PRODUCȚION CAPITAL S.R.L.
Cifra de afaceri 2025
240 mii lei
Profit net 2025
12,5 mii lei
Angajați
2
Capitaluri proprii
12,8 mii lei
Evoluție financiară
3 ani cu bilanț depus, 2023–2025
| 2023 | 84914 |
|---|---|
| 2024 | 377091 |
| 2025 | 239516 |
Bilanțuri pe ani
Valori în lei, așa cum au fost raportate
Indicatori calculați pentru 2025
- Marja netă
- 5,2%
- rezultat net / cifra de afaceri
- Creșterea cifrei de afaceri
- -36,5%
- 2025 față de 2024
- Gradul de îndatorare
- 96,2%
- datorii / total active
- Rentabilitatea capitalului
- 98,1%
- rezultat net / capitaluri proprii
- Lichiditate
- 0,4×
- active circulante / datorii
- Cifra de afaceri pe angajat
- 120 mii lei
- 2025
Stare fiscală ANAF
Verificat acum 8 zile
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Da, din 8 septembrie 2023
- Inactiv fiscal
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Registrul RO e-Factura
- Neînscrisă
- CAEN declarat la ANAF
- 2553
- Stare la ANAF
- INREGISTRAT din data 07.09.2023
- Domiciliu fiscal
- JUD. ARGEȘ, ORȘ. MIOVENI, STR. MUNTENIA, NR.5, BL.M8A, SC.C, ET.4, AP.9
Contracte publice câștigate
Atribuiri din SEAP (achizitii publice)
Niciun contract public
Dosare în instanță
Dosarele în care firma e parte, din portal.just.ro
- Dosare
- 1
- Cu termen viitor
- 0
- Ca reclamant / creditor
- 0
- Ca pârât / debitor
- 1
Se încarcă dosarele…
Doar dosarele în care firma e parte, potrivite după denumire. Fără nume de persoane fizice. Sursa: portal.just.ro.
Sancțiuni internaționale
Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE și listele OFAC (SUA)
Nu apare în listele de sancțiuni UE și OFAC (verificat la 5 noiembrie 2026).
Verificăm zilnic: Lista consolidată a sancțiunilor financiare UE (ediția din 23 octombrie 2026) · OFAC Consolidated (non-SDN), SUA (ediția din 4 noiembrie 2026) · OFAC SDN (Specially Designated Nationals), SUA (ediția din 4 noiembrie 2026). Potrivim după CUI, numărul de registru și denumirea exactă; numele doar asemănătoare nu se afișează.
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la registrul comerțului pentru această firmă
- SV
SANDU VALENTIN-FLORIN
administrator
Firme legate prin reprezentanți comuni
Două niveluri: firmele administratorilor acestei firme și ale celor care conduc împreună cu ei
Nicio legătură găsită
Activități autorizate
38 coduri CAEN în registrul comerțului
- 2511Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metaliceRev. 3
- 2512Fabricarea de uși și ferestre din metalRev. 3
- 2540Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilorRev. 3
- 2551Acoperirea metalelorRev. 3
- 2552Tratamente termice ale metalelorRev. 3
- 2553Operațiuni de mecanică generalăprincipalRev. 3
- 2592Fabricarea ambalajelor metalice ușoareRev. 3
- 2599Fabricarea altor articole din metal n.c.a.Rev. 3
Arată toate cele 38 coduriAscunde
- 3311Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metalRev. 3
- 3319Repararea și întreținerea altor echipamenteRev. 3
- 3320Instalarea mașinilor și echipamentelor industrialeRev. 3
- 3524Depozitarea gazelor, ca parte a serviciilor de furnizareRev. 3
- 4682Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metaliceRev. 3
- 4687Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilorRev. 3
- 4941Transporturi rutiere de mărfuriRev. 3
- 5210DepozităriRev. 3
- 5224ManipulăriRev. 3
- 5225Activități de servicii logistice pentru transporturiRev. 3
- 5226Alte activități anexe transporturilorRev. 3
- 5231Activități de intermediere pentru transportul de marfăRev. 3
- 6310Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexeRev. 3
- 9130Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul culturalRev. 3
- 2511Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metaliceRev. 2
- 2512Fabricarea de uși și ferestre din metalRev. 2
- 2550Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilorRev. 2
- 2561Tratarea și acoperirea metalelorRev. 2
- 2562Operațiuni de mecanică generalăRev. 2
- 2592Fabricarea ambalajelor ușoare din metalRev. 2
- 2599Fabricarea altor articole din metal n.c.a.Rev. 2
- 3311Repararea articolelor fabricate din metalRev. 2
- 3319Repararea altor echipamenteRev. 2
- 3320Instalarea mașinilor și echipamentelor industrialeRev. 2
- 4672Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metaliceRev. 2
- 4677Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilorRev. 2
- 4941Transporturi rutiere de mărfuriRev. 2
- 5210DepozităriRev. 2
- 5224ManipulăriRev. 2
- 5229Alte activități anexe transporturilorRev. 2
Istoric de schimbări
Ce s-a schimbat între două verificări ale surselor
Nicio schimbare detectată încă
Cele mai mari firme din același domeniu în Argeș
CAEN 2553 · Operațiuni de mecanică generală
- BAMESA OȚEL SACUI 18066946Topoloveni, ArgeșCAEN 2553 · Operațiuni de mecanică generală707 mil. leicifra de afaceri 2025
- TRAMET INDUSTRY SRLCUI 24430005ArgeșeluCAEN 2553 · Operațiuni de mecanică generală28,4 mil. leicifra de afaceri 2025
- SUDURĂ MECANICĂ MONTAJ S.R.L.CUI 18152265Clucereasa, ArgeșCAEN 2553 · Operațiuni de mecanică generală27,7 mil. leicifra de afaceri 2025
- SAMI INSTRUMENTS EUROPE SRLCUI 37130247ArgeșeluCAEN 2553 · Operațiuni de mecanică generală22,9 mil. leicifra de afaceri 2025
- INTER MECA SERV SRLCUI 17688320Ștefănești, ArgeșCAEN 2553 · Operațiuni de mecanică generală22,9 mil. leicifra de afaceri 2025
- MECAROM DOTCOM LTD SRLCUI 12835617Pitești, ArgeșCAEN 2553 · Operațiuni de mecanică generală22,6 mil. leicifra de afaceri 2025