Sari la conținut
ActivăRisc mediuPlătitor de TVARO e-FacturaSRL

STEFI PRIMEX SRL

CUI 4263220 J1992004118403 București, Sector 6 din 1992 · 34 de ani și 8 luni

4683 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare

E firma ta? Revendic-o

Cifra de afaceri 2025

4,9 mil. lei

-21,7%

Profit net 2025

87,3 mii lei

marjă 1,8%

Angajați

8

+0,0%

Capitaluri proprii

2,4 mil. lei

Evoluție financiară

17 ani cu bilanț depus, 2008–2025

06,3 mil.12,5 mil.18,8 mil.25 mil.200820112013201520172019202120232025
Cifra de afaceri
200824577170
201019406715
201118662758
201212610607
20135597832
20147436308
201512544151
20168137289
20177456588
20188314621
20197950864
20206440207
20216187518
20227397304
202310270551
20246274667
20254911714

Bilanțuri pe ani

Valori în lei, așa cum au fost raportate

AnCifra de afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleRezultat netAngajațiActive imobilizateActive circulanteDatoriiCapitaluri proprii
20254.911.7144.930.7474.822.08387.26982.302.67810.279.10110.181.5712.413.387
20246.274.6676.289.2975.780.742431.77182.446.2289.722.1309.902.9332.288.117
202310.270.55110.295.8869.531.851641.52782.607.61310.741.57411.510.3671.856.346
20227.397.3047.605.1236.473.616952.189102.470.79011.689.67712.004.4272.167.008
20216.187.5186.810.5664.373.4392.139.765102.599.17312.576.0648.718.3536.462.660
20206.440.2076.920.0165.865.302890.097113.422.82910.872.0279.979.4614.322.895
20197.950.8648.143.4677.265.841734.763112.346.33112.042.65610.963.1083.432.799
20188.314.6218.474.6337.542.723782.790112.479.33711.266.53611.057.1042.698.036
20177.456.5887.521.5106.775.485621.718122.525.26911.443.92012.063.2681.915.247
20168.137.2898.185.2027.622.417467.424112.665.25011.896.44712.814.1671.760.953
201512.544.15112.769.32611.142.9781.361.408102.815.16413.031.1802.050.39013.811.781
20147.436.3087.576.4177.262.059246.678102.817.64611.811.9582.138.06412.500.819
20135.597.8325.951.8895.411.176447.476132.911.6629.777.435509.65512.184.443
201212.610.60713.110.21911.638.1461.230.221133.089.79614.720.1732.138.78315.671.491
201118.662.75819.216.10016.522.4152.260.110133.209.40217.701.2994.081.61616.822.222
201019.406.71520.045.71517.333.3462.274.223122.120.12621.618.2546.630.14817.125.031
200824.577.17025.086.67021.358.8333.016.375151.251.11322.548.12611.056.42012.760.728

Indicatori calculați pentru 2025

Marja netă
1,8%
rezultat net / cifra de afaceri
Creșterea cifrei de afaceri
-21,7%
2025 față de 2024
Gradul de îndatorare
80,9%
datorii / total active
Rentabilitatea capitalului
3,6%
rezultat net / capitaluri proprii
Lichiditate
1,01×
active circulante / datorii
Cifra de afaceri pe angajat
614 mii lei
2025

Stare fiscală ANAF

Verificat acum 3 zile

Înregistrare în scopuri de TVA
Da, din 1 septembrie 1994
Inactiv fiscal
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Registrul RO e-Factura
Înscrisă
CAEN declarat la ANAF
4683
Stare la ANAF
TRANSFER(SOSIRE) din data 11.04.2007
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREȘTI, SECTOR 6, STR. FABRICII, NR.46D

Contracte publice câștigate

6 contracte în SEAP, 2020–2022

Contracte
6
Valoare (contracte proprii)
520 mii lei
Ultimul contract
15 aprilie 2022
  • 15 aprilie 2022210.000 lei

