Sari la conținut
ActivăRisc ridicatNeplătitor de TVAInactiv fiscalSRL

MANELLI CONSTRUCȚII GENERALE S.R.L.

CUI 43935799 J2021004866407 București, Sector 4 din 2021 · 5 ani și 7 luni

4350 · Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil

E firma ta? Revendic-o

De verificat înainte de a lucra cu această firmă

  • Declarată inactivă fiscal de ANAF din 16 martie 2026.
  • Debitor într-un dosar de insolvență: 8601/3/2026 (Tribunalul BUCURESTI, Fond).

Cifra de afaceri 2024

9,4 mil. lei

-37,4%

Profit net 2024

500 mii lei

marjă 5,3%

Angajați

10

+400,0%

Capitaluri proprii

3,4 mil. lei

Evoluție financiară

4 ani cu bilanț depus, 2021–2024

05 mil.10 mil.15 mil.20 mil.2021202220232024
Cifra de afaceri
2021—
2022—
202314979351
20249380880

Bilanțuri pe ani

Valori în lei, așa cum au fost raportate

AnCifra de afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleRezultat netAngajațiActive imobilizateActive circulanteDatoriiCapitaluri proprii
20249.380.88016.341.18215.724.703499.82310250.65814.902.35711.748.7653.442.624
202314.979.35115.436.39711.873.9142.994.905267.10113.520.85910.664.2502.942.801
2022—2.805115.314-112.509—04.59459.248-52.104
2021—2039.615-39.595—2871.65813.50560.405

Indicatori calculați pentru 2024

Marja netă
5,3%
rezultat net / cifra de afaceri
Creșterea cifrei de afaceri
-37,4%
2024 față de 2023
Gradul de îndatorare
77,5%
datorii / total active
Rentabilitatea capitalului
14,5%
rezultat net / capitaluri proprii
Lichiditate
1,27×
active circulante / datorii
Cifra de afaceri pe angajat
938 mii lei
2024

Stare fiscală ANAF

Verificat acum 7 zile

Verificăm acum starea la ANAF…
Înregistrare în scopuri de TVA
Nu
Inactiv fiscal
Da, din 16 martie 2026
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Registrul RO e-Factura
Neînscrisă
CAEN declarat la ANAF
4350
Stare la ANAF
INREGISTRAT din data 18.03.2021
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREȘTI, SECTOR 4, BLD REGINA MARIA, NR.1, BL.P5B, SC.1, ET.7, AP.21

Contracte publice câștigate

10 contracte în SEAP, 2023–2025

Contracte
10
Valoare (contracte proprii)
84,3 mil. lei
Ultimul contract
30 septembrie 2025
  • 30 septembrie 20259.120.332 lei

    ORASUL BALS

    Lucrari de arhitectura peisagistica a parcurilor (Rev.2) · acord-cadru, 2 ofertanți

  • 22 septembrie 20257.304.982 lei

    MUNICIPIUL CARACAL

    Lucrari de pavare si de asfaltare (Rev.2) · acord-cadru, 2 ofertanți

  • 16 decembrie 202421.679.232 lei

    MUNICIPIUL CARACAL

    Lucrari de arhitectura peisagistica a parcurilor (Rev.2)

  • 20 decembrie 202378.955.210 lei

    COMPANIA DE APA TARGOVISTE- DAMBOVITA

    Lucrari generale de constructii de conducte (Rev.2) · acord-cadru, 2 ofertanți

  • 20 decembrie 202363.043.205 lei

    COMPANIA DE APA TARGOVISTE- DAMBOVITA

    Lucrari generale de constructii de conducte (Rev.2) · acord-cadru, 3 ofertanți

Principalii clienți publici

  • MUNICIPIUL BACAU4 · 62,7 mil. lei
  • MUNICIPIUL CARACAL2 · 21,7 mil. lei
  • COMPANIA DE APA TARGOVISTE- DAMBOVITA2 · —
  • MUNICIPIUL ONESTI1 · —
  • ORASUL BALS1 · —

Ultimele 5 contracte. Valoarea nu include 6 acorduri-cadru împărțite cu alți ofertanți: SEAP afișează la fiecare valoarea întregului acord. Sursa: SEAP, prin AADR pe data.gov.ro.

Dosare în instanță

Dosarele în care firma e parte, din portal.just.ro

Căutăm acum…

Insolvență: debitor în dosarul 8601/3/2026, Tribunalul BUCURESTI — procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată.

Dosare
3
Cu termen viitor
0
Ca reclamant / creditor
0
Ca pârât / debitor
3
Civil · 1Faliment · 1Litigii cu profesioniştii · 1

Se încarcă dosarele…

Doar dosarele în care firma e parte, potrivite după denumire. Fără nume de persoane fizice. Sursa: portal.just.ro.

Sancțiuni internaționale

Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE și listele OFAC (SUA)

Nu apare în listele de sancțiuni UE și OFAC (verificat la 4 noiembrie 2026).

Verificăm zilnic: Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE (ediția din 23 octombrie 2026) · OFAC Consolidated (non-SDN), SUA (ediția din 19 octombrie 2026) · OFAC SDN (Specially Designated Nationals), SUA (ediția din 28 octombrie 2026). Potrivim după CUI, numărul de registru și denumirea exactă; numele doar asemănătoare nu se afișează.

Reprezentanți legali

Persoanele înscrise la registrul comerțului pentru această firmă

Firme legate prin reprezentanți comuni

Două niveluri: firmele administratorilor acestei firme și ale celor care conduc împreună cu ei

Legăturile sunt deduse din registrul ONRC după numele reprezentanților și data nașterii sau județ. Nu intră persoanele juridice (lichidatori, practicieni în insolvență) și nici persoanele care s-au opus.

Activități autorizate

30 coduri CAEN în registrul comerțului

  • 4100Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențialeRev. 3
  • 4211Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilorRev. 3
  • 4221Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluideRev. 3
  • 4222Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicațiiRev. 3
  • 4291Construcții hidrotehniceRev. 3
  • 4299Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.aRev. 3
  • 4311Lucrări de demolare a construcțiilorRev. 3
  • 4312Lucrări de pregătire a terenuluiRev. 3
Arată toate cele 30 coduri
  • 4313Lucrări de foraj și sondaj pentru construcțiiRev. 3
  • 4321Lucrări de instalații electriceRev. 3
  • 4322Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționatRev. 3
  • 4324Alte lucrări de instalații pentru construcțiiRev. 3
  • 4350Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civilprincipalRev. 3
  • 4110Dezvoltare (promovare) imobiliarăRev. 2
  • 4120Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențialeRev. 2
  • 4211Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilorRev. 2
  • 4212Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subteraneRev. 2
  • 4221Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluideRev. 2
  • 4222Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicațiiRev. 2
  • 4291Construcții hidrotehniceRev. 2
  • 4299Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.aRev. 2
  • 4311Lucrări de demolare a construcțiilorRev. 2
  • 4312Lucrări de pregătire a terenuluiRev. 2
  • 4313Lucrări de foraj și sondaj pentru construcțiiRev. 2
  • 4321Lucrări de instalații electriceRev. 2
  • 4322Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționatRev. 2
  • 4329Alte lucrări de instalații pentru construcțiiRev. 2
  • 4334Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuriRev. 2
  • 4391Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcțiiRev. 2
  • 4399Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.Rev. 2

Istoric de schimbări

Ce s-a schimbat între două verificări ale surselor

Nicio schimbare detectată încă

Urmărim firma din ediția ONRC 19 octombrie 2026. Orice modificare de stare, TVA, sediu sau reprezentanți va apărea aici.