Sari la conținut

ATHOS COM S.A.

CUI 4565652 J1993000463313 Crișeni, Sălaj din 1993 · 33 de ani și 5 luni

8123 · Alte activități de curățenie

E firma ta? Revendic-o

Cifra de afaceri 2025

32,9 mil. lei

-26,6%

Profit net 2025

708 mii lei

marjă 2,2%

Angajați

93

-13,9%

Capitaluri proprii

7,9 mil. lei

Evoluție financiară

18 ani cu bilanț depus, 2008–2025

012,5 mil.25 mil.37,5 mil.50 mil.200920112013201520172019202120232025
Cifra de afaceri
200814416351
200917887066
201017716421
201114602541
201210601162
20137465644
201412713000
201518073458
201621829687
201731115766
201824411147
201932370505
202031815742
202149663316
202240628784
202345090566
202444861688
202532918785

Bilanțuri pe ani

Valori în lei, așa cum au fost raportate

AnCifra de afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleRezultat netAngajațiActive imobilizateActive circulanteDatoriiCapitaluri proprii
202532.918.78530.362.23929.610.766708.3999318.197.2498.326.94418.747.6877.888.460
202444.861.68841.833.44446.663.920-4.830.47610813.096.02910.180.05920.079.8743.196.214
202345.090.56647.485.38345.825.4941.377.83810112.994.95119.744.33424.137.2238.602.062
202240.628.78444.028.76943.209.925662.8609213.171.01716.838.14921.531.3748.477.792
202149.663.31648.503.96747.986.657366.705859.720.83517.564.10120.588.6786.696.258
202031.815.74234.201.16533.714.406365.9261107.937.03917.201.11918.352.6496.785.509
201932.370.50534.214.31533.879.848109.406958.850.64312.930.59215.361.6526.419.583
201824.411.14727.939.43025.630.3671.925.082966.975.35412.713.45213.291.5486.397.258
201731.115.76631.086.79129.319.6611.510.394936.514.0109.467.73511.109.5704.872.175
201621.829.68725.002.30822.516.2052.103.272817.639.6789.515.41610.603.3296.551.765
201518.073.45817.747.00915.740.6491.707.288635.287.2139.107.7099.739.4754.655.447
201412.713.00012.646.97812.049.066466.893594.387.6034.549.2185.987.4312.949.390
20137.465.6449.365.5349.174.115124.909694.856.4553.747.0036.359.9972.482.498
201210.601.16211.571.45411.442.43364.005754.878.8393.389.5396.804.8932.110.880
201114.602.54115.124.91514.984.64355.022726.068.8676.326.33310.348.3252.046.875
201017.716.42119.117.95018.814.639230.027707.675.2597.853.82413.604.7371.987.648
200917.887.06618.300.80417.432.945631.928739.462.7867.092.41714.364.7252.332.264
200814.416.35114.494.77813.941.853488.0265810.028.0094.711.16813.200.0501.813.803

Indicatori calculați pentru 2025

Marja netă
2,2%
rezultat net / cifra de afaceri
Creșterea cifrei de afaceri
-26,6%
2025 față de 2024
Gradul de îndatorare
70,7%
datorii / total active
Rentabilitatea capitalului
9,0%
rezultat net / capitaluri proprii
Lichiditate
0,44×
active circulante / datorii
Cifra de afaceri pe angajat
354 mii lei
2025

Stare fiscală ANAF

Verificat alaltăieri

Înregistrare în scopuri de TVA
Da, din 1 mai 2000
Inactiv fiscal
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Registrul RO e-Factura
Înscrisă
CAEN declarat la ANAF
8123
Stare la ANAF
INREGISTRAT din data 12.05.1993
Domiciliu fiscal
JUD. SĂLAJ, COM. CRIȘENI, , NR.424

Contracte publice câștigate

303 contracte în SEAP, 2018–2026

Contracte
303
Valoare (contracte proprii)
684 mil. lei
Ultimul contract
28 mai 2026
Fonduri UE1 contract în proiecte cu fonduri europene, 6,2 mil. lei
  • 28 mai 2026220.000 lei

    COMPANIA NATIONALA DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE S.A.

    Inchiriere de vehicule industriale cu sofer (Rev.2)

  • 12 mai 2026966.000 lei

    COMPANIA NATIONALA DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE S.A.

    Inchiriere de camioane cu sofer (Rev.2)

  • 8 decembrie 202555.000 lei

    COMPANIA NATIONALA DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE S.A.

    Inchiriere de vehicule industriale cu sofer (Rev.2)

  • 3 noiembrie 202564.400 lei

    COMPANIA NATIONALA DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE S.A.

    Inchiriere de camioane cu sofer (Rev.2)

  • 14 octombrie 202555.000 lei

    COMPANIA NATIONALA DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE S.A.

    Inchiriere de vehicule industriale cu sofer (Rev.2)

Principalii clienți publici

  • COMPANIA NATIONALA DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE S.A.239 · 529 mil. lei
  • COMPANIA NATIONALA DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE S.A.30 · 65,8 mil. lei
  • —16 · 43,2 mil. lei
  • Municipiul Codlea2 · 12,7 mil. lei
  • COMUNA CRISTOLȚ3 · 6,6 mil. lei

Ultimele 5 contracte. Valoarea nu include 108 acorduri-cadru împărțite cu alți ofertanți: SEAP afișează la fiecare valoarea întregului acord. Sursa: SEAP, prin AADR pe data.gov.ro.

