Sari la conținut
ActivăRisc mediuPlătitor de TVARO e-FacturaSRL

VIN-ALCOOL SRL

CUI 4793464 J1993000870360 Tulcea din 1993 · 33 de ani și 1 lună

1102 · Fabricarea vinurilor din struguri

E firma ta? Revendic-o

Cifra de afaceri 2025

177 mii lei

+7,7%

Profit net 2025

35,4 mii lei

marjă 20,0%

Angajați

1

+0,0%

Capitaluri proprii

356 mii lei

Evoluție financiară

18 ani cu bilanț depus, 2008–2025

0250 mii500 mii750 mii1 mil.200920112013201520172019202120232025
Cifra de afaceri
2008558187
2009589247
2010491319
2011473851
2012731960
2013417721
2014373690
2015613954
2016552383
2017387264
2018322736
2019115356
2020161196
2021100956
2022153328
2023224041
2024163978
2025176631

Bilanțuri pe ani

Valori în lei, așa cum au fost raportate

AnCifra de afaceriVenituri totaleCheltuieli totaleRezultat netAngajațiActive imobilizateActive circulanteDatoriiCapitaluri proprii
2025176.631382.824345.62835.37211.394.848153.358461.218356.388
2024163.978289.379259.44228.22211.437.375245.062714.686397.805
2023224.041471.431441.54527.51311.109.717173.488422.490369.584
2022153.328320.753305.30213.6541992.302194.031449.316335.715
2021100.956267.872265.3851.03111.060.934229.086455.511382.369
2020161.196266.878226.81238.45211.155.857228.452499.991381.339
2019115.356248.494343.237-95.91941.249.127234.918587.341342.887
2018322.736522.114534.090-15.59871.360.816257.184574.538438.806
2017387.264645.653635.8085.924101.433.563344.377653.042469.404
2016552.383713.807665.14738.058101.524.840259.775614.802463.480
2015613.954719.952671.74837.593101.553.403378.323790.621418.329
2014373.690528.963447.15466.81091.182.025284.7611.017.222360.931
2013417.721479.922468.96610.95612656.596318.088582.189294.121
2012731.960768.985683.34271.70314706.954338.905653.695283.165
2011473.851721.886705.20811.33811650.400378.928718.244191.459
2010491.319530.703516.9563.3068669.561342.288701.477180.121
2009589.247604.707612.005-13.0319630.501455.434849.48895.570
2008558.187608.554602.7124.8849667.651369.478777.025108.601

Indicatori calculați pentru 2025

Marja netă
20,0%
rezultat net / cifra de afaceri
Creșterea cifrei de afaceri
7,7%
2025 față de 2024
Gradul de îndatorare
29,8%
datorii / total active
Rentabilitatea capitalului
9,9%
rezultat net / capitaluri proprii
Lichiditate
0,33×
active circulante / datorii
Cifra de afaceri pe angajat
177 mii lei
2025

Stare fiscală ANAF

Verificat acum 7 zile

Verificăm acum starea la ANAF…
Înregistrare în scopuri de TVA
Da, din 20 octombrie 1993
Inactiv fiscal
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Registrul RO e-Factura
Înscrisă
CAEN declarat la ANAF
1102
Stare la ANAF
INREGISTRAT din data 20.10.1993
Domiciliu fiscal
JUD. TULCEA, MUN. TULCEA, STR. COMBUSTIBILULUI, NR.6

Contracte publice câștigate

Atribuiri din SEAP (achizitii publice)

Niciun contract public

Firma nu apare ca ofertant câștigător în contractele SEAP publicate din 2018 încoace.

Dosare în instanță

Dosarele în care firma e parte, din portal.just.ro

Căutăm acum…

Căutarea dosarelor a pornit

Interogăm portal.just.ro pentru această firmă; rezultatul apare aici în câteva minute.

Sancțiuni internaționale

Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE și listele OFAC (SUA)

Nu apare în listele de sancțiuni UE și OFAC (verificat la 5 noiembrie 2026).

Verificăm zilnic: Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE (ediția din 23 octombrie 2026) · OFAC Consolidated (non-SDN), SUA (ediția din 4 noiembrie 2026) · OFAC SDN (Specially Designated Nationals), SUA (ediția din 4 noiembrie 2026). Potrivim după CUI, numărul de registru și denumirea exactă; numele doar asemănătoare nu se afișează.

Reprezentanți legali

Persoanele înscrise la registrul comerțului pentru această firmă

Firme legate prin reprezentanți comuni

Două niveluri: firmele administratorilor acestei firme și ale celor care conduc împreună cu ei

Legăturile sunt deduse din registrul ONRC după numele reprezentanților și data nașterii sau județ. Nu intră persoanele juridice (lichidatori, practicieni în insolvență) și nici persoanele care s-au opus.

Activități autorizate

41 coduri CAEN în registrul comerțului

  • 0113Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelorRev. 3
  • 0119Cultivarea altor plante din culturi nepermanenteRev. 3
  • 0121Cultivarea strugurilorRev. 3
  • 0124Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoaseRev. 3
  • 0125Cultivarea altor pomi fructiferi, a arbuștilor fructiferi, căpșunilor și a nuciferelorRev. 3
  • 0130Cultivarea plantelor pentru înmulțireRev. 3
  • 0161Activități auxiliare pentru producția vegetalăRev. 3
  • 1032Fabricarea sucurilor de fructe și legumeRev. 3
Arată toate cele 41 coduri
  • 1039Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.Rev. 3
  • 1102Fabricarea vinurilor din struguriprincipalRev. 3
  • 4611Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricateRev. 3
  • 4617Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutunRev. 3
  • 4631Comerț cu ridicata al fructelor și legumelorRev. 3
  • 4634Comerț cu ridicata al băuturilorRev. 3
  • 4639Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutunRev. 3
  • 4690Comerț cu ridicata nespecializatRev. 3
  • 4711Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutunRev. 3
  • 4721Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspeteRev. 3
  • 4725Comerț cu amănuntul al băuturilorRev. 3
  • 4941Transporturi rutiere de mărfuriRev. 3
  • 7120Activități de testări și analize tehniceRev. 3
  • 8292Activități de ambalareRev. 3
  • 1102Fabricarea vinurilor din struguriprincipalRev. 2
  • 1103Fabricarea cidrului și a altor vinuri din fructeRev. 2
  • 1104Fabricarea altor băuturi nedistilate, obținute prin fermentareRev. 2
  • 2511Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metaliceRev. 2
  • 4617Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutunRev. 2
  • 4618Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.Rev. 2
  • 4619Intermedieri în comerțul cu produse diverseRev. 2
  • 4631Comerț cu ridicata al fructelor și legumelorRev. 2
  • 4634Comerț cu ridicata al băuturilorRev. 2
  • 4636Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoaseRev. 2
  • 4637Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimenteRev. 2
  • 4639Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutunRev. 2
  • 4649Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodărescRev. 2
  • 4676Comerț cu ridicata al altor produse intermediareRev. 2
  • 4690Comerț cu ridicata nespecializatRev. 2
  • 4711Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutunRev. 2
  • 4721Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializateRev. 2
  • 4725Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializateRev. 2
  • 7120Activități de testări și analize tehniceRev. 2

Istoric de schimbări

Ce s-a schimbat între două verificări ale surselor

Nicio schimbare detectată încă

Urmărim firma din ediția ONRC 19 octombrie 2026. Orice modificare de stare, TVA, sediu sau reprezentanți va apărea aici.