    PRIMARIA ORASULUI PANTELIMON

    Achizitie compactor second-hand marca Caterpillar tip CS533E

  • 8 octombrie 20211.601.407 lei

    CONSILIUL JUDETUL PRAHOVA, DIRECTIA SERVICII SI ACHIZITII PUBLICE

    „Întreţinere curentă a drumurilor judeţene pe timp de iarnă”, pentru anul subsecvent 3, în perioada 01.11.2019 – 15.03.2020, SECTOR (LOT) 5 (Sector situat în partea de nord-est a judeţului Prahova, între limita administrativă cu judeţul Buzău, drumurile naţionale DN 1 A şi DN 1 B şi drumul judeţean DJ 102 C. Cuprinde drumurile judeţene DJ 100 L, DJ 100 M, DJ 102 B, DJ 102 E, DJ 102 L, DJ 102 M, DJ 230, DJ 231, DJ 232, DJ 219 [parţial – între ieşire Vălenii de Munte şi Predeal Sărari, sat Zâmbroaia], DJ 233 şi DJ 250. Lungime totală pe care se intervine = 163,094 km) · acord-cadru, 2 ofertanți

  • 8 octombrie 20212.972.287 lei

    CONSILIUL JUDETUL PRAHOVA, DIRECTIA SERVICII SI ACHIZITII PUBLICE

    Întreţinere curentă a drumurilor judeţene pe timp de iarnă”, pentru anul subsecvent 3, în perioada 01.11.2021 – 15.03.2022, SECTOR (LOT) 6 (Sector situat în partea de nord a judeţului Prahova, între limita administrativă cu judeţul Braşov, drumul naţional DN 1 A, drumul judeţean DJ 102 (parţial) şi partea de est a văii Slănicului. Cuprinde drumurile judeţene DJ 100 G, DJ 102, DJ 100 N [parţial – între ieşire Slănic şi intrare Vălenii de Munte (DN 1 A)], DJ 101 T, DJ 155, DJ 214 [parţial – între intersecţia cu DC 4 (Pietriceaua) şi intersecţia cu DJ 101 T (Aluniş)], DJ 216 A, DJ 217, DJ 218 şi DJ 219 [parţial – între Teişani (DJ 100 N) şi intrare Vălenii de Munte]. De asemenea, datorită accesibilităţii, în această zonă a fost inclus şi drumul judeţean DJ 100 N [parţial – între DN 1 A şi Drajna (DJ 230)]. Lungime totală pe care se intervine = 100,113 km) · acord-cadru, 2 ofertanți

  • 27 octombrie 20201.525.876 lei

    CONSILIUL JUDETUL PRAHOVA, DIRECTIA SERVICII SI ACHIZITII PUBLICE

    „Întreţinere curentă a drumurilor judeţene pe timp de iarnă”, pentru anul subsecvent 2, în perioada 01.11.2020 – 15.03.2021, SECTOR (LOT) 5 (Sector situat în partea de nord-est a judeţului Prahova, între limita administrativă cu judeţul Buzău, drumurile naţionale DN 1 A şi DN 1 B şi drumul judeţean DJ 102 C. Cuprinde drumurile judeţene DJ 100 L, DJ 100 M, DJ 102 B, DJ 102 E, DJ 102 L, DJ 102 M, DJ 230, DJ 231, DJ 232, DJ 219 [parţial – între ieşire Vălenii de Munte şi Predeal Sărari, sat Zâmbroaia], DJ 233 şi DJ 250. Lungime totală pe care se intervine = 163,094 km) · acord-cadru, 2 ofertanți

