestea, din oțelRev. 2
  • 2511Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metaliceprincipalRev. 2
  • 2512Fabricarea de uși și ferestre din metalRev. 2
  • 2562Operațiuni de mecanică generalăRev. 2
  • 3311Repararea articolelor fabricate din metalRev. 2
  • 3831Demontarea (dezasamblarea) mașinilor și echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelorRev. 2
  • 3832Recuperarea materialelor reciclabile sortateRev. 2
  • 4120Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențialeRev. 2
  • 4313Lucrări de foraj și sondaj pentru construcțiiRev. 2
  • 4322Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționatRev. 2
  • 4329Alte lucrări de instalații pentru construcțiiRev. 2
  • 4331Lucrări de ipsoserieRev. 2
  • 4339Alte lucrări de finisareRev. 2
  • 4399Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.Rev. 2
  • 4674Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzireRev. 2
  • 4752Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializateRev. 2

Istoric de schimbări

Ce s-a schimbat între două verificări ale surselor

Nicio schimbare detectată încă

Urmărim firma din ediția ONRC 19 octombrie 2026. Orice modificare de stare, TVA, sediu sau reprezentanți va apărea aici.