Fonduri europene

Furnizor în 1 contract finanțat din fonduri UE

Ca furnizor în proiecte cu fonduri UE (SEAP)

Contracte de achiziții publice câștigate de firmă (bunuri, servicii sau lucrări), finanțate din fonduri europene.

Contracte
1
Valoare (contracte proprii)
6,2 mil. lei
Perioada
2018

Ultimele contracte

  • PRIMARIA MUNICIPIULUI ZALAU

    6,2 mil. lei

    23 noiembrie 2018 · Contract de lucrări pentru „Modernizarea şi extinderea reţelei de drumuri forestiere din municipiul Zalău

Contractele publice ale firmei

Contractele SEAP pe care autoritatea contractantă le-a marcat ca finanțate din fonduri comunitare. Valoarea nu include acordurile-cadru împărțite cu alți ofertanți. Marcajul apare doar în rapoartele de contracte 2018–2022: pentru contractele publicate din 2023 încoace SEAP nu mai spune sursa finanțării, deci numărul poate fi mai mic decât în realitate. Sursa: SEAP, prin AADR pe data.gov.ro.

Dosare în instanță

Dosarele în care firma e parte, din portal.just.ro

Căutăm acum…

Căutarea dosarelor a pornit

Interogăm portal.just.ro pentru această firmă; rezultatul apare aici în câteva minute.

Sancțiuni internaționale

Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE și listele OFAC (SUA)

Nu apare în listele de sancțiuni UE și OFAC (verificat la 4 noiembrie 2026).

Verificăm zilnic: Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE (ediția din 23 octombrie 2026) · OFAC Consolidated (non-SDN), SUA (ediția din 19 octombrie 2026) · OFAC SDN (Specially Designated Nationals), SUA (ediția din 28 octombrie 2026). Potrivim după CUI, numărul de registru și denumirea exactă; numele doar asemănătoare nu se afișează.

Reprezentanți legali

Persoanele înscrise la registrul comerțului pentru această firmă

Firme legate prin reprezentanți comuni

Două niveluri: firmele administratorilor acestei firme și ale celor care conduc împreună cu ei

Legăturile sunt deduse din registrul ONRC după numele reprezentanților și data nașterii sau județ. Nu intră persoanele juridice (lichidatori, practicieni în insolvență) și nici persoanele care s-au opus.

Activități autorizate

43 coduri CAEN în registrul comerțului

  • 0811Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardezieiRev. 3
  • 0812Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinuluiRev. 3
  • 1611Tăierea și rindeluirea lemnuluiRev. 3
  • 1612Prelucrarea și finisarea lemnuluiRev. 3
  • 4211Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilorRev. 3
  • 4291Construcții hidrotehniceRev. 3
  • 4299Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.aRev. 3
  • 4311Lucrări de demolare a construcțiilorRev. 3
Arată toate cele 43 coduri
  • 4312Lucrări de pregătire a terenuluiRev. 3
  • 4313Lucrări de foraj și sondaj pentru construcțiiRev. 3
  • 4350Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civilRev. 3
  • 4683Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitareRev. 3
  • 4941Transporturi rutiere de mărfuriRev. 3
  • 5224ManipulăriRev. 3
  • 1610Tăierea și rindeluirea lemnuluiRev. 2
  • 4120Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențialeRev. 2
  • 4211Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilorRev. 2
  • 4212Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subteraneRev. 2
  • 4213Construcția de poduri și tuneluriRev. 2
  • 4221Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluideRev. 2
  • 4291Construcții hidrotehniceRev. 2
  • 4299Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.aRev. 2
  • 4311Lucrări de demolare a construcțiilorRev. 2
  • 4312Lucrări de pregătire a terenuluiRev. 2
  • 4313Lucrări de foraj și sondaj pentru construcțiiRev. 2
  • 4334Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuriRev. 2
  • 4399Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.Rev. 2
  • 4511Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)Rev. 2
  • 4519Comerț cu alte autovehiculeRev. 2
  • 4531Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehiculeRev. 2
  • 4532Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehiculeRev. 2
  • 4612Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrieRev. 2
  • 4613Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcțiiRev. 2
  • 4673Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitareRev. 2
  • 4941Transporturi rutiere de mărfuriRev. 2
  • 6621Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelorRev. 2
  • 6622Activități ale agenților și broker-ilor de asigurăriRev. 2
  • 7111Activități de arhitecturăRev. 2
  • 7112Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acesteaRev. 2
  • 7410Activități de design specializatRev. 2
  • 7712Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere greleRev. 2
  • 7732Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcțiiRev. 2
  • 8129Alte activități de curățenieRev. 2

Istoric de schimbări

Ce s-a schimbat între două verificări ale surselor

Nicio schimbare detectată încă

Urmărim firma din ediția ONRC 19 octombrie 2026. Orice modificare de stare, TVA, sediu sau reprezentanți va apărea aici.