Sari la conținut

IGNIS BLUE S.R.L.

CUI 47006468 J2023001470047 Bacău din 2023 · 3 ani și 1 lună

4321 · Lucrări de instalații electrice

E firma ta? Revendic-o

Cifra de afaceri 2025

456 mii lei

+564,7%

Profit net 2025

17,2 mii lei

marjă 3,8%

Angajați

1

Capitaluri proprii

17,5 mii lei

Evoluție financiară

4 ani cu bilanț depus, 2022–2025

0125 mii250 mii375 mii500 mii2022202320242025
Cifra de afaceri
2022—
202329650
202468622
2025456158

Bilanțuri pe ani

Valori în lei, așa cum au fost raportate

AnCifra de afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleRezultat netAngajațiActive imobilizateActive circulanteDatoriiCapitaluri proprii
2025456.158456.158434.50117.2271—39.35221.88517.467
202468.62268.62232.03530.733——57.19317.01440.179
202329.65029.6503.57822.160——22.73124222.489
2022—2.0001.871129——4.3294.000329

Indicatori calculați pentru 2025

Marja netă
3,8%
rezultat net / cifra de afaceri
Creșterea cifrei de afaceri
564,7%
2025 față de 2024
Gradul de îndatorare
55,6%
datorii / total active
Rentabilitatea capitalului
98,6%
rezultat net / capitaluri proprii
Lichiditate
1,8×
active circulante / datorii
Cifra de afaceri pe angajat
456 mii lei
2025

Stare fiscală ANAF

Verificat acum 7 zile

Verificăm acum starea la ANAF…
Înregistrare în scopuri de TVA
Da, din 1 iulie 2025
Inactiv fiscal
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Registrul RO e-Factura
Înscrisă
CAEN declarat la ANAF
4321
Stare la ANAF
TRANSFER(SOSIRE) din data 20.09.2023
Domiciliu fiscal
JUD. BACĂU, MUN. BACĂU, STR. LUNCA BISTRIȚEI, NR.12, VILA 8, AP.4

Contracte publice câștigate

Atribuiri din SEAP (achizitii publice)

Niciun contract public

Firma nu apare ca ofertant câștigător în contractele SEAP publicate din 2018 încoace.

Dosare în instanță

Dosarele în care firma e parte, din portal.just.ro

Căutăm acum…

Căutarea dosarelor a pornit

Interogăm portal.just.ro pentru această firmă; rezultatul apare aici în câteva minute.

Sancțiuni internaționale

Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE și listele OFAC (SUA)

Nu apare în listele de sancțiuni UE și OFAC (verificat la 5 noiembrie 2026).

Verificăm zilnic: Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE (ediția din 23 octombrie 2026) · OFAC Consolidated (non-SDN), SUA (ediția din 4 noiembrie 2026) · OFAC SDN (Specially Designated Nationals), SUA (ediția din 4 noiembrie 2026). Potrivim după CUI, numărul de registru și denumirea exactă; numele doar asemănătoare nu se afișează.

Reprezentanți legali

Persoanele înscrise la registrul comerțului pentru această firmă

  • BM

    BOUBĂTRÎN MIHAI

    administrator

Firme legate prin reprezentanți comuni

Două niveluri: firmele administratorilor acestei firme și ale celor care conduc împreună cu ei

Nicio legătură găsită

Reprezentanții acestei firme nu mai apar, cu o potrivire sigură, la alte firme din registru.

Activități autorizate

21 coduri CAEN în registrul comerțului

  • 3314Repararea și întreținerea echipamentelor electriceRev. 3
  • 3319Repararea și întreținerea altor echipamenteRev. 3
  • 3320Instalarea mașinilor și echipamentelor industrialeRev. 3
  • 4222Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicațiiRev. 3
  • 4321Lucrări de instalații electriceprincipalRev. 3
  • 4322Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționatRev. 3
  • 4323Lucrări de izolațiiRev. 3
  • 4324Alte lucrări de instalații pentru construcțiiRev. 3
Arată toate cele 21 coduri
  • 4664Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamenteRev. 3
  • 6190Alte activități de telecomunicațiiRev. 3
  • 7112Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acesteaRev. 3
  • 3314Repararea echipamentelor electriceRev. 2
  • 3319Repararea altor echipamenteRev. 2
  • 3320Instalarea mașinilor și echipamentelor industrialeRev. 2
  • 4222Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicațiiRev. 2
  • 4321Lucrări de instalații electriceprincipalRev. 2
  • 4322Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționatRev. 2
  • 4329Alte lucrări de instalații pentru construcțiiRev. 2
  • 4669Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamenteRev. 2
  • 6190Alte activități de telecomunicațiiRev. 2
  • 7112Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acesteaRev. 2

Istoric de schimbări

Ce s-a schimbat între două verificări ale surselor

Nicio schimbare detectată încă

Urmărim firma din ediția ONRC 19 octombrie 2026. Orice modificare de stare, TVA, sediu sau reprezentanți va apărea aici.