Sari la conținut
ActivăRisc mediuPlătitor de TVARO e-FacturaSRL

RAINBOW TEA & SHOP S.R.L.

CUI 46800737 J2022017748401 București, Sector 3 din 2022 · 4 ani și 1 lună

4725 · Comerț cu amănuntul al băuturilor

E firma ta? Revendic-o

Cifra de afaceri 2025

8,1 mil. lei

+38,7%

Profit net 2025

465 mii lei

marjă 5,7%

Angajați

14

+16,7%

Capitaluri proprii

465 mii lei

Evoluție financiară

4 ani cu bilanț depus, 2022–2025

02,5 mil.5 mil.7,5 mil.10 mil.2022202320242025
Cifra de afaceri
2022330720
20233346037
20245873341
20258147605

Bilanțuri pe ani

Valori în lei, așa cum au fost raportate

AnCifra de afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleRezultat netAngajațiActive imobilizateActive circulanteDatoriiCapitaluri proprii
20258.147.6058.209.3887.648.695464.535141.072.0921.421.4592.143.611464.776
20245.873.3415.873.7085.767.40982.46412929.215564.028963.477635.472
20233.346.0373.346.0372.660.826574.1105596.066589.431788.617553.008
2022330.720330.720348.715-21.3021129.625111.513262.240-21.102

Indicatori calculați pentru 2025

Marja netă
5,7%
rezultat net / cifra de afaceri
Creșterea cifrei de afaceri
38,7%
2025 față de 2024
Gradul de îndatorare
86,0%
datorii / total active
Rentabilitatea capitalului
99,9%
rezultat net / capitaluri proprii
Lichiditate
0,66×
active circulante / datorii
Cifra de afaceri pe angajat
582 mii lei
2025

Stare fiscală ANAF

Verificat acum 6 zile

Înregistrare în scopuri de TVA
Da, din 1 octombrie 2022
Inactiv fiscal
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Registrul RO e-Factura
Înscrisă
CAEN declarat la ANAF
4725
Stare la ANAF
INREGISTRAT din data 08.09.2022
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREȘTI, SECTOR 3, BLD RÂMNICU SĂRAT, NR.24, CAMERA NR. 2, BL.7B, SC.1, ET.5, AP.22

Contracte publice câștigate

Atribuiri din SEAP (achizitii publice)

Niciun contract public

Firma nu apare ca ofertant câștigător în contractele SEAP publicate din 2018 încoace.

Dosare în instanță

Căutat la portal.just.ro acum 6 zile

Dosare
1
Cu termen viitor
0
Ca reclamant / creditor
1
Ca pârât / debitor
0
Contencios administrativ şi fiscal · 1

Se încarcă dosarele…

Doar dosarele în care firma e parte, potrivite după denumire. Fără nume de persoane fizice. Sursa: portal.just.ro.

Sancțiuni internaționale

Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE și listele OFAC (SUA)

Nu apare în listele de sancțiuni UE și OFAC (verificat la 5 noiembrie 2026).

Verificăm zilnic: Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE (ediția din 23 octombrie 2026) · OFAC Consolidated (non-SDN), SUA (ediția din 4 noiembrie 2026) · OFAC SDN (Specially Designated Nationals), SUA (ediția din 4 noiembrie 2026). Potrivim după CUI, numărul de registru și denumirea exactă; numele doar asemănătoare nu se afișează.

Reprezentanți legali

Persoanele înscrise la registrul comerțului pentru această firmă

  • CM

    CERCEL MARIUS-VIOREL

    administrator

Firme legate prin reprezentanți comuni

Două niveluri: firmele administratorilor acestei firme și ale celor care conduc împreună cu ei

Nicio legătură găsită

Reprezentanții acestei firme nu mai apar, cu o potrivire sigură, la alte firme din registru.

Activități autorizate

38 coduri CAEN în registrul comerțului

  • 1032Fabricarea sucurilor de fructe și legumeRev. 3
  • 1052Fabricarea înghețateiRev. 3
  • 1071Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserieRev. 3
  • 1072Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserieRev. 3
  • 1083Prelucrarea ceaiului și cafeleiRev. 3
  • 4617Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutunRev. 3
  • 4619Intermedieri în comerțul cu produse diverseRev. 3
  • 4637Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimenteRev. 3
Arată toate cele 38 coduri
  • 4711Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutunRev. 3
  • 4712Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentareRev. 3
  • 4721Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspeteRev. 3
  • 4723Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelorRev. 3
  • 4724Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoaseRev. 3
  • 4725Comerț cu amănuntul al băuturilorprincipalRev. 3
  • 4726Comerț cu amănuntul al produselor din tutunRev. 3
  • 4727Comerț cu amănuntul al altor produse alimentareRev. 3
  • 4776Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acesteaRev. 3
  • 4791Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializatRev. 3
  • 5590Alte servicii de cazareRev. 3
  • 5611RestauranteRev. 3
  • 5612Activități ale unităților mobile de alimentațieRev. 3
  • 5630Baruri și alte activități de servire a băuturilorRev. 3
  • 5640Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilorRev. 3
  • 6811Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare propriiRev. 3
  • 6820închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriateRev. 3
  • 7020Activități de consultanță în afaceri și managementRev. 3
  • 4617Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutunRev. 2
  • 4619Intermedieri în comerțul cu produse diverseRev. 2
  • 4637Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimenteRev. 2
  • 4711Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutunRev. 2
  • 4724Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializateRev. 2
  • 4725Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializateprincipalRev. 2
  • 4729Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializateRev. 2
  • 4781Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețeRev. 2
  • 4789Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produseRev. 2
  • 4791Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin InternetRev. 2
  • 5610RestauranteRev. 2
  • 5630Baruri și alte activități de servire a băuturilorRev. 2

Istoric de schimbări

Ce s-a schimbat între două verificări ale surselor

Nicio schimbare detectată încă

Urmărim firma din ediția ONRC 19 octombrie 2026. Orice modificare de stare, TVA, sediu sau reprezentanți va apărea aici.