  • 27 octombrie 2020977.733 lei

    CONSILIUL JUDETUL PRAHOVA, DIRECTIA SERVICII SI ACHIZITII PUBLICE

    Întreţinere curentă a drumurilor judeţene pe timp de iarnă”, pentru anul subsecvent 2, în perioada 01.11.2020 – 15.03.2021, SECTOR (LOT) 6 (Sector situat în partea de nord a judeţului Prahova, între limita administrativă cu judeţul Braşov, drumul naţional DN 1 A, drumul judeţean DJ 102 (parţial) şi partea de est a văii Slănicului. Cuprinde drumurile judeţene DJ 100 G, DJ 102, DJ 100 N [parţial – între ieşire Slănic şi intrare Vălenii de Munte (DN 1 A)], DJ 101 T, DJ 155, DJ 214 [parţial – între intersecţia cu DC 4 (Pietriceaua) şi intersecţia cu DJ 101 T (Aluniş)], DJ 216 A, DJ 217, DJ 218 şi DJ 219 [parţial – între Teişani (DJ 100 N) şi intrare Vălenii de Munte]. De asemenea, datorită accesibilităţii, în această zonă a fost inclus şi drumul judeţean DJ 100 N [parţial – între DN 1 A şi Drajna (DJ 230)]. Lungime totală pe care se intervine = 100,113 km) · acord-cadru, 2 ofertanți

Principalii clienți publici

  • —1 · 310 mii lei
  • PRIMARIA ORASULUI PANTELIMON1 · 210 mii lei
  • CONSILIUL JUDETUL PRAHOVA, DIRECTIA SERVICII SI ACHIZITII PUBLICE4 · —

Ultimele 5 contracte. Valoarea nu include 4 acorduri-cadru împărțite cu alți ofertanți: SEAP afișează la fiecare valoarea întregului acord. Sursa: SEAP, prin AADR pe data.gov.ro.

Dosare în instanță

Dosarele în care firma e parte, din portal.just.ro

Căutăm acum…
Dosare
3
Cu termen viitor
1
Ca reclamant / creditor
3
Ca pârât / debitor
1
Faliment · 3

Se încarcă dosarele…

Doar dosarele în care firma e parte, potrivite după denumire. Fără nume de persoane fizice. Sursa: portal.just.ro.

Sancțiuni internaționale

Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE și listele OFAC (SUA)

Nu apare în listele de sancțiuni UE și OFAC (verificat la 5 noiembrie 2026).

Verificăm zilnic: Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE (ediția din 23 octombrie 2026) · OFAC Consolidated (non-SDN), SUA (ediția din 4 noiembrie 2026) · OFAC SDN (Specially Designated Nationals), SUA (ediția din 4 noiembrie 2026). Potrivim după CUI, numărul de registru și denumirea exactă; numele doar asemănătoare nu se afișează.

Reprezentanți legali

Persoanele înscrise la registrul comerțului pentru această firmă

  • SR

    SIICA RODICA

    administrator

Firme legate prin reprezentanți comuni

Două niveluri: firmele administratorilor acestei firme și ale celor care conduc împreună cu ei

Nicio legătură găsită

Reprezentanții acestei firme nu mai apar, cu o potrivire sigură, la alte firme din registru.

Activități autorizate

16 coduri CAEN în registrul comerțului

  • 4211Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilorRev. 2
  • 4212Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subteraneRev. 2
  • 4213Construcția de poduri și tuneluriRev. 2
  • 4291Construcții hidrotehniceRev. 2
  • 4299Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.aRev. 2
  • 4391Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcțiiRev. 2
  • 4399Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.Rev. 2
  • 4519Comerț cu alte autovehiculeRev. 2
Arată toate cele 16 coduri
  • 4531Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehiculeRev. 2
  • 4613Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcțiiRev. 2
  • 4663Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcțiiRev. 2
  • 4673Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitareRev. 2
  • 5221Activități de servicii anexe pentru transporturi terestreRev. 2
  • 6810Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare propriiRev. 2
  • 7732Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcțiiRev. 2
  • 8129Alte activități de curățenieRev. 2

Istoric de schimbări

Ce s-a schimbat între două verificări ale surselor

Nicio schimbare detectată încă

Urmărim firma din ediția ONRC 19 octombrie 2026. Orice modificare de stare, TVA, sediu sau reprezentanți va apărea aici.
STEFI PRIMEX SRL — CUI 4263220 · Firma Bună